Atatürk neden sevilmiyor ?

Bana anlatır mısınız. Sevmeyenler neden sevmiyor ? Açık ve net cevaplar bekliyorum

Güncellemeler:
Arkadaşlar sağolun kafamı karıştırdınız.

Cevabın Var mı?

0/2000

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

En İyi Cevap

• PıtırRcık yazmış bazı saçmalıklar onunkilerden bir kaçına cevabım:

1-Hilafet meselesi atatürk'ün kaldırdığı tartışılır ve arapların İHANETİNE inanmayan islamcıların YENİ SÖYLEMİDİR.

2-Osmanlı sevr antlaşmasıyla kendi can güvenliğini alarak ülkenin itilaf devletlerinin kendi aralarında bölüşmesine izin verdi.

3-Atatürk ezanı kaldırmamıştır.Ezan sadece yeni gelen anlaşılması kolay olan sade dil ile yeni neslin ezanı anlaması için türkçeleştirmiştir.1941'de İsmet inönü kaldırmıştır.

4-Genel evler olmasa...Şimdi bile tecavüz olayları bu kadar fazlayken.Eğer genel ev olmasaydı bizim milletimiz böyle bişeyin olmasını isterdi tecavüz olaylarının önüne geçilmesi için.

5-Ayasofya geçmişi ve hatıraları çok eskilere dayanan bir yapıttır Fatih Sultan Mehmet orayı fethederek büyük bir iş yaptı doğru ama orayı cami yaparak yapıtın tarihinide sildi...Ancak 1935'de müze olduktan sonra Ayasofyanın tarihi sergilendi.Yani hem hristiyanların bıraktıkları Romalılardan kalanlar ve müslümanlardan kalanlar...Bu kadar başka yerlere çekilmesine gerek yoktu!

6-Allah allahhhh seni tutan mı var gardaş burası özgür bir ülke sen tak türbanı gez gir simsiyah kıyafetlerin içine.Sana resmi olarak laf söyleyen olursa gel beni bul :D

7-Olayın aslı yanlış tercüme edilmiş bir ayet için ayeti eleştiriyor.Ayrıca olayı birkaç gün öyle üstünde durarak bas bas bağırarak değil bir defa diyor ve yine olay oluyor çünkü açığını arıyorlar :)

8- "Hünerleri olmadığı için ölülerle ve Cumhuriyetin kuruluş dönemindeki insanlar ile de uğraşıyorlar."Rize olayında bütün şehir değil sadece ayaklanmanın olduğu bölge bombalanmıştır.Şapka inkılabını kendilerine siper ederek vergi kaçırmaya çalışanlar yüzünden bombalanmıştır.Devlet ne ile uğraşıyo adamlar vergi kaçırmaya çalışıyordu.Gerçi onlarda kendilerince haklılar vergiler bunca rakip devlet karşımızda olduğu için bayağı yüksekti.Ama bunun sonucu hırsızlık yapmak olmamalıydı.

Dersim olayı ise hem bağımsızlık karşıtlarının sürekli olarak her fırsatta ayaklanması ve vergi kaçakçılığından dolayı bombalanmasına neden olmuştur...

ŞİMDİ GELELİM ATATÜRK NEDEN SEVİLMİYOR...BÜYÜK İŞLER SORUMLULUK İSTER.VE YANLIŞ OLAN HER ŞEY SORUMLU KİŞİ YÜZÜNDEN İYİ İŞLER İSE SORUMLU KİŞİNİN SORUMLULUĞUNU ÜSTLENDİĞİ İNSANLAR SAYESİNDE OLMUŞ DENİR...BU DÜNYANIN HER YERİNDE BÖYLEDİR.

Erkekler Ne Diyor 23

• 2ay

Dünya ya bir dahi geldiğinde onu şu işaretten anlayabilirsiniz.bütün ahmaklar ona karşı birleşmişlerdir..

• şapka için rizeyi bombaladı hocalarımız astı bu solcu millet menderesi bile astı 600 yıllık tarihimi bize unutuurdu ezanı türkçeleştirdi zina normal kılarak genel evler açtı gayri mehru olan bir kişi nasıl oluyorda türklerin atası oluyor link dersim kamal şucudur kamal latincede şeyttan demektir

• #MeseleAtatürkDeğilBroHalaAnlamadınMı?

