• Sor
  • Bence

Facebook şifresi nasıl öğrenilir?

eleştirenler olabilir alacağım kişinin özeliyle filan hiç ilgim yok. sadece bir arkadaşına attığı mesaja bakıcam ve bu benim kaderimi değiştirebilir.... Daha Fazla

Güncellemeler:
patlatmadan olmazmı ben sadece bir şeye bakıp çıkacağım sonra o ne yaparsa yapsın bana şifresi lazım

En İyi Görüş

• Kurbanın bilgisayarına oltalama saldırısı (phising) yöntemi kullanarak keylogger yükletirsin. Keylogger gizli (stealth) çalışır ve senin mail adresine veya keylogger için açtığın porta, basılan tuşları yollar. Bu bi yol. Ama seni aşar.Diğer bir yol ve aslında en etkin yol ise social engineering dediğimiz kavram. Öncelikle mail adresinin şifresini değiştirmeye çalışcaksın (şifremi unuttum linkine tıklayarak). Sana gizli sorunun cevabını soracak sistem. İyi tanıdığın biri için bu cevabı bilmek genellikle zor olmaz. Ha ama bilemiyorsan eğer burda sosyal zekanı kullanarak sıradan bir muhabbetin içinde bu bilgiyi onsan öğrenmeye çalışcaksın. Ardınedena bu bilgi ile onun şifresini yenileyeceksin. Tabi şifre yenilendiği için anlayacak şifresinin değiştirildiğini. Ardından facebook'tan şifre yenileme talebi isteyeceksin. Şifreyi değiştirmeni sağlayacak bilgiler o ele geçirdiğin mail adresine gelecek (dikkat et şifre gelecek demiyorum, şifreyi değiştirmeni sağlayacak bilgiler diyorum yani bu durumda face şifresinin de ele geçirlidğini anlayacak), ve ondan sonra şifreyi değiştirip facebook'una erişeceksin. En son ve imkansız yol ise, facebook sunuculuarına sızmak. Ki bu bile işe yaramaz çünkü şifreler asla normal text olarak tutulmaz, md5 hash olarak tutulur. Anca facebookda bir açık yakalarsın, bir exploit bulursun öyle. Zaten böyle birşeyi yaparsan da bir güvenlik uzmanı olarak paraya para demezsin

Erkekler Ne Diyor 8

• Biraz ayrıntı vereyim istersen. TCK m.132 ve 136. maddesini ihlal etmiş olursun ; tekrar hatırlatıyım.

• Bilişim suçlarına girer haberin olsun.

• buradan söylemiyim istiyorsan ekle özelden analtıyım ayrıntılı çok zor değil aşağıdakiler abartmış :D

• interneti daha dogru düzgün. hatta cromda birden başka cok facete eş zamanlı acamıyoran hiç ugrasma. ama emekli bi hacker tavsiyesi mantık kullan hack ında baş temli mantıktır! ornegin(kurban) kişiyle konusmaya basla ilerlet samımıyet kur ve bayragı dik :) bukadar oneri yeter. ayrıca netten arayıp buldugun trojanlı seylerı pcnede sokma kurtken koyun olursun canım benım

• bu iş için ne kadar bütçe ayırdın?

• kişinin e-postasını biliyo musn ? biliyosan hemen değiştriblrsn şifresini amaa bilmiyosan trojan diye program var onla kırabilirsin o da uzun iş :) kısacası sen bu işi unut :)

• Eğer sen bunu yaparsan ve o kişi de bu durum için sava açarsa hapis yatarsın.Bu aralar bilişim suçlarından hapis yatanların sayısı arttı.

Kızlar Ne Diyor 4

• Şifresini öğrenemiyorsun kırman gerekiyor diye biliyorum.

• hiç uğraşma bence yapamazsın çok zor şifre kırmak.Tahminde bulunmaya çalış.Bir bilgisayarcı belki yapabilir fakat senin benim yapabileceğimiz şeyler değil.Sen iyi bir bilgisayarcı bul bence.

• Malesef ancak faceyi patlatman gerek başka türlü öğrenemezsin.

• djhsdfkjgsldfjgl
      Faceyi patlatmak derken? :D O ne demekmiş yaa :D

• Msn adresini biliyorsan bir program var adını bilmiyorum ama ondan kırmayı deniyorsun şifreyi yeniliyorsun.

• denemeden kulaktan dolma şeyleri tavsiye etme bence. o tur programlar binde bir 123456 diye şifre koyarsan 5 gunde bulur .çünkü o progranlarda text dosyası vardır kafadan atma şifreler.

• Denedikte konuşuyoruz

Yükleniyor...