• Sor
  • Bence

Ayağa büyük gelen ayakkabı için neler yapılabilir?

halam bana hediye olarak bir ayakkabı almış ama biraz büyük. ucuna pamuk koymanın dışında yapabileceğim bir şey var mı? ya da ayakkabıcıya götürsem o bir çözüm bulabilir mi?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Ayakkabıyı bir kaç kat katlanmış gazete kağıdının üstüne koy ve al kalemi , pençe kısmını ç,z, sonra al makası eline ve bu çizgilerin yarım santim içinden kes . Sonra elini ayakkabının içine sok ve taban astarını ön ucundan bir şekilde tut ve kaldır. Kestiğin gazete kağıtlarını astar ve taban arasına yerleştir ve uyum sağlayacak şekilde yine kenarlarından keserek düzelt. Sonra astarı düzgünce sererek kapat. Ayakkabın 1 numara küçülmüş olur. Gazete kağıdı sayısını değiştirerek istediğin daralmayı sağlamaya devamedebilirsin. Öyle ucuna pamuk koparak , ayak taban kavisine ve parmaklarına zarar verirsin, bunu yapma ...Bunu yaptığında topuk arkasından vurma olursa da , arka dikiş pot yapmıştır, al ufak bir çekici eline , o dikişi iç kısımdan çekiçlersen o vurmanın da olmayacağını görürsün ..Güle güle kullan :)

• taban astarı diye bişey duydum da ben bunu en iyisi bir ayakkabıcıya veriyim o halletsin o zaman :) çok teşekkür ederim :)

• O da aynı şeyi yapacak, parmağıyla tabanı kaldırıp kağıt koyup kapatacak:) e sen bilirsin :)

Erkekler Ne Diyor 11

Kızlar Ne Diyor 5

• evet bulur aayakkabıya alt kısmına içine adını bilmiyorum ama birşeyler koyuyorlar numarası küçülüyor yani bence götür birşeyler yapsınlar

• teşekkürler :)

• rica ederim:)

• götür ayakkabıcıya taban koyuyo yarım numara küçülüyo :D

• ben bu sorunu hep yaşıyorum, o yüzden her aldığım ayakkabıyı bir ayakkabıcıya verip bir numara küçülttürüyorum ya da taban alıp kendim yerleştiriyorum ve bir numara küçülüyor, ne yazık ki 35 numara ayakkabı bulmak çok zor :(

• ayakkabıcı ne kadara yapıyo bu küçültme işini

• benim yaptırdığım 4 lira alıyor, artık iyice tanıdı bazen hiç almıyor

• büyük olan ayakkabıya birşey yapamazlar ayakkabıcılar. küçük olsa genişletebilirlerdi.

• Bisey olmaz ama ayak senin degilmis gibi yurursun :d

Yükleniyor...