Çok mu para harcıyorum sizce?

Üniversite öğrencisiyim ailem aylık 700 lira yolluyor. Telefon faturamı da onlar ödüyor. Evde tek kalıyorum onun kirası da 450 lira onu da ailem ayrıca veriyor. Bir de senelik 600 lira spor param var onu da peşim alıyorum ama para yetmiyor bana sağa şoka 1000 lira borcum var.

Babam sürekli şikayet ediyor. Kemerleri sıkalım, belim büküldü, sana parayı zor yolluyoruz vsvs diyorlar. Allah hekese nasip etsin de 2 küçük arsamız, bir evimiz, bir yazlığımız ve bir arabamız var başka da malvarlığımız yok. Tembel de değilim okulda 2.8 ortalamam var derslerime çalışıyorum. Ama ailem böle deyince moralim bozuluyor hep.

Sizce de parayı çok mu harcıyorum ? Kızlarla kafeye gidince mesela genelde hesabı alman usulü ödüyoruz veya kimde para varsa o ödüyor yani kızlara para yediren bir tip de değilim ama hep dışardan yiyorum kitap alıyorum geziyorum falan para hemen bitiyor.

Güncellemeler:
Elektrik,su,dogalgaz hariç sadece yemek,gezmek için bana kalan para 700 lira.


Aslında para çok rahat yetiyordu. Günlük 10 liralık yemek yesem aylık 300 lira yapıyor, sigaram falan da yok. Geriye kalan 400 liranın da 200 lirasını gezmeye ayırsam 200 lira arta kalır. Ama borç batagına girdim 700 liranın 300-400 lirasını karta veriyorum, çok sıkısıyorum şu borçları kapatsam aşırı kara geçicem de.


Hatta evde makarna, mantı, tavuk, biftek bile yesem dışardan daha çok kara geçerim.

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

  • tek evde kalınca masraf cok olur ev arkadaşı bulursan ev masrafları kısıldıgında biraz daha elınde para kalır

    0|0
    • Şikayet

      Ev parasını ailem gönderdigi için hiç düsünmemistim masrafları da ben ödemiyorum bana net 700 kalıyor