• Sor
  • Bence

Rüya görüyor musunuz? Görüyorsanız hatırlıyor musunuz? Rüyanızı hayra yorabilirim. (Rüya tabirleri)

Rüyanızda en çok ne görüyorsunuz? Ünlüler mi, erkekler/kadınlar mı, fantastik olaylar mı (uçmak, süper güçlere sahip olmak vs.), sadece boşluk mu kaplıyor rüyalarınızı?Not: Hatırladığınız bir rüyanız olursa hayra yorabilirim.

Güncellemeler:
Rüyaları "renkli" insanlar olduğumuz yine tescillendi. Yoğun ilginiz için teşekkür ediyorum. Yazmak isteyenler olursa cevap vermeye çalışıyorum elimden geldiğince.
Ufak bir not: "Sanıldığı" gibi "Güzin Abla" "Rüyacı Teyze" "Hayırlı Abla" değilim... Sadece bu işten anlıyorum o kadar... Lütfen hitap ederken yazarken dikkat edelim...Şimdiden teşekkürler...
Rüya diyip geçmeyin linkteki haberi okuyun: link

Buyurun! link
Çok şaşırtıcı bir araştırma okuyun derim : link (Not: Ben yazmadım..)
link Güzel tespitler... (Not: Ben yazmadım)
Unuttunuz galiba rüya görmeyi?
Güncelleme: Rüyaları "renkli" insanlar olduğumuz yine tescillendi. Yoğun ilginiz için teşekkür ediyorum. Yazmak isteyenler olursa cevap vermeye çalışıyorum elimden geldiğince...

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Rüya görüyorum.Ve evet çoğunu hatırlamıyorum.Son gördüğüm rüyayı aslında bir kaç ay önce yine gördüğümü anımsıyorum. Birbirinden farklı türde karmaşık bir rüya formuydu. Tıpkı bir önce ki gibi, yine aynı demir dolabın karşısına geçtim,kapağını açtım ve içinde duran kutuyu yavaşça çıkardım.Kutunun üst kapağını açtığımda üç bölmeden oluştuğunu gördüm. İlk bölmede küçük çakıl taşları vardı, ikinci bölmede küçük gümüş parçaları ve son bölmede ise küçük altın parçaları vardı.Şimdi hatırladım o sırada bir pankart vardı yerde, uzun beyaz zeminli. Üstünde ise link bu vardı.Rüyalarım her zaman giderek daha da ilginç ve karmaşık bir hal almakta. Yanılmıyorsam iki ay evvel rahmetli JFK ile üstü açık bir arabada Denizli'nin bir ilçesine gidiyorduk. Ne kadar da garip ve bir o kadar saçma. Çünkü o İngilizce konuşurken ben havada asılı halde duran Türkçe konuşmalarını görüyordum. Normal bir sohbetti..

• Bayağı aşmışsınız siz... Ya da üzeriniz açık kalmış...

• Bilmem, belki de sizin dediğiniz gibidir..

Erkekler Ne Diyor 39

• sürekli uçurumlardan düşüyorum ama düşerken uçuyormuş hissi yaşıyorum, sonunda ölmüyorum bazen bir dala konabiliyorum bazen suya dalıyorum, kendimi kötü hissetmiyorum uyanınca.Ne anlama geliyor şimdi

• insan rüyasında ölemezmiş biliyo muydun?

• Öncekileri Göster
    • :D

• Kötü habere delalettir uçurumdan düşmek... Ama sadece "düşüyormuş gibi" olduğunuza göre atlatacaksınız bu durumu...

• Çok değer verdiğim vefat eden arkadaşımı görmüştüm arka arkaya 2 kez fakat canımı sıkan nokta 2 rüyamda da ayaklarında sorun vardı sakattı ama normalde böyle bir sorunu yoktu.ilkinde kucağımda taşıyordum yürüyemiyordu beraber pazarda geziyorduk bir tezgahın başında durduk yüzük beğendi o yüzüğü aldım ona eğilip çenemden öptü.diğer rüyamda ise tekerlekli sandalyede oturuyodu ben sandalyeyi yokuş yukarıya sürmeye çalışıyordum ama çok zorlanıyordum

• Kendisi yaşıyor mu anlamadım tam. Ama sakatlık durumu çözemediğiniz bir soruna işarettir. İtemiyorsanız da sandalyeyi bu da bu zorluğun büyüklüğü ile ilgilidir. Yüzükse belki sorununuzla bağlantılı olarak da diyebiliriz maddi yönden rahatlayacağınıza işarettir.

• kendisi vefat etti vefatından sonra gördüm bu rüyaları yorum için teşekkürler...

• Dua edersiniz kendisi için ve iyi şeyler düşünürsünüz o zaman. İçinizi ferah tutun, rica ederim.

• Her insan gibi rüya görürüm ve ben rüyasını hatırlayabilenlerdenim. En çok deprem ile ilgili rüyalar görüyorum sanırım. 17 Ağustos depreminin sabahında İstanbul aktarmalı olarak Diyarbakır-İzmir uçak yolculuğu yapmıştım. Şehrin o halini uçaktan gördüm ve yanan rafinerinin dumanlarının gökyüzünü kapladığına şahit oldum. Televizyonlarda insanların doğa karşısında ne kadar aciz olduklarına tanık oldum. Benim deprem bölgesinde hiç yakınım olmamasına rağmen etkilendim. Sanırım doğa karşısında bu kadar aciz olmaktan korkuyorum ve deprem ile ilgili rüyalar görüyorum.

• Deprem iş hayatında sıkıntı demektir ama siz bir görüntüden etkilendiğiniz için görüyorsunuz. Daha sakin ve basit düşünmeye çalışın derim.

• Öncekileri Göster
    • Amin. Allah herkesi korusun :)

• Önce kendimiz tedbir alsak daha iyi ama..Korusun bakalım...