#KSye hashtag gelsin

• Hayatinda ise yarar bisey yapmislar mi onu da sor, soru anlam kazansin.

• ona bakarsan hitler de sevilmiyor.

• Amma cok Ataturk dusmani varmis. Nasil bi' kuyruk acisiysa hala "Ataturk soyle, Ataturk boyle diye agliyorlar."

Bazilari sacma sapan maddeler yazmis. Tek tek aciklardim da simdi useniyorum. Orayi bombalamis, bunu indirmis, bunu kaldirmis falan. Coluk cocukla bu olaylari mi konusacagim simdi?

Halkina sunu yapmis bunu yapmis diye zirildiyorlar, su anda Turkiye'de olanlari gormuyorlar heralde sürüler. Adam baskasindan duyduguna inaniyor, gordugune inanmiyor. Bunlar da boyle bi' degisik iste.

• che'nin çantasından nutuk çıkmış diyorlar?

• PıtırRcik gerekeni söylemiş:)) seviyorum dinsiz olduğu için.

• SEVMİYORUM pardon

• :))

• Şimdi bide sor bakalım; ''Atatürk'ü sevmeyenler, tayyibi seviyormusunuz'' diye.

• Ben mesela Atatürk'ü severim sevmeyenler ise sevenlerin yüzünden sevmiyor mesela ben Atatürk zamanında tek partili yönetim vardı Atatürk'ü seven arkadaş yok ne alaka diye ama gerçek bilgi tek partili olması sonra Atatürk zamanında gezi parkı gibi ayaklanmalara daha sert cevap veriliyordu ama o zaman ki şartlarda öyle olması gerekiyordu çok iyi bür lider Atatürk'ü zamanında emparyalist tarafların yanında da yer aldık taraf seçmek zorunda oldugumuz için şimdi recep tayip erdogan yapınca hain oluyor bence Atatürk iyi bür liderdi o zaman ne yapılması gerekiyorsa yaptı şimdide rte yönetümide iyi şeyler yapıyor ama rte biraz Atatürk karşıtı halifeci anlıyacagınız ama kötünün iyisi

• bizim ülke insanımız tarihte olduğu gibi şimdi de liderleri acımasızca eleştirmiş vatan haini dış güçlerin piyonu demiştir. atatürke de başbakana da dış güçler piyonu diyenler hala var. eleştirip kötülemede üstümüze yok.

• Katliam diyenler Lenin ve Stalin'in milyonları nasıl katlettiklerini anlatsınlar hele.

Benim tahminim; bazı devrimleri(ör. şapka inkılabı) zor kullanarak gerçekleştirdiği ve halifeliği kaldırdığı için. Yoksa askeri dehasına hiç kimsenin laf edeceğini sanmıyorum.

• 10 sene daha yaşamalıydı <3

• atatürkü eleştirenler o dönemin şartlarını düşünmeden o dönemlerde hangi fikirlere sahip olunduğunu bilmeden konusan cahil cühela insanların beyinlerini dolduulması yüzünden sevilmiyor

• etme cahil ile muhabbet fıttırırsın alma camla taharet yırttırırsın

anladınızmı ataturkcumuyum dusmanımıyım:)))

• bazı arkadaşlar katliyam demiş. evet atatürk izmirde yünanlıları çanakkalede 7 düveli katletti .eğer o olmasa biz hangi düşman askerinin çocuğu olarak doğardık acaba. islam düşmanı zannedilen atatürk bizzat elmalılı hamdi yazıra tevsir kur'an ı tevsir etmesi için emretmedimi ? var mıo tevsirler kadar kalitelisi ? adam cumhuriyeti kurduktan sonra kitabımımızı incilmi yaptı ne yaptıda düşmansınız ? ben biliyorum neden düşmansınız son on sene içersinde kendisini peygamber zanneden bir zat ın liderliğii sizi bu hale getirdi din taciri .

• Daha Niceleri .

