Rüya görüyor musunuz? Görüyorsanız hatırlıyor musunuz? Rüyanızı hayra yorabilirim. (Rüya tabirleri)

Rüyanızda en çok ne görüyorsunuz? Ünlüler mi, erkekler/kadınlar mı, fantastik olaylar mı (uçmak, süper güçlere sahip olmak vs.), sadece boşluk mu kaplıyor rüyalarınızı?Not: Hatırladığınız bir rüyanız olursa hayra yorabilirim.

Güncellemeler:
Rüyaları "renkli" insanlar olduğumuz yine tescillendi. Yoğun ilginiz için teşekkür ediyorum. Yazmak isteyenler olursa cevap vermeye çalışıyorum elimden geldiğince.
Ufak bir not: "Sanıldığı" gibi "Güzin Abla" "Rüyacı Teyze" "Hayırlı Abla" değilim... Sadece bu işten anlıyorum o kadar... Lütfen hitap ederken yazarken dikkat edelim...Şimdiden teşekkürler...
Rüya diyip geçmeyin linkteki haberi okuyun: link

Buyurun! link
Çok şaşırtıcı bir araştırma okuyun derim : link (Not: Ben yazmadım..)
link Güzel tespitler... (Not: Ben yazmadım)
Unuttunuz galiba rüya görmeyi?
Güncelleme: Rüyaları "renkli" insanlar olduğumuz yine tescillendi. Yoğun ilginiz için teşekkür ediyorum. Yazmak isteyenler olursa cevap vermeye çalışıyorum elimden geldiğince...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Rüya görüyorum.Ve evet çoğunu hatırlamıyorum.Son gördüğüm rüyayı aslında bir kaç ay önce yine gördüğümü anımsıyorum. Birbirinden farklı türde karmaşık bir rüya formuydu. Tıpkı bir önce ki gibi, yine aynı demir dolabın karşısına geçtim,kapağını açtım ve içinde duran kutuyu yavaşça çıkardım.Kutunun üst kapağını açtığımda üç bölmeden oluştuğunu gördüm. İlk bölmede küçük çakıl taşları vardı, ikinci bölmede küçük gümüş parçaları ve son bölmede ise küçük altın parçaları vardı.Şimdi hatırladım o sırada bir pankart vardı yerde, uzun beyaz zeminli. Üstünde ise link bu vardı.Rüyalarım her zaman giderek daha da ilginç ve karmaşık bir hal almakta. Yanılmıyorsam iki ay evvel rahmetli JFK ile üstü açık bir arabada Denizli'nin bir ilçesine gidiyorduk. Ne kadar da garip ve bir o kadar saçma. Çünkü o İngilizce konuşurken ben havada asılı halde duran Türkçe konuşmalarını görüyordum. Normal bir sohbetti..

• Bilmem, belki de sizin dediğiniz gibidir..

• Bayağı aşmışsınız siz... Ya da üzeriniz açık kalmış...

Erkekler Ne Diyor 39

• yılda belki 10 u geçmezbu problem midir sizce

• hadi ya üzüldüm şimdi ama ben macera sporu yapıyorum nasıl olacak

• Evet... Renksiz hatta macerasız bir bilinçaltınız var gibi...

• ben üni öğrencisiyim.dolmsta derse gdyordm arkamda bir kız vardı ve bana eliyle dokunuyrdu o kızla aynı sınfa otrdk. brz yaknlastk ve bn dlaylı bı seklde arkads olmk istdm. çok hos bi kızdı dorusu. o da adnın necile oldgunu söledi. ben böyle bir ism daha önce duymamıstm.ondan cok fena etkılendm. snra derstn cktım. ve kndımı bir anda ailemın bulunduğu sehirde buldum ve çok panikledim. cnku ben baska sehırdeydım ve ailemın bulnduğu şehre bir anda nasıl geldiğimi hatrlamaya calısıyodum. markete gıttım bir bira ve kuruyemıs ıstedım. daha snra bir anda vazgecip eve gtmeye krar verdm.apartmandan girerken genç bir adam vardı tuhaf ışıklar gördüm bir anda ve o an korkmustm. bana panik yapma su anda sen bi rüyadasın seninle yapmamız gereken önemli seyler var dedi daha sonra seni rahat birakcam iyi bir uyku cekersin dedi. snra beni alıp baska bir adamın yanına götrdü.o kişi bize bişeyler söledi ama tam hatırlamıyorum.yapmamız gereken bişeler söledi snra yanından ayrıldık.ve ben necilenin yanına gitmek isterken birdn uyandım. uyandgmda ilginctr ısrarla tekrar uyumaya ve rüyama devam etmeye calısıtm ama uyuyamadım.necile o kadar güzeldiki belkide onun için uyumak istedim. böyle ilginç ve gizemli bir rüya gördüm işte ve bu rüyadan cok etkilendim. necile nerede? adamın bana anlatmak istediği sey neydi?gerçekte olmayan yüzleri var olmayan nesneleri görmemizin imkansız olduğunu biliyorum. o zaman bu kişiler var.yorumlarınız için şimdiden cok tesekkür ederim. ayrıca böyle sayfalar, forumlar açanlarında ellerine sağlık.insan anlatınca bi nebze rahatlıyo.

• Astral Seyahat yaptığınızı düşünmüştüm ama Karabasan da görmüş olabilirsiniz... Şimdi tanımıyorum bu adamı/kadını durumu aslında o kişiyi görmüşsünüzdür otobüste yolda vs. ama hayatınızda biri değildir... Sizin yapmanız gereken içinizde kalan bir ödev, görev, sorumluluk olmalı... Düşüncelerinizi etkileyen... O adam bunu simgeliyor olabilir... İçiniz rahatlamadan da daha güzel şeylere adım atamıyorsunuz...

• Gecenlerde Ailece Kiz Arkadasimin Ailesine Gittik Tanismaya.Iki gün Sonra Müstekbel Kayinbabam beni kendi kendi amcasiyla tanistirmak icin cagirdi.O günden sonra Rüyamda Kayinbabamin Amcasini Gördüm, Bana:"SENI ARASTIRDIK" dedi, ama yüz tavriyla ifadesiyle "OLUMLU" demeye getirir gibiydi ve ben kendim rüyamda OLUMLU diye yorumluyordum, öylece uyandim.

• Demek ki sizin vicdanınız rahatlayacak... Çok düşünmeyin bunları derim...

• rüyamda çok samimi olduğum bir arkadaşın ablasıyla öpüştüğümü gördüm.. birde bu farklı bir rüya ben yine balık gördüm ama bu defa şöyle leğenin içinde dum duru su vardı birileri balık getirdi ama poşetten çıktığında onların balık değil yılan olduğunu gördüm ama suya koyduğumuzda tekrar balık oldular hemde çok büyüklerdi...

• Su duru ise iyi olsa da balıkların ölmesi o bereketin paranın kısmetin hayırlı olmadığı yönündedir...

• sürekli uçurumlardan düşüyorum ama düşerken uçuyormuş hissi yaşıyorum, sonunda ölmüyorum bazen bir dala konabiliyorum bazen suya dalıyorum, kendimi kötü hissetmiyorum uyanınca.Ne anlama geliyor şimdi

• Kötü habere delalettir uçurumdan düşmek... Ama sadece "düşüyormuş gibi" olduğunuza göre atlatacaksınız bu durumu...

• :D

• ımmortal

• Öncekileri Göster
  • yıllar önce bi rüya görmüştüm hala tüm sahneleri gözümün önünde.rüyamda;uzun ve yorucu bir yoldan gelmişim. daha önce hiç görmediğim bi eve geliyorum, ev bikaç katlı merdivenlerden yukarı en üst teras katına çıkıyorum.(kendi evim olduğunu hissediyorum)teras katı aşırı derecede kalabalık ve her taraf süslenmiş misafirler var ve birileri ortalıkta dolaşıyo öylece, anlıyorum ki benim düğünüm oluyo. ama yorgunluktan hiç oralı bile olmuyorum.hiç bilmediğim o evde sanki yatağın yerini biliyomuş gibi bi yatağa ulaşıyorum... yatak kocaman, etrafında direkleri var ve tüllerle örtülenmiş bembeyaz bir yatak.köşesine kıvrılıp yatıyorum, o anda içimde biriken yorgunluk ve acıyı hissederkenbirisi yatağıma giriyo arkamdan yorganın altına giriyo ve elini omzuma atıyor. o anda sanki ruhumun tüm tüğümleri boşalırcasına bi rahatlama geliyo. sadece biraz yüzümü çevirmemle siyah saçlarını görebiliyorum ve o anda rüya son buluyo..eşimin sadece biraz saçını gördüm ve bana dokunduğunu hissettim. sence bu rüyayı nasıl yorumlamak gerekir şimdiden teşekkürler

• Evlendiğinizi gördünüz kısaca... Çeşitli yorumlar var... Başınıza kötü şeyler geleceğine dair... Bence değil... Ki refahladım, yorgunluğum geçti diyorsunuz demek ki büyük bir badire atlatıp sonunda mutlu olacaksınız.. Belki de o siyah saçlı kadınla evlenirsiniz...

• iyi günler ilginç gördüğüm 2 rüyamı sölemek istiyorum ve yorumunuzu bekliyorum...1 ) kuşların olduğu bir parktayım ve onları beslerken birden bana saldırmaya başlıyorlar ve derimi etimi kuşlar yiyor ve çok acı çekiyorum acımı hissedebiliyordum...2 ) hristiyan olduğumu gördüm ve hz. isanın çarmağı önünde eğildim ve kutsal su ile onların bir takım yaptığı hareketleri yaparak bazı kötü şeyleri gönderdim saçma gelebilir ama zombiler vs. vardı onları öyle yokettim ( 1 papaz bana yol gösterdi ) ve rüyamda gördüğüm yeri biliyordum caminin olduğu yer rüyamda kilise idi.şimdiden teşekkür ediyorum...

• Teşekkürler...

• Kuşların size saldırması sizden maddi olarak kayıplar olacağına işarettir. Hristiyan olmanız hatalarınızı kabul edip dikkatli olmanız yönünde bir uyarıdır. Bunu yapmadığınız takdirde başınıza husumetler gelecektir.

• SelamlarBugün rüyamda iki kızla tanıştığımı gördüm. Birbirleriyle kuzenler. İkisiyle de çok yakın oldum. Biri kankam olacak kadar yakın diğeri sevgilim olacak kadar. Çok güzel bir rüyaydı. Böyle rüyalar görünce günüm çok güzel geçiyor. Sevgilimden ayrıldım. Çok iyi bir dostum var. Bu rüyayla bir alakası var mı? Saygılarımla...

• Tmm. Teşekkürler.

• Sonuç yaşadıklarınızı görmeniz...Mutlu olmayı hayal ediyorsunuz..Yani gerçekte mutlu değilsiniz...

• Teşekkürler. Peki sonuç?

• Öncekileri Göster
  • Ayrıldığım eski sevgilimin benimle tekrar barışıtığını ve onun beni öptüğünü görüyorum...

• Sevgilimden ayrıldım rüyalarıma giriyor modeli bilinçaltı oyunlarıdır bana göre...

• Beni terkeden sevgilimin çok üzgün bir şekilde olduğunu ve bana dönmeye eğilimli olduğunu gördüm.Ne olabilir bu?Teşekkür ederim şimdiden

• Haklı olduğumu değil daha çok değerini bilemediğim için kendimi suçluyorum.

• Bilinçaltınızın oyunları..Kendinizi haklı görmeye çalışıyorsunuz...