• Kimisi rüyaları pek ciddiye almaz...Bir söyleşi programında Fatih Altaylı "sonuçta rüya, pek de önemli değil, sonuçta gerçek değil, geçer gider ki" demişti...Yaşar Nuri Öztürk'dü konuğu, cevabını çok sevmiştim."Bir mezarlığa git de bak, kimmiş geçici, kimmiş gerçek olan" diye...Yani Rüya/mana alemi şu dünyadan çok daha gerçek ve kalıcıdır. Asıl geçici olan bizleriz, bedenlerimiz... Paylaşmak istedim sadece...

• Doğrusunuz...+1

• rüyalara pek inamıyorum

• İnanmasanız da görebilirsiniz... Amaç körü körüne inanmak değil ki...Aydınlatmak...

• Öncekileri Göster
    • ben her gece bi sürü rüya görüyorum ve cogunu sabah kalktıgımda hatırlıyorum etrafımdaki cogu insan ya rüya görmüyor yada hatırlamıyor acaba bende mi var bi gariplik ?

• @glsssh Hayır normal olan sizsiniz aslında...

• rüyalara pek inanmam rüya der geçerim gerçekle hiç bağdaştırmam

• En güzeli.

• - Geçenlerde abimin büyük bir binanın açılışı sırasında bina dışından inen ışıltılı bir asansorun hızla yere cakilmasıyla ölümünü gördüm. Sonra havalimanına gidip hemen ailemin yanına gittigimi gordum cenaze icin. Gariptir ki annem ve babamla abim için yas tutarken abim de oradaydı. Pikap'a kendisinin cok sevdigi bir parcayı koydu biz aglarken...Neyse ...Tüm günüm berbat geçti. Hemen abimi aradım sesini duydum. Hatta gece yarısı kan ter icinde uyanınca rüya oldugunu gorup mutlu oldum.- Başka bir gün de garip bir rüya gördüm. Beyaz bir bisiklete binmiş, beya uçusan etekli bir elbisesi olan bir kızı takip etmeye kalktım. Ama ayaklarım tutmuyordu ve tekerlekli sandalyeyle takip ettim bisikletli kızı. Emniyet kemeri takmıştım tekerlekli sandalyeye. Sonra kız ara sokaklarda kayboldu. Bir binaya girdi. Eski ilkokul gibi karanlık koridorları olan bir bina. Ben ayaga kalktım sandalyeden ben de de binaya girdim. sonra bir baktım o karanlık koridorlardan birinden ışık geliyor. Annem ve babam misafirlige gelmisler o koridordan acılan bir kapidan girilen bir eve...Takip ettigim kız da o annemlerin misafirlige gittigi evin kızıymış. Koridorda beklerken kız ışıklı odanın icinden cikip geliyor karanlık koridora. Ama kız 15 yaş kücülmüs sanki . 5-6 yaşında bir kucuk kız cocugu olarak karsımdaydi. Egiliyorum kızın yanında ve konusmaya baslıyorum onunla. bak ben senin yasında sana bu anlattıgım seyleri bana anlatan yoktu. dinle beni, sakın büyüyünce sunları ihmal etme, şunu bunu yapmayı unutma gibi laflar anlatıyorum. Tabi velet oldugu icin anlattıklarım ona birsey ifade etmyiyor.laylaylom yapiyor beni dinlerken. kızıyorum ve sinirden kolunu ısırıyorum azıcık. kendine gelsin diye. Aglamaya baslıyor. O sırada kızlarının sesini duyan aile ve benim ailem odadan koridora cikiyor, uyaniyorum.

• Abinize ömür vermişsiniz bunu diyebilirim.
      Asansörün çakılması iflas gibi yorumlanabilir veya büyük bir fırsat kaybı.
      Kız çocuğu görmek bir çok dertten sonra mutluluk yakalamak demektir.
      Onu ağlatmak ise bunun biraz geç olacağına işaret.
      Koridorlar ışıklı ise yolunuzu bulacağınıza ve kararsız kaldığınız bir olayı çözeceğinize delaletç Ama karanlık olması o kararsızlığı körüklüyor.

• ciddi tartışmalar yaparken görüyorum kendimi bir takım insanlarla.

• Gün içinde yaşadıklarınızı çok düşünür müsünüz? Ya da bu düşüncelerinize çok takılıp onlarla uyur musunuz?

• Öncekileri Göster
    • şu sıralar rüya konusuna cok taktım aslında. lucid dreaming meselesine de...beynimizin yeteneklerini seviyorum. onerilerinizi dinleyecegim:)

• Astral Seyahat de yapılabilir beyin yeteneği ile.
      Teşekkür ederim. Olmazsa bir şey anlatırsınız yeniden.

• yılda belki 10 u geçmezbu problem midir sizce

• Evet... Renksiz hatta macerasız bir bilinçaltınız var gibi...

• hadi ya üzüldüm şimdi ama ben macera sporu yapıyorum nasıl olacak

• karabasan gördüm.

• Yatmadan önce bir şeyler yedi iseniz, kafanızı bir şeye aşırı odakladı iseniz veya rahatsız bir yerde/rahatsız bir şekilde uyuyorsanız bu tarz olaylar görülebilir.

• Öncekileri Göster
    • Enretesan...Çünkü bilmiyorsunuz nedenini...

• :)))

• iyi günler ilginç gördüğüm 2 rüyamı sölemek istiyorum ve yorumunuzu bekliyorum...1 ) kuşların olduğu bir parktayım ve onları beslerken birden bana saldırmaya başlıyorlar ve derimi etimi kuşlar yiyor ve çok acı çekiyorum acımı hissedebiliyordum...2 ) hristiyan olduğumu gördüm ve hz. isanın çarmağı önünde eğildim ve kutsal su ile onların bir takım yaptığı hareketleri yaparak bazı kötü şeyleri gönderdim saçma gelebilir ama zombiler vs. vardı onları öyle yokettim ( 1 papaz bana yol gösterdi ) ve rüyamda gördüğüm yeri biliyordum caminin olduğu yer rüyamda kilise idi.şimdiden teşekkür ediyorum...

