• Sor
  • Bence

5 yıllık sevgilimi Kürt olduğu için ailem istemiyor!

merhaba. 5 yıllık sevgilim kürt olduğu için ailem (daha doğrusu annem ve abim) istemiyor. evlenme zamanımıza gerçi daha 5-6 senemiz var. filmlerde... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Bu yüzden nefret ettim işte bu ülkedeki insanlardan. Lafta türk kürt kardeştir der ama kendi kızını oğlunu evlendireceği zaman ( kendileri evlenmiyor dikkat edersen evlendirilmeleri gerekiyor ) yok sunni-alevi-şii-rum-hıristiyan vb olay oluyor hep. Elle tutulur gözle görülür birşey olsa. Mesela eski bir madde bağımlısı olsa ya da ne biliyim ekonomik durumu kötü biri olsa karşı çıksalar anlarım. Ne kadar saçma nedenlerden kalpler kırılıyor.. Sen en iyisi alıştır alıştıra hergün onu sevdiğini aşık olduğunu gerekirse kaçacağını söyle. O zaman razı olurlar belki.

• abimde ortada hiçbir karşı çıkılacak durumları olmadığı için habersizce evlendi o günden beri bana sende öyle yaparsan kalpten giderim diye uyarıyor beni. oğlu için o kadar tepki gösteren kızı için neler yapar düşünemiyorum.. o yüzden ne yapıp edip ikna etmem gerekiyor...

Erkekler Ne Diyor 12

• ailenin ben... ellerinden öpemn

• hmm evet dikkafalılık yapmışlar. onun kim olduğunu bilmiyorlarmış. ama işin garibi ne biliyor musun. anneler ne zaman bir eşye karşı çıksa haksız ya da haksız gelse. en sonunda onların haklı olduğu anlaşılır.. kaç defa yaşadığım gibi.. her şeyin hayrılısı. alınyazında o varsa zaten illaki bir şekilde tekrar kavuşursunuz

• aşkının peşinden git. sonuç olarak evlenecek olan sensin. sen onu bir ömür boyu yanında olmasını istiyorsan kimse karşınızda duramazki. ailenin sözüyle aşkını bitirme. nasıl olsa bir süre sonra kabullenecektirler. kabullenmek zorunda kalacaklardır..

• Merhaba. Size şu kadarını ayzayımkı kürt erkeği kadar sağlam karakterde, eşine sahıp çıkan, sevgılısını aldatmayan ve aılesı cın canını veren başka erkek tipi bulamazsınız. aılenız buyuk ıhtımalle kitap okumayan kendıelrını gelıstırmeyen sıradan bir türk ailesidir. onun ıcın "tv dızılerınde" gördüklerine ınanıp kürtlere önyargıyla yaklaşıyorlardır. "tv dizilerı" kürt kültürünü asla yansıtmıyor bilakıs kötuluyor. ınanmayın o dzılere vs... sevgılınızı elden kaçırmayın sonra pısman olursunuz. vesselam...

• türk ün tersi pistir..Türk= Kürt ,o yüzden kürtler pistir.. şaka şaka :) benimde ablamında kürt sevgilisi var. ailen fazla gaza gelmiş heralde. ama dikkat et onların kültürleri kadınları çok küçük görür. eğitimsiz birisiyse biraz düşün.

• s.a kardeşim neden ön yargıyla yaklaşıyorsunuz. "tv dizilerınde" görmüş olduğunuz saçma sapan seylere ınanacak akdarda cahilsiniz. kürtler kadar kadına değer evren aska bır toplum daha yoktur. kürtçe kadına "jin" denir. jin=hayat. bıllmeden konuşmayın...

• yaptığım şaka kürt ark la uydurduğumuz bir şakadır ondan alınmayın lütfen. benim kendi hayat tecrübemden yola çıkarak böyle bir fikre kapıldım, tabi aslını bilemem. Tek bildiğim hoşgörünün eğitimle doğru orantılı olduğu. Sonuçta bilen korkmaz.

• sana kac yıl emek harcamıs aileni bırak sen ülke bölücülerine git sonra yarın birgün hadi dağa cıkartmak ister seni cıkmassan dayak yersin bunlara alıs

• hic suphen olmasinki kurtler saglam olur. bence aileni dinleme senin hayatn sonuctamuameleyi sevmedim cok yazkallah islah etsinnereli acaba ?

