Askerdeki sevgilimden ayrılmak istiyorum...

Arkadaşlar ben askerdeki sevgilimi sevdiğimi zannediyordum.. yaa aslında onunla aynı boydayız.. ben benden uzun olsun istiyorum... işte ben askerdeki sevgilim için askerlik yaptığı şehiri tercih ettim ve üniversitem oraya çıktı.. ben ama bizim üniversiteden birini buldum. o da çok iyi ve benimle evlenmek istiyor.. fizik olarakta beni etkiliyor.. ama askerdeki sevgilime ayrılık lafımda bile kendine zarar veriyor ve ölmek için planlar kuruyor... ben okuldakinle çıkıyorum... ama askerdeki olanı sevmiyorum sevmeye çalıştım ama olmadı.. bir kere buluştuk ve kolunu jilet doldurmuş... askerde ağlıyormuş sürekli. psikiyatriye göründü.. yani ne bilim arkadaşları bile sen neden bu kadar üzüyorsun diye bana kızdılar telefonda.. askerdeki sevgilim beni çok seviyo ama ben onu sevmiyorum.. düşünüyorum askerdekiyle kalsam onun kendine zarar vermesin ama bu seferde ben sevmedğim insanla mutlu olamayacağım..ayrılık deyince kendine zarar veriyor.. ve ben okuldakini seviyorum her türlü yönden bana uyuyor.. ama ikisini aldatıyo gibi oluyorum.. bu da beni çok rahatsız ediyor. bu durumun böyle olmasını ben istemiyorum. ama insanların duyguları değişebiliyormuş.. mesela görüştük ben aynı şehirde askerlik yapan sevgilimle.. kendimden nefret ediyorum böyle bişey yaşadığım için ama sizce ne yapmalıyım? sevgimin bittiği askerde olan birisiyle mi olayım? yoksa okuldaki sevdiğim kişiyle mi?

Güncellemeler:
ben karar verdim ve askerdekiyle birlikte olacağım. dış görünüş sanırım önemli değil.. daha doğrusu bana değilde başkasının kınayacak diye böyle düşüncelere kapılmak, ve beni deli gibi herşeyden çok seven birini bırakmak bence iyi değil.. ben yine sevmeye çalışacağım.. eminim severim inşallah allahın izniyle...
fiziksel özelliklere gelince... ben ona aşık olmaya çalışırken okuldaki tüm arkadaşlarım ayy bununla mı çıkıyorsun.. sen güzelsin o seni haketmiyo... hiç yakışmıyorsunuz falan dedi hep. sanki senden kısa gibi duruyor dediler..

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• sevgi bitmişse bitmiştir, bunun için kimse kimseyi suçlayamaz bence. buradan herkes atıp tutuyor , kınıyor acımasızca eleştiriyor. kimsenin buna hakkı yok. Çünkü herkesin doğruları kendi doğruları. ben bir eleştiri olarak değil ama kişisel fikir olarak cevap vermek istiyorum. bahsettiğin durumu ne yaşayan nede yaşatan olmak istemezdim herşeyden önce. Ama böyle bir şey varsa, ki sen bundan rahatsız olduğunu belirten bir formatta olduğunu söylüyorsun. şahsi fikrim durumu bir şekilde okuldaki arkadaşına açıklaman ve diğer arkadaşın askerliğinin bitmesini beklemen. Askerden döndüğünde de bu işi hiç uzatmadan bitirmen. Askerlik yapmış biri olarak biliyorum ki, normal hayatta en küheylan erkek bile askerde "garip" tir, "hassastır" ve duygusal anlamda normalden çok daha zayıftır. olan olmuş bir kere. insanlara en az şekilde zarar verecek şekilde ortalığı toplamak sana düşüyor.

