Bilgisyarımı açtığımda karşıma bir yazı çıkıyor ne yapmam gerek ?

İyi akşamla arkadaşlar son zamanlarda bilgisayarımda siyah ekranda bir yazı çıkıyor.Unuttum yazıyı neydi ya kısa bir yazıydı 9 dan geriye doğu sayıyordu eğer yapmak istemiyorsanız diye eğer bilen varsa ne yapmalıyım ? Arkadaşlar bilgisayarı tekar açtığımda güncelleme olarak yazıcam ne yazdığını.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• sen onu yaz. Ama büyük ihtimal bilgisayarın işletim sistemi kopyadır. Sen yaz ne yazdığını ben yardımcı olucam.

• hani şu sağ altta yazan yazı mı oluyo ekran siyahh oluyo o mu ?

• Öncekileri Göster
    • İyi de ben sana bu şekilde nasıl yardımcı olayım. Bak bunun gibi yapıyosun: Ambulans çağırmak için arayıp "burda evler var marketler var arabalar geçiyor." diyorsun. ^.^

• :D nyse kalsn saol yardmcı oldngn içn

Erkekler Ne Diyor 9

• Disk taraması yapmanı da öneriyor olabilir, pas geçmemen önerilir...

• Başlangıçta oluyorsa bu durum windows'un checkdisk yani disk taraması dediğimiz durumunu yaşıyorsunuz. Bu kısa süren bir işlemdir bunu bir defa yapın sonrasında sık sık bu ileti karşınıza çıkıyorsa harddiskinizde bir sorun olabilir.

• evet harddiskle ilgili bişiydi .bu işlemi ypsm sorun olur mu .?

• Öncekileri Göster
    • evett önerilir yazıyor şmdi ben bunu söylesem tamirciye bi ton para alır ya :/

• henüz tamircilik bir yanı olduğunu sanmıyorum zira bende rastlıyorum o iletiye o kadar önemsenecek bir durumu yok genelllikle hatalı pc kapatma gibi durumlardan dolayı olur biraz daha dikkatli olmalısın eğer taratmayı yapmana rağmen karşına sık sık çıkıyorsa her ihtimale kjarşı özel doslayarının bir yedeğini almanı tavsiye ederim. olurda harddiskin arızalanırsa değişmesi veya format ile çzöülmesi durumunda onları kaybetmemen için.

• sımdı boot table dıe bır yazı cıkıyorsa muhtemelen hard dıskı gormuyordur pc o zman boot ayarlarından bunu kontrol et msaustu ekran koruyucu ayarlarına ekran karttı ayarlarına tek tek bakmalısın formatla sorun cozulmuyorsa sorun ekran kartındandır gecmıs olsun

• ekran kartı noluyo bide neden geçmiş olsun dedin tamiri olmaz mı ?

• Öncekileri Göster
    • ekerean akrtın aynsa muhtemelen bu yazıyı yazamazdın o nednele korkma ekran kartı ozellılıgne gore degısır mesela ben sadece şu an kullandıgım pxnin ekran akrtına 700 tl verdim grafik ozellıklerııcın acık kalma suresı ıle ılgılı deıl voltaj yuksek gelır fan yetersız kalır bi sekılde ısınır ve yanar ama korkma baska bısey vardır muhtemelen ufak bı ayarı eksıktır

• hç bişiy anlamadm ama yazdklarn için saol :)

• bak şimdi bilgisayarımını aç yerel disk c ye ters tıkla özellikleri seç sonra yukardaki sekmeden araçları seç sonra şimdi denetle isimli bir seçenek gelecek o seçecegi seç sonra dosya sistemi hatalarını otomatik olarak düzelt bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış diye iki seçenek gelecek onların ikisini de seç ve başlat desanırım hard disk inde sorun varbunu yapınca windows 7 kullanıyorsan bilgisayarını kapatıp açtıktan sonra siyah ekran üzerine beyaz yazılar yazan bir tarama göreceksin o taramanın bitmesini bekleyeceksin. bitince pc açılacakeger windows xp kullanıyorsan işlem hemen o başlat dedigin yerde başlayıp bitecek

• windows 7 kullanıyorum da ben yapamam bunları anlamıyorum bu bilgisayar işinden .

• bu o kadar zor bişey degil
      yazdıklarımı sırası ile takip ederek yapabilirsin

yaparken de korkmana gerek yok. pc ye zarar verecek bir işlem degil bu

• of bilmiyorum :(

• Dost acı söylermiş, o bilgisayarı tamire ver bence...:-)))

• yeni tamirden geldiii :((8

• Mavi bir ekranda windows açılmadan mı oluyor bu uyarı?

• ilk önce 4 tane nokta çıkıyo sonra windowsun logosu çıkıyo mavi ekran açılmadan işte evet

• O disk taraması, bilgisayarın düzgün kapanmaması durumunda sık sık çıkar

• eminsin demii şimdi byleee yüze kadar sayıyıoo sonra altalta kodlar iniyo bunu diyrm ben.

• az önce hacı abinin biri sazan nasıl avlanır ama elle falan diye bi soru açmıştı baksın gelsin görsün yeşimdmr ın sorusuna kaç sazan gelecek hemi de aynalısından

• sende malsın

• Öncekileri Göster
    • hani ne oldu gitmezsem beni kendine malzeme yapacaktın
      eeeee şimdi sözünü yedin sana afiyet olsun dememi beklemeyeceksin umarım

• bi dakka ya senin malzemeden çalmışlar senden mal bile olmz bide üretim hatasıda var sende ee bbununda tamiri olmaz hadi geçmiş olsun

• Klasik bir trojen vakası.Dikkat et kameran varsa izleniyor olabilirsin.

• neeeeeeeeeeeeeee inanmıyorum nasıl iizlenirim ya.dalgamı geçiyosun

• Öncekileri Göster
    • Kamera takılıysa ve sana doğru dönükse görür :) trojen klavye hangi tuşlara bastığını bile bilir.

• bilgisayarım laptop ve kamearası bana bkıyoooo

• bilgisayarın açılma şeklini soruyordur.pc kontrolsuz kapatıyorsan eğer ornek dırek fişini cekmek yada dırek kapatma tusuna basılı tutup kapatmak gıbı.o cıkan ekran pc guvenlı modda mı yoksa normal olarak mı baslatılmasını ısteyıp ıstemedıgınızı soruyor.Yanı pc hatalı kapatttıgından kaynaklanıyordur buyuk ıhtımal

• ben imki laptop ben sayaları kapatım ekanı kapatıorum direk

• Öncekileri Göster
    • peki teşekkürler :)))

• rica :D

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz cevap yok! İlk cevap veren kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...