Neden erkekler eşlerini sevgili olarak göremiyor? Erkekler evlendikten sonra neden değişir?

Neden erkekler eşlerini sevgili olarak göremiyor? Sen karımsın dokunma banaEvlendikten sonra erkeklerin geneli eşini artık sevgili olarak göremiyor elele dolaşmak sinemaya gitmek başbaşa vakit geçirmek yerini erkeğin ceketini taşımaya akraba ziyaretlerine televizyon karşısında geçen sessiz saatlere bırakıyor. kadın sen değiştin evlenmeden önce benimle daha fazla ilgileniyordun dediğinde evlendik ya romantikliğe ne gerek var denebiliyor ve ortaya vaktini ev işine çocuklarına komşularına ayıran kadın çıkıyor bu sefer de erkek karısını kadınlıktan uzak görmeye başlıyor ve tabiki sonuç kadına benzeyen kadınlar aramak. bu genelde kadın olarak görülmeyen başka bi erkeğin karısı oluyor peki şimdi soruma geleyim neden erkekler eşlerini sevgili olarak göremiyor evlendikten sonrada sevgili olurlarsa karısı namussuz mu oluyor evlendikten sonra romantiklik devam ederse ilişkilerin daha uzun süreli olması nı sağlamazmı ( romantiklik sadece helikopterle başının üzerinden geçerken gül yaprağı döktürmek değildir arada evinizde dahi yemek yerken elini tutup gözlerine bakmak iki güzel söz söylemek yeterli olabilir) birisini evlenecek kadar sevdiyseniz bu sevginin devamı için güzel sözler etmeye bırak işi gücü gel yanıma bi sarılayım demeye hafta sonu plan yapma başbaşa pikniğe gidelim demeye değmezmi bu durumda kadınlar kocalarına karşı daha istekli daha özverili daha az dır dır cı olmazlarmı

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• sorun iki tarafli. birbirini tanimadan evlenen iki kor asik, evliliklerinde bu cikmazlara suruklenir. hayatta ortak olabilecek y ada birbirini tamamlayabilecek zitliklari yoktur ki omurlerince sevgili kalsinlar. su sordugun sorunun tam aksini kendi ailemde gordum. 25 yillik evlilerken, el ele , kol kola gezerdi annem babam. arada tatli atismalari olsa da genelde hep gulduklerini gorurdum zaten. bazen bizi bir tanidiga birakip kucukken, sonraki yillarda da kendi basimiza birakip, basbasa disari bile cikarlardi :) hatta biz buyudukce haftasonlari arada kacamaklari olurdu :) ancak sunu ogrendim ozellikle babamdan, esine saygin sevgin sadakatin oldugu surece ve ona bir kadin gibi davranirsan boyle devam eder. bakiyorum yeni evli cift, adam gobeklenmis kadin paspallasmis :S ee ne oldu bunlara daha gencecikler. cevap: evlendik...evlenince insan oz saygisini mi yitiriyor yani? benim babam her sabah kalkip spor yapardi vefat edene kadar. annemi de normalde hep sade gorurken, aksam babam gelecegi zaman hasta ya da cok yorgun değilse, en guzel haliyle hazirlanmis gorurduk biz. o kadar hosumuza giderdi ki. kendi anneme hayran kalirdim gorunce :) bence olay insanlarda bitiyor. bir kere salarsan o aradaki heyecanli bag kopar. yoksa uzun yillar surebiliyor.

• ee evlenmeden iyi tanimakla ve evlilik icin gereken olgunlukta olmakla oluyor bunlar... yoksa cocuk yasta evleniyorlar hemen asik oldum diyip sonuc kotu olabiliyor

• bende bunu demek istiyorum evlendikten sonra sevgili kalınsa herşey daha kolay olmazmı ömür boyu evlilikler +1

Erkekler Ne Diyor 10

• evlilik doğa üstü bir olay canancım .. bu nedenle doğaları farklı olan iki cinsin çok uzun süre her şeyi toplumsal kurallara göre yaşaması zor oluyordur bence

• değişir evlendikten sonra.

• evlenince gerçek yaşamla karşı karşıya kalınıyor...bazen o gerçeklerle uğraşmak kişinin diğerine özen göstermesini engelleyebiliyor...

• Erkeklerin doğasında romantizm yoktur pek.Eğer bir erkek romantik davranıyorsa bu karşındaki kızı tavlamak için numaradır.Eğer gerçekten içten romantikse bu adam ya gaydır,yada aşırı feminist bir anne tarafından zorla o şekilde eğitilmiştir,ki bu adamdan da ne gibi koca olur o da ayrı bir tartışma konusu.Bu yüzden kızlar bu romatik sevgililik durumunun uzun süre devam edeceğine dair boş hayaller kurmasınlar.