• faşizme hayır !

• Aynı sorunları belki daha sert hallerle ben yaşadım kız arkadaşımla. Bu yüzden tavsiyem denenmiş sonuç alınmış birşeyler olucak itimat et; Siz ne kadar üstünüze gelirlerse gelsinler ılıman olun. İstemeye gelecekleri vakite kadar alttan al. Hatta 3 ayda bir görüşüyoruz falan de. Yüreklerini ferah tut ailenin. Taaki seni istemeye gelmeleri gereken, evlenmenizin vakti geldiği zamana kadar. O zaman asıl kıyamet kopabilir. Bu yüzden o vakit gelene kadar eziyet çektirtme kendine. O gün geldiğinde seni istedikten sonra vermeyeceklerini düşünelim ailenin. Siz üstünüze düşen herşeyi eksiksiz yaptıktan sonra hala seni vermedilerse o zaman geriye kalan tek ve afilli çözüm kalıyor. Sevgilin geliyor seni kaçırıyor, nikahınızı kıyıyorsunuz. Zamanla ana baba yüregi yumuşuyor barışıyorsunuz haliyle sevgilininde sandıkları gibi biri olmadıgını göryorlar, herşey yoluna giriyor. Sadece şimdiden asileşmeyin, o zamana kadarki yaşantınızı mahfetmeyin. Selametle

• siz başarabildiniz mi bu yöntemle? evlendiniz mi ailenizin şimdiki görüşü nasıl, evlendiyseniz dünürleriyle araları nasıl? siz erkek olduğunuz için belkide daha kolay oldu. umarım benimkide kolay olur bu anlattıklarınız göz ardı etmeyeceğim size ve tüm yorum yapanlara teşekkür ederim..

• Yok benim hatun türk ben zazayım. Kürt de diyebiliriz. Herşey aynı şekilde oldu. Kaçtıktan sonra araya büyükler girdi. Biz zaten nikahlanmış oldugumuzdan ses edemediler düğüne razı oldular. Bir süre evlendikten sonra soguktular fakat iyi biri oldugumu ailemin de sandıkları gibi olmadıgını görünce yumusadılar. Sonra herşey iyi gitti. Sıkma canını.

• ya aileni tercih edeceksin ya da o adamı. gerçi daha uzun seneler var önünüzde kim öyle kim kala..

• ya artik bitsin su batil inanclar yaa yok kurtmus yok turkmuss ne yaaa bende kurdumm kimlige degil kulture ve insanliga bakilmasi gerek kimse kimligini secme sansina sahip degil ama insanligini kendi gelisitirir olaya boyle bakinnn

Kızlar Ne Diyor 5

• aileler böyleler tatlım ne yazıkki doğrularını değiştiremeioruz... bende ailem yüzünden sevdiğim insandan ayrıldım hala ona aşığımm ama onlar yüzünden tek adım atamadım şimdi de duydum ki evlenecekmişş ama isteyerek değil biliorumm çünkü evleneceği kız ile ilgili düşüncelerini biliorum filan neyse yani sonun benim gibi olmasın be tatlımm savaşş kararlı ol sevdiğin insana onun yanında olduğunu hissettir 5-6 sene sonra da ailen kararlı olduğunuzu görüncee zaten engel olmayacaktır ki olursa da o zaman sapasağlam dikilirsin karşılarınaa hayat senin hayatın ben de başta ailemin dediğini yaptığım için ne kadar acı çeksemde doğru bu diordum ama şu an bak benim yanımda kimse yokk tek başıma acı çekiyorum herkkes hayatını yaşıyor annem başka şeylerin sevincinde herkes ayrı bir alemde kimsenn bnden haberi yokk olan bana oldu anlayacağın ve tertemiz bir sevgiyi mahvettim sen bunu yapma dostumm ...

• bende öyle istiyorum sevgimi kaybetmemek ama asıl problem ailemi bunu nasıl kabullendireceğim ve onlara önyargılı yaklaşmamalarını sağlamam.

