Eski eşime doğum günü mesajı atmalı mıyım?

princessofthedarknes
Eşimle 5 ay önce ayrıldık, 1 aydır da resmen boşanmış durumdayız. Kötü ayrıldık, beni aldatmadı ama ayrılık kararı aldığımızın ertesi günü saçmasapan flörtleri olduğunu öğrendim. Arkası gelmedi, şu an bildiğim kadarıyla kimseyle görüşmüyor.

Biz de bu süreçte fazla iletişim kurmadık, hep resmi işlemler, mahkeme işleri vs için bir araya geldik. Öğrendiğim kadarıyla çok bunalımdaymış, onun işyerindeki ortak arkadaşlarım hep durgun gözüktüğünü söyledi. Facebook'ta da hep pişmanlığa dair şarkılar paylaşıyor, "değmesin ellerimiz", "anathema regret" vb şarkılar. En son geçen hafta görüştüğümüzde bana bir evrak işim için çok yardımcı oldu, ben de mesajla teşekkür ettim. Biraz mesajlaştık, bana "keşke bana garezin olmasaydı, ben geride binlerce keşke bıraktım, yaşadıklarımızın hepsi kötü değildi, güzel anılar da var, o yüzden canımız yanıyor, ama artık kötü şeyleri düşünmeyelim" yazdı.

Mesajlarını özetlersem böyle yani. Sizce nasıl bir psikolojide? Geri dönmek istiyor mu yoksa sadece pişmanlığını mı ifade ediyor? Onun ne hissettiğini merak ediyorum. Yazdıklarına ve yaptıklarına bakılırsa pişman ve vicdan azabı içinde ama beni özlediğine ya da barışmak istediğine dair bir şey göremedim, acaba benden adım mı bekliyor?

En son görüştüğümüzde bana hayatının çok kötüye gittiğini iş, aile, para vs bir dolu sorunu olduğunu söyledi. Benim hayatım da tam tersine iyiye gitti bu süreçte, bunları konuştuk. Ona karşı duygularımdan ben de emin değilim yine de barışmak için çaba göstermesini istiyorum, en azından kırılan gururum için, çünkü bana çok kötü şeyler yaptı.

Siz onun bu tavırlarını nasıl yorumluyorsunuz ve ben ne yapmalıyım? Son sorum da 2 hafta sonra doğumgünü var, hep birlikte kutlardık, bu sene en azından bir mesaj atıp ya da arayıp kutlasam mı yoksa hiçbir şey yapmasam mı? Bu arada biz ayrı yaşadığımız dönemde benim doğumgünüme denk gelmişti ve o hem aradı, hem dışarıda güzel bir yemek planı ve hediyelerle gönlümü almıştı ve barışmıştık ama o zaman evliydik ve sonrasında yine ayrılmıştık.

Cevaplarınız benim için çok önemli. Ne yapacağımı bilmiyorum ve acı çekiyorum.
Güncellemeler
+1 yıl
Beni hala sevip sevmediğini nasıl anlayabilirm peki? Gururumu kırmadan bunu nasıl öğrenebilirim?
Güncellemeler
+1 yıl
Bu arada boşanmak isteyen oydu, o yüzden çok açık bir adım atmak istemiyorum.
Güncellemeler
+1 yıl
Boşanma nedenini sormuş bazı cevap yazan arkadaşlar; henüz 26 yaşında ve 24 yaşında evlenmiş bir adamdan söz ediyoruz, tamamen çocukluğundan ve evliliğin ona göre olmamasından dolayı. Hayatını yaşamak istiyordu ama öte yandan beni sevdiği için de çelişkileri vardı, arkadaş çevresi vs onun evliliğe adapte olmasını engelledi. çok kavga ediyorduk, bu yüzden evli olmamıza rağmen defalarca ayrılıp barıştık, çünkü kopamıyorduk. En sonunda ikimiz de ağlayarak aldık bu kararı.
Güncellemeler
+1 yıl
O benim eski sevgilim değil, evlendiğim aynı evi paylaştığım bir insan yani hemen kestirip atmak önüne bakmak o kadar kolay değil. Bunun dışında ben zaten hemen barışırız tek amacım bu herşey hemen düzelir demiyorum. Ama bu ilişkide çok yıprandım, gururum kırıldı, sonunda kendisinin hatalı olduğunu kabul etti ve şimdi peşimden koşması istemem suç değil, bunu bir erkeği süründürmek isteyen bir kız gibi algılamayın cidden kötü şeyler yaşadım ve gururumu tamir ederse belki tekrar şansımız olabilir.
Güncellemeler
+1 yıl
Netleşmesi için; bu bir takıntı durumu değil. Bu süreçte benim hayatıma girmek isteyenler oldu, yüzeysel olarak birkaç kişiyle görüştüm ama hayır olmuyor, başka birine anlık ilgi bile duysam kayboluyor sanki eski eşim benim gerçekten ruh eşimdi başkasıyla olmuyor. Belki biraraya gelmemiz de hata olur,belki yine anlaşamayız ama ben bu evlilikte hep çabalayan taraftım,sanki erkek tarafı ben kadın oydu. Bir kez olsun o da çabalasın bunu görsem belki barışmasak bile önüme bakabileceğim artık.
Eski eşime doğum günü mesajı atmalı mıyım?