• Ben de erkeklerdeki sevgi sadece cinsellikten ibaret demedim daha cok cinsellige odakli dedim.Iliskinin basinda romantizme ilgi duymak normal olablir fakat erkeklerde uzun surmuyor bu durum ben asil onu kastedmek istedim.Bu daha cok yeni baslamis bir iliskinin heycanindan kaynaklaniyor erkeklerde.

• ne gay im ne de annem asiri feministti. tamam asiri romantiklik yok dogamizda, ancak sevdigin insana sarilip elini tutmak da zaten romantizm değil sefkat icgudumuzden gelir. salt cinsellik değildir ki sevgiyi ifade edisimiz eger oyle olsaydi yattigimiz her kadini seviyor olurduk.

• Iste burada da erkeklerle kadinlarin arasindaki farklar ortaya cikiyor.Kadinlar icin sevgi daha cok romantizm,elel ele tutusma,sarilma falan gibi seylerden olusurken, erkeklerdeki sevgi ve ask tanimi daha cok cinsellikle ortusuyor.
      Evet huyu olmasa da deneyebilir ama sonucta kim bir omur boyu olmadigi biriymis gibi yasamak ister ki.Yani romantizmi aslinda evlilikten ziyade birlikte gecirilen zaman olduruyor.Eger evlenmeden de birkac yil boyunca sevgililik durumunuz devam ederse sonuc ayni olacak

• Öncekileri Göster
  • benim arkadaslarım var eslerini sevgili olarak goren..gerci ilk 4 yildan sonra bu iliski bozluyor ev arkadası ya da abi kardes olabiliyorlar:))iliski sürdürebilmek otomobil ehliyeti gibi ehliyete baglanmalı. herkes yapamaz, yapsa da kaza yapma ihtimali cok büyüktür iliskide...boyle bir gercegimiz var. hayatında hic iliski yürütmek uzun ve surdurulebilir bir iletisim kurmak, duyguları canlı ve kıymetli kılmak üzerine kafa yormamıs onbinlerce kisi her gün nikah masasına oturuyor...sonuc ne olabilirdi ki?

• tespit doğru ilişkilerin sürdürülebilirliği konusunda kafa yorulmuyor bilerek isteyek ortak yaşama başladıktan sonra özgürlüğüm kısıtlandı deniyor bu kararı vermeden önce ne hayal ediliyorki

• Evlendikten sonra kadın kendini salıyor, nasılsa kafesledim artık ben bu erkeği anlayışına sahip oluyor. Evde sabahtan akşama kadar eşofmanlarını çekip oturuyor, kilo alıyor, kocasınn ilgisini çekemiyor. Ne demişer; "İyi bir kadın erkeği etkiler, Zeki kadın erkekte ilgi uyandırır, Güzel bir kadın büyüler,Anlayışlı bir kadın ona sahip olur." Bir kadın kocasına sahip olmak istiyorsa anlayışlı olacak, kocasının zıddı hareketlerde bulunmayacak, kocasının ne istediğini bilecek, kesinlikle laf sokuşturmayacak, iğnelemeyecek...

• tam isabet bi koca karısının anlayışlı çekici sevecen olmasını istiyorsa karısına evin hizmetçisi gibi değil karısı gibi davranacak yoksa kadın hizmetçi olmadığını kanıtlamak için dır dır eder durur

• erkek de kadin da ayni. kadin salarken erkek adonis gibi gezmiyor ki o da basliyor gobeklenmeye... iki tarafta da var ihmal

• çünkü siz onlara sevgili gibi bakmıyorsunuz oda size bakmaz :)

• Dün boşanma kararı alan çok yakın bir arkadaşımla konuştum. Özet şudur;- Sevgili iken insanların kendi özel hayatları var. Arkadaşlar, maç, hobilei, tek başına alışveriş vs vs- Evlenince bu özel alanlar yok ediliyor. Karşılıklı ödün vermeler başlıyor, sevgi sebebiyle yapıldığı sanınan ödünler insanı kemiriyor.- Bu şekilde tılsım kayboluyor, sana heyecan veren insan senin önünde engel gibi durmaya başlıyor.Sonunda yılgın, bezgin donuk insanlar silsilesi. Fazla benmerkezi olmayan (benmerkezi olmak kötü birşey değildir) insanlar ya da yukarıdaki düzeni iyi yönetenler güzel götürüyor. Bunu yapamayanlar ya boşanıyor ya da donuk bir ilişki ile çocukla süslü ilişkisi ile devam ediyor.Ek olarak: İlişkide sorun varsa %50-%50 sorumluluktan başlamak lazım. En büyük sorun kendini soyutlayıp olaya bakmak zaten. Bu yazıda da onu gördüm biraz.