• Otobüsteyim, kulağımda kulaklıkla uyuyorum. Bir an rüyamda birisinin bana meydan okuduğunu hissettim. Az sinirli az cesur meydan okumaya cevap verir şekilde patır patır yellendim. Ama nasıl 10 saniye falan gümbür gümbür geliyor. :SBir anda uyandım. Rüyasında çişini yaptığını gören gerçekten yatağına yapıyor. Acaba ben herangi bişey yapmışmıyımdır diye havayı baya bi dedekte ettim.Acaba nolmuştur? :(

• Ha sen yorumlamak için istedin.
      Tamam bu da yorumlanabilir. Ve gerçekliği tarafımdan %100 onaylanabilir.
      Hiç yoktan fal bakar gibi salla bari bişeyler.

• Bilemem...

• Yo yo... İstersen takip et yorumlarımı. Kimseyle dalga geçmiyorum.

• Öncekileri Göster
  • Kimisi rüyaları pek ciddiye almaz...Bir söyleşi programında Fatih Altaylı "sonuçta rüya, pek de önemli değil, sonuçta gerçek değil, geçer gider ki" demişti...Yaşar Nuri Öztürk'dü konuğu, cevabını çok sevmiştim."Bir mezarlığa git de bak, kimmiş geçici, kimmiş gerçek olan" diye...Yani Rüya/mana alemi şu dünyadan çok daha gerçek ve kalıcıdır. Asıl geçici olan bizleriz, bedenlerimiz... Paylaşmak istedim sadece...

• Doğrusunuz...+1

• evet,bazı rüyalar gerçekleşiyor.buna inanıyorum.

• "Malum oldu" durumu sanırım...

• Ranzanın alt katında uyuyorum ve yukardan bir hareket gözüme ilişiyor,sonra yataktan kalkıp yere bakıyorum ve yerde 1 tane akrep var başka bir tanesi de ranzanın üstünden sol koluma zıplıyor.Kolumu kaldırıyorum ama yukardan yansıyan ışık yüzünden kolumun üstündeki akrebi iyi seçemiyorum.Çok korktuğumu hatırlıyorum rüyada tam da o sırada uyandım.Çok teşekkür ederim iyi akşamlar.

• Akrep çok zahmet veren oyalayan ama etkisi derin olmayan düşman demektir. Işıksa sizi o düşmandan koruyan en azından en az zararla çıkmanızı sağlayacak güveneceğiniz biri olarak yorumlanır.

• rüyalara pek inamıyorum

• @glsssh Hayır normal olan sizsiniz aslında...

• ben her gece bi sürü rüya görüyorum ve cogunu sabah kalktıgımda hatırlıyorum etrafımdaki cogu insan ya rüya görmüyor yada hatırlamıyor acaba bende mi var bi gariplik ?

• Rica ederim...

• Öncekileri Göster
  • merhaba rüyanız hayrolsun teyze.. bende gördüğüm bir rüyayı anlatmak istiyorum. rüyamda, bir keresinde gittiğim bir yeri gördüm. böyle etraf yeşillik, ova. bir tane büyük bir ağaç vardı. kız arkadaşımla orda oturmuştuk zamanında. rüyamda kız arkadaşım oraya gidiyordu. bende arkasından uçarak onu izliyordum. oraya geldiğinde bir kağıt gömdü, ve gitti. arkasından o kağıdı aldım. bu bir şiirdi.. ama okuyamıyordum.

• Olsun sonra balışkanlık olur üzerime etiket gibi Rüyacı Teyze diye anılırım ki doğrusu istemem böyle bir şey olmasını. Duyarlılığınız için ben teşekkür ederim...

• teyze konusunda latife yapıyordum, yinede kusura bakmayın. ayrıca değerli yorumlarınız için teşekkürler hanımefendi, sağolun ;)

• Ve okuyamadığınız şeylerse bilmediğiniz konulara girmemeniz gerektiğine işarettir.

• Öncekileri Göster
  • ben ne yazık ki rüya görmüyorum :S bu güne kadar da rüya gördüm hatırladım diyemiyorum hiç

• Ben size hafızanız çok zayıf hatırlama gücünüz yok demedim ki? Rüyayı hatırlayabilmek demiştim mesela. Bunun hafızaya katkısı vardır dedim. Çok uzadı bu konu, lütfen daha fazla yazmayalım.

• bu gune kadar hafizamda sorun olmadi hatta normalin ustundedir ozellikle gorsel ve isitsel hafizam. o kadar uzmanla ic ice oldum ilk kez ruyanin hafizayla dogru orantili oldugunu duyuyorum. ilginc geldi. bununla ilgili kaynak varsa paylasirsaniz sevinirim.

• Zeka geriliği demedim çarpıtmayın cümlelerimi. Hafıza kuvvetliliği dedim. Daha iyi hatırlamak gibi.

• Öncekileri Göster
  • çok sık aralıklar ile rüyamda deniz görüyorum ama tam olarak anlamını cıkartamıyorum ve rüya gördüğüm zamanlar kalkmak ve birşey yapmak gelmiyor içimden güne yorgun ve bitkin başlıyorum bimiyorum tam olarak nedenini...

• Deniz görmek eğer kirli ve dalgalı değilse her zaman iyiye işarettir. Ferahlamak ve iyi haberle yorumlanır. Yorgun olmanız da sanırım ruhen çıkılan bu "gezi" yüzünden olmalı. Rüyaların sırrı çözülemediği için net bir cevap veremeyeceğim ama bu yüzden olmalı. Ruh gezisi yüzünden.

• karabasan sık görüyorum, belki hafta da bir.hareket edememe, nefes alamama süreci işte. her seferinde başka bişey oluyo karabasan da. tok karnına yatmam, genelde aynı vakitte yatarım, yumuşacık yastığımda ve yatağımda uyuyorum. gene de oluyo. alıştım sayılır :)

• Rica ederim.

• teşekkürler

• Dediğim gibi, uyurken nasıl hareket ettiğinizi bilemezsiniz. Nefes alamama, hormala, uyku apnesi gibi sorunlar karabasana sebep olabilir.

• Öncekileri Göster
  • karabasan gördüm.

• :)))

• Enretesan...Çünkü bilmiyorsunuz nedenini...

• açıklayamam.

• Öncekileri Göster
  • ewt dediğiniz gibi sadece boşluk kaplıyo ayda bir tane görüyorsamda oda çok düşündüyüm birşey olursa onla ilgili görüyorum sadece ayda bir ya görürüm ya görmem böyle..

• İyiymiş

• benim rüyalarım renksiz ben onu anlamadım bende tuhaflık biliyordum

• yok rüyamı hayra yordun da kişi hayırsız çıktı :)

• Rica ederim.

• yorum için teşekkür ederim

• Öncekileri Göster
  • Çok değer verdiğim vefat eden arkadaşımı görmüştüm arka arkaya 2 kez fakat canımı sıkan nokta 2 rüyamda da ayaklarında sorun vardı sakattı ama normalde böyle bir sorunu yoktu.ilkinde kucağımda taşıyordum yürüyemiyordu beraber pazarda geziyorduk bir tezgahın başında durduk yüzük beğendi o yüzüğü aldım ona eğilip çenemden öptü.diğer rüyamda ise tekerlekli sandalyede oturuyodu ben sandalyeyi yokuş yukarıya sürmeye çalışıyordum ama çok zorlanıyordum

• Dua edersiniz kendisi için ve iyi şeyler düşünürsünüz o zaman. İçinizi ferah tutun, rica ederim.

• kendisi vefat etti vefatından sonra gördüm bu rüyaları yorum için teşekkürler...

• Kendisi yaşıyor mu anlamadım tam. Ama sakatlık durumu çözemediğiniz bir soruna işarettir. İtemiyorsanız da sandalyeyi bu da bu zorluğun büyüklüğü ile ilgilidir. Yüzükse belki sorununuzla bağlantılı olarak da diyebiliriz maddi yönden rahatlayacağınıza işarettir.

• bir kere kendimi ölmüş ve tabutun içinde defnedilmek uzere mezarlığa gıderken gödum.tüm sevdiklerim oradaydı ama abim çok aglıyordu.birde ben beyaz bir araba almışım herkesten saklıyorum zamanı gelınce herkese gostercem dıyorum ama araba eskı model bunu ken dım yapıcam dıyorum ve onu tamır etmek için gece gunduz cabalıyorum. şimdiden tesekkurler...

• Rica ederim.

• çok tesekkurler...

• Kendinize ömür vermişsiniz diyebilirim. Tabut zorlukların üstesinden gelmekle ilgilidir. Ölmek dediğim gibi ömür uzaması ile ilgilidir. Araba sorumluluktur. Beyaz her zaman iyiye yorulur. Demek ki yapacağınız bir işin altından kalkacak ve rahatlayacaksınız.

• Bir keresinde garip bi mekandaydım koca koca fareler cirit atıyordu önümde beyaz siyah açık kahverengi hepsinden vardı bu ne anlama geliyor ki ? :S

• Küçük dertleriniz olduğuna ve bunları çözmekte zorlandığınıza işarettir bu rüya.

• rüyalara pek inanmam rüya der geçerim gerçekle hiç bağdaştırmam

• En güzeli.

• Hastane gibi biryerin bir odasında yaklaşık 20 metre yükseklikten camdan aşağı bakıyorum aşağıdaki arabaların geçişlerini izliyorum. Buharlanmış camı elimle siliyorum. Saçma sapan birşeydi.

• Rica ederim.

• İlginç teşekkür ederim.

• Hastane biraz kasvetli bir duruma işaret etse de pencereden uzaklara bakmak bu sıkıntınızdan kurtulacağınıza işaret eder.

• çok eskiden 7. sınıfa giderken bir rüya görmüştüm yahudiler tarafından ele geçirilip saraya götürülmüştüm sarayda bütün müslümanların kafasını kesiyorlarda bana geldiklerinde dinini değiştir yoksa kafanı keseriz dediler bende ölmemek için kabul ettim..alnıma kırmızı bir leke sürdüler elime bir kitap verdiler ve hiç bişey yapmadan beni serbest bıraktılar bende yolda giderken alnımdaki kırmızı lekeyi silip kitapı çöpe atarak kaçtım...çok garip bir rüya hala unutamıyorum :)bunu okulda hocama anlattım bu rüya dinine bağlı olduğunu gösteririr dedi...

• Rica ederim.

• teşekkrler...

• Doğru demiş. Kaygılanmayın bence de.

• ben son yıllarda görmüyorum yaa =( yani görüyorsam da sanırım derin uykuda... uyanmaya yakın görmüyorum. küçükken uçtuğumu çok görürdüm ama uçakla falan değil yani... böyle bildiğin uçardım... ama sonunda hep çakılmaya yakın korkuyla uyanırdım.

• En uzun rüya 9 saniyedir, 20 değil

• teşekkürler ;) demek ki büyüdükçe egzotik havamı kaybediyorum xD hatırlamadığımı biliyorum çünkü okumuştum insan beyni uyanmaya yakın rüyaları hatırlayabilirmiş... derin uykuda hatırlayamazmış... ve en uzun rüyaların da 20 saniye kadar olduğunu duymuştum çok şaşırmıştım... bize sanki gece boyu gibi gelir oysa

• Görmüyor değilsinizdir de hatırlamıyorsunuzdur. 7 saniye de olsa rüya görür çünkü insan. Çocukken görülen uçma eylemi hayalgücünün fantastikliği ile ilgilidir. Büyüdüğünüzde ise yazmıştım yorumlardan bir kaçına sorumluluk/sıkıntı demektir.

