Evlatlık edinme hakkında ne düşünüyorsunuz?

çocuğunuz olmasa evlatlık edinir miydiniz? Dünyada binlerce aç annesiz babasız terkedilmiş şirin bebekler çocuklar var, bunlardan birini evlatlık edinebilecek kadar yüreğiniz geniş mi?

Cevabın Var mı?

0/2000

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

En İyi Cevap

• evlatlık değilde memleketten 10-12 yaşlarında çocuklar alıp üniversiteye kadar yanımda okuttururdum imkanım elverse

Kızlar Ne Diyor 42

• Dünya bu kadar kirli ve entrikalı bir yer oldu ki buraya bir de çocuk getirme fikri çok büyük bir karar bence. O kadar sevgiye aç,muhtaç yavrular var ki onlardan birine mutluluğu vermek kadar büyük bir güzellik olur mu.Yapılabilecek en güzel işlerden biridir bu herkes bu yüce yüreğe sahip olabilse keşke..

• Edinirim çünkü annelik sadece doğurmakla olmuyor..insan tabikide kendi çocugunu ister ama bazen şartlar el vermez..herkes bakabilcekse evlatlık edinenilir yeterki aile sevgisi içinde büyüsün.

• edinirdim :)

• evet. neden olmasın ki ?

• Evlatlıkların olmadığı bir Türkiye olabilsek keşke..Ben bunların önlenmesi için elimden geleni yaparım ama evlatlık almak biraz ince ..Rabbim kimseyi evlatsız,kimseyi ailesiz koymasın..

• çok sıcak bakıyorum hatta ilerde evlendigim adam kabul ederse 2 çocuk kendi çocugum bir tanede evlatlık edinmeyi düşünüyorum.

onlarda sevgiye muhtaç gerçekten çok zor bir durumdur aile sevgisinden yoksun büyümek.

• tabi ki edinirdim eğer benim çocuğum olmuyosa ve o yetimlerin annesi yoksa neden biz birbirimize çare olmayalım ki ? onlar anne baba bende çocuk istiyorum sonuçta ve eğer evlatlık edinirsem kendi çocuğumdan asla ayırmaz ve kimseye de laf söyletmezdim..

• umarım fikirlerim degişmez. ben cocuk yapmayı düsünmüyorum. ilerde evlatlık alıcam planlarım bu yönde.d

• çoçuğum olsn olmasn maddi ve manevi destek olacksm ednirrim çünkü evlat buyuk sorumluluk bide evlatlık daha buyuk bii sorumluluk ...

• ederim hemde 5-10 tane

• ben ilerde çocuğum olsa bile edinmek isterim ama bu eşimle birlikte verebileceğimiz bir karar onunda böyle bir isteği olursa neden olmasın

• Allah bakacak maddi ve manevi gücü verirse eğer çocuğum olsa da isterim evlatlık almak...

• 10 yil sonra cocugum olmazsa edinmeyi düsünüyorum maddi durumum ve saglik durumum el verirse

• dövüş sahneleri özel fotoğraf çalışması.. film değil.. bilek güreşi yapan kızla erkeğin fotosu eskiden hatırladığım bir dizi ya da bir filme ait ama bende bulamıyorum onu..

• Çok güzel olur ancak bu durum hassas. Bebekken eve gelmesi gerek uyum sağlaması için hangi anne babanın çocuğu olduğu önemli değil önemli olan iyi yetiştirilmesi ve eğitim görmesi. Uygun bir yaşta özellikle 5 ve 6 yaşlar çocukların her şeyi kabullendiği yaşlar olarak söylenir. Bir uzman yardımı alarak ikinci anne ve baba olduğu söylenmelidir.

• nedendir bilmiyorum ama lise dönemimde böyle bir şeye karar verdim.Hatta o dönem çocuk yurduna gidip onları ziyaret etmiş birazda bilgi almıştım.Sonrasında bu duygu daha arttı ve belirginleşti ve şuanki düşüncem çocuğum olsa dahi maddi durumum el verirse mutlaka bir çocuğu evlat edineceğim.

