Dünya'nın en yaşlı papağanı Cookie öldü 😐😔?

Gizli Üye
Dünyanın en yaşlı papağanı olarak 2014 yılında Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Cookie, 83 yaşında hayatını kaybetti. ABD'nin Chicago kentinde bulunan Brookfield Hayvanat Bahçesi'ndeki, dünyanın en yaşlı papağanı olarak adını Guinness Rekorlar Kitabı'na yazdıran kakadu papağanı Cookie artık yaşamıyor. Sağlık durumundaki ani kötüleşme nedeniyle hayvanat bahçesi yönetimi tarafından ötenazisine karar verilen Cookie, 83 yaşında hayatını kaybetti.
Dünya'nın en yaşlı papağanı Cookie öldü 😐😔?
83 yaşın da hayatını ileri derece de yaşlılık ve buna bağlı rahatsızlıklar dolayısı ile doğal olmayan bir yöntem "ÖTENAZİ" ile hayatına son verilmiştir.
Dünya'nın en yaşlı papağanı Cookie öldü 😐😔?
ÖTENAZİ NEDİR:Ötanazi (Yunanca: ευθανασία - ευ, eu, "iyi, güzel"; θάνατος, thanatos, "ölüm"), bir kişinin veya bir hayvanın yaşamını, yaşamlarının dayanılamayacak durumda olarak algılanması sebebiyle, acısız veya çok az acıtan bir ölümcül enjeksiyon yaparak, yüksek dozda ilaç vererek veya kişiyi yaşam destek ünitesinden ayırarak yaşamına son verilir.

ÖtEnazi Türkiye'de yasal değildir. Yürürlükte olan 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'na göre, hastaya ötanazi uygulayan fail (hekim), tasarlayarak (taammüden) adam öldürme hükümlerine göre yargılanır ve ağırlaştırılmış müebbet (ömür boyu) hapis cezasıyla cezalandırılır.
Bonus:Ötenazi bir hakmıdır?
Soru:Tanrı'nın yalnızca can verip can alma hakkı olmasına rağmen bu uygulma dini inançlara ve Tanrıya saygısızlık isyan değilmidir?
İlgilileri'nin Cookie için hazırladıkları veda videosu
Güncellemeler
+1 yıl
Şuraya bak ne kadar ilgisiz bir toplumuz onca abidik gubidik konu var yorum atan atana ciddi bir mesele var bir elim parmağını geçmiyor yorum yapanlar
Dünya'nın en yaşlı papağanı Cookie öldü 😐😔?