• daha bugün uçuyordum ama bir tane kartalla beraber aramızda mesafe vardı. ben rüyalarda genelde uçuyorum zaten

• Uçmak sorumluluk ve biraz da sıkıntı demektir. Dikkatli olun derim

• Kendimi görüyorum dünyayı zombilerden uzaylılardan seri katillerden dinazorlardan kurtarıyorum Ne adammısım bea

• Aşırı film izliyorum diziler olsun filmler olsun arşivlik dosyalarım vardır her akşam en az 2 film izlerim galiba bu yüzden

• Çok film izliyorsunuz

• Valla gerçek geçen akşam zombiler dünyayı ele geçiriyordu bende sevdiklerimi elimde silah sırtımda kılıç savunuyorum

• Öncekileri Göster
  • Uçmak çok rastlanan bir rüya biliyorum.Ama benim için uçarken herşey hoş da neden inişe geçerken zorluklar oluyor. Daha doğrusu, çok kolay havalanbiliyorum ama artık inme vakti dediğimde içimi bir endişe kaplıyor. Sanki çocukken sokakta oynarken annem beni eve çağırıyor. Yere konmakta zorluk yaşayacağımı düşününce hemen yüksek ağaçlar aramaya başlıyorum ve onların üst dallarına tutunuyorum.Rüyada uçmak ve yere konamamak hakkında neler diyeceksin merak ediyorum.

• Uçmak sorumluluk hatta sıkıntıdır. Ama yere inmeyi başarmak zor da olsa bu sorumluluğun altından kalkmaktır.

• uçtuğumu görmüştüm süper bir duygu aklıma geldikce gülümserim... Ve ilginç bir şey ben içeriği paylaşmak istemiyorum bir rüya gördüm bir mekan ve bir olay oluyor aynı rüyayı babamdan dinledim aynı mekanda içinde başka bir yerden bakarak anlattı bana.

• Bir çeşit astral seyahat olabilir yaptığınız.

• - Geçenlerde abimin büyük bir binanın açılışı sırasında bina dışından inen ışıltılı bir asansorun hızla yere cakilmasıyla ölümünü gördüm. Sonra havalimanına gidip hemen ailemin yanına gittigimi gordum cenaze icin. Gariptir ki annem ve babamla abim için yas tutarken abim de oradaydı. Pikap'a kendisinin cok sevdigi bir parcayı koydu biz aglarken...Neyse ...Tüm günüm berbat geçti. Hemen abimi aradım sesini duydum. Hatta gece yarısı kan ter icinde uyanınca rüya oldugunu gorup mutlu oldum.- Başka bir gün de garip bir rüya gördüm. Beyaz bir bisiklete binmiş, beya uçusan etekli bir elbisesi olan bir kızı takip etmeye kalktım. Ama ayaklarım tutmuyordu ve tekerlekli sandalyeyle takip ettim bisikletli kızı. Emniyet kemeri takmıştım tekerlekli sandalyeye. Sonra kız ara sokaklarda kayboldu. Bir binaya girdi. Eski ilkokul gibi karanlık koridorları olan bir bina. Ben ayaga kalktım sandalyeden ben de de binaya girdim. sonra bir baktım o karanlık koridorlardan birinden ışık geliyor. Annem ve babam misafirlige gelmisler o koridordan acılan bir kapidan girilen bir eve...Takip ettigim kız da o annemlerin misafirlige gittigi evin kızıymış. Koridorda beklerken kız ışıklı odanın icinden cikip geliyor karanlık koridora. Ama kız 15 yaş kücülmüs sanki . 5-6 yaşında bir kucuk kız cocugu olarak karsımdaydi. Egiliyorum kızın yanında ve konusmaya baslıyorum onunla. bak ben senin yasında sana bu anlattıgım seyleri bana anlatan yoktu. dinle beni, sakın büyüyünce sunları ihmal etme, şunu bunu yapmayı unutma gibi laflar anlatıyorum. Tabi velet oldugu icin anlattıklarım ona birsey ifade etmyiyor.laylaylom yapiyor beni dinlerken. kızıyorum ve sinirden kolunu ısırıyorum azıcık. kendine gelsin diye. Aglamaya baslıyor. O sırada kızlarının sesini duyan aile ve benim ailem odadan koridora cikiyor, uyaniyorum.

• Abinize ömür vermişsiniz bunu diyebilirim.
      Asansörün çakılması iflas gibi yorumlanabilir veya büyük bir fırsat kaybı.
      Kız çocuğu görmek bir çok dertten sonra mutluluk yakalamak demektir.
      Onu ağlatmak ise bunun biraz geç olacağına işaret.
      Koridorlar ışıklı ise yolunuzu bulacağınıza ve kararsız kaldığınız bir olayı çözeceğinize delaletç Ama karanlık olması o kararsızlığı körüklüyor.

• Rüyalarım sinema gibidir hatta 3D sinema filmleri gibidir bayılıyorum rüyalarıma :) bazen hatırlamasamda izlemek çok keyifli :)Bir rüyam var evli bir kadınla beraber oluyorum kapı kırılıp kocası elinde balta ile geliyor gerisini hatırlamıyorum :( kan ter içinde uyandım :(:( yorumlayabilirseniz sevinirim.. teşekkürler.

• :))) özlüycezz seniiiii cikcik yine güldürdün :D

• Tamam yorumlamam

• ciddiydim yazmayın kalsın lütfen...

• Öncekileri Göster
  • hazır sen burdayken anlatayım:bu gece rüyamda çok büyük bir yılan gördüm ( rüyalarımda nedense çok yılan görürüm) yılan arkadaşımın elini ısırdı. ben de yılanı tutup çektim arkadaşımın eline yapışmıştı bırakmıyordu. çektikten sonra büyük bir bıçakla yılanın kafasına birkaç kez vurup kestim. sonra yılanı orda bırakıp uzaklaştık. insanlar da toplanmış yılana bakıyordu. sonra polis geldi. sanki adam öldürmüşüm gibi. sonra uyandım. tuhaf ve iğrenç bir rüyaydı işte.

• Rica ederim.

• olabilir.haklısınız. yorumunuz için çok teşekkür ederim..

• İçten içe sizi kıskanan kişiler olabilir. Veya kin besleyen. Bilemeyiz.

• Öncekileri Göster
  • Her insan gibi rüya görürüm ve ben rüyasını hatırlayabilenlerdenim. En çok deprem ile ilgili rüyalar görüyorum sanırım. 17 Ağustos depreminin sabahında İstanbul aktarmalı olarak Diyarbakır-İzmir uçak yolculuğu yapmıştım. Şehrin o halini uçaktan gördüm ve yanan rafinerinin dumanlarının gökyüzünü kapladığına şahit oldum. Televizyonlarda insanların doğa karşısında ne kadar aciz olduklarına tanık oldum. Benim deprem bölgesinde hiç yakınım olmamasına rağmen etkilendim. Sanırım doğa karşısında bu kadar aciz olmaktan korkuyorum ve deprem ile ilgili rüyalar görüyorum.

• Önce kendimiz tedbir alsak daha iyi ama..Korusun bakalım...

• Amin. Allah herkesi korusun :)

• Umarım öyle şiddetli bir deprem olmaz siz de zor durumlara düşmezsiniz.

• Öncekileri Göster
  • Babamın işyerindeyken arabanın birinin arka koltuğuna yatayım uyayım dedim. Nerden baksan 3 sene falan oldu; hiç çıkmaz aklımdan neden diye..Gördüğüm rüya yine aynı işyerinde geçiyordu. Ayak üstü dururken Müşfik Kenter'e benzeyen beyaz-kırmızı çizgili gömlekli zayıf bir adam geldi ve bana ''Ne istiyorsun sen?'' diye sordu. Ben de ''Ev istiyorum'' dedim. ''E onu ben de istiyorum'' dedi ve gitti..Nedir ki bu şimdi?

• Dediğim ilk cümle o zaman.

• Yok, tavırları gayet bilgeceydi..

• Tanımadığınız bir adamla konuşmak yeni ve iyi bir arkadaşlıktır. Ama kavga etmiş gibisiniz eğer öyleyse de ev içinde bir sıkıntıya delalettir.

• ciddi tartışmalar yaparken görüyorum kendimi bir takım insanlarla.

• Astral Seyahat de yapılabilir beyin yeteneği ile.
      Teşekkür ederim. Olmazsa bir şey anlatırsınız yeniden.

• şu sıralar rüya konusuna cok taktım aslında. lucid dreaming meselesine de...beynimizin yeteneklerini seviyorum. onerilerinizi dinleyecegim:)

• Ben yine de çok düşündüğünüzü ve bunun da rüyalarınıza yansıdığını düşünüyorum. Daha "sade" ve "sıradan" şeyler düşünün ya da kafanızı olabildiğince boşaltın ve öyle uyumayı deneyin.

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 87

• Rüyamda uçtuğumu görürüm.Uzmanlar uyandığınızda rüyayı hatırlamaya çalışmanın hafızayı geliştirdiğini söylüyorlar.

• rüya yorumluyosunuz sanırım benim rüyamı da yorumlar mısınız ark ekledim

• İçiniz sıkılmış belli... Sizi evlenme ciddi olma stresi sarmış diyebilirim...

• bulmam gereken kişiyi mi bulsam sevgilime gözkulak mı olsam diye düşünüyorum sonra o kişiyi bulmaya gidiyorum bir bakıyorum o kadının evi kızı yerde oturuyo üzerinde siyah bişey var gözlerinin etrafı siyah boyalı ama gözbebeği kırmızı gibi ve gözünden ışık çıkıo yanında da köpek var hemen kaçıyorum sonra bakıyorum sevgilim yok sokaklar karanlık o odamla gtmişti arıyorum sevgilimii bulamıyorum kayboluyo uzun oldu ama en alttan okumaya başlayın teşekkürler şimdiden

• evin yan tarafına gelince duruyoruz bende burada bulur bizi az daha gidelim bulamasın diyorum gidiyoruz elimden tutuyo gidiyoruz onun boynunda kolye varmış koparmış atmış sonra bana diyo kolyeyi kopar at diyo siyah top var kolyenin ucunda koparıp atıyorum kolyeyi böyle içim rahatlıyo kolyeyi çıkarınca gidiyoruzz sokaklar hep karanlık birini arıyorum ben onu bulmam lazım diyorum bir adam geliyo kadın ona da büyü yapmış sevgilim onunla gidiyo gitme diyorum bişey yapar diye o gidiyo bende bulmam

• Öncekileri Göster
  • Rüya içinde rüya gibi birşey gördüm.Rüyamda uyurgezer oluyorum,pencereden atlayıp uçuyorum ve yere değmeden (toprakla aramda çok az mesafe kalıyor) elimi gezdiriyorum toprağın üstünde.Ama elim değmiyor toprağa hiç,biraz değiyor sanırım,çimenlerde var.Hava aydınlık.Eve giriyorum kapıdan(kapıyı açık bırakmışım) Babamda yatağından uyanıyor beni görüyor benim kapı sesini duyunca.Çok tuhaftı,özellikle toprağın üstünde elimi gezdirdiğim an.

• Nasıl diyeyim, uçmak bir sorumluluk ise toprağa yaklaşıp o ferahlık hafiflik hissini hissetmeniz de bu konuda içinizin rahatlığını gösteriyor...

