Kader nedir ? Neler kaderdir ?

Aşk, evlilik, eğitim, iş, ölüm bunlar hep kader midir ? Hangileri kaderdir ? Bana bir açıklayabilir misiniz lütfen.

En İyi Erkek Görüşü

• kader kelimesi insanların her zaman kafalarını karıştırmıştır bununla ilgili bilgiyi buradan alamazsın veya burada yazılan yazılar çok tehlikelidir örneğin sana cevap veren byzee isimli kişinin yazdığı gibi bilgisizce yazılan yazılar bilmeyen kişileride etkiler sonuçları çok tehlikelidir.KADİR gecesi KADER gecesidir kişinin bir yıl boyunca yaptıkları masaya yatırılır ve değerlendirme yapılır KADER de iki çeşit yazı vardır bir TÜKENMEZ kalemle yazılanlar kişi annesini babasını seçemez,soyunu seçemez,doğacağı ülkeyi seçemez,rızkını seçemez,öleceği zamanı seçemez gibi örnekler verebiliriz birde KURŞUN kalemle yazılanlar vardır örneğin kişi haramı kendi yapar helalıda sen şuan istersen içkide içebilirsin namazda kaılabilirisn seni kimse engellemez iradenle bunları yapabilirsin evleneceğin kişi kader değildir istediğin kişi ile evlenebilirisin istediğin işi yapabilirsin bunlarla ilgili ayetler var evleneceğiniz kişinin nasıl olması gerektiğini Allahu teala bizlere bildirmiştir bunlarla ilgili çok örnek verebilirim ama fazla uzatmaya gerek yok

Soran beğendi
    • Çok güzel anlatmışsın fakat ben daha ayrıntılı bilgilenmek istiyorum işte :|

• Öncekileri Göster
    • ben sana gönderiyorum şimdi

• teşekkür ederim.