Romantiklik ne demektir?

Hatırlarım, orta okuldayken bir bayan hoca romantiksin demişti bana. Romantik nedir diye sordum tam cevap veremedi diye hatırlıyorum, eveledi geveledi biraz...Özellikle bayanlara sormak istiyorum. Romantik nedir? Romantik erkek beyenilir birşey midir? Ne kadarı karar, ne kadarı zarardır. Buyrun söz sizde...

Güncellemeler:
"Buketim" hanım mesaj atmış, sağolsun da ben kendisine yorum atamıyorum. Engellemiş kendisi beni. Neden merak ediyorum. Bir sorun mu var sistemde? Sanmıyorum ama bir yanlışımız mı oldu bilmeden? Daha 2 gün oldu siteye geleli, kendisinin mesajlarına da yorumda bulunmadım diye hatırlıyorum...
Cevaplara bakılırsa bayanlar bu soruya cevap vermekten kaçınmış. Halbu ki ben bayanların cevaplarını merak ediyordum.

Buradan çıkan sonuç : Bayanlar (genel geçer olarak) romantik erkek sevdiklerini iddia etmelerine rağmen romantiklik nedir bilmiyorlar. Yani bayanlar ne sevdiklerini bilmeyen varlıklardır. Yoksa değiller midir? :D
En iyi cevap yok.Çünkü kadınlar romantiklik nedir bilmiyor. Buradan bu açıkca görülmekte :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bu kelimenın tam anlamı "Kendini ve duygularını abartarak yaşamaktır"Romantik aşk siirleri, romantik savas siirleri, romantik politik mücadele siirlerinde hep bir abartılı cosku vardır mesela.insanın da romantik olması kendini ve karsısındakini ve de duygularını abartılı yasadıgı anlamına gelir...

• romantik savas filmleri mi?

• Gayet açık işte bir savascının ,bir sevgilinin , bir liselinin, bir yaslı karı kocanın kendi yasadıklarını abartması duygularını abartılı yasaması... Yoksa kim o duyguya girmese kendini bile bile ölüme atar. Romantizm sadece kadın erkek iliskisinde yok

Kızlar Ne Diyor 4

• güzel konuşup güzel bakabilen duygulara önem veren romantiktir. ama fazlası da itici oluyor

• romantiklik sevdiğin için türlü şaklabanlıklara girmek ve bunları yaparken mutlu olmaktır

• Hö? Pek sanmıyorum romantiklikle alakası olduğunu. Yinede tşk.

• sen öyle san usta olan evsan

• boş bir kelime

• gereksiz bişe boşver

Erkekler Ne Diyor 6

• Romantizim aslında şaşırtmaktır. Şaşırtıcı bir kibarlıkla sevgiliye incelikler yapmaktır. Romantizim bir sandalyeyi oturması icin kibarca cekmek ve oturduktan sonra boynundan kücük bir öpücüktür. Romantizm yeri ve zamanı geldiginde ona yaptıgın sevgini hissettirmek icin yaptıgın her türlü davranıştır.

• duyguların tavan yapması romantikliği getirir ..

• ormantigin tersi

• haha var oyle tipler... bazen durup dururken bazen kil olup cevaplarini okuyunca engelliyorlar... bir de su tipler var, abazaymissin gibi direk davrananlar ki ben anladim turk kizlarinin prenses havasi geni her yerde ve her zaman ayni

• Yani, bizde sorun olmasında. Sevmiyorum o genide. Sırf o gen yüzünden Rus bayanla evlenmeyi bile ciddi olarak düşünüyorum. Dili ayrı, dini ayrı, kültürü ayrı. Katlanılır mı o eziyete? Ne yapalım. Kendini prenses sanandan iyidir. En azından insanlığı ön plandadır, candır.
      Ayrıca kocalarını da çok mutlu ederler diye biliyorum. Sadece yatakda değil, her alanda. Kapris yok, yalan yok, içi dışı bir... En önemlileri bunlar zaten.
      Benle gelen?

• Öncekileri Göster
    • Valla dikişli bakire veya arkadan ilişkiye girmiş birisindense bir hata etmiş bir bayan daha iyidir...

Namus bekaret de değildir. Ama bekarette namusun büyükce bir parçasıdır. Öyle hiç önemsiz bişey değildir. Evlenmeden ilişki yaşamak tabu ise, kocayı aldatmamak da tabudur. Birini yıkan diğerine de göz koyabilir...

Dürüstlük zaten en büyük namus göstergesidir bence. Bekaretten de büyüktür haliyle de hem dürüstüm hem bakir. Bana yakışan bir bayan istemenin hakkım olduğun düşünüyorum...

• haha alkis :)

• duygusalsinin kadinlardaki karsiligi :)

• beğenilen erkek romantikte olsa ayı da olsa beğeniliyor

• harikasın kovboycum

• valla romantik adam romantik adam istiyoruz diyolar romantik oluyosun sonra arkasına bakmadan gidiyolar

Yükleniyor...