• Sor
  • Bence

Bilim adamı olmak için ne gerekir?

Bilim Adamı olmak için üniversitede hangi ünvanları kazanmak gerekir bir buluş bulmadan önce ? ben lise son öğrencisiyim Yazılım Mühendisliği okumak istiyorum ileride bilim adamı olmak için neler yapmalıyım ?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• ales-üds-not ortalaması.asistanken kimse adam yerine koymayacak,hocalar aşağılayacak,hakaret edecek,sen hiçbir şey diyemeyeceksin vs.

• o kadarda zor değilmiş sonunda kazanıcagın şeyi düşününce :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Üniversite aşamasını anlatma gereği duymuyorum ama hakiki bir Bilim adamı olmak için;Merak etme yetisinin çok güçlü olmasıAraştırmacı yönünün kuvvetli olması,Kendi yararından ziyade insanlığa yararlı olan metalar üretme çabasında olmasıSon olarak da üretici bir kapasiteye sahip olunması gerekiyor.

• ya bunlar her sitede yazıyo zaten bunlar dışında üniversite aşaması lazım bana adım adım hani yüksek lisans-asistanlık felan onların aşama aşama listesi lazım bana ki izliycegim yolu biliyim ona göre o yolda ilerliyim

• bizim üniversitede hoca diyo ki bilim adamı olmak isiyorsanız üniversiteyi bırakın :D

• ne alaka :)

• Öncekileri Göster
    • cok komiksin varya gül gül öldüm o nasıl espriydi öyle 40 yıl düşünsem aklıma gelmez helal olsun ya bu zekayla sen fazla yaşamazsın :)

Erkekler Ne Diyor 3

• herhangibir branşı o işin dünyada otorite sayılan hocasına hadi ordan diyecek kadar bilmen lazım.bunun için de o konu ne ise sana karı mıncıklamaktan daha zevkli gelmesi gerekir..yani o da doğuştan.nüfusun çoğu bilime homodur. yani bilimle ilgilenmez.

• yok ben ilgiliyim özellikle bilgisayar teknolojileri üzerinde hani diyosunya o bölümün hocasına hadi ordan diyeceksin diye bunu yapabilmek için professörlük lazım en başta sonra araştırmacı ruhu ve ilgi yani en başta Ales- sonra üds- ordan hangi sınav gerekiyorsa ilk önce profesör olucaz sonra bir makale-yazı veya bir buluş yaptıgımızdamı Bilim Adamı olabiliriz?

• adam olmak gerekir kadınsa olmaz

• vallahamı :) adam olmak büyük ünvandır onu alamayız başkaları verir kardeşim biz ancak almak için çabalarız.

• Öncekileri Göster
    • sana diyicek bişey bulamıyorum artık nasıl bi malsın sen ya :S

• sen zeka yaşı 0-6 yaş grubu arasında bi mal bilim kadınısın:D

• Ne idealist bir öğrenci :D

• Notlar Kötü olsada(YGS-LYS özellikle matematik) eğer ucundan üniversiteyi kazanırsam herşey değişir benim açımdan cünki matematikden cok kendi meslegine yönelik olucagından cok özen gösteririm diye düşünüyorum.

• fazla birşey demiyeyim bu konuda sana, isteklerin için çabala ve herşeyi başarabileceğini de unutma.

• sagol

Yükleniyor...