Bilgisayarda Fn tuşu ne işe yarıyor? Biri bana bu tuşun ne işe yaradığını söylesin

bilgisayarda bazı tuşlara hiç basmadığımı farkettim.ne işe yaradığınıda bilmiyorum.mesela şu Fn tuşu ne işe yarıyor abi.merak ediyor insan.niye koymuşlarki bu tuşu.hani hiç koymasalarda olurmuş.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Fonksiyon tuşu, f li tuşların üstünde maviyle yazılan şeyler var onların çalışmasını sağlar. Öreğin benim bilg. da f3+fn sesi tamamen kapatır.

• bu arada sadece f tuşları değil bitin kalvyede

• örneğin*

Kızlar Ne Diyor 6

• Fn tuşuna basılı tutup sag ok tuşunu tıkladıgında laptopun ışıgı yanıyo yada sönüyo. ekran kararıyo yada aydınlanıyo yani

• deneme yanılma diye çogzel bi yöntem icat etmiş atalarımız. bence denemelisin.

• Öyle yer kaplasın diye koymuşlar. Bari bu kadar büyük yaptık klavyeyi şundanda koyalım demişler.

• Halk için, sizin için <3

• pcnin modeline göre değişiyor.fn + f1 uyku moduna alıyor mesela benimkinde.

• ii geceler

• başına çok büyük bi bela aldın ya hadi neyse.yatayım ben

• elbette

• Öncekileri Göster
  • Fn bir de f lerden birine basınca laptop televizyona bağlanıyor. Sadece bunu biliyorum :(

• Ebet bizim modumuz <3

• Çok şeye yarıyor ;)

Erkekler Ne Diyor 10

• fn tuşuna bas bide Fli tuşlarda renkli semboller var o tuşardan birine basarsan komut açılır.

• bilmediğim tuşlara basmak gibi bi huyum var..illa kurcalicam..

• fn= functionGenelde F tuşlarının üzerinde normalde farklı olarak semboller bulunur. Fn tuşuna basıp F'lerden birine bastığın zaman sembol neyi emrediyorsa onu yaparsın. Örnek verirsek; aynı durum numaralarda da geçerli. shift+4 yaptığın zaman (+) işaretini yapmış olursun. fn'nin rengine bak ve klavyende aynı renge sahip simgeleri tespit et. Onları fn tuşuna basarak aktif edebilirsin.

• ayıptır be

• Fn ye basıp f lerden birine basınca wireless'ı açıp kapatıyordu

• Üstteki rakam tuşlarının altında daha silik bir halde şekiller vardır.Onlara basmak için ilk başta Fn 'e basman gerekir.

• Fn tuşunu bulamadım ben daha -_-

• misal : FN+4 volume yükseltir anladın ?

• laptop da olan bir tuş..mesela ona basarak ses ayarını yapabilirsiniz.ona özellik ekleyebilirsiniz.kısa yol tusu gibi kullanabilirsiniz.

• saka misin? :)

Yükleniyor...