Atatürk neden sevilmiyor ?

Bana anlatır mısınız. Sevmeyenler neden sevmiyor ? Açık ve net cevaplar bekliyorum

Güncellemeler:
Arkadaşlar sağolun kafamı karıştırdınız.

0|0
11|20

En İyi Erkek Görüşü

  • PıtırRcık yazmış bazı saçmalıklar onunkilerden bir kaçına cevabım:

    1-Hilafet meselesi atatürk'ün kaldırdığı tartışılır ve arapların İHANETİNE inanmayan islamcıların YENİ SÖYLEMİDİR.

    2-Osmanlı sevr antlaşmasıyla kendi can güvenliğini alarak ülkenin itilaf devletlerinin kendi aralarında bölüşmesine izin verdi.

    3-Atatürk ezanı kaldırmamıştır.Ezan sadece yeni gelen anlaşılması kolay olan sade dil ile yeni neslin ezanı anlaması için türkçeleştirmiştir.1941'de İsmet inönü kaldırmıştır.

    4-Genel evler olmasa...Şimdi bile tecavüz olayları bu kadar fazlayken.Eğer genel ev olmasaydı bizim milletimiz böyle bişeyin olmasını isterdi tecavüz olaylarının önüne geçilmesi için.

    5-Ayasofya geçmişi ve hatıraları çok eskilere dayanan bir yapıttır Fatih Sultan Mehmet orayı fethederek büyük bir iş yaptı doğru ama orayı cami yaparak yapıtın tarihinide sildi...Ancak 1935'de müze olduktan sonra Ayasofyanın tarihi sergilendi.Yani hem hristiyanların bıraktıkları Romalılardan kalanlar ve müslümanlardan kalanlar...Bu kadar başka yerlere çekilmesine gerek yoktu!

    6-Allah allahhhh seni tutan mı var gardaş burası özgür bir ülke sen tak türbanı gez gir simsiyah kıyafetlerin içine.Sana resmi olarak laf söyleyen olursa gel beni bul :D

    7-Olayın aslı yanlış tercüme edilmiş bir ayet için ayeti eleştiriyor.Ayrıca olayı birkaç gün öyle üstünde durarak bas bas bağırarak değil bir defa diyor ve yine olay oluyor çünkü açığını arıyorlar :)

    8- "Hünerleri olmadığı için ölülerle ve Cumhuriyetin kuruluş dönemindeki insanlar ile de uğraşıyorlar."Rize olayında bütün şehir değil sadece ayaklanmanın olduğu bölge bombalanmıştır.Şapka inkılabını kendilerine siper ederek vergi kaçırmaya çalışanlar yüzünden bombalanmıştır.Devlet ne ile uğraşıyo adamlar vergi kaçırmaya çalışıyordu.Gerçi onlarda kendilerince haklılar vergiler bunca rakip devlet karşımızda olduğu için bayağı yüksekti.Ama bunun sonucu hırsızlık yapmak olmamalıydı.

    Dersim olayı ise hem bağımsızlık karşıtlarının sürekli olarak her fırsatta ayaklanması ve vergi kaçakçılığından dolayı bombalanmasına neden olmuştur...

    ŞİMDİ GELELİM ATATÜRK NEDEN SEVİLMİYOR...BÜYÜK İŞLER SORUMLULUK İSTER.VE YANLIŞ OLAN HER ŞEY SORUMLU KİŞİ YÜZÜNDEN İYİ İŞLER İSE SORUMLU KİŞİNİN SORUMLULUĞUNU ÜSTLENDİĞİ İNSANLAR SAYESİNDE OLMUŞ DENİR...BU DÜNYANIN HER YERİNDE BÖYLEDİR.

    1|0
    • Şikayet

      genelev kurdurcagınıza millete ahlak dersi verdirselerdi daha ii olurdu bence

    • Şikayet
      34gün

      @fuocoturco yeni kurulmuş bir ülke ve tel bir sarsıntıda yerle bir olabilicek bir halk artık güçleri kalmamış cidden sistemleri düzeltmeleri gerekiyor ve onca şeyin arasında birde halka ahlak dersi mi vericeklerdi yapma Allah aşkına içinde olan her türlü yapar. Ahlak dersine zaman harcıyacaklarına ilime, sanata, okuma yazmaya harcamışlar daha ilerisi var mı?