Bir gün sen düşersen ben de seni kaldıracağım!

Depremi daha önce İzmit'te yaşamış bir vatandaşımız Van'daki depremi duyunca Van'a gönderdiği montun cebine bir not koymuş..'geçmiş olsun, umarım işine yarar, telefonum bu, ihtiyacın olursa beni arayabilirsin'2-3 gün sonra telefonuna gelen mesaj başlıkta.'Bir gün sen düşersen ben de seni kaldıracağım!'İçimi titretti bugün bu olay. Twitter'da paylaşılıyor. Sonra aklıma gelen şu oldu...Acaba bu depremden bir ders çıkartabilecek miyiz?

Güncellemeler:
Telefon mesajının aslı soyleymiş:
'"allah razı olsun kardeşim. şu an gönderdiğin montla ısınıyorum. sana söz bir gün sen düşersen ben de seni kaldıracağım."
Belki soruyu şöyle sormam gerekir:
Van depreminin acıları ülkemizin yıllardır kanayan yarasına biraz da derman olabilir mi?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ben iyimserlerdenim, kötülüğün gücünün korkutucu olduğunu kabul etsem bile, iyiliğin salt kötülüğü yok edemese bile gücünü zayıflatacak kadar kudretli olduğunu da bilirim.bazen yıkımlar yeni doğuşların habercisidir. dilerim ki bu da onlardan biri olsun, dilerim ki yıllardır gözümüzü bağlayıp bizi kör eden kin bağını çözüp kardeşliğimizi yeniden hatırlatsın.bu düzelmeden memnun olmayanlar çıkacaktır elbette; ancak dilerim ki onların kötücül sesleri iyiliğin içinde ezilip yok olsun.

Erkekler Ne Diyor 8

• Keşke bu tür olaylardan ders çıkarabilsek..

• her zaman için diyorum ne oldum demiyceksin ne olacagım diyeceksin dünya hali ne zaman ne olucagı belli olmuyor.

• dusmez kalkmaz bır Allah demısler herkesın basına kotu olaylar gelebılır dın dıl ırk ayırımı yapılmaksızın herkes tasın altına elını koymalı bugun onlara yarın bıze

• Abi bizim ayrım yapılcak ne yönümüz var hala anlamış değilim biliyormusun keşke bir kez olsun vana önceden gelmiş olsaydınız tanrı misafiriyim deyip bir kapıyı çalsaydınız hatta bin kapıyı çalsaydınız izzeti ikramı kardeşliği görseydiniz sana lafım yok sen benım cok sevdıgım kardeşimsin ama kızım sana söyluyorum gelınım sen anla durumu bu ne acıdır ki DOĞUDUR PKK DIR ETİKETNİ YAPŞTRP DOĞULU DEYİP DIŞLADIKTAN SONRA SN BANA NIYE DÜŞMAN OLDUN BLADER DİYE SORAN VAR O ASLINDA DOSTTUR SORAN UYUYORDUR

• japonlar ,japonyada ki türk konsolos elçiliğinin posta kutusuna zarfın içerisine para bırakıp habersizce bırakıp giderlermiş...bunuda paylasmak istedim.

• Aklımdan tarif edilemeyecek şeyler geçiyor, fakat bu depremin Hayırlı olduğu bir gerçek

• bence kürt türk ayrımı diye bir şey yok.bu tamamen kar amacı güdenlerin ülkeyi bölmek isteyen çıkar sahiplerinin uydurması.600 küsür insan öldü bir o kadar daha var belki.bunların hepsi bizim insanımız bizim vatandaşımız.dışlamak hor görmek hain damgası vurmak yanlış.devlet oradaki vatandaşa ulaşabildiği sürece sahip çıktıkça onların bize yaklaşımı da değişecektir elbet ki.bugün kendini yandaş sayıp utanması gerekenler zaten utanmıştır.kurşun sıktıkları askerin onların hayatını kurtardıklarını görüp bir parça ders almışlardır diye düşünüyorum.

• çok haklısın ..ayrıma destek verenleri herkez çok iyi biliyor ama bazen bilmek yetmiyor ekonomin dibe vurmuşsa dışa bağımlıysan sözünü geçiremiyorsun malesef

• Dün akşam bizim evde seferberlik vardı.Kışlıklar çıktı ve bir montum hariç hepsi paketlendi (o biride bana kaldı:)bugun yola çıkıyorlar

• Olmaz bence biz ne kadar yardım etsek bile onlar gene pkk ya destek verecek bdp ye oy atacak. Biz ne kadar kardeşiz desek onlar yakıp yıkacaklar yağmalayip molotof atacaklar. Boşuna yani böyle bir umut yok. Böyle diye yardım etmemek olmaz yardım edelim ama allah rızası için insan olduğumuz için yoksa bunlar bize düşman ezelden beridir.

