KPSS alan sınavı ve ders çalışma planı?

Selam arkadslarMalum alan sınavıda geldiği için bu aralar hepimizin kafası karışık.. Benim alanım ingilizce ve ingiliz dili ve edebiyatı bölümünü bitirdim ama sizlerde biliyorsunuzki alan sınavında teknik yöntem dilbilim edebiyat baya bir konu aralığı var.. Bizde formasyonda bu dersleri şöyle üstün körü almıştık. Nasıl bir plan izlemeliyim diye çok düşünüyorum.. Genel kültür ve genel yetenek aynı zamanda eğitim bilimlerinide ayırıcak test ve konu anlatımı için zaman lazım.. Şimdi % 50 alan sınavı geldiğine göre ingilizceyede müthiş bi ağırlık vermek gerekiyor..Anlıyacağınız hergün buhranlar basıyor ders çalışırken .. Sanırım bu sefer çok yüklendiler. Sizin taktiğiniz nasıl olurdu.? 80 puan lazım bana yani oda en az 50 sorudan 45 ingilizce 80 eğitimden 70 net diğerlerinden 80 net lazım.. Nerden nasıl bir plan izlemek gerekior? Şöyle kabaca hani günde kaç saat çalsiırsam sizce bu iş olur?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Genel kültür genel yetenek üzerine yogunlaş. Çünkü kolay olmayacaktır.3-4 ay kalmış. bu 3-4 ayı iyi degerlendir.1 ay ki mart ayı olsun bu ay bütün konuları bitir. sıkıştıracaksın mecbur. cünkü gec bile kaldın. tarih cografya vatandaslık Türkce mat. bitirmen lazım. Tv den haberleri izle. özellikle 7-8 haberlerini.nisan ayından itibaren de çözümlü testleri cöz. sonra da sırf test cöz. cünkü yeni başlayacaksan gec kaldınAma basladıysan ve konular bittiyse testlere yüklen

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 2

• ortalama 5 saat çalışmalısın en az

• Canım alan sınavıyla beraber puanlarında yüzdelikleri düştü bildiğin gibi o yüzden sana tavsiyem kendi alanına yönelmen fazlasıyla. Öğretim yöntem ve tekniklerindende soru çıkacak alanda 10 tane sanırım o yüzden öyt ye daha fazla yoğunlasman. Kendine çalışabileceğin bir program çıkar. Alanında kaç derse çalışman gerektiğini bilmiyorum. Genel kültür-genel yetenekte ki 6, eğitim bilimlerindeki de 6 dersi ve de alanındaki dersleri konularına göre ayır. Haftalara, günlere böl konuları. Daha sonrasında sınav önceside bir tekrar süreci ayarla kendine. Kendi çalışma hızına görede temmuza kadar bitirmiş olmaya bak işte.

Yükleniyor...