• edinirdim

• evet bu benim gerçekten en çok istediğim şey..

• rica ederim (:

• tamam tesekkurler yinede ^^

• profilindeki resimler hangi filme ait ? (yukarda yorumumun altina yazarsn sevinirim) simdiden tskkurler

• ya valla ben bazen diyorum anneme ama annem elden fayda olmaz diyor. bilemiyorum:/

• :)) Anladım senin ki biraz gereksiz panik gibi :)

• Karışık biraz anneme al bitane diyorum falan demişsin eğer böyle bir niyetin varsa bu konuları ciddi bir şekilde araştır

• Süt annesi olunca olunca oluyor ama o çocuğun evl?tlık olduğunu bilmesi gerekli onu yetiştirenlerin kendi anne babası olmadığını bilmesi gerek birde başka durumlarda var mesela Baba ile evl?tlık çocuk arasında bir bağ olmadığından kız büyüyünce babası ile olan ilişkilerine dikkat etmesi gerekli çünkü birbirlerinin mahremi oluyorlar miras gibi meseleler var karışık bir konu.Dinimizde yetim büyütmek bakmak yardım etmek çok büyük bir sevap ama evl?tlık almak yok

• Cocugum olmamasi halinde degilde durumum musait olursa evlenince edinmek isterim

• evet çok isterim onunda bir aileye ihtiyacı var kendi çocuğumdanda ayırt etmem küçükken ben evlenmicem evlat edinicem onla biz aile olucaz diyodum ki 14 yaşındaydım ama şimdi evlenip evlet edinmek istiyorum

• çocuğum olsa dahi evlat edinmeyi düşünüyorum. herkes onu evladımdan ayırabileceğimi söylese de öyle bişey yok birini diğerinden daha çok sevmem. onun yuva ihtiyacı var.

• Evet hayır işlemek iyidir..

• olmuyorsa öyle birsevgiden mahrum kalmak istemem.edinirim o çucuğun hiç bir şuçu yok çünkü.fakat büyüyünce daha büyük sorunlar ortaya çıkar.her gün bir tedirginlik.anlatılması gerek çocuğa.ben bunu ona anlatabilmek için onun aldığım günden itibaren günlük tutardım.

• Edinirdim, ama çocuk istemiyorum gibi.

• evet düşünürüm , sevgi herşeyin üstesinden gelir .

• evlat edinilen çocuk kadının karnında değilde yüreğinde büyür :) edinirim neden edinmeyeyim ki onlar anne baba sevgsne muhtaç sonuçta çocuğu olmayanlar nasıl çocuk sevgisine muhtaçsa

• Benim yüreğim bu kadar geniş değil. Başkasının doğurduğu çocuğa bakamam. ama bakana, evlatlık edinene sonsuz saygı duyarım

• güzel birşey tabiki

• bunnan daha guzel bisey ola biler mi yaaaaaaaaa?

• Ben edindim benim abim evlatlık zaten ve hiçbir zaman ayrım yapmadılar bana daha ilgisiz oldular hatta bazen a gerçekten çok farklı bir duygu her zaman destek oldu bana annem ve babamın çocuğu olmuyorum evlat aldıktan 5 yıl sonra ben dogmusum :) kesinlikle alınmalı tesvik edilmeli o kadar çok masum bebek varki terkedilmiş onlar da hakediyor mutlu olmayı

• edinicem zaten. ben 3. 4. cocugu yapmayi sacma buluyorum. bence her aile bir yetime sahip cikmali yuvasina katmali.

malesef bir cocuk alabilecek kadar genis degil yuregim.boraz soguk yapili bir insanimdir. zor isinirim. bu yuzdende bebek olmak zorunda. ama cocuklari evlat edinip sahip cikanlara cok buyuk saygim var. zor is cunku.