• Ben anlatayım o zaman gördüğüm 3 rüyayı.Birgün beni istemeye geleceklermiş evde de gri renkli tepsi vardı. Ben de gri renkli fincan isterim diye tutturdum heryeri aradım sonunda krem rengi üzerine gri işlemeli fincan takımı buldum rahatladım :)Birkaç gün sonra bana birisi evlenme teklif etti. kişiyi tanımıyorum şahsen. Şebelek birisiydi. Yüzük de ondan daha çirkindi. Kocaman taşı vardı ve kahverengiydi. Aynı zamanda da parmağıma olmadı. Bu kadar ince parmaklara bile yüzük bulamamış diye söylendim bi ton. Sonra gittim yüzüğü değiştirdim mutlu oldum. Kişiyi de çok sallamadım :)Başka bir gün de nişanlanıyodum. Ex-aşkım olan pisliğin tekiyle. O kadar hızlı gelişti ki yüzükler takılmış kurdeleler kesilmişti neye uğradığımı şaşırdım. Ama çok da mutluydum. Bu günlük bu kadar :)

• Rüyamda ayrıldığım imam nikahlı eşimi gördüm olduğu yerde yavaşça dönüyor ve etrafına sarı ışıklar saçıyordu yüzünde kibirli bir ifade vardı ve etrafına hafif yukarıdan bakıyordu gerçekte de biraz kibirli tavırları vardı zaten Ne anlama geliyor olabilir? Yıllar önce de aynı hisleri duyduğum benzer bir rüya görmüştüm rüyamda etrafında dönen ve sarı ışıklar saçan bir kuran-ı kerim görüyordum yaklaşık 1 sene sene sonra aynı kuran-ı kerim bir arkadaşım tarafından bana hediye edildi Yardımcı olması açısından anlatmak istedim

• İnşaAllah öyledir; rüyanın konusuyla ilgili neet bir yorum yapmaya çalışırsanız sevnirim şimdiden teşekkürler...

• Güzel, hayırlı rüyalar her yerde anlatılmaz... Belli inançlı birisiniz bu rüyalar da bunun kanıtı...

• çekirgeler gördüm.çok fazla vardı.bir tanesi üstüme geliyordu ama ezdim onu..

• Evde duvarda küçük küçük örümcekler beliriyordu.çoğalıyorlardı.birde karanlıkta yürüken eski bir tanıdığım beni korkutuyordu gülerek.üstünde pembe bir kazak vardı.şimdiden teşekkürler..

• birde o tanıdığım erkek ve ikidir pembe renkli bir kazakla görüyorum rüyamda onu..

• merhaba ben 20 yaşında bayan üni.öğrencisiyim,öncelikle geçen gün gördüğüm rüyayı anlatmak istiyorum;rüyamda benden sadece 6-7 yaş büyük asistan hocamın elimden tuttuğunu,parmağıma kendi alyansını geçirdiğini benim de ona gerçek hayatımda sahte olarak kullandığım alyansımı taktığımı gördüm..ve bu rüyamda hep hayatımda yaşayan tek varlığım annemden kaçıyordum..ben şunu belirtmeliyim ki ben bu rüyayı görene kadar bu adama karşı bir şey hissetmiyordum(bilmiyorum belki de farkında olmasam bile hissediyor olabilirdim),bilinçaltımdan kaynaklanan bir durum değil,bu rüya neye işaret ediyor,yorumlarsanız sevinirim...

• köyde görüyorum kendimi

• Özünüze dönme ihtiyacınız var...

• yılan gördüm

• Düşman diye anılsa da sağlıkla ilgilidir...

• Bu rüyayı iki ya da üç hafta önce gördüm.ünide beğendiğim ve bunu bilen bi çocuk var.rüya onunla ilgiliydi ve bi yerden kulağıma "kezban" sesi geldi.sabah iç sıkıntısıyla uyandım.ismim kezban değil bu nerden çıktı şimdi diye?sonra bi baktım millet birbiriyle kezban kezban diye dalga geçiyo.sinirim bozuldu hatta araştırdım sözlüklerden kezban ne demek.arkadaşlar benim içime doğdu bence onun düşünceleri.ben çok inanırım böyle şeylere.hissettim mi nedir onun düşüncelerini?lütfen bilen biri yorumlasın şu rüyayı?

• Kezban/Keziban bildiğim kadarıyla Kur'an' da da geçen bir isim...Ve "Ev hanımı" , "Hamarat Kadın" anlamındaymış... Dalga geçilmek için söylenme sebebi de bakımsız, silik tiplere denmesinden... Aslında kötü bir şey değil... O kişiyi rüyanızda görmeniz de bilinçaltı oyunu ama madem sizin içinize doğar ben de diyeyim bir diyaloğunuz olacak kendisi ile ki rüyayı tersine yorun dalga geçmek yerine düzgünce konuşabilir sizinle...

• Her gece rüyamda öpüştüğümü görüyorum, neden böyle oluyor?

• Paniklemeyin bir kere sapık değilsiniz...Bir haber, misafir veya özlediğiniz birine yorulur... Bence beklediğiniz bir haber gelecek...

• Rüyamda Erkek Arkadaşım bacağıma dokunuyordu ama sadece arkadaşız sonraki gecede elimi tutmuştu bu ne anlama geliyor acaba söylermisiniz ? :))

• İçimden bir ses dalga geçtiğinizi söylese de söyleyeyim ne anlama geldiğini, kafanız karışık bir olay var hayırlı değil mi bilmiyorsunuz, olay gerçekleştiğinde is afallayacaksınız...

• Bugün rüyamda 2-3 yaşlarındaki bi' kıza öz babasının tecavüz ettiğini gördüm..Sonrasında kız bana koşa koşa gelip öyle bi' sarılıyor ki...Ben ağlamaya başlıyorum.Öyle bi' ağlama ki hayatımda bu derece ağlamamıştım ve sabah gözümü açtım.Kızın olaya anlam veremeyişi, şaşkınlığı, masumluğu ve kollarını açarak bana tebessüm edişni, bana sarılışını gözümün önüne getirdikçe ağlamaya başladım. 1-2 dk ağladım, sonra sustum..Çok etkiledi beni bu rüya bi' anlamı var mı acaba?

• Haklısınız.İnşş hele ki böyle ağlamaya büyük bi' ferahlık gelir inş:) Teşekkürler,)

• Bilinçaltı işte hatırlatıveriyor olabilir... Bu arada ağlamak da iyiye yorulur... Ferahlayacaksınız...

• Evet yani..Buna benzer haber filan da okumadım.Hiç aklımda yokken böyle bi' rüya gördüm.Evet çözülemeyen büyük bi' sorunum var ama çoğu zaman düşünmüyorum yani artık düşünmemeyi öğrendim.

• Öncekileri Göster
  • Rüyamda bakir bir erkekle evleniyordum çok garipki o erkeğe benzer bir erkeği de bugun gördüm.şimdi nasıl anlatayım ki...böyle daha önce görmediğim 1.80 boylarında hafif iri beyaz tenli siyah saçlı bi erkek.biz bunla evlenmişiz adam bana bakirim diyor.böyle oldugumuz evde bi değişik hafif karanlık yatak var ucunda oturuyorum ...işte 9 buçuk gibi kalktım geri yattım... uyandım işlerimi hallettim filan ona çok benzeyen biriyle de aynı otobüse bindim bi garip oldum bunun işareti var mıdır?Anlamını araştırdım ama nette bulamadım .not:biyerim açıkda değildi

• Evlenmek hele de tabiri caizse "saf" bir erkekle evlenmek büyük bir yardım alacağınıza işaret... Bence aklınız benzetmek istemiş gördüğünüz kişiyi... Çünkü etkilenmişsiniz...

• Bir halk otobüsünden inip eve gidiyorum ve ne göreyim bembeyaz gül bahçesi olmuş heryer kapıda rengarenk çiçeklerden oluşmuş..çok mutlu bir şekilde geziniyorum gül bahçesinde,sonra kapıdan içeri girip babaannemle karşılaşıyorum.ama o zaten bizim evde oturuyor.yani o kısım bilinçaltı.ama gül bahçesi ne anlma gelir çok merak ettim..

• Bereket, ferahlık ve güzellik anlamındadır... Hayırlı rüya yani...

• dün gece rüyamdan uyanır uyanmaz aklıma siz geldiniz cünkü rüyamın tam karsılıgını nette bulacagımı sanmıyodum öncelikle böyle birseyi karsılıksız yaptıgınız için teşekkür ederim..dün gece rüyamda bi sahil gördüm hava kapalı berbat dalgalı bi deniz kıyısında yürüyodum biraz ilerledim bir anda hava çok güzel bulutsuz bir gün batımı oldu tatlı bi turunculuk vardı güneş hafifçe batıyodu deniz kenarında yürüyodum deniz tertemizdi dibi görünüyodu ayaklarım suya degerek yürüyodum suda hafif ılıktı sıcak güzel bi günün ardından güneşte güzel bi ılıklık kalır ya öyleydi kum sanki pamuk gibi yumusacıktı ayagımın altı oksanıyodu sanki.kumsalda tek tük istiridye kabukları vardı biri pembe ve büyüktü küçük bitanesini cebime koydum hatıra amaçlı yerden bişey daha alıp cebime koymustum ama hatırlamıyorum biz oraya tatile gitmişiz dönmeye hazırlanıyoruz annem babam abim biraz ilerdeydi annem çay yapıyodu biraz kurabiye vardı cok huzurlu bir yürüyüştü yorumlarsanız çok sevinirim çok gercekçiydi..

• Deniz bu kadar sakinse her zaman ferahlığa, berekete ve güzel olaylara yorulur... Güzel günler yakın gibi..

• iyi olucak hastanın doktor ayagına gelirmiş ben bi rüya gördüm netten doğru düzgün bi tabir bulamadım yorumlayabilirseniz sevinirim :) rüyamda bi sevgilim varmıs normaldede var ama rüyamdaki tanımadığım birisi arkadaşlarıyla caminin önünde oturup sohbet ediyor cuma vaktini bekliyor bende caminin karsısında kuru bir agac var ona tırmanıyorum bi dalı kırılıyor büyük bi dalı sonra inmeye calışıyorum agac alttan catırdayıp kırılıyor devriliyor az önce aradım bulamadım simdiden tesekkürler..

• Rica ederim, yine beklerim...

• süpheniz olmasın..tekrar tesekkürler

• Umarım bu "uyarıyı" rüyayı yani dikkate alırsınız...

• Öncekileri Göster
  • Rüyamda kendi dışkımın üstüne kahve döküp yiyordum ,bunu uzun zaman önce gördüm ama merak ediyorum ne demek sizce?

• Anladım;) Teşekkürler...

• Para ile yorumlanıyormuş... Çok bilgim olmadığı için bu kadar "uç" bir şeyden... Bereket ve para...

• Bugün rüyamda siteyi gördüm soru sorup cevap veriyordum:)birde tarihi bir rüya gördüm ama unuttum:)

• Çok soru sorunca sürmenaj etkisi yapabilir... Hatırlayınca yazın yardımcı olurum...

• Rüyamda kocaman iri bir örümcek gördüm ve bunu bir sekilde öldürüyorduk..

• Büyük bir sıkıntı... Zor da olsa kurtulacağınız anlamına geliyor...

• Rüyamda sevgilimde bende hergün ayrilik görüyorduk.. sürekli ya aileler tartisip bitiyordu yada kendimiz bir sekilde kavga ediyorduk. ayrilik ne anlama gelir?

• Bir boşalmaya içinizi dökmeye ihtiyacınız varmış geçmiş gitmiş... Takılmayın artık...

• Evet kaybetmekten cok korkuyorum daha dogrusu korkuyordum.. bu rüyaldan sonra cok büyük bir kavgamiz oldu ve ogünden sonra ne o nede ben kötü kötü seyler görüyoruz

• Bilinçaltınız korkular üretiyor... Siz ayrılmaktan kaybetmekten bayağı korkuyorsunuz... Tersini düşünün... İlişkinizin pekişmesi sağlamlaşması anlamına geliyor da bence bu sizin en büyük korkularınızdan biri... Rüyalarınızın sebebi de bu...

