Üniversiteye Başlamak ve Üniversitedeki Bölümler Hakkında

Yemin ediyorum, artık kafayı sıyıracak duruma geldim! Arkadaşlar, ben 22 yaşındayım. Bu yıl Niğde Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği'ni kazandım. Gönülsüz gitmiştim zaten, 1 buçuk ay durdum ve yapamadım, tutunamadım, geldim. Bu sene puanım düşecek, biliyorum ama ben yine de sınava hazırlanmak ve Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde bir bölüm okumak istiyorum. Ama hangi bölüm olacağına bir türlü karar veremiyorum. 2 yıllık mı olsa, 4 yıllık mı olsa; 2 yıllık okurken açıköğretimden adam gibi bir bölüm okusam da iki üniversite mi bitirmiş olsam, bir türlü karar veremiyorum. Kafayı yemek üzereyim, daha bölümüme bile karar veremedim. Nolur bana yardımcı olun yaa nolur :(

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• adalet oku 2 yıllık iş bulmamakta sıkıntı yaşamasın :)

• Bilmiyorum, adalet de zor geliyo. :(

Kızlar Ne Diyor 1

• önlisans kpss gir memur ol..sonra oku...

• zor bir durum haklısın gelecek sonuçta...

iyi düşün güvendiğin ve bilgisi olan kişilerle konuş dertleş..benim çok bilgim yok haliyle...ben bitireli yıllar oldu...

• Bilemiyorum ki. Şimdi memurluktan önce üniversite var biliyosun. Memurluğun olmama ihtimali de var ama üniversite 2 ya da 4 yıllık olur mutlaka. Okullar eylülde açılıyor, memurluğun sonuçları ise kasımda falan belli olur. Eğer aileme tekrar umut verip okula başlarsam ve okurken de memurluk gelirse, ben de memurluğa gitmek istersem okulu bırakmak zorunda kalıcam. Bu da yük olucak aileme, tıpkı bu sene bıraktığımın yük olduğu gibi. Ama memur oldum diye sevinirler mi bilmiyorum. Yardım et yaa :(/

• inceliğini çok bilmiyorum ben sadece sana yol gösterdim...üniyi kazanan memur olur gibi me geliyor...

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 1

• İsim ahmet miydi hocam :)

bi hedef belirle ben hayatım boyunca şu işi severek yaparım dediğin mesleği seç.

• Ekle beni

• Ahmet kardeş, artık reklam olduk buraya bile. Kardeşim, kafam o kadar dolu ki, üniversite hayatı bile bu kafa yorgunluğunu atmaya yeter mi bilmiyorum. Ama şu kesin: Ben 4 sene öğretmenlik okusam bile öğretmenlik yapmıycam. Çünkü, afedersin ama bok gibi iğrendim, soğudum öğretmenlikten. Benim istediğim, adam gibi bir devlet memuru olmak. Sabah 8, akşam 5 mesaisi yapmak istiyorum. Çünkü canıma yetti artık. 4 sene okuyup öğretmen olmadıktan sonra o 4 sene yine boşa gidecek. Değil mi ama

Yükleniyor...