• Sor
 • Bence

Atatürk neden sevilmiyor ?

Bana anlatır mısınız. Sevmeyenler neden sevmiyor ? Açık ve net cevaplar bekliyorum

Güncellemeler:
Arkadaşlar sağolun kafamı karıştırdınız.

En İyi Görüş

 • PıtırRcık yazmış bazı saçmalıklar onunkilerden bir kaçına cevabım:

  1-Hilafet meselesi atatürk'ün kaldırdığı tartışılır ve arapların İHANETİNE inanmayan islamcıların YENİ SÖYLEMİDİR.

  2-Osmanlı sevr antlaşmasıyla kendi can güvenliğini alarak ülkenin itilaf devletlerinin kendi aralarında bölüşmesine izin verdi.

  3-Atatürk ezanı kaldırmamıştır.Ezan sadece yeni gelen anlaşılması kolay olan sade dil ile yeni neslin ezanı anlaması için türkçeleştirmiştir.1941'de İsmet inönü kaldırmıştır.

  4-Genel evler olmasa...Şimdi bile tecavüz olayları bu kadar fazlayken.Eğer genel ev olmasaydı bizim milletimiz böyle bişeyin olmasını isterdi tecavüz olaylarının önüne geçilmesi için.

  5-Ayasofya geçmişi ve hatıraları çok eskilere dayanan bir yapıttır Fatih Sultan Mehmet orayı fethederek büyük bir iş yaptı doğru ama orayı cami yaparak yapıtın tarihinide sildi...Ancak 1935'de müze olduktan sonra Ayasofyanın tarihi sergilendi.Yani hem hristiyanların bıraktıkları Romalılardan kalanlar ve müslümanlardan kalanlar...Bu kadar başka yerlere çekilmesine gerek yoktu!

  6-Allah allahhhh seni tutan mı var gardaş burası özgür bir ülke sen tak türbanı gez gir simsiyah kıyafetlerin içine.Sana resmi olarak laf söyleyen olursa gel beni bul :D

  7-Olayın aslı yanlış tercüme edilmiş bir ayet için ayeti eleştiriyor.Ayrıca olayı birkaç gün öyle üstünde durarak bas bas bağırarak değil bir defa diyor ve yine olay oluyor çünkü açığını arıyorlar :)

  8- "Hünerleri olmadığı için ölülerle ve Cumhuriyetin kuruluş dönemindeki insanlar ile de uğraşıyorlar."Rize olayında bütün şehir değil sadece ayaklanmanın olduğu bölge bombalanmıştır.Şapka inkılabını kendilerine siper ederek vergi kaçırmaya çalışanlar yüzünden bombalanmıştır.Devlet ne ile uğraşıyo adamlar vergi kaçırmaya çalışıyordu.Gerçi onlarda kendilerince haklılar vergiler bunca rakip devlet karşımızda olduğu için bayağı yüksekti.Ama bunun sonucu hırsızlık yapmak olmamalıydı.

  Dersim olayı ise hem bağımsızlık karşıtlarının sürekli olarak her fırsatta ayaklanması ve vergi kaçakçılığından dolayı bombalanmasına neden olmuştur...

  ŞİMDİ GELELİM ATATÜRK NEDEN SEVİLMİYOR...BÜYÜK İŞLER SORUMLULUK İSTER.VE YANLIŞ OLAN HER ŞEY SORUMLU KİŞİ YÜZÜNDEN İYİ İŞLER İSE SORUMLU KİŞİNİN SORUMLULUĞUNU ÜSTLENDİĞİ İNSANLAR SAYESİNDE OLMUŞ DENİR...BU DÜNYANIN HER YERİNDE BÖYLEDİR.

  • genelev kurdurcagınıza millete ahlak dersi verdirselerdi daha ii olurdu bence

Erkekler Ne Diyor 18

 • etme cahil ile muhabbet fıttırırsın alma camla taharet yırttırırsın

  anladınızmı ataturkcumuyum dusmanımıyım:)))

 • Katliam diyenler Lenin ve Stalin'in milyonları nasıl katlettiklerini anlatsınlar hele.

  Benim tahminim; bazı devrimleri(ör. şapka inkılabı) zor kullanarak gerçekleştirdiği ve halifeliği kaldırdığı için. Yoksa askeri dehasına hiç kimsenin laf edeceğini sanmıyorum.

 • 10 sene daha yaşamalıydı <3

 • Ben söyleyeyim tarihi araştırmadıklarından kulaktan dolma şeyler ile yaşadıklarından.

 • #MeseleAtatürkDeğilBroHalaAnlamadınMı?