• sanmıyorum...dinde evlatlık kavramı olmadığı için...

• bana açıklama yapma gereği kalmamış..teşekkürler frozia::)

• Hayır yardım yapabilirsin ama o senin kanından gelmediği için hala senin haramındır.Bir odada yalnız başınıza bulunamazsınız. Din çok ince kurallara sahiptir, küçük çocuğu kurtarmayla alakası yok.Her türlü yardımı yapmanıza izin veriyor, sevap yazılıyor, hatta teşvik ediliyor.Ama evlatlık kavramı 'haram' olduğu için bulunmamakta.Dini kötülürken neden olduğunu biraz araştırın...

• sizin dinde küçük bir çocuğun hayatını kurtarmak günah galiba?

• bebiş olsun yeter benim olsunda olmasında severim onları ben ehe :D

• "İslam'da benim inancımda" evlat edinme yok.

• Kimse farkında değil malesef bunu bir tek sen yazmışsın

• Ya bir yürü git kara cahillik yapma bilmediğin meselelere burnunu sokuyorsun.

• ne alaka şimdi önceleri süt annede mi yoktu

• evet isterim ama o beni gerçek annesi gibi sever mi o var

• Bu cok hassas bir konu. Mantikli dusundumde eger % 100 cocugumun olmama ihtimali varsa, doguda ailesiz kalan iki cocugu evlat edinirdim ama yarin oburgun bir mucize hamile kaldim ben bu sorumlulugu alamazdim. Illa ayrim olur yani ister istemez. Dedigim gibi cok hassas bir konu ne desem yalan.

• Olmuyorsa cocugum edinirim tabiki ama bebek olması tercihim.

• Edinmek cok isterim fakat ne biliyim benimseyebilir miyim bilmiyorum. Evet severim mutlaka ama kendi cocugun gibi benimseyebilir miyim o konuda biraz supheliyim.

• Tesekkurler :)

• En iyi ve en dürüst cevap bu bence tebrikler :)

• Edinirim :))

• edinirim neden olmasın onlarda can

• Edinirim.

• evlatlık edinicem zaten ileride..:)

Erkekler Ne Diyor 33

• çocuk sahibi olmayı düşünmüyorum ki evlat edinmeyi düşüneyim zamanı geldiğinde böyle önemli bir karar alma olgunluğuna ulaşırım inşallah

• Benim gibi bir kütüğün dahi baktığında o masum bakışlarıyla yüreğini titretebilen biri bile evet" diyebiliyorsa bu soruya.. sanıyorum yüreği dar olana insan demek zordur benim nezdimde.. selametle

• beni evlat edinin)))

• Bu sorumluluğu kaldırabilecek kişiler evlat edinmeli bence sonra bir çok sorun çıkabiliyor özellikle öz çocuk ve evlatlık arasında

• Güzel tabiki.Ama bir çocuğa bakabilecek olgunlukta olmak şart.Zira kendi çocuklarına bile bakamayan insanlar tonla...

• evlatlık edinme, evlat edin.

• Çocuğum olmazsa evlatlık edinirim tabi. Küçük bir çocuğu koruyup kollamak evladın yerine koymak büyütmek okutmak kendi canınmış gibi sevmek. Bence çocuğu olmayanlar evlatlık edinmeli...

• Koruyucu ailelik olabilir ama evlat edinmek doğru değil dinimizde yok zaten

• :)) yazdığımı göndermeden okurken farketmedim değil ama bu çocuk sahibi olmayı çok istemem nedeniyle de oluşan birşey, tabi hayırlısını istemek en doğrusu...

• yok anneme al demiyorum. ilerde evlenmezsem ya da çocuğum olmazsa diye düşünürdüm.

• hmm ok

• Öncekileri Göster
  • durumu ve imkanı olan herkes, çocuğu olsun ya da olmasın mutlaka evlatlık edinmelidir.