• Kuşların size saldırması sizden maddi olarak kayıplar olacağına işarettir. Hristiyan olmanız hatalarınızı kabul edip dikkatli olmanız yönünde bir uyarıdır. Bunu yapmadığınız takdirde başınıza husumetler gelecektir.

• Teşekkürler...

• karabasan sık görüyorum, belki hafta da bir.hareket edememe, nefes alamama süreci işte. her seferinde başka bişey oluyo karabasan da. tok karnına yatmam, genelde aynı vakitte yatarım, yumuşacık yastığımda ve yatağımda uyuyorum. gene de oluyo. alıştım sayılır :)

• Kafanızı çok fazla kötü şeylere ve sizi yoran şeylere odaklamanız da karabasana neden olabilir. Ve uyurken nasıl hareket ettiğinizi bilemezsiniz. Yanlış bir hareketiniz nefes almanızı engelliyor olabilir.

• Öncekileri Göster
    • teşekkürler

• Rica ederim.

• ben son yıllarda görmüyorum yaa =( yani görüyorsam da sanırım derin uykuda... uyanmaya yakın görmüyorum. küçükken uçtuğumu çok görürdüm ama uçakla falan değil yani... böyle bildiğin uçardım... ama sonunda hep çakılmaya yakın korkuyla uyanırdım.

• Görmüyor değilsinizdir de hatırlamıyorsunuzdur. 7 saniye de olsa rüya görür çünkü insan. Çocukken görülen uçma eylemi hayalgücünün fantastikliği ile ilgilidir. Büyüdüğünüzde ise yazmıştım yorumlardan bir kaçına sorumluluk/sıkıntı demektir.

• teşekkürler ;) demek ki büyüdükçe egzotik havamı kaybediyorum xD hatırlamadığımı biliyorum çünkü okumuştum insan beyni uyanmaya yakın rüyaları hatırlayabilirmiş... derin uykuda hatırlayamazmış... ve en uzun rüyaların da 20 saniye kadar olduğunu duymuştum çok şaşırmıştım... bize sanki gece boyu gibi gelir oysa

• En uzun rüya 9 saniyedir, 20 değil

• Kendimi görüyorum dünyayı zombilerden uzaylılardan seri katillerden dinazorlardan kurtarıyorum Ne adammısım bea

• Şaka mı bu peki?

• Öncekileri Göster
    • Çok film izliyorsunuz

• Aşırı film izliyorum diziler olsun filmler olsun arşivlik dosyalarım vardır her akşam en az 2 film izlerim galiba bu yüzden

• uçtuğumu görmüştüm süper bir duygu aklıma geldikce gülümserim... Ve ilginç bir şey ben içeriği paylaşmak istemiyorum bir rüya gördüm bir mekan ve bir olay oluyor aynı rüyayı babamdan dinledim aynı mekanda içinde başka bir yerden bakarak anlattı bana.

• Bir çeşit astral seyahat olabilir yaptığınız.

• merhaba rüyanız hayrolsun teyze.. bende gördüğüm bir rüyayı anlatmak istiyorum. rüyamda, bir keresinde gittiğim bir yeri gördüm. böyle etraf yeşillik, ova. bir tane büyük bir ağaç vardı. kız arkadaşımla orda oturmuştuk zamanında. rüyamda kız arkadaşım oraya gidiyordu. bende arkasından uçarak onu izliyordum. oraya geldiğinde bir kağıt gömdü, ve gitti. arkasından o kağıdı aldım. bu bir şiirdi.. ama okuyamıyordum.

• Öncelikle teyzeniz olabilmek için çok gencim bunu bilin lütfen...
      Rüyanıza gelince...Büyük heybetli bir ağaç görmek ve altında dinlenmek oturmak hedeflerinize ulaşmak için çok yol katetmeniz gerektiğine işarettir. Kız arkadaşınız artık eski ise yani ayrılmışsanız ve kendisini sık sık rüyanızda görüyorsanız takıntı yapmışsınız demektir...Kağıt görmek istediklerinizin gerçekleşeceğine işarettir. Gömüldüğü yerden bulmaya çalışmaksa bunun biraz uğraştırıcı olacağına işarettir.

• Öncekileri Göster
    • teyze konusunda latife yapıyordum, yinede kusura bakmayın. ayrıca değerli yorumlarınız için teşekkürler hanımefendi, sağolun ;)

• Olsun sonra balışkanlık olur üzerime etiket gibi Rüyacı Teyze diye anılırım ki doğrusu istemem böyle bir şey olmasını. Duyarlılığınız için ben teşekkür ederim...

• bir kere kendimi ölmüş ve tabutun içinde defnedilmek uzere mezarlığa gıderken gödum.tüm sevdiklerim oradaydı ama abim çok aglıyordu.birde ben beyaz bir araba almışım herkesten saklıyorum zamanı gelınce herkese gostercem dıyorum ama araba eskı model bunu ken dım yapıcam dıyorum ve onu tamır etmek için gece gunduz cabalıyorum. şimdiden tesekkurler...

• Kendinize ömür vermişsiniz diyebilirim. Tabut zorlukların üstesinden gelmekle ilgilidir. Ölmek dediğim gibi ömür uzaması ile ilgilidir. Araba sorumluluktur. Beyaz her zaman iyiye yorulur. Demek ki yapacağınız bir işin altından kalkacak ve rahatlayacaksınız.

• çok tesekkurler...

• Rica ederim.