• Arkadasim Van in oyu %40 Akp ye gitti son secimde :) Akp aldi Vani iyimi oldu kötümü bilmiorum ama sonuc olarak Bdp almadi...
      Not: Hatirlatma (:

• ben vanlıyım adam sen beni tanıyormusun ki hakkımda yorum yapıyorsun türkmenim senin kökün benden gelir benim senden değil haline acı da git aynaya bak sen halini sordun mu pkk onları kandırmasın diye bir kez olsun onlar ne durumda bildinmi ben bile unutmuştum vanlı olduğumu doğum yeri izmirden başka birşey hatırlamıyordum sen hangisine insan muamelesi yaptında seni taşladı izin verme kandırılmalarına bilmiyorsun konuşuyorsun bu yaptığın bölücülük değilde nedir ? doğudur pkk dir deyip dışlıyorsun

Kızlar Ne Diyor 9

• Enkazdan barış ve dostluk çıkarmak lazım.

• ne çok kullanılmayan yepyeni eşyamız varmış sabaha kadar eşya topladım dün babamın akrabalarından 12 kişi hayatını kaybetti ALLAH korusun annemin akrabaları tarafı çok iyi çok şükür ben izmirlyim ama biz van erçişliyiz Türküz ama orda kürt olanlarda var kandırılan 3 5 insan hariç orda terörü destekleyen kimse yok oy zamanı kapılarına zarf konur oy kullanmaya bile gidilmesi zordur dayımlar bir tek çadır dahi alamamışlar evlerini bırakıp gelemıyorlar 3 tane bebek var içlerinde aslında unuttugumuz biz belkide biz olmayı bugun hatırladık bana hep siz dogunun halini sordunuzmu bır kere gelıp gördünüzmü diyenlere vanın şehir merkezine gitmiş olan en fazla ercişi adilcevaz sahilini gezmiş olan turist misali ben bile ya ne konusuyorsun herkesın keyfı yerınde gordum dıye tepkı verırdım ınsanlara ama şimdi bişeyin farkına vardım ben dahi unutmuştum kendi memleketlimi hangı memleket olursa olsun sen benim vatanımın insanısın demeyi unutmuştum kimliğinde ağrı bitlis van yazıyor dıye okullarda dahi oyy o dogulu çok şey yapmaayın diye arkasından konusulan cocukları unutmus benım babamlar vanlı ben ızmırlıyım deyıp batının yolunu tutmustum belkide bu acı ile koskoca bır vatan oldugumuzu hatırladım birbirimize kardeşim dediğimizi hatırladım aramıza giren fitne fesatçılara fırsat vermemeyi hatırladım omuz omuza tek yürek oldugumuzu hatırladım ve en önemlisi sadece acıda değil her zaman birlik olmamız gerektiğini anladım bir öğretmen tanıdım vanda ateist çocukların beynını karıştırıp onları daga çıkmaya zorluyor kımını ıkna edıyormuş ALLAH korusun düşünüyorumda benim anlatamadıgım vatan sevgısını elini bıraktıgım bebegın elini o köpekler yalandan tutup kendilerine yem yapıyorlar belkide bunun farkına varır orda cahil kalmış beyni yıkanmaya çalışılan yavruları ve insanlarıda artık bırakmayız öyle şeyler biliyorumki bi kız vardı neden askere düşmansın dedim kız karslıydı askerler bizi evimizden çıkarmışlar şu şu zamanda dedi araştırdım ve öğrendimki asker kılıgına gırmıs pkk lılar zamanında halkı yerınden yurdundan edip asker yapmış gibi göstermiş kıza anlattım belki inandı belki inanmadı ama onları bu oyuna bırakmamak gerektiğini çok daha iyi anladım ama en iyi anladıgım şey ordan kaçmaya çalışan insanlar varken ucak bıletlerini 350 liraya cıkaran çıkarcı hava yolları şirketleri bu yazıyı okuyorlarmıdır acaba vanın insanı kadar olamadılarmı vanın tum otobus fırmaları her şehre ücretsiz seferler düzenliyor evet Türkiye tek yürek bir Türk olarak bizlerle gurur duyuyorum ama bu ülkenin insanları olarak bize bizden başka dost yok en iyi bunu anladım inşaALLAH herkes kendine pay çıkarmış herkes acaba benım bu durumda hatam neydı eksıgım neydı dıyebılmıştır batılısı dogulusu kürdü türkü herkes umarım bu soruyu kendine sorar ve artık bölücülere hainlere zmin hazırlayacak durumlar oluşturmaz oyunlara gelmz inşaALLAH

• Icim titredi...Allah yardimcilari olsunn Bizler unutuyoruz ama ates düstügü yeri yakior... Kim bilir izmitliler hala acisini cekiorlardir... Allah bütün depremzedelerin yardimcisi olsun :S

• Allah yardımcıları olsun...

• Yardım etmeyen , oh iyi oldu diyen , ordaki madurları insandan saymayan acısını paylaşmayan herkese büyük bir ibrettir ve harika bir kapaktır bu anlayana ;)

• Allah yardımcısı olsun hepsinin

• i love that people

• ohh yeah :D

• meoowww

• Cok etkileyici gercekten.

• ibretlikk..

Yükleniyor...