Twitter'da ifadeler kare gözüküyor. Neden?

ya arkadaslar cok sevdigim bi arkadasıma twitterdan bsyler yazdm bana cevap olarak bi kaç ifade göndermiş .. ama ifadeler kare gelmiş.ona göre bsy yazıcam ama anlamıyorum.??????? su sekılde görünyr ifadeler.whatshapptada bazen böyle oluyr.ama bu kareler pcden kaynaklı sanırım dil konumu diye bsyle alakalıymıs.bilen varmı ? :|

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• İnternet Explorer'dan mi giriyorsun Twitter'e Sağ Yıkla >> Kodlama >> UTF-8 İşaretle

• yook googlechorme tamam cok sagol denycmmm:)

• Sağ üstte Anahtar işareti var ona tıkla >> Menüden Araçlar'ı seç >> Bir alt menüden Kodlama göreceksin >> Onunda alt menüsünde UTF-8 var.İşaretli mi bak

• evett aynen işaretliii o işaretli zateen...

Erkekler Ne Diyor 3

• ilginç twitterdan kaynaklanıyor olabilir belki yada girdiğin yerden dicem 2 ay oldu düzelme varmı

• Cevabı ben de merakla bekliyorum. Aradım taradım nette böyle bir şey bulamadım. Twitter'ın kaynak kodlarında karakter seti UTF-8 görünüyor.

• sendedemi var aynı sorun?

• Yok ama merak ettim. Aklıma tek gelen sana yazdığı mesaj latin alfabesi kullanmayan bir dile mi aitti? Dil paketi yüklü olmayınca karakterlerin hepsi kare görünüyor çünkü.

• evet aynen hepsi kare görünyr.. bazen whatshapp'tanda yazınca böle oluodu ama güncelledim düzeldi.buna sinir oldum ya:)

• bilgisayar virüs kapmış olabilir

• ipad'dada denedim öyle gözükyr,laptoptada tesadf değildr heralde :S

Kızlar Ne Diyor 1

• sorun twitterde olabilir , belkide arkadaşın saçmalamıştır

• sorun onun kullandgı iphone'de yada twittrda sacmaladgnı sanmyrm.

Yükleniyor...