• Bazı konularda aklım karışık ama Atatürk'ün İslam'a aykırı davrandığını düşünenlere karşı Elmalılı örneğiniz çok yerinde bir savunma olmuş. Bundan dolayı tebrik ederim.

• Tebrik ederim.

• küfür etmicem :)

• kötü biri olduğu için

• Ben söyleyeyim tarihi araştırmadıklarından kulaktan dolma şeyler ile yaşadıklarından.

• Merhaba gözüm;

Neden sevilmiyor ?

Tek kelime ilke yaptığı inkılaplar ile "Müslümanlara zulüm etti, İslam'ı yok etmek için uğraştı"

Çünkü onun amacı kendisinin Peygamberliğini yapacağı yeni bir din kurmaktı.

Birleşik Dünya Devleti ile.. Bunu da inkar edecek değiliz diyor Nutuk'ta..

Biz çok seviyorduk, ta ki hakikatleri görene kadar.

• müslümanlara zülm etmek mi ? ? ? müslüman dediin cematler ile tarikat liderlerinn halkı cahileştirmek ve kontrol etmesini engelemek adına kapatması ise iyi birşey yapmış .

• Kendisi ne dediyse, yanına topladığı adamları tasdik etti.

Söyle bakalım niye silah arkadaşlarını dışladı ? Nutukta bile dışladı ?

K.Karabekir ve dahası.

• atatürk inkılapları yapmasaydı su an biz terör sorunu yerine kadınların etek boyunun uzaması gerektiğini sokaga cıkmasanın yasaklaması gerektiği yasaları tartısıyor olcaktık kararlar tek basına vermedi cevresindekilerin görüşünü aldı yeri geldiğinde konferanslara katıldı herşeyi en uygun zamanda sırasıyla yaptı.yukarda yazdıgın şeyleri yapmak istiyorsa niye meclisi kapatmadı padişahlıgını ilan etmedi halifeliği üstüne niye almadı

• Öncekileri Göster
  • faşist ve katliamcı olduğu için.

• Derler...

• ülke zihniyeti değişene kadar tanımıyorum böyle bir ülkeyi. ne zaman ki gerçekten mutlu olurum bu ülkede o zaman ne mutlu derim. yoksa sahteden gülümsemek gibi olur bu da bana ters

• burası bir ülke . anadolu diye bir ülke bulunmuyor farkındaysan . amerikalılarında ingilizlerinde almanlarında ruslarında bu tarz söylemleri var ama orda kimse niye mutlu olayım ki demiyor. bir ülkede yaşadığımızı unutmamaız lazım

• Öncekileri Göster
  • Atatürk olmasaydı babalarının hangi Amerikan askeri olduğunu merak edeceklerdi..Böyle hemen öğrenince sürprizi kaçıyor..O yüzden sevmiyorlar.

• İ*neligine heralde.. Müslüman olmalarının sebebi Atatürk. Özgür olmalarınınsebebi Atatürk. Kendi topraklarının olma sebebi Atatürk. Modern olmalarının sebebi Atatürk.. Ve daha nicesinin sebebi ama işte neyin kafasındansa sevilmiyor..

• Birazdan öğreniriz,

Kızlar Ne Diyor 11

• Osmanlı'nın son padişahı ve ailesi bile Atatürk'e saygı sevgi beslerken, bizim bu kraldan fazla kralcılar atar yapıyor. Bir tarih programı izlememeiş, okumamış, araştırmamış gerzekler lütfen sevmesinler zaten.

• sevmezler cünkü mustafa kemal vatan hainidir,

negzel ingiliz yunan isgal etmis ülkeyi, sen niye halk arasinda ayaklanma baslatip isgalcilere karsi milleti örgütlüyorsun.

ingiliz yunan bize daha cok iman getiricek, sariklilarimiz imamlarimiz falan müslümanligi tam anlamiyla yasicak, kürt halkina daha cok özgürlük verecekti.

ama napti vatan haini mustafa kemal ne padisahi dinledi ne isbirlikcilerini. topladi ordusunu düsmana savas acarak en büyük vatan hainligini yapti.

canakkalede destan yazan dedelerimiz o cok övünerek anlattigimiz kahramanliklari falan hepsi faso fisoydu. bunlar topluca vatan hainiydi. kumandanlari mustafa kemal osmanliyi yikmak icin savas acti ya hani? iste o cok övündügümüz canakkale sehitlerimiz gazilerimiz mustafa kemalin kumandanliginda savasiyordu.

