Alevilere bir sorum olacak, bakabilir misiniz?

Gizli Üye
Hz. Ali camide şehit edildiği için camiye gitmiyoruz diyen Aleviler var

Benim anlamadığım, Hz. Ali'nin oğlu Hz. Hasan ve Hz. Ali'nin soyundan gelen ehli beyt imamlarının hepsi namazlarını camide kılmaya devam ettiler

Hz. Ali'nin oğulları ''babamız camide şehit oldu burada namaz kılmayız'' demedi

Hz. Ali'nin soyu bu yaşananlara rağmen camide namaz kılıyorken, Alevilerin bizim camiyle alakamız kalmadı cemevi açıyoruz demesi bana tuhaf geliyor.

- İnancınıza saygı duyuyorum bunu da ekleyeyim -
Alevilere bir sorum olacak, bakabilir misiniz?