• çocuğum olmasını o kadar istiyorum ki eğer çocuğum olmazsa kesinlikle evlat edinirim. ama terkedilmiş, annesiz babasız olduğundan dolayı oluşacak acıma şefkat hissi sebebiyle değil, bencil olduğum çocuğum olmasını istediğim için...

• Çocuğum olsa da olmasa da edinirim...

Bebek olmasına da gerek yok... 5 yaşında bile terkedilmiş bir insan evladına evini, aklını, duygularını açmaktır insanlık...

• Evet evlatlık edinebilirdim

• Cok sicak bakiyorum esimde buna hazir oldugunda dusunuyorum

• eşime elin tohumunu enjekte ettirmektense en iyisi evlatlık edinirim

• Böyle düşünmek bile ne kadar güzel hele sahiplenmek kimsesiz bir çoğu ne kadar güzelll

• Evet kız olursa daha iyi olur, kız çocuklarına sahip çıkmak gerek çünkü erkek gibi kendine sahip çıkıp koruyamaz.

• ben çok ciddi düşünüyorum evlenirsem çocuk yapmayı düşünmüyorum 3 yaşına gelen hazır bir evlat daha mantıklı geliyo

• koruyucu aıle cıktı sımdı o da daha ıyı

• sevaptır hem

• İstemezdim evlatlık...

• çocugum olmazsa edinirim can cndır dogurup bırakmakla ana baba olnmuyo

• onu mahçüp etmeyecek bir gelecek sağlayabileceksem tabikide. o gelirken seçmedi nasıl yaşayacağını ama sen onu evine alarak hayatına olumlu ya da olumsuz etki edeceksin bunu bilip ona güzel bir hayat standardı sağlayabileceksem tabikide..

• "çocuğunuz olmasa" kısmına gerek yok. her durumda evlatlık edinilebilir. ortalıkta yapılmış birsürü çocuk varken neden bir tane de siz dünyaya getiresiniz ki? bence doğurmak çok saçma. çocuğu benimsemek için illa onu doğurmak gerekmemeli.

• eger kendi cocugumdan ayırmamayı ögrenebilirsem kesinlikle edinirim

• Eğer çocuğum olmazsa, eşim olacak insanun sıkıntıları varsa birlikte karar verip evlatlık edinirim. Eşimin fikride en az benimki kadar önemli iyi bir şey yapalım derken kötüye sebep olmak istemem

• Edinirim neden etmeyim ki. Her şeyden önce hiçbir şey bilmeyen o sabilerin böyle bir kadere mahkum kalmaları çok ama çok büyük haksızlık. Acaba bu çocuğu yapan anneleri ve babaları nasıl rahat uyuyor oda ayrı bir tartışma konusu. Gerçi bu insanlara anne-baba demek ne kadar doğru orası da apayrı bir tartışma konusu. Bu durumun kabul edilebilir hiç bir tarafı yok bana göre. Hata veya başka bir şey, yapıyorsan afedersin eşşek gibi de bakacaksın arkadaş. Tabi ne kadar konuşsak da boş.

• kesinlikle edinirdim,edinebilirimde,zaman ne gösterir bilemem,ama edinirsem cok mutlu olurum,onuda ben yaşadığı süre içinde hep mutlu etmek için çabalarım.

• Zamanında uzunca araştırma ve görüşmeler yaptık. Fakat maalesef yüreğinin geniş olması, bu konuda ki ağır prosedürlerin hakkından gelmeye yeterli olmuyor her zaman. Hak verdiğim yönleride var tabiki ama çok aşırı şartlar var.

• Alayınız kolpasınız

• Yuvada kalırken çok duygusal oluyordu o sahneler insanlığımdan utanıyordum o çocukların gözlerine bakınca...

• Ben çocukları sevmiyorum ya.

• Edinirdim tabikide Anne ve Babasını hiç aratmazdım kendi oğlum gibi sever babalık yapardım

• Edinirdim galiba

Yükleniyor...