• daha bugün uçuyordum ama bir tane kartalla beraber aramızda mesafe vardı. ben rüyalarda genelde uçuyorum zaten

• Uçmak sorumluluk ve biraz da sıkıntı demektir. Dikkatli olun derim

• Beni terkeden sevgilimin çok üzgün bir şekilde olduğunu ve bana dönmeye eğilimli olduğunu gördüm.Ne olabilir bu?Teşekkür ederim şimdiden

• Bilinçaltınızın oyunları..Kendinizi haklı görmeye çalışıyorsunuz...

• Haklı olduğumu değil daha çok değerini bilemediğim için kendimi suçluyorum.

• Uçmak çok rastlanan bir rüya biliyorum.Ama benim için uçarken herşey hoş da neden inişe geçerken zorluklar oluyor. Daha doğrusu, çok kolay havalanbiliyorum ama artık inme vakti dediğimde içimi bir endişe kaplıyor. Sanki çocukken sokakta oynarken annem beni eve çağırıyor. Yere konmakta zorluk yaşayacağımı düşününce hemen yüksek ağaçlar aramaya başlıyorum ve onların üst dallarına tutunuyorum.Rüyada uçmak ve yere konamamak hakkında neler diyeceksin merak ediyorum.

• Uçmak sorumluluk hatta sıkıntıdır. Ama yere inmeyi başarmak zor da olsa bu sorumluluğun altından kalkmaktır.

• Ayrıldığım eski sevgilimin benimle tekrar barışıtığını ve onun beni öptüğünü görüyorum...

• Sevgilimden ayrıldım rüyalarıma giriyor modeli bilinçaltı oyunlarıdır bana göre...

• rüyamda çok samimi olduğum bir arkadaşın ablasıyla öpüştüğümü gördüm.. birde bu farklı bir rüya ben yine balık gördüm ama bu defa şöyle leğenin içinde dum duru su vardı birileri balık getirdi ama poşetten çıktığında onların balık değil yılan olduğunu gördüm ama suya koyduğumuzda tekrar balık oldular hemde çok büyüklerdi...

• Su duru ise iyi olsa da balıkların ölmesi o bereketin paranın kısmetin hayırlı olmadığı yönündedir...

• yıllar önce bi rüya görmüştüm hala tüm sahneleri gözümün önünde.rüyamda;uzun ve yorucu bir yoldan gelmişim. daha önce hiç görmediğim bi eve geliyorum, ev bikaç katlı merdivenlerden yukarı en üst teras katına çıkıyorum.(kendi evim olduğunu hissediyorum)teras katı aşırı derecede kalabalık ve her taraf süslenmiş misafirler var ve birileri ortalıkta dolaşıyo öylece, anlıyorum ki benim düğünüm oluyo. ama yorgunluktan hiç oralı bile olmuyorum.hiç bilmediğim o evde sanki yatağın yerini biliyomuş gibi bi yatağa ulaşıyorum... yatak kocaman, etrafında direkleri var ve tüllerle örtülenmiş bembeyaz bir yatak.köşesine kıvrılıp yatıyorum, o anda içimde biriken yorgunluk ve acıyı hissederkenbirisi yatağıma giriyo arkamdan yorganın altına giriyo ve elini omzuma atıyor. o anda sanki ruhumun tüm tüğümleri boşalırcasına bi rahatlama geliyo. sadece biraz yüzümü çevirmemle siyah saçlarını görebiliyorum ve o anda rüya son buluyo..eşimin sadece biraz saçını gördüm ve bana dokunduğunu hissettim. sence bu rüyayı nasıl yorumlamak gerekir şimdiden teşekkürler

• Evlendiğinizi gördünüz kısaca... Çeşitli yorumlar var... Başınıza kötü şeyler geleceğine dair... Bence değil... Ki refahladım, yorgunluğum geçti diyorsunuz demek ki büyük bir badire atlatıp sonunda mutlu olacaksınız.. Belki de o siyah saçlı kadınla evlenirsiniz...

• Otobüsteyim, kulağımda kulaklıkla uyuyorum. Bir an rüyamda birisinin bana meydan okuduğunu hissettim. Az sinirli az cesur meydan okumaya cevap verir şekilde patır patır yellendim. Ama nasıl 10 saniye falan gümbür gümbür geliyor. :SBir anda uyandım. Rüyasında çişini yaptığını gören gerçekten yatağına yapıyor. Acaba ben herangi bişey yapmışmıyımdır diye havayı baya bi dedekte ettim.Acaba nolmuştur? :(

• Galiba dalga geçiyorsunuz...

• Öncekileri Göster
    • Bilemem...

• Ha sen yorumlamak için istedin.
      Tamam bu da yorumlanabilir. Ve gerçekliği tarafımdan %100 onaylanabilir.
      Hiç yoktan fal bakar gibi salla bari bişeyler.

• evet,bazı rüyalar gerçekleşiyor.buna inanıyorum.

• "Malum oldu" durumu sanırım...

• Ranzanın alt katında uyuyorum ve yukardan bir hareket gözüme ilişiyor,sonra yataktan kalkıp yere bakıyorum ve yerde 1 tane akrep var başka bir tanesi de ranzanın üstünden sol koluma zıplıyor.Kolumu kaldırıyorum ama yukardan yansıyan ışık yüzünden kolumun üstündeki akrebi iyi seçemiyorum.Çok korktuğumu hatırlıyorum rüyada tam da o sırada uyandım.Çok teşekkür ederim iyi akşamlar.

• Akrep çok zahmet veren oyalayan ama etkisi derin olmayan düşman demektir. Işıksa sizi o düşmandan koruyan en azından en az zararla çıkmanızı sağlayacak güveneceğiniz biri olarak yorumlanır.

• ben ne yazık ki rüya görmüyorum :S bu güne kadar da rüya gördüm hatırladım diyemiyorum hiç

• Umarım bir gün hatırlarsınız.

• Öncekileri Göster
    • bu gune kadar hafizamda sorun olmadi hatta normalin ustundedir ozellikle gorsel ve isitsel hafizam. o kadar uzmanla ic ice oldum ilk kez ruyanin hafizayla dogru orantili oldugunu duyuyorum. ilginc geldi. bununla ilgili kaynak varsa paylasirsaniz sevinirim.