• Suanda jandarma olarak askerde olan abim öluyormus sehıt oluyormus, ama bir tane psikopat sen cok yakısıklısın gerekcesıyle olduruyormus abımı, daha sonra ölusunu yıkamaya goturuyorlarmıs yuzunu bıze gosterıyorlarmış ama gözleri acıkmıs ölüsünün hatta sanırım gozlerı hareket edıyordu.ben sureklı aglıyormusum yolda insanlar durdurup neden aglıyorsun dıye soruyorlarmıs.sonra okula gıdıyormusum okuldakı arkadslarıma abımı kaybettık dıyomusum aglıyomsum falan. daha sonrada oturdugumuz evın asansorun kapısında abım bana el sallıyormus gulerek. ama gercek gıbıydı cıdden korktum nedir bu ruyamın anlamı..

• Rica ederim...

• ona anlatmayı dusunmuyorum zaten... ınsallah.. tesekkur ederım ıyı dıleklerınız ıcın:)

• Lütfen üzülmeyin... İnşallah sağ sağlim gelir abiniz... Onu da üzmeyin... Her şeyin hayırlısı olsun...

• Öncekileri Göster
  • Rüyamda genellikle deniz görüyorum ama bir gün deniz sakin iskeleye ulaşmaya çalışıyorum ulaşabiliyorum. Başka birgün deniz dalgalı denize giremiyorum hiç, kenarında bir evde oluyorum sonra eve doğru tsunami gibi bir dalga geliyor, sonra uyanıyorum.Bir gün de deniz kapkara ve dalgalı ama ben uzaktan bakıyorum. Bir gün de denizin kenarında oturuyorum denizde dalga oluşuyor ve ben kaçıp kurtulurken birisi beni bekliyor yüksek biyerde onu hatırlıyorum. Bazen de biyerden düşüyorum tam düşecekken uçmaya başlıyorum. Bir kere de üzerime yılan atlıyor ben de yılanın boğazını sıkıp öldürüyorum.Dahası da var da hepsini yazmayayım şimdi :)

• Teşekkürler :)

• Size iyi gelen, bereket veren, temiz bir olay var ama yeri geldiğinde çekilmez bir hal alıyor... Denizin manası bu... Yılan bazı kaynaklarda düşman bazılarında ise sağlıktır... İyileşmekle iyi olmakla ve sorunları çözmek şeklinde yorumlanabilir... Düşmek de derin uykuya geçerken yaşanan bir şey genellikle...

• Bir kac ay once gordugum bir ruyayi sizinle paylasmak istiyorum.Okuldan en yakin arkadasimla bi yarisma icin kapadokyaya benzeyen bi yere gitmisiz. Oranin yerlileriyle tanisiyoruz ve bize onlara ait bir sehir efsanesini anlatiyorlar. Iste cok cirkin bir kurt varmis ve bu kurt lanetliymis uzerindeki buyunun bozulmasi icin tek bi kisi gerekliymis ve onu isirdigi zaman kurtulacakmis. Derken bize sehiri gezdirmeye basliyolar bi anda kendimi arkadasimla bi evin daminda buluyorum. Yoluk tuylu cok cirkin ayni zamanda korkunc bi kurt geliyo. Sanirim bu o diyorum. Sonra onu korkutup kacirmak icin hayvana hirlamaya basliyorum ve tam o anda ustume atlayip yuzumu parcaliyo derken uyanip gozlerimi aciyorum ruyaymis diyorum tam kafami kaldirip baktigim anda beyaz giysili 4 adam goruyorum sifonyerden biseyler aliyolar. Hirsiz var diyorum bagirmaya calisiyorum ama sesimi duyuramiyorum. Ardindan da uyandim. Ruyami yorumlarsaniz cok sevinirim:)

• Sonuncusu karabasan belli ki... Kurt da bir arkadaşınızdan kuşkulandığınız anlamına geliyor...Ama bazı kaynaklara göre de sinsi bilinmedik bir tehlike anlamındadır...

• hala benim sorumu yanıtlamadınız,görmediniz heralde?

• Gizli kullanıcısınız ama umarım görürsünüz yazdığımı...

• kır gibi orta halli bir yerde bir eşeğe bisküvi attım ama sonra tavşan oldu onu yedi.sonra bütün tavşannlar bisküvinin üstüne çullandı.biraz aşağı doğru yürürken tavşanları gördüm yine ama ben yanlarından geçince teker teker kenara geçiyorlardı.

• Ekmek, bisküvi gibi gıdalar görmek para, bereket gibi yorumlanır... Tavşan gizlenmesi gereken bir olaydır... Demek ki sizin gizli bir kaynağınız, saklı bir paranız vs var... Dikkatli olun derim...

• gece dışarı çıkıp yağmurda ıslanıyordum.kapkaranlıktı heryer.sonra bi adamın evine girdim.ama tanımıyorum adamı.kendi halinde biri.onunla bi koltukta uyumak için yatıyoruz.

• Yağmur berekettir ıslanmak da sıkıntılardan kurtulmaktır. Ama etrafın karanlık olması bunun biraz zor olacağını gösterir. Ummadığınız yerlerden yardım alabilirsiniz.

• eski sevgilimle rüyamda nişanlanıyorduk yuzuk takıyoduk sözlenme gıbı..ablası annesı falan benı sevıyorlardı bırbırımıze sarılıyorduk. ama daha sonra bana onun baskasından cocugu oldugunu soyluyolardı bende sorun degıl ben onu sevıyorum falan dıyodum onun cocugu benımde cocugumdr bundan sonra gıbı laflar falan..cok guzel bir rüyaydı.. ama bilincaltı bısey degıldı yanı onu dusunerek uyumamıstım. cok heyecanlıydık nisanlanıcagımız ıcın.

• Ben yorumu kast etmiştim nişan için süslenmenizi değil...Yine de ilk cümlemi düşünüyorum diğerlerinden çok...Bilinç altı gururla sunar...

• tesekkur ederım:) yüzükleri pek goremedım hatırlamıyorum ama suslenme bir heyecan falan vardı dedıgınız gıbı :)

• Sevgili eski ise ve unutulmamışsa her zaman bilinçaltınız oyun oynar... Ama öyle düşünmezsek yüzük altınsa güzellik, süslenme, itibar kazanma gibi maddi anlamlara gelir... Yani kendinizle ilgili ilginç gelişmeler olmas muhtemel...

• kalın kalın kocaman yılanların karanlık bi yerde birbirlerine sıkıştığını gördüm.içime nasıl bi sıkıntı bastı ya öf hala etkisindeyım.

• Yılan sağlıkla alakalıdır ama bazı yorumlara göre de düşman anlamına gelir. Dikkat edin derim..

• Birçok rüya görüyorum. Ama sadece bi konu üzerinde yoğunlaşmak istiyorum.Hemen hemen 4 aydır tek yanlı olarak sevdiğim biri var. Her uykumda bir çok rüya görmeme, bu kişi bilinçaltımda her an bulunmasına ragmen pek rüyalarıma girmiyor.Ve dikkat ettim ki nezaman rüyama girse, rüyamda görüşsek., hayatımdan gitmiş olmasına ,görüşme ve görme imkanım olmamasına ragmen o rüyadan 1 hafta sonra gerçektede görüşüyoruz. Bu 5 6 sefer oldu.Ve nezaman hayatımda olsa ve görüşme planımız olsa, rüyamda onu ve görüşemiceğimizi görsem görüşemiyoruz.Şuandada hayatımda yok ve görüşme ihtimalımız yok ama rüyama girecek mi diye bekliyorum bu bir sinyal gibi oldu artık :)Bu tesadüf olabilir mi?

• Tesadüf ve azıcık da inanmak galiba...Biraz da malum olmayı ekleyin tamamdır...

• Eski sevgilim ve benBir okulun içindeydik, bir sınıfın içinde. o benim bir ön sıramda oturuyordu, sonra onu yanıma çağırdım. aynı sırada oturduk. öpüşmeye sarılmaya başladık. öğretmen vardı, çok zayıf bir kadın. kendinden bir şeyler anlatıyordu. sonra bir başkası erkek arkadaşıma zarf getirdi , ama ben onun elinden alıp uzaklaştım. Yazıyı okuyamadım ama bir şey olduğunu anladım. o da yani erkek arkadaşım da benim peşimden geldi, sınıfın içinde silah çıkarttı ve başıma dayadı . daha sonrada sınıftan çıktı. Daha sonra bir yerin arasına sıkışmış gelinlik giymiş ve kusmuş olduğumu gördüm. sonra birden kendimi balık pazarı gördüm , bazı satılan balıkların üzerine kediler uzanmıştı.Evet şimdiden çok teşekkür ederim <3 yorumunuzu bekliyorum.Saygılarımla.

• "Eski sevgilim ve ben" bu kısım her şeyi özetliyor ama ben yine de yazayım... Sınıfta olmanız çocuksu hareketlerinize delalet...Zarf/Mektup ise bir dileğiniz olduğuna ama ulaşmakta zorlandığınıza işaret ediyor... Silah ve tehdit büyük bir zorluk ve güçlüktür. Rüyanın kalanı da bu dertten kurtulma umudunuz olduğuna işaret...Ama eski sevgiliyi görmek bilinçaltı oyunudur bence...

• çok saçma benim rüyam gerçekten:) benim 2 sene önce hoşlandığım bir çocuk vardı ama unutamamıştım hala unutamıyorum.rüyamda odamın penceresinin önünde laptop a bakıyordum ve hoşlandığım çocuk benim çook eski bir arkadaşımla yazışıyordu facebook gibi bir yerden..ama normalde birbirini tanımazlar.hoşlandığım çocuk da şöyle diyordu benim hakkımda: Diyelimki anne gibi özledim,duydum..arkadaşımda müzik dinle diyordu..sonra kalktım saate baktım rüyamdayken hala.. ne olabilir bunun anlamı?..

• Bilinçaltı oyunları tabii ki...Ne olabilir?

• zengin bir eve girmişim, çevremde orta yaşlı adamlar ve o evin sahibi var. misafirlikteyim.bir köpek görüyorum bizim köpek diyolar ama ölü gibi duruyo hareket ettiğini görünce şaşırıyorum... gözleri bedeni her şeyden belli, diyorum ki bu susuz ve aç hava da çok sıcak ama onlar inatla öyle olmadığını beslemek gerekmediğini söylüyolar. misafirlikte olduğum için çekiniyorum çok ısrar edemiyorum. sonra mutfağa gidip su içiyorum köpek peşimden geliyo suyun fazlasını lavaboya döker dökmez atlayıp içmeye çalışıyo. musluğu açıyorum kana kana dakikalarca su içiyo. o insanlar bana dur falan diyemiyolar tabi haklı olduğumu anlıyolar. köpek suya doyunca gidip rahatça uyuyo...

• Köpek -hatırladığım kadarıyla- bir sorun hatta düşman anlamındaydı...Demek ki bir düşmanınızla husumet yaşadığınız biriyle artık sorununuz kalmayacak ve rahatlayacaksınız...

• Hergun aynı şeyleri görüyorum. Uçtugumu görüyorum, evimin balkonundan atladıgımı görüyorum ve derin bir okyanusa atladıgımı görüyorum..Bunları hep gördüğüm için ne anlama geldiğini merak ediyorum. Rüyalarımın çogu çıkıyor. Arkadaşımın evinin yandıgını görmüştüm sabah kalktıgımda da gece babasının öldüğünü ögrendim..

• Rica ederim, yine beklerim...

• Teşekkür ederim

• Uçmak sıkıntı ve sorumluluktur... Su temizse her zaman iyidir...Suya atlamak, dalmak bir ferahlık hissetmek de arınmaktır, temizlenmektir... Hele de okyanus ise siz bayağı şanslı ve temiz birisiniz...

• dışarıda bi çay bahçesinde otururken uzun saçlı hiç tanımadığım bi erkek boynuma sarıldı ve seni özlemişim filan gbi şeyler söyledi kulağıma rüyamda bende rahatsız olmuyodum..

