Umut verip güven aşılayıp da yarı yolda bıraktığın insanın gönül sadakasını iki dünyada da veremezsin." /Hz. M

Böyle bir hadis var ve ben bakıyorum şimdiki ilişkilerde bir insan en az 5 kişi ile birlikte olmadan evlenmiyor. O geride kalan 5 kişiye umut verdiğiniz anlar oldu mu?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Oldu bir daha iflah olmadım.Fena bir beddua yedim.

• Herkesin derdi aynı diğer cevaplarda öyle. İnşallah daha güzel günler seni bekler

• Öncekileri Göster
    • Böyle düşünmen bile senin için artıdır emin ol, şuan o insanın yerinde kimse olmak istemezdi :)

• teşekkürler.

Kızlar Ne Diyor 10

• Çok oldu yarı yolda bıraktıgım falan.. Allah affetsin beni

• Amin, şuan mutlumusun

• Evet mutluyum

• Hayır olmadı Allah'a şükür. O geride kalan 5 kişi olmadığından..senin oldu mu umut verdiğin

• Senin adına sevindim, öyle bir şey olsaydı umut verdiğim biri olsaydı böyle bir soruyu buraya yazmam çok anlamsız olurdu. Çünkü hadisler ile yaşayan biriyim.

• Öncekileri Göster
    • tabikide haklısın, ama hadislere göre yani hayatının her sahasında hadislere göre yaşamak gerçekten zor her ne kadar çalışsak da :)

• Yapabildiğimiz kadar, olduğu kadar olmadığı kader

• çok şükür hayatımda kimseyi yarı yolda bırakmadım. çok dostluk bitirdim çok arkadaşlık bitirdim ama asla yarı yolda bırakmadım

• Ne mutlu sana

• Ovv çok ağır bir söz. Hatta kendi üstüme bile aldım ve kendimi kötü hissettim şuan.

• Hangi tarafdasın peki veren mi alan mı

• Umut veripte yarı yolda bırakan kesimdenim ben

• o genelleme yaptığın insanlardan değilim ama empati yaparak söyleyeyim ki kimse ayrılık düşüncesiyle birlikte olmaz.kimse boşanacağız düşüncesiyle evlenmez..

• Ama öylede ilk zamanlar insan onun gözüne güzel görünmek için ondan ayrılmamak için onun istediği gibi görünür bu ne kadar doğru, aynı şekil kızlar içinde geçerli bu yüzden dikkat etmek gerekir yani doğru zamanda doğru insanı beklemek gerekir

• Öncekileri Göster
    • O zaman hem sen haklı ol hem ben iyice tanımadan ümit vermeyelim :)

• inşallah:) iyi geceler..

• gerçekten ağır bir sözmüş:(((

• hangi tarafdasın

• hayır olmadı sevdigim adam sonum olacak tek o olacak

• en güzel sevgi zaten o sevgidir

• evet :)

• söz kime ait whoydonk? Hz. M___?

• Çıkmamış yanılmıyorsam, bir kısım mevlana diyor bir kısım Hz.Muhammed ( s.a.v ) diyor benim baktığım bütün sitelerde Hz.Muhammed diyor

• anladım teşekkürler

• şuan bereber olduğun kıza acıyorum! ahmak !

• ana pardon ya soruları karıştırdım dostum çok pardon :D :D

• :))

• bana umut veren oldu .yıllarım gitti şimdi evli çocuklu olabilecekken yapayalnızım

• Bazı durumlarda hayır da vardır senin umutların bitmiş zaten ilk kimle mutlu oldunsa kafanıda hep o yöne çeviriyorsun bu yüzden hayatına girecek insanları tanıyamıyorsun yani yanlış zamanda gelen yanlış insana verdiğin şansı doğru zamanda gelen doğru insana veremiyorsun

• Öncekileri Göster
    • Güven kolay kazanılan bir şey değildir bunda çok haklısın hele bir de güvenini yıkan zamanında en sevdigin insanlardan biri olunca, zaten biz aşkın, sevginin anlamını yeterince bilsek güveni de o kadar kolay sağlarız diye düşünüyorum, yani zamanında aşkım, her şeyim gibi kelimeleri ne kadar az kullansak o kadar daha mutlu olurduk

• ne güzel söyledin . çok umutsuzum bu konularda şimdi bir çocuğum olabilirdi oysa ne temiz yaşamıştım o zamana kadar

Erkekler Ne Diyor 3

• Nedense don kişotlardan hiç ses yok?

• :)

• 28gün

Selamün Aleyküm
    Hadis uydurma olabilir. Çünkü başka internet sayfalarında söz sahibinin Hz. Mevlana olduğu bildirilmiş. "İstediğin kadar inançlıyım de namaz kıl, sadaka ver. Umut verip, güven aşılayıp da yarıyolda bıraktığın insanın gönül sadakasını her iki dünyada da veremezsin." (Hz. Mevlâna)
    Lütfen ilgili sözün aslını yani Hz. Mevlana'dan olarak değiştirir misiniz? Lakin uydurma hadis nakletmenin vebali büyük olur MazAllah..
    Allah'a emanet olun.

• güzel bir söz

Yükleniyor...