Sizce internetin yararları mı zararları mı daha fazla?

İnternet üzerinden bir gün içerisinde binlerce kişinin dolandırıldığı, aldatıldığı ve internetin bir çok ailenin parçalamasına sebep olduğu ortaya çıkmış.

Sizce ınternetin zararları, yararlarından daha mı fazla?


0|0
5|7

En İyi Kız Görüşü

 • İnternet canlı bir organizma değil ki kendi başına yararı veya zararı olabilsin, kişiler ne amaçla kullanırlarsa, getirisi de buna paralel olur.

  Umman gibi bir platformdan bahsediyoruz. Canı isteyen kuzu eti nasıl marine edilebilir onu öğrenir, canı isteyen insan eti yenen âyinleri araştırır, eğlenmek isteyen kendine bir şeyler katacak oyun da bulabilir, veya okeye dördüncü de olabilir... Yani nereye tıklarsanız getirisi de o yönde olur.

  İnternetten dolandırılan da kendi derdine yansın, sonrası için biraz daha bilinçli olsun, sazan gibi her şeye atlamasın. Verdiğiniz örneğin detayını bilmiyorum ama benim aklımda kalan en şahane dolandırıcılık örneği Bulgar asıllı kadınların rastgele numaralar arayarak olta atması, erkeklerle iletişime geçmesi, sohbet ilerledikçe kancayı takmaları ve gerizekâlı adamları Türkiye'ye gelme, yakınlaşma gibi bahanelerle para vermeye ikna etmeleri. Adamın biri evini ipotek edip böyle bir kadına para yollamıştı. Şimdi telefon mu suçlu, kadın mı suçlu, adam mı suçlu?

  Tuhaf bir numara beni de aramıştı, bakmıştım başındaki kod Bulgaristana aitmiş, üstüne düşmedim. Abim falan da aranmış böyle. Biz bir anlam verememiştik ama sonra bu olayları öğrenince anladık ki dolandırılanlar "aa, bi bakayım neymiş" demekle kalmayıp, telefondaki sese güvenecek kadar ileri salaklık örneği gösterenlermiş. Yapacak bir şey yok, herkes kafatasının içindekini ne şekilde kullanıp adım atarsa, gerisi de o şekilde gelir.

  0|0
  • Şikayet

   guzellll