  #KSye hashtag gelsin

 • bazı arkadaşlar katliyam demiş. evet atatürk izmirde yünanlıları çanakkalede 7 düveli katletti .eğer o olmasa biz hangi düşman askerinin çocuğu olarak doğardık acaba. islam düşmanı zannedilen atatürk bizzat elmalılı hamdi yazıra tevsir kur'an ı tevsir etmesi için emretmedimi ? var mıo tevsirler kadar kalitelisi ? adam cumhuriyeti kurduktan sonra kitabımımızı incilmi yaptı ne yaptıda düşmansınız ? ben biliyorum neden düşmansınız son on sene içersinde kendisini peygamber zanneden bir zat ın liderliğii sizi bu hale getirdi din taciri .

  • Tebrik ederim.

  • Öncekileri Göster
  • 2ay

   Arkadaşım atatürk çanakkale savaşında ne yaptı 11 aylık savaşı son 3 ayında görev yaptı ve rütbesi albaylıktı 400 albaydan biriydi. Çanakkale savaşının başkumandanı alman Limon Van Sander olduğu için bizim millet yediremez elin almanına atatürke yığar savaşı.
   Bide dersiniz ki yunanı kurşuna dizmiş denize dökmüş yunanı yenmişse denize dökmüşse neden dibimizdeki ada yunanın hadi onu anladım denize dökülmüş ordu nası oluyoda 4 ay sonra ülkesinde darbe yapabiliyo git araştır bak Dediklerim belgeli şeyler
   Kurana "arabın oğlunun yavesi ( arabın uydurması)" diyen adam hakkında din masalı anlatma bana belki kitabımızı İncil etmeye de götü yemesi ama bayrağa yıldız yerine haç koymaya çalıştı bakanı üzerinden git bunu da araştırayrıca RTE kendini peygamber değil mehdi zan eder.

  • 2ay

   Ve bir şey daha kuruluş savaşınıda atatürke yığmayın onunla bırlıkte 5. 6 bâşkumanda daha vardı. Kurtuluş savaşınıda kaybettik hedef misakı milliydı
   # Hatay- halep ve çevresi. ALAMADIK
   # batım ve çevresi. ALAMADIK
   #musul kerkük ve çevresi. ALAMADIK
   # Oniki adalar. ALDIK. İTALYANLARA. Hediye ettik onlara da yunana
   # batı trakya. ALAMADIK
   #güney doğu. Ante-Maraş-urfa. Buraları oranın yerli haki isyanla aldı kurtuluş savaşı cephesi değil bile bura atatür hic doğuya bakmadı
   # doğu anadolu. Burayı padişahın emrindeki kolordu kurtardı kazım karabekir başındaydı
   #izmir ve çevresi. Ahada bitek burayı alabildi konuda savaşsız adamlar binmişler gemilere gitmişler isyanlar yüzünden bizimkiler 2-3günsonra geldiler izmire fransız yetkili biri anlatıyor o dönemde telgraf çekmiş hükümetine nerde l*n bu türkler diye

 • Dünya ya bir dahi geldiğinde onu şu işaretten anlayabilirsiniz.bütün ahmaklar ona karşı birleşmişlerdir..

 • http://i.hizliresim.com/rj8XDM.jpg
  Aziz Nesin böyle demiş

  • 3ay

   en büyük savaş cahile yapılan savaştır bunu da Atatürk demiş

 • Hayatinda ise yarar bisey yapmislar mi onu da sor, soru anlam kazansin.

 • ona bakarsan hitler de sevilmiyor.

 • Amma cok Ataturk dusmani varmis. Nasil bi' kuyruk acisiysa hala "Ataturk soyle, Ataturk boyle diye agliyorlar."

  Bazilari sacma sapan maddeler yazmis. Tek tek aciklardim da simdi useniyorum. Orayi bombalamis, bunu indirmis, bunu kaldirmis falan. Coluk cocukla bu olaylari mi konusacagim simdi?

  Halkina sunu yapmis bunu yapmis diye zirildiyorlar, su anda Turkiye'de olanlari gormuyorlar heralde sürüler. Adam baskasindan duyduguna inaniyor, gordugune inanmiyor. Bunlar da boyle bi' degisik iste.

  • che'nin çantasından nutuk çıkmış diyorlar?

 • Şimdi bide sor bakalım; ''Atatürk'ü sevmeyenler, tayyibi seviyormusunuz'' diye.

