Bir bayana da romantik denilemez mi?

Sanki romantiklik erkeklere yapışan bir kelime oldu. Sizce de bu durum böyle mi?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• maalesef bayanlar daha duygusal olarak bilinmelerine karsin en romantik ask hikayelerinin ve filmlerinin yazarlari, yonetmenleri genelde erkek. en bilinen sairler erkek. isin ilginc yani evde yemegi %90 kadin yapmasina ragmen en unlu sefler ascilar da erkek. nolcak sizin bu haliniz?

• evet bak anlamışsın beni :) aynen

Erkekler Ne Diyor 18

• Elbette bu tanım kadınlar için de erkekler için de yapılır, haklısın. Ama, romantizm fiili olarak genelde erkekler tarafından yapıldığı için bu terim erkeklere yapışmış kalmıştır :)

• bir bayana denilemez

• Romantizm erkekler tarafından değil, kadınlar tarafından aranılan bir kavramdır ve bu nedenle beklenti erkekte bulunmasıdır. Eksrem bir örnekle karpuz alan kişi yuvarlak olmasına değil, tadına bakarak alma kararını verir. En azından tadının iyi olması beklentisiyle alır. Bu durumda yuvarlaklık karpuzda beklenilen bir özellik değildir. Haliyle romantizmin erkeklere yapıştırılması gayet normal bir davranıştır.

• romantikler her zaman bir adım önde gözümde.

• Bence bir cok kisinin romantik ne demek onu ogrenmesi lazim.

• Bayan romantizmden hoşlanmıyorsa erkek nasıl romantik olur, eğer durum böyleyse zaten bayanda romantiktir.

• Bunun adına uyum diyoruz sanırım, bazen çok ufak bir hamlede romantizmin başlamasına sebep olabilir evet dedğin gibi kızlar bu konuda davranış olarak neler yaparlar tartışılır:/

• sevgilisine ulan oğlum kanka diyen romantik(!) kızlar var. demem o ki romantik dersin ama romantikliik adına bişey yapar mı orası tartışılır ..

• içsel bir durumdur bu, bedensel değil !..kadını erkeği olmaz

• Denilir tabi ki.

• +5.. genelde gözüme çarpıyor,senin soruların,cevapların çok kaliteli,sosyolojik ve daha mantıklı.. şu kadarını söyliyim, gerek bu sitede,gerekse gerçek hayatta, bu toplumda bu düşünce ve felsefeleri anlayıp kaldırabilecek seviyede insan yok.. ..

• seni övmüyorum ki.. beni tanıyanlar kimseyi övmeyeceğimi bilir. olumllu eleştiri diyelim buna.. eksicliere takmıyorum.. 5 kişiye tasma takıp bağlamayı, engellemeyi unutmuşum..

• + yaparım denkleşir eksicilere takılmayalım bu kadar :) ha bir de beni övme :D

• eksi veren her kimse, bu tezi bir kez daha destekledi işte.

• bayanların çoğu romantik zaten hepsi ayrı renkte bir çiçek

• Hep romantik olunmasını beklenen erkek oldugu ıcın boyle oluyor.

• Denilebilir tabi dic neden denilmesin?Ama bayanlar erkekleri odunlukla suçlamalarına rağmen, genelde daha çok bayanlar odun oluyor.Romantik bayanlar da olabilir tabi.

• :D haklısın

• Her odundan saz yapılmaz ama dic

• duygusal yanlarını yontmadıklarını düşünüyorum çünkü odun bile yontulur saz olur.

• bir dam için romantik olan adamları anlamıyorum.erkek adam romantik olcam diye yumuşak olmaz.romantizm kadına mahsumdur feminen davranıştır.

• Romantik kadın olabilirmi bilmiyorum yani biraz garip olur olursada. Nasıl kadına zarif deriz öyle birşey buda

• Aynen :D

• varoluştaki kimyası yeter diosun,peki.

• Bayanların doğuştan romantık erkeklerinden doğuştan odun olduğunu düşünüldüğünden böyle oluyo ben daha ''ne romantık kadın'' dendiğine hiç biyerde şahit olmadım.

• kadınlarda romantiklik ne arar onlar kadar aç gözlü mahlukatlar yok herşeyi erkeklerden beklerler sonrada eşitlik eşitlik ciyak ciyak diye öterler ulan sizde askere gidin kabul etmiyorum böyle eşitliği heeeeyyytt tutmayın ulan beniii

• rica ederim

• :) sağol

• biz tutmayalım seni..

• Bayanın Magandası bile var, denilebilir tabiki..

• magandası :)) iyiymiş

• Kızlar ilişkide hiç bir şey yapmadıkları için her şeyi erkeklerden bekledikleri için haliyle odunda biz oluyoruz romantikte

• evet kız olmaları yetio çoğu zaman sanırım onların penceresinden baktıgımızda

Kızlar Ne Diyor 8

• kadınların yüzde 90nın romantiktir zaten erkekler de aramaz bu ozelligi o yüzden pek takılmaz olmayanlar da var

• alakası yok. kadınlar da gayet romantiktir.

• Sanirim insanlar edebiyat yapan (gercekten) insanlardan hoşlanıyor. Sanirim Buda romantiklikle ilişkili.

• evet denilebilir ben bir sakınca görmüyorum :)

• bence duygusal bayanlar erkeklere kıyasla daha romantiktir

• Ben çok romantikim <3

• Romantiklik = Esila..Iykk iğrenç oldu Balımm şahsen hiç yakıştırmıyorum ben kendime .. :D Odunum .. <3

• romantiklik kadına daha çok yakışıyor bence

Yükleniyor...