• Sevenleri sevilmiyo, kendi sorunlarını Atatürk'e yamayıp farklı düşünenleri rahatsız etmeyi kendine hak görüyo.

• Açık ve net. İyi bir. insan değil.

• Atatürk'ü sevmeyen 3 grup var

Kürtçüler, İslamcılar ve Komünistler

Onların sayısı sitemizde hayli fazla. Boşver sevmesinler. Sevmelerinede gerek yok

• kesinlikle doğru söylüyorsun. +

• o zzaman kimseyi bu şekişde yargılama.herkesin kendisine göre bir düşüncesi var.

• kardeşim sen müslüman değilmisin ?

• Nankörler de o yüzden sevmiyorlar. O olmasa gidip sömürge içinde yaşayıp bir de dinlerini yaşamayı düşünüyorlar, cidden komiksiniz.

• bunların hepsi varsayım :/ o zaman ben de derim ki belki sovyetlerdeki sosyalizm akımı türkiyeye gelecekti ve bundan daha güzel bir ülke olacaktı :/

• O sevmeyenlerin hepsinin babasının belli olmasını sağladığı için sevilmiyor Atatürk.

• 3 Mart 1924 yılında, ümmet'i bir olarak tutan hilafet'i kaldırdığı için sevmiyoruz..

ekmeğini yediği, kendisini adam eden osmanlıyı sırtından hançerleyip kaldırdığı ve osmanlı sultanlarına iftira edip sürgün ettiği için sevmiyoruz..

1932 yılında, zorla ve halk'a rağmen ezan'ı yasakladığı için sevmiyoruz...

1930 yılın da, genel ev kanunu çıkartıp kadınları erkeklerin seks kölesi haline getirmesini sağladığı için sevmiyoruz

fatih sultan mehmet'in manevi hatırası olan ayasofya'yi cami olmaktan çıkartıp, müze haline getirdiği için sevmiyoruz..

yüzlerce yıl boyunca savaştığımız avrupalıların, hayat tarzını ve kanunlarını bu topraklara getirdiği için sevmiyoruz..

kendi el yazısı ile yazdığı medeni bilgiler isimli kitabın da, (haşa) peygamberimize çok ağır hakaretler ettiği için sevmiyoruz..

kendi halkı olan rize ve dersim'i bombalattığı için sevmiyoruz...

• 1(Hilafet meselesi atatürk'ün kaldırdığı tartışılır ve arapların İHANETİNE inanmayan islamcıların YENİ SÖYLEMİDİR.)2(Osmanlı sevr antlaşmasıyla kendi can güvenliğini alarak ülkenin itilaf devletlerinin kendi aralarında bölüşmesine izin verdi.)3(Atatürk ezanı kaldırmamıştır.Ezan sadece yeni gelen anlaşılması kolay olan sade dil ile yeni neslin ezanı anlaması için türkçeleştirmiştir.1941'de İsmet inönü kaldırmıştır.4(Genel evler olmasa...Şimdi bile tecavüz olayları bu kadar fazlayken.)dvamını atcm

• Helal pitirim +++

• link üstad her şeyi anlatıyor kulağı tıkalı olan çağdaşım ben diyor...

• Öncekileri Göster
  • rizenin bombalanması var

dersim katliamı var

sütçü imamın asılması var

500 bin imamın asılması var

lozanla toplraklarımızı vermesi var

kazım karabekir i unutturmaya çalışması var

cumhuriyet ilanından önce duayla açtığı meclisi cumhuriyet ilanından sonra gökten gaipten indiği sanılan diyerek açması var

bizim ilk ceddimiz balıklardır süfreler halinde sulardan geldik bizler maymunlarız düşüncelerimiz insanlardır diye yazdığı kitabı okullarda okutma zorunluluğu getirmesi var

vs vs vs

• Sevmiyorum işte ayy sem abim anlatsın

• Avukatın gibiyim kız :d

• Katliam . açık ve net.

Yükleniyor...