• çok pardon ben halk dilindeki sözcükleri öğreneyimde size sormama gerek kalmasın..malum çok soru var..

• Özlemek diyoruz biz buna halk arasında... O elin adamı görünen kişinin temsil ettiği de uzakta beklediğiniz kişi...

• evet uzaktayım:)..

• Öncekileri Göster
  • ben çok rüya görürüm ama üç durum var rüyamda sıkça gördüğüm...biri 2 yıldır, asansörde düğmelere basıyorum ama istemediğim katlara gidiyor,bi aşağı bi yukarı gidiyorum bir 40. kata bir eksi katlara,mahsur kalıyorum... birileri de benimle göremiyorum... kimi rüyamda bodrumda oluyorum kapı açılmıyor,kiminde durmuyor, kiminde çatıda dışarıda kat yok...ikinci durum araba,yine 2 yıldır, arabanın içindeyim çoğunlukla başkası özellikle annem bazen ben sürüyorum ama hep çok hızlı,hep kaza vesaire oluyor... arabada başkaları da var...üçüncü durum bu aralar başladı, güzel döşenmiş evlerdeyim sanki benim evim veya arkadaşlarımın evi, benim bambaşka bir çevrem varmış gibi...gerçekte olmayan huzurlu ortamlar...bir de lisedeyken hep hamile olduğumu ağladığımı ve ailemin kürtaja zorladığını görürdüm ama geçti...(lisede sevgilim hiç olmadı)

• Asansör her zaman kolay yoldan birşeyler yapmaya işarettir. Ama mediven gibi zor ve etkili bir yolu seçmelisiniz...Dibe batışınız ve bir türlü istikrar yakalayamayışınız bundan...Araba kullanmak sorumluluktur...Demek ki doğru yapmıyorsunuz yaptıklarınızı ya da vicdanen rahat değilsiniz...Huzur aramaktasanız...Ev hane görmek büyüklük ve ferahlığına göre haberle yorumlanır. Hamilelik de sıkıntıdır...

• Arkadaşım beni rüyasında görmüş.rüyada ormanlık alanda yürüyomuşuz. daha sonra küçük bi yere gelmişiz.orada bi dolap warmış. ben o dolabı almışım we arkadaşıma ben gideceğim demişim. ardından yaşlı bi amca gelmiş. arkadşmn dedğne göre çok tekin birine benzemiomuş. daha sonra bu amca 2 mize demişki bana mesaj atın . we bunu gören arkadşmlada çok yakın değiliz görnce selamlaşrz sadece o da beni gördüğüne şaşırmş bana anlattı.merak edyrm nedir bu rüyanın yorumu?

• Orman yeşil demektir yeşilse huzurdur.O tekin olayan adam sizi huzursuz eden bir olgudur. İkinizi de ilgilendiren bir olay olması ve sizin rahat etmeyeceğiniz kesin...

• hoşlandığım çocuğu üstünde pembe renkli t shirt le gördüm sinsi sinsi gülüyodu normaldeki gibi. ne bu yaa?

• Duyarlılığınız için teşekkür ederim...

• peki

• Size soru soranlara yanıt vermezsem rahatsız oluyorum ama yoğun olarak yazıyorsunuz memnunum ama lütfen bundan sonra öylesine soracaksanız hiç yazmayın daha iyi...

• Öncekileri Göster
  • daha yeni uyandim ve hemen buraya kostum ne anlama geliyor diye nontheless.ilk basta aslanalrin oldugu bi bolgeye gidiyorum ama baslarinda egiticileri de var. oturuyoruz bi tane kocaman aslan var baaya yakin davraniyor hatta boynumu filan yaliyor ama ben rahatsiz oldugumicin kalkiyorum gidiyorum ordan. sanirim aksam ustu gibi gene gidiyorum oraya ve ben egitmenleriyle konusurken o kactigim aslan ustume saldirmaya basliyor. kaciyoum her yere ben kaciyorum o kovaliyor hic durmadan en sonunda kactigimda kendimi denizde buluyorum. rahatliyorum su da baya guzel yuzerken yunuslar goruyorum.onlarla birlikte yuzmeye basliyorum. ruyanin sonuna dair hatirladigim en son sey ise bi cook guzel bi manzarada kuzu ve kopegin fotografini cekmeye calismam.umarim ne anlama geldigini soylersin cunku cok merak e

• Bence de hayırlısı olsun...Rica ederim...

• aa hayirli olsun ;)
      saol cok ;)

• Aslan görmeniz devlet ile tabir olunuyor. Demek ki bürokratik engeller bekliyor sizi ama sorununuzu çözeceksiniz. Deniz her zaman ferahlıktır, temizliktir, dertlerden kurtulmaktır. Balık klasik kısmettir, iyiliktir. Manzara da sonunda mutluluğa ermeniz demektir. Umarım merakınızı gidermişimdir.

• Erkek arkadaşımın odasını ömrümde ilk kez gördüğüm zaman olduğu gibiydi, sonra ev taşınınca odası da değişmişti gerçek hayatta, rüyamda odasının ilk gördüğüm halini gördüm.Odaya karanlık hakimdi .Yatak kırmızıydı, bir mum ve karikatürler vardı.İşin ilginç olan kısmı o yatağın üzerinde birbirimize sıkıca kenetlenmiş olmamız ve hareket etmeden sadece öpüşüyor olmamızdı.Hayatımda hiç öpüşmediğim gibi öpüşüyordum, deli gibi arzuyla.Sonra birden kendimi bir elbise dolabının önünde gördüm, erkek arkadaşım da yanımdaydı.Kapı aynı zamanda bir çıkış kapısıydı. Yanımda birden bire en yakın arkadaşım ve onun ablası belirdi. Ne olduğunu anlayamamıştım, çırıl çıplaktım, koşuşturuyorlardı gülümseyerek, beni bir yere götürmek niyetindeydiler ve üstümü acele ile giydirmeye çalışıyorlardı.Işıklar yandı, yarı çıplak bir görüntüyle sevgilimin tam karşısındaydım, beni en saf ve olmadık halimle görmüştü, gözlerimin içine baktı, ölür gibi utandım.Daha sonra kız arkadaşım ve ablası beni ordan çıkarttılar.kapıdan çıktık meydan gibi kalabalık bir yerdi, akşamdı, onlarla biraz yürüdüm fakat daha sonra onları atlatarak sevgilimin yanına geri dönme girişiminde bulundum.Bir elbise dükkanının içine girdim, herkes ingilizce konuşuyordu, cebime attım elimi ve euro buldum, daha sonrada bir tren garının önünde beklediğimi gördüm.

• rüyam çıktı, gerçek anlamı çok daha farklıymış...
      gördüğüm rüyalar olduğu gibi çıkıyor zaten, bunu sormam çok saçmaydı. ama yine de teşekkür ederim.

• Rica ederim...Yine beklerim...

• evet çok teşekkür ederim , çok güzeldi .

• Öncekileri Göster
  • eskı sevgılımı gordum.onunla barısıyormusuz askım canım cıcım falan sarılıyormusuz. sonra bir baska eskı sevgılımle sarıldıgım eskı sevgılım futbol oynuyorlarmıs ben guya barıstıgım sevgılım yanına gelırken eskı sevgılımıde gormusum ona kucukce bir el sallamısım. barıstıgım eskı sevgılımın eskı kız arkadasıda aynı ruyanın ıcındeydı:D ama ona yanaşmıyordu bana sarılıp duruyordu sureklı.

• Pembe dizi gibi! Bilinçaltınızın oyunları...

• ben Edirne'de üni. okurken rüyama babanem girdi. iki katlı evlerini mütahite verip çıktıktan bir süre sonra hastalanıp yatağa düşmüştü. daha sonra evlerinin yerine yapılan apartmandan kendilerine verilen daireye geçtiler. sadece kendi yattığı odayı biliyordu. rüyamda evlerine gittiğimde babanem tek başına yatıyordu. bu duruma şaşıyordum çünkü hasta bir insan bırakılmamalıydı ayrıca dedem de yarı felçli olduğundan istesede bir yere gidemezdi. daha sonra babanem benimle konuşken "ölemedim" diyordu ki "ben bu daireyi göremedim dur bi kalkıp gezeyim" demeye başlıyor. öyle hızlı ki hızına yetişemiyorum. her yeri gezip eski evleriyle kıyaslıyor. "tezgah büyük ben zaten uzanamazmışım buna diyor. salonun ortasındaki sütun da ne öyle" vs. babaneme özgü yorumlarla dinliyorum konuştuklarını sonra sabah olup uyandım bir sonraki hafta babanemin öldüğünü öğrendim. hemde rüyayı gördüğüm gece.annanem hastalandığında yardım için evlerine gittim. düşüp bacağımı kırdım. tam bir hafta sonra öldüğünü öğrendiğimde daha yeni yatmıştım. bacağımın kırık olduğunu bilmesem bile o bacakla hiçbir yere gidemeyeceğimi yani cenazeye katılamayacağımı biliyordum. o gece rüyamda bir zamanlar ünlüler çiftliği diye anılan bir yarışma programında buldum kendimi. biri geldi seninle görüşmek istiyor dediler ve beni tek odalı bir yere aldılar. orada annanemi gördüm . hal hatırdan sonra birden çırılçıplak kalıp bana vücudundaki morlukları gösteriyordu. tam teşhis konulamamıştı ama kan kanserinden şüpeleniliyordu. bana sağ dizinin arkasındaki simsiyah morluğu gösterip özellikle bu çok acı veriyordu ama şimdi hiç acımıyor dedi. onlara söylersin der gibiydi. ben bilmiyordum meğer gerçekten sağ dizinin arkası bana rüyamda gösterdiği gibiymiş.daha çok var bu şekilde anlat anla bitmez

• Şaşırtıcı...Malum oldu kısmına giriyor sizinki... Kötü şeyler olacağı zaman içiniz sıkılıyor sanırım...Hele de bu kadar nokta atışı olması bayağı ilginç...

• Biri kanımın tadına bakıyordu ve bu tadın ona birinin tadını hatırlattığını söylüyordu. Kanattığı yer gerçekten de uyuşmayla karışık acı veriyordu uyandığımda.

• Kan rüyayı bozar derler ama üzüntü ve sıkıntılı günlere de tabir olunur... Oluyor o his gerçekten...Ruh acıyınca benden de acıyor...

• ben dün gördüğüm rüyanın etkisinden cıkamıyorum yuksek bir yere cıkmıstım ve asadan boğaz kusbakısı görünüyordu sonra ordan iskele varmıs iskeleyle cıkılıyormus iskeleye bindim ve iskele koptu dev lacivert bir dalga gördüm deniz cok öfkeliydi bu ruyanın ardından memleketimin oldugu yerdeki ırmagın tastıgı ve bi yere sımsıkı tutunmam gerektiğini söyledi birileri bende bir yer buldum kendime sıkıca tutundum ayagım kayıyordu ama yine de sımsıkı tutunmustum sel beni alamıyordu su yukseldi ve ben uyandım ...bu aksam annem aradı bogazda ailece bir tekneye bindiğimizi ve beni tekneden düsüp bogulurken gördüğünü söyledi ... zaten butun gun ruyanın etkisinden cıkamamısken annemde böyle söyleyince düsünmekten kendimi alamadım sizce bunun anlamı nedir annemle benzer ruyaları görmemiz tesaduf olabilir mi ? lütfen yardımcı olun , cevabınızı bekliyorum ...sevgiler.

• Hayatta başarılar dilerim...Güle güle...

• begenmedim bi daha da sormam zaten .

• Beğenmiyorsanız sormazsınız...

• Öncekileri Göster
  • çok rüya görürürm rüyalarımda mutlaka çıkar

• İlginç...