• merhaba bende seninle aynı dertteyim sevgilim kürt ve ailem istemiyor. bizimkilerde onları pkk lı gibi duşunuyor sevgilimin ailesnde yok öyle bir şey ama amcalarından bazıları destekliyormuş onları. bunlar ailem için büyük sorun. ben seviyorum ama aradaki kültür farkını düşünnce ne yapacağımı bilmiyorum. sevgilim evin en büyük çocuğu ve şu an aileye o bakıyor evlendiğimizde aynı evde oturmamız gerekiyor anne ve babasına her zaman bakarım ama kardeşleri de var hep beraber aynı evde kalmak korkutuyor beni biz alışkın değiliz böyle bir yaşantıya ne yapacağımız bilmiyorum. birde bizim ailede asker çok şimdi herkes karşı çıkacak bende ailemi karşıma almak istemiyorum destekleri olsun istiyorum. şu arada kendi memleketimden ilk okul arkadaşım beni istiyor ve oda asker bir tarafta her yönüyle aynı kültürü paylaştığım biri diğer tarafta hiç bilmediğim bir kültürden ama sevdiğim kişi mantığımla kalbim arasında kalmış durumdayım lütfen bana da bir yardım :-(

• ailen de kendine göre hakli benim kadesimde sevdi kacti kürde bir ben karsi cikmamistim keske ciksaydim karsisimdi ne misafiri ne isi gücü bitiyor kiz cocugu oldu üzüldüler simdi oglu olcak ikinciye kurban kestiler ve enistem bizim yanimizda bile kardesimi dövdü tekmelerle bizde bosanmada yok diyorlar öldürük felan diyorlar onlarin aski basta cok icli oluyo iki günde bitter üstelik kadesim cok zeki Üniversite mevzunu ailen senin hayatini kurtarmis yat kalk duaet bide üzülüyon

• evet kalabalık aileleri ve akrabaları var ama onlarda dayak söz konusu değildir. tvde gazetelerde görüyoruz her gün bir kadın öldürülüyor eski kocası ya da sevgilisi yüzünden. bunların hepsi kürt değil. türklerin olduğu gibi kürtlerinde iyileri kötüleri var her insanın olduğu gibi. yani ben azından böyle düşünüyorum. yinede yorum yaptığın için çok teşekkür ederim. allah hepimizin hakkında hayırlı olanı nasip etsin. ablanada sabır güç kuvvet, eniştenede akıl fikir versin inşallah :(

• Öncekileri Göster
    • o kararını vermiş zorlama :D

• neşemialma bir halka akrsı böyle bir ön yargıyla içindekı kinle ifitra atmanız cok cahilce ve sahtekarcadır. saykı dedıkelrın doğru ama birtek kişinin hareketını bır halka maletmen cok saçma. kürtler kadar kadına değer evren başka bır erkek toplumu daha bulamazsın. kürt eşine cocukalrına canını feda eder. adam gibi sever. esını asla aldatmaz ve aldatılmayıda asla ahzmedemez. ama sen ve sneın gıbı tıpler oynak ve ayran gonullu oldukalrı ıcınde kürtlerle anlaşamazlar. ıste ısın gercegıde bu...

• eğer gerçekten seviyosan kaç. Başka çaren yok

• bence yonlendirmen cokk yanlis sonucta onlar annesi ve kardesii boyle yuzustu birakilip gidilmez ortak bir cozum bulunmalii

• kızmışlarsa ne ortak noktası

• Her tür ayrımın yapılmasına karşı olmama rağmen evlilik gibi bir olayda özellikle ülkemizde sadece çiftler değil aileler ve sülaleler de olayın her bölümüne müdahil oldukları için bizde evlilikler sülale boyu olmakta .Sevginin her engeli aşacağı gibi maalesef yanlış bir kanaat var . Çünkü günümüzde üç evliliğe bir boşanma düşüyorsa evlilik müessesinde yanlışlık yoksa , yanlışlık bireylerdedir .Sevgi önemli ama aile , çevre , maddiyat o kadar güçlü bir etken ki insan başına geldiği zaman anlıyor o yüzden sana tavsiyem ,aileni karşına almadan bir çözüm üretebilmen.yoksa daha baştan bu iş olumsuz başlamış olacak.

Yükleniyor...