Bizde de tsunami olur mu? Olursa nerede olur ve dalgalar kaç metre olur?

bizde de tsunami olur mu? olursa nerde olur ve dalgalar kaç metre olur? valla kafama takıldı bu konu

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Olursa denizi kıyısı olan yerlerde olur misal Karadenizde olabilir.Alt yapı igleşiyor ama bir yağmur yağsa sel olunca deniz zahten hırçınlaşıyor.Egedede olabilir çünki deprem bölgesi.Deprem bölgesi olan ve denize yakın olan sahillerde yakin şehirlerde olabilir.

• ulursa deniz kıyısı bi yerde olur çok güsel bi tespit

• Sizde açığa vermeyin.Yanlış veya bilmediğim bir konu hakkında yorum yazım dedim onuda doğal olarak elime yüzüme bulaştırdım :)

Kızlar Ne Diyor 1

• ne denizi , karedenizi arkadaşlar kafanızı yormayın böyle boş işlerle..türkiyedemi tsunamı olcak en fazla olsa olsa 2 3 metrelik bir dalga olur..tsunami okyanus kıyısındaki ülkelerde olur..:)

• Bazen atıyorum tutarsa tutar :)

• :)

Erkekler Ne Diyor 8

• Karadeniz'de olmaz. Karadeniz'de fay hattı yok çünkü. Olsa olsa Ege Denizi'nde olur. İzmir açıklarında falan olsa yarı kapalı körfezden dolayı İzmir etkilenmez, dalga boyu da okyanustaki gibi(mesela Endonezya'yı vuran tsunami dalga boyu 35 m. idi) fazla olmaz, olsa olsa 3-5 m. olur tahminim ve az bir miktar kıyı şeridini etkiler, içerilere girmez.

• Türkiye'nin okyanusa kıyısı mı var da böyle bir telaş içindesin?

• valla boğazdaki dalgalar ürküttü beni sabah

• Aklıma geleni yazmışsın tebrikler crazy.

• Türkiyede tsunami olma ihtimali pek yok ama yumurtaya can veren Allah Türkiyeyede tsunami verebilir :)

• normal koşullarda türkiyede tusunami olmasi için dirseğini kulağına değdirmen lazım

• "Denizde olmaz Tsunami Okyanus kıyıları için tehdittir" diye bir bilgim var bu konuda ama detay yok

• deniz de tsunami olmaz :))

• Bahsettiğiniz büyük dalgalar ise olabilir tabiki denize kıyısı olan her şehrimizde. Yalnız tsunami okyanus dalgalarının kilometrelerce ilerleyip buna oranla yüksekliklerinin artmasıyla oluşur. Bizimde okyanusa kıyısa olan herhangi bir şehrimiz olmadığına göre olmaz sanırım...

• olmaz inş..mikail a.s ne yapar bilinmez.

Yükleniyor...