• Ben size hafızanız çok zayıf hatırlama gücünüz yok demedim ki? Rüyayı hatırlayabilmek demiştim mesela. Bunun hafızaya katkısı vardır dedim. Çok uzadı bu konu, lütfen daha fazla yazmayalım.

• çok sık aralıklar ile rüyamda deniz görüyorum ama tam olarak anlamını cıkartamıyorum ve rüya gördüğüm zamanlar kalkmak ve birşey yapmak gelmiyor içimden güne yorgun ve bitkin başlıyorum bimiyorum tam olarak nedenini...

• Deniz görmek eğer kirli ve dalgalı değilse her zaman iyiye işarettir. Ferahlamak ve iyi haberle yorumlanır. Yorgun olmanız da sanırım ruhen çıkılan bu "gezi" yüzünden olmalı. Rüyaların sırrı çözülemediği için net bir cevap veremeyeceğim ama bu yüzden olmalı. Ruh gezisi yüzünden.

• benim rüyalarım renksiz ben onu anlamadım bende tuhaflık biliyordum

• Olabilir

• Öncekileri Göster
    • Rica ederim.

• yok rüyamı hayra yordun da kişi hayırsız çıktı :)

• Bir keresinde garip bi mekandaydım koca koca fareler cirit atıyordu önümde beyaz siyah açık kahverengi hepsinden vardı bu ne anlama geliyor ki ? :S

• Küçük dertleriniz olduğuna ve bunları çözmekte zorlandığınıza işarettir bu rüya.

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 87

• Rüyamda uçtuğumu görürüm.Uzmanlar uyandığınızda rüyayı hatırlamaya çalışmanın hafızayı geliştirdiğini söylüyorlar.

• çok görürüm daha çok macera filmi gibi kovalamaca sahneleri var genelde nedense motosiklet kullanan bi gurup tan kaçarım en kötü rüyalarım yaşayacaklarımdır bi rüyanın etkisinde kaldıysam onu yaşıyorum bide sürekli gördüğüm bi rüya var çok korkutuyor beni yıllardır görürüm aslında bu rüyayı neden gördüğümü biliyorum o neden leri aştığımı geride bıraktığımı düşünüyorum buna rağmen hala niye görüyorum anlamıyorum

• Sorunlarınızla yüzleşin kabuslardan kurtulursunuz...

• ben Edirne'de üni. okurken rüyama babanem girdi. iki katlı evlerini mütahite verip çıktıktan bir süre sonra hastalanıp yatağa düşmüştü. daha sonra evlerinin yerine yapılan apartmandan kendilerine verilen daireye geçtiler. sadece kendi yattığı odayı biliyordu. rüyamda evlerine gittiğimde babanem tek başına yatıyordu. bu duruma şaşıyordum çünkü hasta bir insan bırakılmamalıydı ayrıca dedem de yarı felçli olduğundan istesede bir yere gidemezdi. daha sonra babanem benimle konuşken "ölemedim" diyordu ki "ben bu daireyi göremedim dur bi kalkıp gezeyim" demeye başlıyor. öyle hızlı ki hızına yetişemiyorum. her yeri gezip eski evleriyle kıyaslıyor. "tezgah büyük ben zaten uzanamazmışım buna diyor. salonun ortasındaki sütun da ne öyle" vs. babaneme özgü yorumlarla dinliyorum konuştuklarını sonra sabah olup uyandım bir sonraki hafta babanemin öldüğünü öğrendim. hemde rüyayı gördüğüm gece.annanem hastalandığında yardım için evlerine gittim. düşüp bacağımı kırdım. tam bir hafta sonra öldüğünü öğrendiğimde daha yeni yatmıştım. bacağımın kırık olduğunu bilmesem bile o bacakla hiçbir yere gidemeyeceğimi yani cenazeye katılamayacağımı biliyordum. o gece rüyamda bir zamanlar ünlüler çiftliği diye anılan bir yarışma programında buldum kendimi. biri geldi seninle görüşmek istiyor dediler ve beni tek odalı bir yere aldılar. orada annanemi gördüm . hal hatırdan sonra birden çırılçıplak kalıp bana vücudundaki morlukları gösteriyordu. tam teşhis konulamamıştı ama kan kanserinden şüpeleniliyordu. bana sağ dizinin arkasındaki simsiyah morluğu gösterip özellikle bu çok acı veriyordu ama şimdi hiç acımıyor dedi. onlara söylersin der gibiydi. ben bilmiyordum meğer gerçekten sağ dizinin arkası bana rüyamda gösterdiği gibiymiş.daha çok var bu şekilde anlat anla bitmez

• Şaşırtıcı...Malum oldu kısmına giriyor sizinki... Kötü şeyler olacağı zaman içiniz sıkılıyor sanırım...Hele de bu kadar nokta atışı olması bayağı ilginç...

• Rüyamda eskiden aşık olduğum adamı gördüm karısını aldatmış mı ne ayrılıyorlardı ve bize çok yakınmış evleri bize geliyordu bizim aileden de kimse bilmiyormuş benim onu sevdiğimi bakışıyorduk birbirimize eskileri hatırlatacak laflar sokuyorduk sonra yine barışıyordu karısıyla bana da o çok iyi biri diyordu.Sizce bunun anlamı ne ?

• Eski Sevgilililer sık görülüyorsa takıntıdır. Ama şöyle yorumlarsak sevdiğiniz (eskiden de olsa) biri size bir derdini anlatıyorsa zorlu bir süreçten geçeceğinizi ve dostlarınızın size yardım edeceği yönünde yorumlanır.

• Öncekileri Göster
    • Hayır görüşmüyoruz.Evli o
      Neyse teşekkür ederim etkilendiğim rüyaları her defasında buraya yazıyorum resmen :)

• Yazabilirsiniz tabii her zaman beklerim...

