Neden alevilere karşı kötü bir bakış açısı var? Neden bu boş bilgilerle yadırgama ?

Alevilerin elinden yemek yenmez Aleviler banyo yapmaz Aleviler abdest almaz Ne bu saçmalıklar ? herkesten bunları duyuyorum yok müslüman... Daha Fazla

Güncellemeler:
'Alevileri hiç sevmem... hristiyanla,yahudiyle evlenirim aleviyle evlenmem' yazan zihniyet! yazık sana !

En İyi Erkek Görüşü

• ben aleviyim, ve söylenenler yalnızca kafası 3 kuruşluk çalışanların söyleyeceği şeyler. bunlara inananlarınsa kafasının içinde beyin dahi yok bence. bu gibi saçmalaıklar halen nasıl devam edebiliyor, aklım almıyor. müslüman ülkeler neden bu kadar cahil, bu kadar yobaz anlamıyorum. okuyp öğrenmek, araştırmak günah mı müslümanlıkta?

insanları ait oldukları sınıflara göre ayırmak ve yargılamak kimin ne haddine. bu düşünce yıkılmayacak. ben inanmıyorum yıkılacağna. ortaokuldayken henüz, o yaştaki bi kız çocuğu(aynı sırada oturuyorduk) benim alevi olduğumu öğrendikten sonra annesiyle konuşuyor bunu, ve o yaştaki kız çocuğuna annesinin anlattığı şeyleri duyduğumda(ertesi gün kız bana sordu doğru mu diye) sinir krizi geçirdim. böyle aileler, böyle beyinler oldukça bu önyargılar ve art niyetler yıkılamaz. ben düşman değilim, en yakın arkadaşlarımın hiçbirisi alevi değil. anne-babalarımız dahi tanışır, çok iyi anlaşırız. benim kimseye önyargım yok. ama karşı tarafta bunu sezdiğimde maalesef ki aynı düşmanlığı ben de ona gösteriyorum. gösteririm de.

Soran beğendi
    • Olması gerekendir senin yaptığın.Bir insan alevi diye kimse küçük düşüremez,o kadar insanlarımız yakıldı halen bazı şahsiyetler günah-sevaplarını sayıyorlar.Boşver usta kimse bizi anlamaz.

• arkadaşım ben şimdiye kadar ne aleviliği nede başka mezhepleri dinleri yargılamadım haddime de düşmez.. bunlara inanıyor diye kimseye farklı bi gözlede bamadım, herkes bizim insanımız neticede. benim yorumumda da burda da anlatmak istediğim şey aleviliğin müslümanlığın bir kolu olmadığı, ki benzer yönler çok az bunları en iyi sen bilirsin, aleviliğin bi inanç biçimi olduğunu sölemeye çalıçıyorum, ki inançlarından dolayıda insanları yargılamak bize düşmez..