• Sor
  • Bence

Öpüşmek günah mı ? flört günah mı ?

Ben normalde ibadetlerimi yapan biriyim. sorum şu Benim sevgilim var sözlendik cok ciddiyiz şu anaskerde askere gitmeden önce beni dudaktan öptü... Daha Fazla

En İyi Görüş

• bu konuda fetva vermek kımsenın haddıne dusmez gercek bılen olmadıktan sonra,bence cınsı munasebet olmayan flort gunah degıldır netıcede karsı tarafı tanımaktır amaç,lakın ısın ıcıne cınsellık gırınce bozulur duzenek,sız sozlu ımıssınız opusmenız gunah olsa dahı ıs netıceledıgınde(nikah) bu gunahın tovbe ıle beraber affedılecegını duymuştum ve bende oyle dusunuyorum,anal oral grup olaylarının konuşuldugu bır yerde boylesı bır seye cevap aranması cok hoş ,yolunuzdan ayrılmayın gıttıgınız yol en guzelı cunku...

Erkekler Ne Diyor 18

• gunah sayılır

• tabiki günah. dinimizce dini nikah olmadığı sürece el ele tutuşmak dahi günah.günahların boyutu var tabiki.

• ama flört etmeden evlenen insan çoook nadir

• Öncekileri Göster
    • evet

• o yuzden tam anlamıyla dinine bağlı bir insansan tövbe edip bunlardan uzak durman lazım. tabiki günümüz şartlarında günahlardan uzak kalmak epey zor ama istersen yaparsın.

• evet günah o senin helalin değil daha ha nişanlanırsanız el ele tutuşabilirsiniz belki ama daha ilerisine gitmemek şartıyla

• Dalga mı geçiyorsun ? Günah tabi ki

• Değildir efendim ortada edepsizce bir şey yok. Sevmek sevilmek sevaptır. Ama tabii ki dikkatli olmakta fayda var. Bu işler aniden gelişir, önce öpüşürsün masumca ancak dürtülerin seni kötü yerlere götürebilir, bu yüzden dikkatli olmak gerekir işte...

• opusmek sevmek sevismek zaten allahin bize sundugu guzellik zaten hissetmiyorsan oyle bisiy saglik sorunun var demek,bence gunah degil siz ciddiyseyniz Allahida kandiracak degilsinizya o biliyor,ha deneyim amacli yaparsan sevzine ama hersey gunah diye yapmiyacakmiyz kac kardesimiz ac yatip kalkan var sen onlari bulmaman bile soylediklerinden cok daha gunah

• yolda yurmen gunah erkek onune gecmen gunah bakmak gunah giyinmen gunah kizm odaya gir cikma bence,ben tam gormedim gunah oldugnu duyarim halk dilinde gunah hersey,kizim benim bildigim sevgi ask yucedir dinimizde siz gercekten sevdiysneiz siz zaten birbiriniz olmusnuz kagit parcasinin gonullerde pek yeri yok

• gunah ama ciddiyiz dye sordum

• seytanın vesvesesıdr helalın olmayanla öpüşmek tabıkıde günah lütfen avrubadan böle sacma seylerı örn almak yerıne ekonomısını bilimni alın bız millet olarak onların yatak odasını örnek alıyoz

• senin icin kagitta evlilikmi helal yoksa gonulden evlenmekmi

• sana günah değil git seviş sokakda

• ne diyosun gerizekalı ilk defa böyle bişi olduki sordum.

• Öncekileri Göster
    • öpüşmek sevişmek değil

• tamam kapıyı dışardan kapat ...

• günah.. hemde evlensen bile, birde evlenmezsen... çok vahim

• evlencez

• umarım.. orasını allah bilir

• Evet inşAllah :/

• günah tabi az daha sabredin evlenince her yerinden öpebilirsin :D

• şimdi bakışmak 1 günah, eleele tutuşmak 4 günah, öpüşmek 15 günah, sevişmek 3000 günah, seks yapmak 1 000 000 günah. one stand tarifesi 1 bucuk milyon arabada 5 evde 15. hoşunada giderse bedave.

• Her ikiside çok büyük günahlardan ...

• sen işlednmıbu gunahı

• onu de3medim nan öpşmek sevüşmekle ilgili olanları kastettim evlenmeden olan şeylerden bahsettim caps1;)

• her şey günah anasını satım:D

• Hayır caps 2 namaz kılmak bedava oruç tutmak bedava daha sayım mi ... ?

• Hiçbişi anlamadım neyse caps 2 konu kapandı...

• Erkeğin bir kadına şehvetle bakması zaten günah. Ki öpüşmekten bahsediyorsun :)

• Günah olup olmaması senin imamınla alakalı bir şey dört dörtlük bir müslümanım diyorsan uzak duracaksın herşeyden. Yok değilim diyorsan işlediğin her günahın bedelini ödeyeceğini göz önünde bulundurarak davranacaksın. Bu söylediklerinin hepsi günah. Bunu sende biliyorsun başka birinin sana söylemesi de gerekmiyor.

• 4 4lük olamadım ama büyük günahlar işlemek istemıyorum

• Öncekileri Göster
    • neden bıle bıle yaparım dyosun ?

• Çünkü bu beni ilgilendiren birşey. İkinci, üçüncü bir şahsı ilgilendiren bir şey değil. Allah ile benim aramda. Hesabını belki veririm, belki veremem ama bunun hükmünü, kararını Allah verecektir. Ben değil. Belki de Allahın merhametine fazla mı inanıyorum. İçsel bir şey bu. Bu yüzden dedim ya buna sen kendin karar vereceksin. Ne yapman gerektiğine...

• hepsi günah, sadece bir araya gelmeden ahlak kuralları çerçevesinde görüşebilirsiniz ya da dışarı da yanınızda birileri olarak yane uzağınızda da olabilir

• evlenmeden önce günah tabıkı

Kızlar Ne Diyor 3

• Evet günah

• Ne kadar gunah ama el ele tutusmakla aynı gunah mı

• Ne kadar günah olduğunu bilmiyorum. Evlenmeden temas günah yani

• ibadetlerini yapan biri bunları bilmesi lazım yanii. günah tabikiii

• cok gunah ya abdestini bozar valla

Yükleniyor...