• ya ben hıc hatırlamıyormuyum yoksa gormuyormuyum onuda bılmıyorum ıste...

• Görüyorsunuzdur da hatırlamıyorsunuzdur.

• Rüyamda bir kaç kere t-Türkçeden 28 soru yapıyordum zamanım bitiyordu çok üzülüyordum bir kaç kere gördüm aynı rüyayı hep zamanım bitiyordu .

• YGS'ye girdiniz mi?

• evet

• Normaldir o zaman bu tür bir rüya.

• dün gece rüyamdan uyanır uyanmaz aklıma siz geldiniz cünkü rüyamın tam karsılıgını nette bulacagımı sanmıyodum öncelikle böyle birseyi karsılıksız yaptıgınız için teşekkür ederim..dün gece rüyamda bi sahil gördüm hava kapalı berbat dalgalı bi deniz kıyısında yürüyodum biraz ilerledim bir anda hava çok güzel bulutsuz bir gün batımı oldu tatlı bi turunculuk vardı güneş hafifçe batıyodu deniz kenarında yürüyodum deniz tertemizdi dibi görünüyodu ayaklarım suya degerek yürüyodum suda hafif ılıktı sıcak güzel bi günün ardından güneşte güzel bi ılıklık kalır ya öyleydi kum sanki pamuk gibi yumusacıktı ayagımın altı oksanıyodu sanki.kumsalda tek tük istiridye kabukları vardı biri pembe ve büyüktü küçük bitanesini cebime koydum hatıra amaçlı yerden bişey daha alıp cebime koymustum ama hatırlamıyorum biz oraya tatile gitmişiz dönmeye hazırlanıyoruz annem babam abim biraz ilerdeydi annem çay yapıyodu biraz kurabiye vardı cok huzurlu bir yürüyüştü yorumlarsanız çok sevinirim çok gercekçiydi..

• Deniz bu kadar sakinse her zaman ferahlığa, berekete ve güzel olaylara yorulur... Güzel günler yakın gibi..

• iyi olucak hastanın doktor ayagına gelirmiş ben bi rüya gördüm netten doğru düzgün bi tabir bulamadım yorumlayabilirseniz sevinirim :) rüyamda bi sevgilim varmıs normaldede var ama rüyamdaki tanımadığım birisi arkadaşlarıyla caminin önünde oturup sohbet ediyor cuma vaktini bekliyor bende caminin karsısında kuru bir agac var ona tırmanıyorum bi dalı kırılıyor büyük bi dalı sonra inmeye calışıyorum agac alttan catırdayıp kırılıyor devriliyor az önce aradım bulamadım simdiden tesekkürler..

• İnancınızla ilgili sorgulanması gereken durumlar olmakla beraber (ki isyan ediyor musunuz son zamanlarda bilmek lazım..) ağaç sizin aileniz demektir.. Akrabalar, geçmiş, hatıralar, yaşanmışlıklar vs... Onun çatlaması kuruması sizin kendi düşünceleriniz uğruna hepsinden vazgeçmeniz demek ki çatlaması da bunun ciddi olduğunu söylüyor... Umarım yardımcı olmuşumdur...

• Öncekileri Göster
    • süpheniz olmasın..tekrar tesekkürler

• Rica ederim, yine beklerim...

• unutmadıgım rüyalar cok aslında bitanesinde abim ve annemden kaçıyodum saklanıyodum tam kurtuldum derken arkamdan cıkıp beni diri diri koca koca taşlarla gömüyolardı yorumlarsanız sevinirim

• Suçlarınızdan ve sorunlarınızdan kaçmayın yüzleşin...

• zengin bir eve girmişim, çevremde orta yaşlı adamlar ve o evin sahibi var. misafirlikteyim.bir köpek görüyorum bizim köpek diyolar ama ölü gibi duruyo hareket ettiğini görünce şaşırıyorum... gözleri bedeni her şeyden belli, diyorum ki bu susuz ve aç hava da çok sıcak ama onlar inatla öyle olmadığını beslemek gerekmediğini söylüyolar. misafirlikte olduğum için çekiniyorum çok ısrar edemiyorum. sonra mutfağa gidip su içiyorum köpek peşimden geliyo suyun fazlasını lavaboya döker dökmez atlayıp içmeye çalışıyo. musluğu açıyorum kana kana dakikalarca su içiyo. o insanlar bana dur falan diyemiyolar tabi haklı olduğumu anlıyolar. köpek suya doyunca gidip rahatça uyuyo...

• Köpek -hatırladığım kadarıyla- bir sorun hatta düşman anlamındaydı...Demek ki bir düşmanınızla husumet yaşadığınız biriyle artık sorununuz kalmayacak ve rahatlayacaksınız...

• ben çok rüya görürüm ama üç durum var rüyamda sıkça gördüğüm...biri 2 yıldır, asansörde düğmelere basıyorum ama istemediğim katlara gidiyor,bi aşağı bi yukarı gidiyorum bir 40. kata bir eksi katlara,mahsur kalıyorum... birileri de benimle göremiyorum... kimi rüyamda bodrumda oluyorum kapı açılmıyor,kiminde durmuyor, kiminde çatıda dışarıda kat yok...ikinci durum araba,yine 2 yıldır, arabanın içindeyim çoğunlukla başkası özellikle annem bazen ben sürüyorum ama hep çok hızlı,hep kaza vesaire oluyor... arabada başkaları da var...üçüncü durum bu aralar başladı, güzel döşenmiş evlerdeyim sanki benim evim veya arkadaşlarımın evi, benim bambaşka bir çevrem varmış gibi...gerçekte olmayan huzurlu ortamlar...bir de lisedeyken hep hamile olduğumu ağladığımı ve ailemin kürtaja zorladığını görürdüm ama geçti...(lisede sevgilim hiç olmadı)

• Asansör her zaman kolay yoldan birşeyler yapmaya işarettir. Ama mediven gibi zor ve etkili bir yolu seçmelisiniz...Dibe batışınız ve bir türlü istikrar yakalayamayışınız bundan...Araba kullanmak sorumluluktur...Demek ki doğru yapmıyorsunuz yaptıklarınızı ya da vicdanen rahat değilsiniz...Huzur aramaktasanız...Ev hane görmek büyüklük ve ferahlığına göre haberle yorumlanır. Hamilelik de sıkıntıdır...

