Ofsayt nedir kısaca açıklayabilir misiniz?

Ofsayt nedir kısaca açıklayın bana çok acil lütfen :D

Güncellemeler:
helal kızlar iyi açıklamış :D

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bak oyuncu karşı takımın kale çizgisine top ve rakipten daha yakın olursa o top fileyide görse ofsayttır. bende bir zamanlar çok zorlanırdım anlamakta :)

• eksik

Erkekler Ne Diyor 12

• ıyy

• Top ayaktan çıkıp sana gelirken rakip oyuncudan önde olmaman gerekiyor.

• Arkadaşlar güzel açıklamısınız ama eksik bir nokta var.

rakip kale ile oyuncu arasında 2'den az oyunca var ise ofsayttır.

Kimse kaleciyi oyuncudan saymıyor sanırım.

Benzere şekilde kalecii iler çıkmış olsun ve bir oyunc olsun arada yine ofsayttır.

çizerek anlattırmayın baan :D

• çok basit düşnki sen futbolcusun sana bir pas attılar arkanda kaleciden başka en az bir adam olmalıdır ani qelen pası aldın arkanda çalımlayacak kimse yok sa sadece kaleci varsa ofsay daha basiti defanstan önde olmalısın bunun öqren devamıda qelir

• olmaman gereken yerde olman :D

• Bir maç izle ve öğrendiklerini pekiştir :) :D

• Neden acil? Gole mi gidicen...? :)

• link

bak burda anlatmış adam :)

• Yazarak anlatmak çok zor.

• çok uzun açıklaması var bir bayana anlatmak çok zor hele ki :D

• copy paste ler de bazen pişti olur

• Ucuzluktaki süper çantayı almak için mağazaya girdiniz...

Sadece bir tane kalmış, o da kasanın (kale) hemen yanında...

Ama bu çantanın tek taliplisi siz değilsiniz!...

Çantayı gözüne kestiren diğer bir müşteri (rakip oyuncu) de sizin hemen yanınızda bitiveriyor...

İkiniz de durumun farkındasınız ve hızla kasaya (kaleye) yöneliyorsunuz...

Tam o esnada; biraz önce bluz aldığınız başka bir mağazada ödemeyi yaptıktan hemen sonra çalan cebinizi cevaplamak için cüzdanınızı çantanıza koymadan arkadaşınıza verdiğinizi ve onda unuttuğunuzu fark ediyorsunuz...

Bir yandan kasaya doğru koşarken diğer yandan da elinizi havaya kaldırarak arkanızda kalan arkadaşınızdan cüzdanı (topu) istiyorsunuz...

Öyle bir durumdasınız ki, rakibinizin gerisinde kalırsanız kasaya daha uzak kalacağınız için avantajınızı kaybedeceksiniz ama eğer arkaya geçmezseniz arkadaşınızdan uzak kalıyorsunuz ve arkadaşınız da o kalabalıkta size cüzdanınızı fırlatamıyor, her şey bir an meselesi...

Bu durumda yapmanız gereken rakibinizin arkasına geçip cüzdanı (topu) almanız ve cüzdanı ele geçirdikten sonra rakibinizi geçmeye çalışmanız...

İşte ofsayt bu... Top sana atıldığı anda kaleye rakibinden daha yakın olamazsın...

Kızlar Ne Diyor 16

• küçükken:

-of be sait.

olduğu düşünülen futbol olgusu.

(çocukken yapılan saflıktır)

Herşey Bir yana da top atıldığında rakip defans bloğunun arkasında kalan yani defans bloğundan kaleye daha yakın oyuncuya denir. Burada en önemli nokta topun ayaktan çıktığı andır. Topun ayaktan çıktığı anda topu atan futbolcunun topu attığı takım arkadaşı eğer defansın arkasında kalmışsa yani kaleye en yakın rakip oyuncudan da kaleye daha yakınsa bunun futbol kuralındaki karşılığına Ofsayt denir off be futbol oynuyorum ama ofsaytı anlatmak çok zormuş yahuuu :P

• banane

• ay yetti bu sorudan.

• günlük hayatta işine yaramaz

• oyuncunun topa kale çizgisinden ya da rakip oyuncudan yakın olması bu muydu ya aklımda bu kalmış

• Sevgilinle iddaaya falan mı girdin yoksa :)) Maç için ön hazırlık mıdır ?

• Top ayaktan çıktığı anda rakip takımın ceza sahasında rakip takım futbolcularından ötedeysen en öne çıkan adam sensen ofsayta düşmüşsün demektir.. Diye biliyorum ben yanlış mı biliyorum beyler? :D

• eh olsun zara mango örneklerinden iyidir :P

• eksik

• bende hep merak etmişimdir:)

• tahmin ediyim erkek arkadaşınla inatlaştın :D

• aynen :D

• akşam maçı izlerken hava atmak istiyor sanırım

• bilmem kı :)

• offff :D

• Ucuzluktaki süper ayakkabıyı almak için Mango´ya girdiniz.

Sadece bir tane kalmış, o da kasanın(kale) hemen yanında.

Ama bu çantanın tek taliplisi siz değilsiniz

Ayakkabıyı gözüne kestiren diğer bir müşteri(rakip oyuncu)de sizin hemen yanınızda bitiveriyor.

İkiniz de durumun farkındasınız ve hızla kasaya (kaleye) yöneliyorsunuz.

Tam o esnada; biraz önce bluz aldığınız Zara´da ödemeyi yaptıktan hemen sonra çalan cebinizi cevaplamak için cüzdanınızı çantanıza koymadan arkadaşınıza verdiğinizi ve onda unuttuğunuzu fark ediyorsunuz.

Bir yandan kasaya doğru koşarken diğer yandan da elinizi havaya kaldırarak arkanızda kalan arkadaşınızdan cüzdanı(topu) istiyorsunuz.

Öyle bir durumdasınız ki, rakibinizin gerisinde kalırsanız kasaya daha uzak kalacağınız için avantajınızı kaybedeceksiniz ama eğer arkaya geçmezsiniz arkadaşınızdan uzak kalıyorsunuz ve arkadaşınız da o kalabalıkta size cüzdanınızı fırlatamıyor, herşey bir an meselesi.

Bu durumda yapmanız gereken rakibinizin arkasına geçip cüzdanı (topu) almanız ve cüzdanı ele geçirdikten sonra rakibinizi geçmeye çalışmanız.

İşte ofsayt bu.

Top sana atıldığı anda kaleye rakibinden daha yakın olamazsın.

• olursun :D

eksik

• çok duydum ama bilmiyorum :)

• kısaca top sana atıldığı anda kaleye rakipten yakın olamazsın kanunu

• arama yerine ofsayt yazsan onlarca soru var.

Yükleniyor...