• Sor
  • Bence

Sizce internetin yararları mı zararları mı daha fazla?

İnternet üzerinden bir gün içerisinde binlerce kişinin dolandırıldığı, aldatıldığı ve internetin bir çok ailenin parçalamasına sebep olduğu ortaya... Daha Fazla

En İyi Görüş

• İnternet canlı bir organizma değil ki kendi başına yararı veya zararı olabilsin, kişiler ne amaçla kullanırlarsa, getirisi de buna paralel olur. Umman gibi bir platformdan bahsediyoruz. Canı isteyen kuzu eti nasıl marine edilebilir onu öğrenir, canı isteyen insan eti yenen âyinleri araştırır, eğlenmek isteyen kendine bir şeyler katacak oyun da bulabilir, veya okeye dördüncü de olabilir... Yani nereye tıklarsanız getirisi de o yönde olur.İnternetten dolandırılan da kendi derdine yansın, sonrası için biraz daha bilinçli olsun, sazan gibi her şeye atlamasın. Verdiğiniz örneğin detayını bilmiyorum ama benim aklımda kalan en şahane dolandırıcılık örneği Bulgar asıllı kadınların rastgele numaralar arayarak olta atması, erkeklerle iletişime geçmesi, sohbet ilerledikçe kancayı takmaları ve gerizekâlı adamları Türkiye'ye gelme, yakınlaşma gibi bahanelerle para vermeye ikna etmeleri. Adamın biri evini ipotek edip böyle bir kadına para yollamıştı. Şimdi telefon mu suçlu, kadın mı suçlu, adam mı suçlu?Tuhaf bir numara beni de aramıştı, bakmıştım başındaki kod Bulgaristana aitmiş, üstüne düşmedim. Abim falan da aranmış böyle. Biz bir anlam verememiştik ama sonra bu olayları öğrenince anladık ki dolandırılanlar "aa, bi bakayım neymiş" demekle kalmayıp, telefondaki sese güvenecek kadar ileri salaklık örneği gösterenlermiş. Yapacak bir şey yok, herkes kafatasının içindekini ne şekilde kullanıp adım atarsa, gerisi de o şekilde gelir.

• guzellll

Kızlar Ne Diyor 5

• Teknoloji insanlar içindir bunun hiç bir türüne kötü diyemeyiz . kötü kullanan ve iyi kullananlar diye ayırabiliriz internetin de her kullanıcısının hem iyi hem kötü etkilerini oldukça fazla yaşadığını söyleyebiliriz

• yararlı olduğu kadar zararlı da...

• kendin egri isen hicbiseyde suc arama bence.. herkez yaptigini kendsine yapar ..internettinde yararida var zararida istedigin gibi kullanmak sana bagli.

• İnsanın kendi iradesine kalmış.. Nasıl kullandığına bağlı bişey bu. Bi tek internet için değil herşeyde bu böyle.

Erkekler Ne Diyor 7

• Ben zararını görmedim. Bilinçli olduktan sonra %100 faydalı bir şeytan icadı bu meret :))

• hangilerine ilgi duyduğuna bağlı bence ikiside aynı derecede çok yararlı olduğu yönleri var ama zararlı olduğu yönleride var

• Kullanmayı bilmezsen sağlık için tavsiye edilen spor bile zarar verir, dizini burkarsın, kolunu kırarsın, darmadağın olursun.İnternetin faydasını çok gördüm, birçok şeyi araştırma, farklı yönlerini görme şansı tanıdı bana. Farklı fikirlere daha kolay ulaşma şansı verdi. Acıkınca yemeğimi, beğendiğim kitabımı bana ulaştırdı.Eğer kötü amaçlarla yada bilinçsizce kullanırsak bize herşey zarar verebilir. Bunu tartışmak yerine güvenli internet hakkında bilgilendirme yapılmalı bence.

• bunu soylemek cok kolay birsey degil interneti hangi amaca hizmet icin kullanirsan o yonde hizmet eder iyiye kullanirsaniz iyi bilgi edinmek yeni seyler ogrenemek acisindan cok iyi fakat kotuye kullanirsaniz kotu olur yani girdiginiz siteye bagli olarak bu sizin elinizde.

• Aradığın şeye göre değişir. Bilgi arıyorsan tamam ama elin farklı işlere kayıyorsa fena tongaya gelirsin. Aynı normal hayat gibi. İşini yaptığın sürece sorun yok ama farklı şeylere bulaşırsan, canın fena şekilde yanabilir...

• Kullanma şekline bağlı :) Bu sadece internet için gecerli değil etmusun verdiği ornek mesela cok güzel. Bir sürü insan ekmek kazanıyor bir okadarda insan bir sürü suc işliyor. İmkanları değerlendirmeyi bilmek lazım

• efenim bir insanin akli yoksa sudan bile zarar gorur :) internet cok faydali ancak kullanmasini bilene. misal sunun gibi, bir insan bicakla ekmek de keser, insan da oldurur. internetin var diye esini boynuzluyorsan, kisa yoldan zengin olacagini saniyorsan da bu kisinin hatasidir, internerin degil.

Yükleniyor...