• Kesinlikle öyle, ben de neden olamadığını açıklamaya çalıştım aslında. Boşanma sebepleri değil sevgili olmaktan uzaklaşma sebepleri saydıklarım. Kısıtlamaların kadınların hayatına daha fazla yansıdığı da doğrudur. Bu sebepten dolayı ben bir sorun varsa %50-%50 veriyorum. Kabullenme bu problemlere çanak tutmak oluyor.

• haklısın biraz soyutlanmış olabilir ben kadın gözüyle yazdım zaten iki taraflı bakabilsem böyle bi soru sormazdım bu saydığın kısıtlamalar kadınların hayatına daha fazla yansıyor
      benim sorum boşanma sebepleri değil evlendikten sonra sevgili kalabilmek ilişkileri uzun süreli ayakta tutmak için güzel bi yöntem değilmi

• sanırım sen bunların hepsini yaşadın ve kocanı burada yazıya dökmüşsün evlendikten sonra sevgilim demiyor da karıcım diyordur burada sahiplenme iç güdüsü ortaya çıkıyor. Kaybetme korkusu ortadan kalkıyor da ondan sanırım

• bu tamamen karakter meselesi bütün erkekler böyledir demiyorum

• casting in yorumuna yorumum geçerli sahiplenmeye gelince insan sevgilisini kaybetmekten korkuyor da kurduğu aileyi kaybetmekten neden korkmuyor bu daha acı değilmi

• sen kendi ev hayatını anlatmışsın evlendikten sonra da sevgili olmayı başaran kişiler tanıyorum

• bu benim düşüncem tabi sadec bu sitedeki sorulara ve yorum lara baktığımda bile bunu düşünüyorum kadınlar ilgisizlikten yakınırken erkekler kadınların dır dır ve kıskançlıkla erkekleri kaçırdığınnı söylüyor bu dır dırı bu şekilde azaltamazlarmı

• yazdıkların doğru --ben bunu erkeklere yüklenmek için sormuyorum ama buna bi öneri de diyebilirsin yuvayı dişi kuş yapar erkeği idare etmesi beklenir peki zorlandığı yerde erkek kadını idare etse biraz poh poh lasa uzun süreli bi beraberlik için etkisi olmazmı kadın da gördüğü ilgiden dolayı eşine karşı daha arzulu olmaya başlayabilir bu sen öylesin düzel demek değil sadece gereken yerde özveri li olunursa aşırı olmadıkça küçük kaprisler hoşgörülüp yumuşatılırsa iki tarafada olumlu yansır

• yuvayı dişi kuş yapar ve genellikle kadınlar aileye karşı daha toplayıcı sahiplenicidirler ancak bu erkeklerin kurduğu aileyi kaybetmekten korkmadığı anlamına gelmez. Erkekler de kadınlar gibi yuvasının huzurunun mutluluğunun bitmesini aile sıcaklığının kaybolmasını istemez ancak evliliği farklı algılayan yorumlayan erkek veya kadın yuvasının kaybetmekten korkar

Tamamen bakış açısı ve evlilikten beklentiler ile alakalı sadece erkeklere mal etmemek lazım evlilik nedir bilmeyen kızlarımız da var

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 3

• Erkeklerin yaradşılışından gelen bir romantik tembellileri vardır. Adam kadını tavlamış hatta evlenmeyede razı edip karısı yapmış:) sonrası onun için ebedi bir romantik emeklilik arkadaşım. Görevini tamamladığını düşünüyor sonrası onun için evinin ihtiyaçlarını karşılayıp göbek büyütmek:) Romantizmi sorgulamaya başlarsa hatun en büyük dert oluyor onlara. Öyle ya adamcağızlar unu eleyip eleklerini astıklarını düşünüyorlar. Kısacası arkadşım boşa kürek sallama, düzen böyle gelmiş böyle gider. Son olarak, hani kadından kaynaklanıyor diyenlere de katılmıyorum, kadın her zaman ilişkisinin emekçisisdir. Üzerine düşüeni fazlasıyla yerine getirir...Dost selamlarımla, sağlıcakla kal..

• sağol sanada selamlar

• bence bu birazda kadının elinde sevgili gibi önce kadın davranmalı

• o zaman yanlış seçim

• fotomodel bi arkadaşım işi gereği sürekli bakımlıdır zaten evlendikten sonra evdeyken düzgün giyinmesini saçını yapmasını eşi sorun yaptı hadi dışarı çıkarken süsleniyorsun evde niye süsleniyorsun kime beğendiricen kendini demeye başladı bu ne şimdi ve bunun istisna olduğunu düşünmüyorum

• kendisi bakımlı bir kadına hiç bir erkeğin niye süslendin diyeceğini sanmıyorum

• Öncekileri Göster
  • çünkü artık eşleri birer cep pokemonu gibidir seni seçtim picigeto diyhince hemen ordadır pohuman

• piiikaaçççuuuu :)) +1

Yükleniyor...