 • Ben mesela Atatürk'ü severim sevmeyenler ise sevenlerin yüzünden sevmiyor mesela ben Atatürk zamanında tek partili yönetim vardı Atatürk'ü seven arkadaş yok ne alaka diye ama gerçek bilgi tek partili olması sonra Atatürk zamanında gezi parkı gibi ayaklanmalara daha sert cevap veriliyordu ama o zaman ki şartlarda öyle olması gerekiyordu çok iyi bür lider Atatürk'ü zamanında emparyalist tarafların yanında da yer aldık taraf seçmek zorunda oldugumuz için şimdi recep tayip erdogan yapınca hain oluyor bence Atatürk iyi bür liderdi o zaman ne yapılması gerekiyorsa yaptı şimdide rte yönetümide iyi şeyler yapıyor ama rte biraz Atatürk karşıtı halifeci anlıyacagınız ama kötünün iyisi

 • bizim ülke insanımız tarihte olduğu gibi şimdi de liderleri acımasızca eleştirmiş vatan haini dış güçlerin piyonu demiştir. atatürke de başbakana da dış güçler piyonu diyenler hala var. eleştirip kötülemede üstümüze yok.

 • atatürkü eleştirenler o dönemin şartlarını düşünmeden o dönemlerde hangi fikirlere sahip olunduğunu bilmeden konusan cahil cühela insanların beyinlerini dolduulması yüzünden sevilmiyor

 • Atatürk olmasaydı babalarının hangi Amerikan askeri olduğunu merak edeceklerdi..Böyle hemen öğrenince sürprizi kaçıyor..O yüzden sevmiyorlar.

 • İ*neligine heralde.. Müslüman olmalarının sebebi Atatürk. Özgür olmalarınınsebebi Atatürk. Kendi topraklarının olma sebebi Atatürk. Modern olmalarının sebebi Atatürk.. Ve daha nicesinin sebebi ama işte neyin kafasındansa sevilmiyor..

Kızlar Ne Diyor 9

 • Osmanlı'nın son padişahı ve ailesi bile Atatürk'e saygı sevgi beslerken, bizim bu kraldan fazla kralcılar atar yapıyor. Bir tarih programı izlememeiş, okumamış, araştırmamış gerzekler lütfen sevmesinler zaten.

 • Nankörler de o yüzden sevmiyorlar. O olmasa gidip sömürge içinde yaşayıp bir de dinlerini yaşamayı düşünüyorlar, cidden komiksiniz.

  • bunların hepsi varsayım :/ o zaman ben de derim ki belki sovyetlerdeki sosyalizm akımı türkiyeye gelecekti ve bundan daha güzel bir ülke olacaktı :/

 • sevmezler cünkü mustafa kemal vatan hainidir,

  negzel ingiliz yunan isgal etmis ülkeyi, sen niye halk arasinda ayaklanma baslatip isgalcilere karsi milleti örgütlüyorsun.

  ingiliz yunan bize daha cok iman getiricek, sariklilarimiz imamlarimiz falan müslümanligi tam anlamiyla yasicak, kürt halkina daha cok özgürlük verecekti.

  ama napti vatan haini mustafa kemal ne padisahi dinledi ne isbirlikcilerini. topladi ordusunu düsmana savas acarak en büyük vatan hainligini yapti.

  canakkalede destan yazan dedelerimiz o cok övünerek anlattigimiz kahramanliklari falan hepsi faso fisoydu. bunlar topluca vatan hainiydi. kumandanlari mustafa kemal osmanliyi yikmak icin savas acti ya hani? iste o cok övündügümüz canakkale sehitlerimiz gazilerimiz mustafa kemalin kumandanliginda savasiyordu.

 • Sevenleri sevilmiyo, kendi sorunlarını Atatürk'e yamayıp farklı düşünenleri rahatsız etmeyi kendine hak görüyo.

 • Katliam . açık ve net.

 • Meyveli agacı taslayan cok olur

 • Atatürk'ü sevmeyen 3 grup var

  Kürtçüler, İslamcılar ve Komünistler

  Onların sayısı sitemizde hayli fazla. Boşver sevmesinler. Sevmelerinede gerek yok

  • kardeşim sen müslüman değilmisin ?

  • o zzaman kimseyi bu şekişde yargılama.herkesin kendisine göre bir düşüncesi var.

  • kesinlikle doğru söylüyorsun. +

 • O sevmeyenlerin hepsinin babasının belli olmasını sağladığı için sevilmiyor Atatürk.

 • rizenin bombalanması var

  dersim katliamı var

  sütçü imamın asılması var

  500 bin imamın asılması var

  lozanla toplraklarımızı vermesi var

  kazım karabekir i unutturmaya çalışması var

  cumhuriyet ilanından önce duayla açtığı meclisi cumhuriyet ilanından sonra gökten gaipten indiği sanılan diyerek açması var

  bizim ilk ceddimiz balıklardır süfreler halinde sulardan geldik bizler maymunlarız düşüncelerimiz insanlardır diye yazdığı kitabı okullarda okutma zorunluluğu getirmesi var

  vs vs vs

Senin görüşün var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

Yükleniyor...