Özgürlük sizce nedir?

Özgürlük özgürlüğe kavuşmak sizin için nedir?Acaba gerçekten özgürmüyüz? link 50.000 güvercinin özgürlüğe adım atışı

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Özgürlük bence insanın kendi beynine , bedenine bırakılmasıdır. Ve bu yüzden biz özgür değiliz ve asla olamayacağız.

Kızlar Ne Diyor 5

• özgür olsam ne olmasam ne ne değişicek sanki? tamamen özgürsün deseler gene odamda oturmuş bilgisayar başnda olrdm.

• imkansız olan her şey aslında özgürlük :)

• Hiçbir derdin olmazsa özgürsündür, hiçbir derdinin olmaması için de hiçbir şeyinin olmaması gerek bana göre

• özgürlük yalan söylemek zorunda olmadığın kimseye hesap verme mecburiyeti taşımadığın bir hayattır bana göre

Erkekler Ne Diyor 7

• video gerçekten süper :) bi açıdan özgürüz.. dinimize göre yaratıldık ve şunları yaparsan cennete şunları yaparsan cehenneme gideceksin onu yapıp yapmamak sana kalmış gelelim yaşamdaki duruma ailemizin istekleri olur bunlardan illa bikaç tanesini yaparsınız yapmadığınız da olur ama hiçbirini yapmayan yoktur.. toplumda bazı şeyleri yapmazsınız belki yapmak istersiniz ama yapmazsınız...

• yaptığın şeyler için başkalarının ne düşündüğünü umursamamak

• toplumu oluşturan bireyler bir araya geldiği anda kendi çıkarları için başkasının özgürlüklerine müdahale ederler. birinin özgürlüğünün bittiği yerde başkasının ki başlar.ekonomik anlamda özgür olmak yeterli değildir. para herşey demek değil.toplumda ben özgürüm demek içinbugün işe gitmiyorumbugün okula gitmiyorumbugün tüm gün uyuyacağımbugün seni seviyorumbugün seyahat edeceğimbugün çıplak gezeceğimbugün istediğim her şeyi yapacağımdiyebilmelisin ve yapabilmelisinama toplumda birlikte yaşamanın bazı kuralları var.ve bu kurallara uymayınca yani bunlardan bazılarını yapınca adama deli derler.deliysen özgürsün.ama deli olduğunda da seni bir deliğe tıkıp iyileştirip tekrar özgürlüğünü alıyorlar.kısır bir döngü aslında...

• özgür değiliz hiçbirimiz.kabul edin ya da etmeyin biraz kafanıza göre takıldığınızda polisi ambulansı gelir sizi deliğe sokar.toplumun kurallarına uymak zorundasın.

• link başka birşey demiyorum

• kendini tanımak bilmek...en güzel özgürlük..

• Ey büyük özgürlük, "irade" sahibi olmaktır..

• Benden Başlasının özgürlüğüne kadar olan mesafe

Yükleniyor...