• rüyamda deprem olduğunu gördüm babamla ben vardım . babama bağırıyorum baba kaçalım diye babam kaçmıyodu ama sürekli gidelimmi kaçalıımmmi falan dedi

• :)

• Son zamanlarda olan depremleri saymazsak eğer iş hayatınızda sıkıntılar yaşayacağınıza işarettir.

• cok nadir hatirlarim.. hatirlarsam baya bir etkiler beni... iyikide hatirlamiyorum karmakarisik oluyorlar genelde..

• En güzeli

• Ben anlatayım o zaman gördüğüm 3 rüyayı.Birgün beni istemeye geleceklermiş evde de gri renkli tepsi vardı. Ben de gri renkli fincan isterim diye tutturdum heryeri aradım sonunda krem rengi üzerine gri işlemeli fincan takımı buldum rahatladım :)Birkaç gün sonra bana birisi evlenme teklif etti. kişiyi tanımıyorum şahsen. Şebelek birisiydi. Yüzük de ondan daha çirkindi. Kocaman taşı vardı ve kahverengiydi. Aynı zamanda da parmağıma olmadı. Bu kadar ince parmaklara bile yüzük bulamamış diye söylendim bi ton. Sonra gittim yüzüğü değiştirdim mutlu oldum. Kişiyi de çok sallamadım :)Başka bir gün de nişanlanıyodum. Ex-aşkım olan pisliğin tekiyle. O kadar hızlı gelişti ki yüzükler takılmış kurdeleler kesilmişti neye uğradığımı şaşırdım. Ama çok da mutluydum. Bu günlük bu kadar :)

• Rüyamda genellikle deniz görüyorum ama bir gün deniz sakin iskeleye ulaşmaya çalışıyorum ulaşabiliyorum. Başka birgün deniz dalgalı denize giremiyorum hiç, kenarında bir evde oluyorum sonra eve doğru tsunami gibi bir dalga geliyor, sonra uyanıyorum.Bir gün de deniz kapkara ve dalgalı ama ben uzaktan bakıyorum. Bir gün de denizin kenarında oturuyorum denizde dalga oluşuyor ve ben kaçıp kurtulurken birisi beni bekliyor yüksek biyerde onu hatırlıyorum. Bazen de biyerden düşüyorum tam düşecekken uçmaya başlıyorum. Bir kere de üzerime yılan atlıyor ben de yılanın boğazını sıkıp öldürüyorum.Dahası da var da hepsini yazmayayım şimdi :)

• Size iyi gelen, bereket veren, temiz bir olay var ama yeri geldiğinde çekilmez bir hal alıyor... Denizin manası bu... Yılan bazı kaynaklarda düşman bazılarında ise sağlıktır... İyileşmekle iyi olmakla ve sorunları çözmek şeklinde yorumlanabilir... Düşmek de derin uykuya geçerken yaşanan bir şey genellikle...

• Teşekkürler :)

• Biri kanımın tadına bakıyordu ve bu tadın ona birinin tadını hatırlattığını söylüyordu. Kanattığı yer gerçekten de uyuşmayla karışık acı veriyordu uyandığımda.

• Kan rüyayı bozar derler ama üzüntü ve sıkıntılı günlere de tabir olunur... Oluyor o his gerçekten...Ruh acıyınca benden de acıyor...

• ben dün gördüğüm rüyanın etkisinden cıkamıyorum yuksek bir yere cıkmıstım ve asadan boğaz kusbakısı görünüyordu sonra ordan iskele varmıs iskeleyle cıkılıyormus iskeleye bindim ve iskele koptu dev lacivert bir dalga gördüm deniz cok öfkeliydi bu ruyanın ardından memleketimin oldugu yerdeki ırmagın tastıgı ve bi yere sımsıkı tutunmam gerektiğini söyledi birileri bende bir yer buldum kendime sıkıca tutundum ayagım kayıyordu ama yine de sımsıkı tutunmustum sel beni alamıyordu su yukseldi ve ben uyandım ...bu aksam annem aradı bogazda ailece bir tekneye bindiğimizi ve beni tekneden düsüp bogulurken gördüğünü söyledi ... zaten butun gun ruyanın etkisinden cıkamamısken annemde böyle söyleyince düsünmekten kendimi alamadım sizce bunun anlamı nedir annemle benzer ruyaları görmemiz tesaduf olabilir mi ? lütfen yardımcı olun , cevabınızı bekliyorum ...sevgiler.

• Su her zaman temiz ve berrak ise iyidir. Ferahlayacaksınız...Anneniz de hissetmiş olabilir bunu...

• Öncekileri Göster
    • begenmedim bi daha da sormam zaten .

• Hayatta başarılar dilerim...Güle güle...

• rüyamda ayakkabımı baglıyodum kapının onunde eşimde merdivenlerden cıkarak yanıma geldi ne demek acaba teşekkürler

• Ayakkabı sıkıntıya işarettir. Eşiniz de buna dahil olacak hatta...

• ruyamda bı tanıdıgım bana tuz veriyodu bı tabakta ne demek :):):)

• Yaşamınızda değişiklik yapmak istediğinize fakat çevrenizin buna sıcak bakmadığına işaret Tuz görmek...

