Yazın evde ne yapılır?

Yazın ne yazık kı evdeyim, kursa felan gitme ihtimalimde yok. Evde neler yapabilirim?

En İyi Kız Görüşü

• Genel eğilimlerinizi bilmediğimiz için ne derece isabetli önerilerde bulunabiliriz bilmiyorum ama sayalım birkaç tane.

Kendinize bir şeyler katabilmek adına ille de kursa gitmek durumunda değilsiniz zaten. Geliştirmek istediğiniz tarafınız nedir bilmiyorum ama ihtiyacınız olan bilgileri internetten de edinebilirsiniz. Paylaşım ve torrent siteleri envai çeşit eğitim seti ile dolu, blog sayfaları da cabası.

Yabancı dil eğitimi için Rosetta Stone diye enfes bir program, ve çok fazla dil seçeneği paketi var, birini seçip dil öğrenebilirsiniz, bazı kelime ya da kavramların üstünde fazla durması dışında hiç sıkıcı olmayan bir metot izler, keyifli bile sayılabilir.

Tuhafiyenin merserize iplik kısmını talan edip arkadaşlarınıza, yakınlarınıza şal, hırka, şudur budur falan örebilirsiniz, aşırı rahatlatıcı bir eylemdir. Yakın zamanda doğum yapmış yakınınız falan varsa, neşeli desenlerde bebek hırkası, yeleği örmek ekstra keyiflidir, çabuk ilerlediği için =)

Yaratıcılığınıza inanıyorsanız ve bir şeyler üretmeyi seviyorsanız farklı takı malzemeleri bulup buluşturup kendinizi oyalayabilirsiniz.

Resim merakınız varsa karakalem, suluboya, lavi gibi teknikler öğrenebilirsiniz, insanı girdap gibi içine çeker.

Mutfakla aranız iyiyse, değişik mutfaklardan yemek örnekleri deneyebilirsiniz. "Şimdi dondurucuda böreğim olsaydı da şipşak çay sofrası kursaydım" acıkmaları için, veya bir yaz mevsimi klasiği olarak kış için hazırlık yapabilirsiniz. Ev yapımı erişteler, reçeller, turşular, sebze konserveleri falan derken bir bakarsınız sonbahar gelmiş.

Go oynamayı öğrenebilirsiniz. Artık ömür boyu canınız sıkılmaz.

Müsait pencere önünüz, balkonunuz varsa farklı saksı bitkilerinin peşine düşüp onların bakımıyla uğraşabilirsiniz. Akşam üstü de yanlarına bir şezlong ya da sandalye falan atıp kitap okursunuz. Yanında da koca bir kupa türk kahvesi ve ev yapımı likör...

İçim bi hoş oldu, daha fazla yazamıyorum.