• unutmadıgım rüyalar cok aslında bitanesinde abim ve annemden kaçıyodum saklanıyodum tam kurtuldum derken arkamdan cıkıp beni diri diri koca koca taşlarla gömüyolardı yorumlarsanız sevinirim

• Suçlarınızdan ve sorunlarınızdan kaçmayın yüzleşin...

• benm gibi Rüyamda beni seviyodu ve acı çekiyodu çok tuhaftı bunun anlamını çok merak ediyorummmm

• Sevgiliniz mi sizi seviyordu? Ee ne güzel işte...Ama acı çekmesini tersine yorarsanız onun size olan sevgisi onu mutlu ediyor demektir.

• çok görürüm daha çok macera filmi gibi kovalamaca sahneleri var genelde nedense motosiklet kullanan bi gurup tan kaçarım en kötü rüyalarım yaşayacaklarımdır bi rüyanın etkisinde kaldıysam onu yaşıyorum bide sürekli gördüğüm bi rüya var çok korkutuyor beni yıllardır görürüm aslında bu rüyayı neden gördüğümü biliyorum o neden leri aştığımı geride bıraktığımı düşünüyorum buna rağmen hala niye görüyorum anlamıyorum

• Sorunlarınızla yüzleşin kabuslardan kurtulursunuz...

• Bu sitede sanırım en upuzun konu bu :) ilk defa görüyorum konuyu ve şaşırdım bu uzunluğa.Rüyalarımı genelde kalkınca hatırlıyorum. Bu iyi bişey olsa gerek. Hatta ben rüyalarımdan kendi kahkasıyla uyanabilen kızım, keza aynı şekilde kötü giden bir rüyada çok stres olup ağlayarak uyandığım da olmuştur.En son bir güvercin gördüm. Elime konmuş ama elimi hafifçe kanatmıştı. Yarası az. Annem de o güvercini almış, tamamen yanlışlıkla pencereden öldürüyordu. Bu kötü birşey mi?

• Hım..anladım. çok mersi :)))

• Kuş, beyaz kuş hatta güvercin güzel bir haber demektir. Elinizi kanatması ise mutluluktan ağlama durumuna gelmenize işarettir. Annenizin kuşu öldürmesi ise haberin havasının geçerliliğinin fazla olmayacağına işaret...

• rüyamda deprem olduğunu gördüm babamla ben vardım . babama bağırıyorum baba kaçalım diye babam kaçmıyodu ama sürekli gidelimmi kaçalıımmmi falan dedi

• Son zamanlarda olan depremleri saymazsak eğer iş hayatınızda sıkıntılar yaşayacağınıza işarettir.

• :)

• Bugün rüyamda, sevgilimin okuldaki bi kızla facede resmini görüyordum. Kıza sarılmış gülüyolardı. Başımdan kanar sular döküldü. Hani kimseyle konuşmuyodu sarılmş nasıl yapar diyorum. Mesaj atmya hazırlanıyorum. Önce bugün kimlerle konuştun diym bakiym ne diycek diyorum kendi kendime. sonra telefonmun şarjı bitiyo şarj edene kadar uyanıyrm. Ama o kdar gerçek gibiydi ki gözümden yaş geldi. Hale etkisindeym kalbm ağrıdı resmen. Hemen onu uyandırdım, çok etkilendim..

• rica ederim...

• teşekkür ederm..

• Endişelenmeyin bence ve takıntı, paranoya da yapmayın bilinçaltınız size oyun oynamış...

• Bir kac sene önce vefat eden tanıdıgım bir teyzeyi gördüm fakat rüyamda onu sadece ben görebiliyordum ve öldüğünü nasıl burda oldugunu soruyordum elimi avucuna aldı ve tükürdü sonra ben kosmaya basladım ilginç bi rüyaydı gercekten.

• Ölü görmek haberdir ama teyzenin hareketinden yola çıkarsak haber pek iyi değil sanırım...

• Hala aklımda olan erkek arkadaşımı sürekli rüyamda görüyorum. bir havuz başında şezlongta oturmuştu üzerinde yeşil tshirt vardı..

• tesekkur ederım :(

• Cevabı vermişsiniz zaten "hala aklımda olan" diyerek... Takıntıya dönüşen eski ilişkiler rüyalarınız da dahil hayatınızı olumsuz yönde etkiler... Havuz görmek de zaten pek iyi değildir... Yeşil ferahlıktır ama havuz durumu bozuyor...

• terapistimin beylik sözler ötesinde bir şey bulamadığı bir rüya silsilesi, bakalım sen neler diyeceksin:))- yazlığımızdayım. evin girişi aynen olduğu gibi, ancak eşyalar ve arka taraftaki odalar ile üst kat tamamen değişik bir yapıda. bir şekilde o ev başkasına ait ve ben bir sebepten ötürü oraya sığınmışım. dışarıya çıkamıyorum çünkü ne olduğunu bilmediğim beni tehdit eden şey ya da kişi orada beni bekliyor. içeride gayet rahatım aslında, evin esas sahibi olan kişi aniden ortaya çıkıp evin ona ait olduğunu hatırlatıncaya kadar. son hatırladığım sinirlendiğim ve salonda duran çocukluk yatağımın sandığından çıkardıklarımı ortalığa fırlattığım.- yine yazlıktayım ve bu kez annem de var. eve doğru çok yüksek bir dalga geliyor deniz tarafından. ben arka taraftaki odaya kaçıyorum (o tarafta ortalık süt liman) ancak sonra annemin benle gelmediğini fark ediyorum. ön tarafa gittiğimde annemin yaklaşan (fakat donmuş gibi asılı kalmış) dalgayı kayıtsız biçimde izlediğini görüyorum. benle beraber gelmesini söylüyorum ancak annem dalganın vuracağı ön tarafta, alttaki balkonda kalmakta ısrar ediyor. bu sefer kapıdan geçip arkaya kaçacak vaktim yok, sinirlenip üst kata çıkıyorum ve annemi görebilmek için yine ön tarafa gidiyorum. ancak aniden ısrarla dalganın önünde duran birini düşünmek zorunda olmadığıma karar veriyorum ve dalga eve çarpıp yıkmadan önce suya atlayıp yüzmeye başlıyorum. dalga eve vuruyor, sallıyor ama yıkmıyor. annem bu kez üst kata çıkmış eve dönmem için sesleniyor. duymamak için olabildiğince dibe dalıp evin bahçesinden çıkıyorum.- yazlıktayım (malum) ve eski sevgililerimle birlikte üst katın balkonunda öpüşüyoruz. aniden evde yalnız olmadığımızı fark ediyorum; neredeyse tüm aile orada! sevgili eskisi utanıp eğiliyor, ben de eğildiği yerde öpmeye devam ediyorum. fakat o fena gerilmiş durumda. ben de rahatlasın diye onu alıp kendi odama götürüyorum. ilk başta biraz sakinleşir gibi oluyor ama sonra dışarıda dolaşanlar olduğunu söyleyip yine panik krizine giriyor. uyanıyorum.bunlar benim yazlık serisinden ilk aklıma gelenler. son birkaç aydır aynı mekanda geçen onlarca farklı rüya gördüm sanırım:))

• Rica ederim. Lütfen ben beni küçük görüyorsunuz demedim sadece dediklerim yerini buldu mu merak etmiştim...

• zırvalayacağını düşünsem anlatmazdım ki... bu aralar kendtimi ifade ederken hiç istemediğim halde düşüncesiz davranabiliyorum, kalbini kırdıysam çok özür dilerim; gerçekten öyle bir amacım yoktu. ve evet, anlattıkların kesinlikle şu anda geçirdiğim sürece uyuyor... tekrar özür diliyorum sanki kıyaslar, küçümser veya test eder gibi bir hava yarattığım için, gerçekten öyle bir şey geçmiyordu çünkü aklımdan.

• Peki ben anlatabildim mi size bir şeyler bu önemli yoksa beni de zırvalayan biri olarak mı gördünüz?

• Öncekileri Göster
  • 2 gün önce rüyamda uçakla Almanya'ya gidiyordum.Üstelik daha önce uçağa da binmedim,Almanya'ya da gitmedim...

• Anlaştık;))

• Siz de "Ayarsız Film Rüyacı"sınız yani. Güzelmiş... Yazarsınız ben de fırsat buldukça cevap vermeye çalışırım...

• tabiki her gün düzenli olarak film tadında rüyalar görüyorum.Ama bu gecekini hatırlamıyorum:))

• Öncekileri Göster
  • Yakinda evlenecek olan arkadasimin rüyasi:Nisanlaniyormus, ve Abiyesi bembeyaz. Erkek arkadasinin kuzenleri de beyaz giymis. Ama erkek arkadasi ortaliklarda yokmus, hic görmemis.Bu ne demek ki:)

• Evlenme stresine yoruyorum bu durumu ama beyaz görmek çok iyidir söylersiniz...

• Rüyamda sevdiğim çocukla abim caminin içinde kavga ediyordu.abim onu sana vermeyeceğiz gibi şeyler söylüyor sevdiğim çocuksa vazgeçmem diyordu.

• Camii içinizin ferahlığına abiniz ile sevgiliniz araındaki kavga da mekan sebebiyle tersine yorumlanır. Demek ki anlaşacaklar...

• rüyamda ayakkabımı baglıyodum kapının onunde eşimde merdivenlerden cıkarak yanıma geldi ne demek acaba teşekkürler

• Ayakkabı sıkıntıya işarettir. Eşiniz de buna dahil olacak hatta...

• ruyamda bı tanıdıgım bana tuz veriyodu bı tabakta ne demek :):):)

• Yaşamınızda değişiklik yapmak istediğinize fakat çevrenizin buna sıcak bakmadığına işaret Tuz görmek...

• selam...çok sevindim böyle bir yazı yazmanıza...aslında bende bu işi iyi bilirim.ama nedense kendi rüyamı yorumlamak istemiyorum ve kitaplarda yanlış yorumlar oluyor.ayrıca rüya yorumu çok önemlidir.yorumlanana kadar gerçek olmaz ama yorumlanınca hayata yorumlandığı gibi geçer...çok rüya görürüm bazıları mutlu ediyor.şimdi rüyama gelince...ayrıldığım ama halen birbirimize bir sekilde bağlılıgımız olan sevgilim rüyamda bana msj atmış.okurken çok heyecanlanıyorm fakat uzun bir de msjda nasıl oluyorsa bazı yerleri yani gelen msj ın sanki silik yani kalemle yazılmışta dagılmıştı.bir kısmını okuyup silik kısmı okuyamadım.çok üzülüyodum ama heyecan yapıyordum.bir açıklama yaparsan çok mutlu olurum.sevgiler ve şimdiden teşekkürler.

• evet birşey elde etmeyede çalışıyorum:)) bildin çok önemli ve zor bişey ve olacak:))

• Eski sevgilileri görmenin bir çeşit takıntı olduğunu düşünüyorum ama bu çok sık oluyorsa tabii... Rüyalar da teknolojiye ayak uydurdu tabii SMS okumak da bunlardan biri..Ama ben size bir şey okumak diye yorumlayayım, bir şey için mücadele edip elde etmeye uğraşmaya delalettir. Silik olması da bunu daha da zorlaştırıyor demektir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• rüya görsem bile hatırlyamıyorum gerçi ben rüya görüp görmediğimi de unutuyorum :)

• İyiymiş...

• ya eşimden ayrıyım ben (rüyamda onla telefonda konuşuyorum bana kolumun kopacağını bilsem sana geri dönmem diyor)

• Bu konu hakkında takıntı ve korkularınız varsa ve devam ediyorsa ayrı olduğunuz eşinizi gömeniz doğal. Ama telefon ile konuşmak haber almakla ilgilidir.