• ya eşimden ayrıyım ben (rüyamda onla telefonda konuşuyorum bana kolumun kopacağını bilsem sana geri dönmem diyor)

• Bu konu hakkında takıntı ve korkularınız varsa ve devam ediyorsa ayrı olduğunuz eşinizi gömeniz doğal. Ama telefon ile konuşmak haber almakla ilgilidir.

• Yeni ayrıldığım sevgilim bana evlenme teklif ediyordu ve üzeri çiçek desenli bir yüzük takıyordu elimi tutup.

• Yüzük hayırlı ve kısmetli bir olaydır. Ama siz o kişiyi kafanızda böyle bir şey yapsın gibisinden bir kurgu ile düşünmüşsünüz bence.

• bide rüyamda zemzem suyu icmiştim dilek dileyip

• Dileğinizin olma olasılığı var diyelim o zaman.

• ya benim bu aralar psikolojim çok bozuk olduğu için her gün görüyorum dün başbakanla eşinin benim bulunduğum yere geldiklerini bana selam verdiklerini gördüm ve eşimle ayrıyım ben bi amca bu hafta barışırsanız barışırsınız yoksa birdaha barışmazsınız diye bana konuşuyordu:):)

• Yüksek makamda birini görmek iyidir ama evet sizin yaşadıklarınız biraz karışık diye görneniz normal böyle şeyler.

• çok rüya görürürm rüyalarımda mutlaka çıkar

• İlginç...

• ben rüyalarımda yılan görüyorum çukurlar falan var ama yılan sokmuyor.kaçıyorum yeşillik görüyorum

• Yılan düşmandır. Ama başka kaynaklara göre de sağlıkla ilgilidir. Yeşil, doğa her zaman iyiye yorumlanır. İçinizi ferah tutun.

• Arkadaşım beni rüyasında görmüş.rüyada ormanlık alanda yürüyomuşuz. daha sonra küçük bi yere gelmişiz.orada bi dolap warmış. ben o dolabı almışım we arkadaşıma ben gideceğim demişim. ardından yaşlı bi amca gelmiş. arkadşmn dedğne göre çok tekin birine benzemiomuş. daha sonra bu amca 2 mize demişki bana mesaj atın . we bunu gören arkadşmlada çok yakın değiliz görnce selamlaşrz sadece o da beni gördüğüne şaşırmş bana anlattı.merak edyrm nedir bu rüyanın yorumu?

• Orman yeşil demektir yeşilse huzurdur.O tekin olayan adam sizi huzursuz eden bir olgudur. İkinizi de ilgilendiren bir olay olması ve sizin rahat etmeyeceğiniz kesin...

• Bundan yaklaşık iki hafta önce kangren olmasın diye en yakın arkadaşlarımdan birinin 2 kolunun testere gibi büyük bir aletle (belki de testereydi) tamamen kesildiğini , sevgilimin sağ kolunun da kesileceğini görüyorum ama sevgilimin kolunu görmeden uyandım. Bana bir yardımcı olursanız çok sevinirim.. :))

• Testere filmini izlediniz mi bilmem de testere ile bir şey kesmek başarı ile tabir olunuyor. Fakat insan kesmek biraz kanlı bir eylem. Kan görmekse hayal kırıklığıdır. Dikkali olun derim.

• Öncekileri Göster
    • Teşekkür ederim :)

• Rica ederim.

• rüya yorumluyosunuz sanırım benim rüyamı da yorumlar mısınız ark ekledim

• hacı 1 sene önce diyor. ne diyon sen.yerlerinde yeller esiyor.

• Öncekileri Göster
    • bulmam gereken kişiyi mi bulsam sevgilime gözkulak mı olsam diye düşünüyorum sonra o kişiyi bulmaya gidiyorum bir bakıyorum o kadının evi kızı yerde oturuyo üzerinde siyah bişey var gözlerinin etrafı siyah boyalı ama gözbebeği kırmızı gibi ve gözünden ışık çıkıo yanında da köpek var hemen kaçıyorum sonra bakıyorum sevgilim yok sokaklar karanlık o odamla gtmişti arıyorum sevgilimii bulamıyorum kayboluyo uzun oldu ama en alttan okumaya başlayın teşekkürler şimdiden

• İçiniz sıkılmış belli... Sizi evlenme ciddi olma stresi sarmış diyebilirim...

• Rüya içinde rüya gibi birşey gördüm.Rüyamda uyurgezer oluyorum,pencereden atlayıp uçuyorum ve yere değmeden (toprakla aramda çok az mesafe kalıyor) elimi gezdiriyorum toprağın üstünde.Ama elim değmiyor toprağa hiç,biraz değiyor sanırım,çimenlerde var.Hava aydınlık.Eve giriyorum kapıdan(kapıyı açık bırakmışım) Babamda yatağından uyanıyor beni görüyor benim kapı sesini duyunca.Çok tuhaftı,özellikle toprağın üstünde elimi gezdirdiğim an.

• Nasıl diyeyim, uçmak bir sorumluluk ise toprağa yaklaşıp o ferahlık hafiflik hissini hissetmeniz de bu konuda içinizin rahatlığını gösteriyor...

• merhaba ben 20 yaşında bayan üni.öğrencisiyim,öncelikle geçen gün gördüğüm rüyayı anlatmak istiyorum;rüyamda benden sadece 6-7 yaş büyük asistan hocamın elimden tuttuğunu,parmağıma kendi alyansını geçirdiğini benim de ona gerçek hayatımda sahte olarak kullandığım alyansımı taktığımı gördüm..ve bu rüyamda hep hayatımda yaşayan tek varlığım annemden kaçıyordum..ben şunu belirtmeliyim ki ben bu rüyayı görene kadar bu adama karşı bir şey hissetmiyordum(bilmiyorum belki de farkında olmasam bile hissediyor olabilirdim),bilinçaltımdan kaynaklanan bir durum değil,bu rüya neye işaret ediyor,yorumlarsanız sevinirim...

• Daha Fazla
Yükleniyor...