Bir erkek günde 2000 kelime kullanırken, bir kadın 7000 kelime kullanırmış, neden?

İstatistiklere göre ortalama bir erkek günde 2000 kelime kullanırken, ortalama bir kadın 7000 kelime kullanır. Yani bazen düşünürsek doğruluk payı yüksek sizce? :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• kadınlar daha konuşkan olduğu için olmasın :)

• bu yonunu sevdım:D

• tabi edicam görünen köy kılavuz istemez derler :)

• bunu kabul eden biri tbk etmek istiyorum :D

Kızlar Ne Diyor 7

• yaşasın konuşmak

• :)

• çünki karsımızdakı herhangı bır kısı lafı 40 kerede anlamıcak kadr gıt kafalıdır ve bulardan hergun 1-2 tanesıne belkı dha fazlasına rastlarız

• kadında da aynı duruma rastılıya bılıyoruz bazen..

• Erkekler basit cümleler kurar, kadın anlar. Erkekler anlamaz,kadın anlatmak zorunda kalır.

• bu karsındakı kişinin çekıcılıgıne baglı desek daha dogru olur :D

• birazcık :)

• Vay.. taş var bize. :)

• dedikodu

• ufak çocuklara bak... kız çocukları her zaman erkek çocuklarına göre daha erken konuşur. erkelerle kadınların beyin fonksiyonları farklıdır. bu yetiştirilmekle, sonradan kazanılan bir durum değildir. yaradılış böyledir.

• :))))

• yorumsuz :D

• Adam karısına bir dergideki yazıyı okuyomuş-Bak karıcım ne yazıyor günlük kadınların kullandığı yaklaşık kelime sayısı 3000 ken erkeklerde bu sayı 1500 kelime .Kadın cevap vermiş.-Açıklayım hayatım bunun sebebi kadınların erkeklere söyledikleri her şeyi 2 kez tekererlıyorlar ondandır.Adam-Efendim? anladınızmı tekrar anlatayım mı

• vay be kaç kelime kullandığımızı araştırlamaları yetmemiş bide hangi kelimeleri kullandığımı zı da araştırmışlar daha fazla konuşuyorsak demekki bizim daha çok söyleyeceğimiz şey var

• farklı kelime kullandığınızı belirtmiş soruyu soran arkadaş sizin sürekli aynı şeyleri tekrarlamınız farklı kelimeler kullandığınızı değil bizim iki katı kadar fazla konuştğunuzu gösterir..

• O yüzden genelde erkekler kadınlardan önce ölüyor :) Dayanılacak gibi değil:)

• Öncekileri Göster
  • bencede doğruluk payı yüksek.eee anlamayan odun kafalara birşeyi on kere anlatınca doğal olarak çıkıyo bu sayı.ayrıca bir kadının komşularıyla dedikodu yapıp fal baktığını ve çocuklarına laf anlatmaya çalıştığını düşünürsek gayet normal az bile konuşuyomuş kadınlarımız.bi erkek işte peki efendim tamam efendim ya da şunu yapın bunu yapın der sonra yorulur gelir evde maç izler arkadaşlarıyla da en fazla konuşacağı maç kadınlar ve paradır.normal yani abartılcak birşey yok.

• hayır kadın derdini anlatır adam tınlamaz o da sinirlenir öyle anlatır onu dinleyene kadar anlatır.erkekler ilgisizdir ama ilgi isterler.

• tek taraflı dusunmek zaten yersız bana gore kadının erkegın haklı oldugu zamanda bıle uste çıkmak için dır dır konusmasıda oluyor :)

• yoo dobra dobra konuştum sadece.işin espiri boyutunun dışında gerçekçi boyutunu sundum.işine gelmeyen almıyo tabi :)

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 4

• O kadar kullanıyormuş muyuz ya? Küsüratlı olsaymış daha iyiymiş.

• Yok, o kadar kullanmıyorsun. Biliyorum ben.

• dırdır, dedikodu:D

• Ben de 10.000. Aaaaal al al al on bin on bin on biiiiiin :D

• :)

• 3.5 kat fazla konuşuyorlar :) Biliyordum.. Mutlaka bir gün kanıtlanacaktı :))

• geç bıle kalmıslar:D

Yükleniyor...