• Rüyamda eskiden aşık olduğum adamı gördüm karısını aldatmış mı ne ayrılıyorlardı ve bize çok yakınmış evleri bize geliyordu bizim aileden de kimse bilmiyormuş benim onu sevdiğimi bakışıyorduk birbirimize eskileri hatırlatacak laflar sokuyorduk sonra yine barışıyordu karısıyla bana da o çok iyi biri diyordu.Sizce bunun anlamı ne ?

• Yazabilirsiniz tabii her zaman beklerim...

• Hayır görüşmüyoruz.Evli o
      Neyse teşekkür ederim etkilendiğim rüyaları her defasında buraya yazıyorum resmen :)

• Eğer irtibatınız devam ediyorsa sorarsınız iyi olup olmadığını...

• Öncekileri Göster
  • Rüyamda kürtaj yaptırıyodum,ne demek oluyor bu?

• Evet sanırım...

• Mersi,

birilerinin ah'ı tutuyor desene ..

• Hamilelik sıkıntıdır kürtaj da hamileliği "durduran" bir olay olduğunda göre zorlu ve sizi yoracak bir süreçten geçerek bu sıkıntıdan kurtulacaksınız demektir.

• ben genelde fantastik sacma sapan seyleri cok goruyorum. cok nadir olarak tanidigim kisilerle sohbet ediyorum ruyamda. gecen gece hic olmayan birsey oldu ayni ruyayi iki gore gordum gibi uzerimde beyaz bi elbise var iki tarafindada agaclar olan bir yolda yuruyorum tek basima hafif bi ruzgar filan hersey cok normalken hersye karariyor eski sevgilimin adini anarak sicriyarak uyaniyorum ruyadan. iki kere oldu ust uste ayni gece. ;(

• Başlangıç gayet iyi iken ki beyaz ferahlıktır, ağaç/doğa mutluluk huzurdur vs. Ama herşeyin kararması ve konunun eski sevgilinize bağlanması kendisi yüzünden sıkıntılı zamanlar geçirdiğinize yorumlanıyor.

• Ben ünlüleri görüyorum rüyamla. Hatta bir rüyamda birisi beni çok sevdiğini söylüyordu. Ünlü bir sanatçıydı.

• Çok fazla televizyon izliyorsanız bunun etkisi olabilir. Normal koşullarda ise ünlü birini görmek maddi açıdan rahatlıkla yorumlanır.

• bir kere de rüyamda dişlerimin hepsi teker teker düşüyordu ama bir damla bile kan akmıyordu..yine de rüyamda bağırıyordum canım yanıyordu.. bunun anlmı kötüye işaretmiş diye duymuştm ..

• Dişlerin dökülmesi kötü habe almaya yorumlanır.

• rüyamda her gece eski sevgililerimi görüyorum ya barışıyoruz ya da aramız kötüye gidiyor bu ne peki?

• Belki yeni bir sayfa açmak sizi bu takıntınızdan kurtarabilir.

• evet takıntılıyım biliyorum :/

• Takıntı durumu gibi geldi bana.

• rüyamda bir mağazaya giriyorum ama mağazada sadece ben varım ve satıcı yok ,bembeyaz t-shirtler gömlekler var hepsi ışıltılı ve taşlı ,etiket fiyatlarını merak ediyorum ama yoklar daha sonrasında şuan birlikte çalıştığım hocamı gördüm bizim evimize geliyor sadece güldüğünü hatırlıyorum ,acaba ne demek ya çok merak ettim :)

• Umarım ilki daha geçerli olur.

• ilki güzelmiş de sonrasını bilmiyorum :(

• Mağaza içine girenin cinsiyetine göre ki siz bayansınız yorumu değişiyor. Büyük, güzel bir mağaza gören bayanların umutları gerçekleşir diye yorumlanıyor. İçerideki ürünlerin temiz ve güzel oluşu da bu ümitlerin gerçekleşmesini hızlandırıyor. Gülmek çok iyiye yorumlanmıyor. Biraz sıkıntılı zamanlar geçirebilirsiniz. Öğretmense otoriter biri olarak yorumlanır. Bu da sıkıntınızın kaynağı olabilir.

• Yeni ayrıldığım sevgilim bana evlenme teklif ediyordu ve üzeri çiçek desenli bir yüzük takıyordu elimi tutup.

• Yüzük hayırlı ve kısmetli bir olaydır. Ama siz o kişiyi kafanızda böyle bir şey yapsın gibisinden bir kurgu ile düşünmüşsünüz bence.

• rüyamda hep çalıştığım dükkandaki insanları görüyorum sürekli uykumdan uyandırıyolar beni ya da sürekli kötü rüyalar görüyorum

• Benim adımı (Nonethelessh yazıyor ya onu yani) tıklayın. Girdiğiniz yerde mesaj gönder gibi bir buton olacak. Oraya tıklayıp yazarsanız ben gereğini yaparım.

• ama msj göndermeyi bilmiyorum yeni girdim buraya biraz karışık

• Mesaj yollayabilirsiniz buradan

• Öncekileri Göster
  • bide rüyamda zemzem suyu icmiştim dilek dileyip

• Dileğinizin olma olasılığı var diyelim o zaman.

• ya benim bu aralar psikolojim çok bozuk olduğu için her gün görüyorum dün başbakanla eşinin benim bulunduğum yere geldiklerini bana selam verdiklerini gördüm ve eşimle ayrıyım ben bi amca bu hafta barışırsanız barışırsınız yoksa birdaha barışmazsınız diye bana konuşuyordu:):)

• Yüksek makamda birini görmek iyidir ama evet sizin yaşadıklarınız biraz karışık diye görneniz normal böyle şeyler.

• ya ben hıc hatırlamıyormuyum yoksa gormuyormuyum onuda bılmıyorum ıste...

• Görüyorsunuzdur da hatırlamıyorsunuzdur.

• Çok fazla, sık rüya gören biri değilimdir. Ya da hatırlamakta sorun yasıyorum, bilemiyorum. Ama zaman zaman gecmiste de gördüğüm rüyayı basa sarıp tekrar ediyorum. birilerine kahvaltı hazırlamam gerekiyo yumurta kırıyorum ve tavaya alıyorum aa aa masmavi gözleri olan civciv. :) lavabonun icine atıp üzerine su akitarak öldürüyorum. Gözleri açık öylece duruyo. ben bu rüyadan sonra ağladığım bile oldu. :/

• Kısmetinizi şansınızı ellerinizin tersi ile itmişsiniz öyle görünüyor...

• Yıkılmış , etrafa yayılmış, harabelerin (surlara benziyorlardı) tam ortasındaydım. Gün batıyordu. Gökyüzü turuncuydu. Çayır çimenlikti her taraf. Benim, bir tek gözlerim ve kulaklarım vardı. Ben koşuyordum ve.. bişey beni (yeşil bişey) yukarı fırlatıyordu. Saçma biraz. Ama hayra yorulabilir ?

• Yıkılmış ev/harabe dert ve üzüntüyle yorumlanır. Gün batımı ise bazı kararlar almadan önce iyi düşünmeniz gerektiğine yorumlanır. Doğa/yeşillik/ağaç gibi kavramlar da ferahlıktır. Siz ferahlamaya yakınsınız ama kendinizi sıkıntılarla çevrelemişsiniz.

• İnan hiç hatırladığım rüya yok aklımda. Sadece bi kaç gece kabus gördüğümü hatırlıyorum. Rüyalara fazla inanmam.

• Bu da bir görüş

• aslında bilinçaltı analizi hariç rüya yorumlarına pek inanmıyorum, ancak hayatımda hiçbir şeyle bağdaştıramadığım bir rüyayı sizin yorumunuza sunmak istiyorum.rüyamda kendimi uzun boylu ve zayıf, esmer; biraz pejmurde kılıklı bir savaşçı erkek olarak görüyorum. yanımda da böyle merlin'in ihtiyarlığı gibi, uzun beyaz saçlı sakallı, doğal kumaştan açık renk bir şeyler giymiş bir başka erkek var. ikimiz virane bir kalenin içindeyiz; çıkmamız gereken kapı kum fırtınası yüzünden kapanmış; geldiğimiz yoldan dönemiyoruz çünkü arkamızdan yetişmek üzere olan oldukça kalabalık düşman atlıları var.zaten mütemadiyen konuşmakta olan yanımdaki yaşlı adam, kalenin üst katına çıkan ve biraz izbe bir yerde kalmış merdivenleri gösteriyor bana. belki oradan bir çıkış bulabiliriz diye ben önde, o arkada çıkmaya başlıyoruz. ben her adımımı attığımda basamaklar mezar taşına dönüp yere düşüyor; son basamağa adımımı attığımda tüm merdiven yok oluyor böylece. yanımdaki kişi arkamdan gelmesine rağmen tüm bu yıkılmalardan bağımsız, benle beraber tırmanmaya devam ediyor sakin sakin.yukarıdaki kapıyı açtığımızda, bir anne, biri oğlan iki çocuğun olduğu çalışma odası gibi bir yere giriyoruz. odanın camları ve pencereleri uzun zamandır açılmadığından içeride tozlu ve ağır bir hava var; zaten o üç kişi de aslında hayatta değiller ve biz bir şekilde bunu biliyoruz. anne pencerenin önünde, ayakta sakin sakin kitap okuyor, oğlan masanın başında resim çiziyor. oğlandan yaşça daha küçük olan kız ise bir koltukta oturmuş gülümseyerek etrafı seyrediyor.üzerinde boncuk mavisi saten bir elbise olan, maviş gözlü, sarı bukleli saçlı, oyuncak bebek gibi güzel bir kız bu. dayanamayıp onu sevmeye başlıyorum ve o da benim sevgi gösterilerime gülümseyerek yanıt veriyor.ardından ufaklık aniden gözlerini kapatıp uyumaya başlıyor; ama ben sevmeye doyamadığımdan uyanması için ısrarla dürtüyorum, yanaklarını sıkıyorum... sonra aniden gözlerini açıyor ve bana hayatımda gördüğüm en ürkütücü bakışlar ve çarpık bir gülümsemeyle elini uzatıyor.hareketinden korkup çıklık atarak kendimi geriye atıyorum ama onun yapacağı şey (her ne ise artık) karşısında hiçbir şansım olmadığını da biliyorum. tam o anda benim ihtiyar merlin ikimizin arasına giriyor ve bir şeyler söyleyerek kızın yeniden uykuya dalmasını sağlıyor. ardından bana dönüp ömrüm boyunca böyle insanlarla karşılaşacağımı, buna hazırlıklı olmamı ve korkmamamı söylüyor... ve ben uyanıyorum.allahım, nasıl da uzun uzun yazdım üşenmeden! neyse, yorumlarınızı gerçekten merak ediyorum, psikoanalitik çözümlemelere de açığım diğer üye arkadaşlar isterse. ama ak sakallı dedeye bağlamayın konuyu bak, tersim çok pistir:))

• Rica ederim. Neyse onu söyledim.

• vallahi karakter sınırı tahmin ettiğimden daha fazlaymış, ben de bu sayede öğrendim:) teşekkür ederim yorumun için, bu aralar olumlu bir şeyler duymaya ihtiyacım vardı gerçekten...

• Evet çok uzundu ama enteresan bir rüya imiş.

• Öncekileri Göster
  • ben rüyalarımda yılan görüyorum çukurlar falan var ama yılan sokmuyor.kaçıyorum yeşillik görüyorum

• Yılan düşmandır. Ama başka kaynaklara göre de sağlıkla ilgilidir. Yeşil, doğa her zaman iyiye yorumlanır. İçinizi ferah tutun.

• Daha Fazla
Yükleniyor...