Profesyonel fotoğraf makinesi sizce hangisi iyi?

ben taktım kafaya profesyonel fotoğraf makinesi alıcam sizce hangi marka almalıyım.

Anket Sorusu

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ortalma 1500 tl

• olsun ya taksit diye bişey var alıcam inat ettim ya artk onu almadan ölmem :D

Erkekler Ne Diyor 33

• sony diyorum...

• canon beyby :DDD

• ben Canon cuyum renkleri harika

• şirine. bütçen sağlamsa bu iş için nikonu tavsiye ederim. canon yıllarca lensini nikondan satın almış bir firmadır. o yüzden önceliğin nikon olsun. ne kadar ayırabilirsin bu iş için?

• hmm.biraz daha biriktirmen gerekicek o zaman. 1500 nikonda iyi bişey alamazsın. 1800 gibi rakama giriş seviyesi makineleri var. onlar işini görür fotoğrafçılığı kapana kadar.

• 1500 falan

• uzun yoruma gerek yok nikon diyelim :) ama şu iyi bu iyi demeyelim canon yada nikon ikiside güzel ürünler bütyçen ne kadar bu arada.

• 1500 falan

• bu konuyla ılgılı epey araştırmam var fıyat olarak ne aralıkta dusunuyorsunuz?

• almanyada var dayım var dur bi ona söylym

• ozaman amerikada tanıdık varsa ona getırttır yarı fıyatına :)

• antepteyim :|

• Öncekileri Göster
  • Nikon markanın üst segmentlerinden birini almalısın. Ama bunlar yaklaşık 10 000 dolar.

• Nikon ve Canon ayrımı yapmak dogru olmaz fakat aldığın makinenin sadece body şününmemek gerek ona göre ucuz lensler alınmalı prof.fotoğraf makinesinin sonu asla yoktur, saglam bir body istiyorsan canon 60 ve 7 d alabilirsin nikonda ise d80 d300 veya 300s 700d 7000d bunlar magmezyum göcdedir. çok saglamdır;

• canon favorim kullanıyorum yeni ldım çok memnunum tavsiye ederim

• Özelikle Canon Nikon ayrımı yapmak doğru olmaz. İkisininde başarılı olduğu alanlar var

• Fotoğrafçıya sormuştum aynı soruyu.Canon ile Nikon arasında ayırım doğru olmaz demişti.Önemli olan istediğin özellikler marka olarak iyi ikisi de.

• canon diyen arkdaşlar acaba ne kadar çekim yaptılar canonla

• tabi ya nikon daha kaliteli

• canon güzl marka fakat en iyisi nikon cekimler daha kaliteli ve ısık ayarları daha güzel alınıyor lensleride daha kaliteli

• Canon şaşmaz her türlü en iyi kalite

• Hesaplı ve iyi olsun diyorsan bak işte bunlar içinden Samsung hariç birini al, hepsi birbirine yakın zaten. Aynı tipte mercekleri olan markalar. Ama Samsung alma bence bilddiğim kadarıyla lensini kendi üretiyor fakat lensçilikte profesyonelleşmiş bir firma ddeğil. Lens olarak bunlar içinde Sonynin lenslerini üreten firma Carl Zeiss dünyanın en iyi lens firmalarından biridir. Ama Canonla Nikon da bu alanda artık gelişmiş firmalar. Kısacası sana hangisi sıcak geliyorsa ve fiyat olarak hesabına geliyorsa onu al ayrıca bir de almadan daha önce çekilmiş fotoğrafları bir incele forumlardan

• Nikon diyorum.Cunkü nikon yarı prof makine kullanıyorum ve gayet süperAma nikon cok detaylıdır mercekler hakkında bilgili olman lazım :)Not:Nikon canona lens satan bir markadırDipnot:Uluslar aras ıen cok tercih edilen markadır(nationalgeographic in tercih ettigi markadır)Dipnotkare:Uzun menzilde gayet iyidirDipnotküp:Belki biraz taraflı bakıyor olabilirim :)

• Nikon elbette.

• Şüphesiz nikon bence...

• Nikon yada Canon , ikiside mercek üreticisi

• canon ama canonda biraz sarılık göze çarpıyor.

• detaylı araştırırsan ortak problemdir.

• nikon al bence

• Canon kesinlikle.

• nikon ve canon ama nikon

• Nikon

• bütcen varsa canon 5d

• canon

• Canon Nikon çekişmesi hiç bitmez.İkisinden birisini al gitsin, ikisi de seni mutsuz etmez. Zaten benzer modelleri var. DSLRım yok ama fotoğrafla ilgilenen arkadaşım, önce can sonra canon diyenlerden.

• Nikondan sasma

• Şu mercedes 2 bin cc ?

• Marka dan çok özellikleri objektikleri önemlidir. sen bütçeni söyle sana ona göre model tavsiye edebılırım

• adam prof istemiş ankaramen. Dostum sen al Canon 600D bak keyfine.

• DMC-FZ150 lumix marka

• 1-2 bin tl falan olblr

• canon en iyisi

• canon 550d

• Aynen bu makina ideal ve yeter.. +1

• ben Canon marka almıştım 500 lye profesyonel değilmi şimdi ? :S bi link atarmısın nasıl oluyormuş bu proflar

• link bunun gibi mesela

• canon

• Canon u tavsiye ederim

Kızlar Ne Diyor 21

Yükleniyor...