• +1 çok haklısın

• helal be sana.. beni anladiğin için... tam beni tamamen tamamiyla anladin... gerçekten sağol.. acimasizca eleştiriler daha çok moralimi bozmuştu :( gerçekten iyi geldi yazdiklarin

Erkekler Ne Diyor 17

• Hangisini seviyorsun sen daha iyi bilirsin tabii ama şunu unutma, askerdeki adam her şeyi abartarak yaşar, çünkü o ortamda psikolojisi alt üst olmuştur. Ayrıca benim bildiğim-gördüğüm ilişkilerin çoğu da askerde son buluyor. Yani durumunuz anormal değil. Zaten sevmediğini söylediğin bir adamla bitmesi muhtemel bir ilişkiyi sürdürmeye çalışıyorsun. Hemen bas tekmeyi demiyorum tabii ama hızlı karar verme bence, okuldaki daha cazip görünüyor.

• ya bende bir tuhaflık var ya sizde

• :=)
      böyle kizlarda var..

• İşte böyle kızlar yüzünden erkekler aşksız hayatı tercih ediyo..Böyle kişilerle karşılaşcagımı bile hissetmek beni karşı cinsten sogutuyo.

• 3. sayfa haberlerinin kahramanları böyle yetişiyor galiba..

• :))

• sevmiyodun ne diye sevgili oldun. adamı askere göndermişsin yenisini bulmuşsun askerdeki adamı terketmeye calısıyorsun. o adam askerligi nasıl bitircek düşünen yok. hayatını karartcaksın. varya sizin gibilerden harbi tiksiniyorum

• ya çoluk çocuk dolsu burasıda ... kızım kalk git kumda oyna sen ...

• ewet yetkililer kadınlar soruyora degiştirin bu siteyi en iyisi

• şaka gibisin gelişirsin umarım:D

• ya nasıl bir mantıktır bu anlamadım sen askerdeki için onun bulundugu şehri tercih ediosun bukadar büyük bir olay yani en az 4 sene orada yaşıcaksın neden erkek arkadaşın orada asker die ve kazanır kazanmaz başkasını bulacaksın bu iki yüzlülüktür bu kendini kaybetmişliktir sen ve senin gibilerin ulaşabilecegi en büyük merteve kaşrlıktır .

• bilip bilmeden yorum yapma.. o bana başkasıyla olsan bile ayrılmam senden diyordu sivildeyken bile.. sivilde bile ben ayrılalım dedigmde kendini öldürmeye kalkıyordu.. tanımıyorsun etmiyorsun. ve benim yaptğım kaşarlık değil.. düşüncelerimin oturmaması.. yaşımdan dolayı.. dört yıllık değil iki yıllık kazandım. ve yaşım 17 yeni 18e gireceğim.. ayrıca başkasını buldum ama onunla düşüncelerimiz bir.. ben askerdekiyle hiç bir şekilde düşüncemiz bir değildi.. ben beyaz desem o siyah diyor. çok zıttık

• imadem sivilden başlamış sorunlar ha mal kafa ne bokuna ayazıosun onun askerlik yaptıgı yeri bu nasıl bi ikilem :@

• bari askerdekine yapmayın beee

• ben böyle olsun mu istiyorum.. sivildeykende o aynı şekildeydi.. sivildeykende ayrılalım der demez intihara kalkışıyodu.. ben sırf ona acıdığım için ilk başlar ayrılmadım.. bana başkasıyla olsan bile senden vazgeçmem diyor.. yani sivildeykende askerdeykende onun için farketmiyor.. bende bu durumda olmak istemezdim.. ama ne yapabilirim duygularım kafam beynim karma karışık... düşüncelerimiz uyuşmuyor hiç bir şekilde askerdekiyle.. ben beyaz desem o siyah diyo. çok zıttız.. uyuşmuyoruz.

• Öncekileri Göster
    • madem sivildeyken aynı şekildeydi, sivildeykende ayrılmak istiyordunda neden gittin onun olduğu yerdeki ünivi tercih ettin verdiğin cevaplarla çelişiyorsun farkındasın değil mi?

• yaa ama düşünüyordum diyordum bunun gibi kimse sevmez beni.. en iyisi onunla olmak.. belki aynı şehirde olursak soğumam ondan... belki daha çok severim diye

• valla sizin gibi bayanlar yüzünden tüm bayanlaradan tiksinesim geliyor nedir bu ya daldan dala konmak baktın çocuk yok tekmeyi atayım diyorsun neyse sana birşey dememek gerek...

• İkinci olan senin böyle sıkıntıda olduğunu bilse zaman ayırmak istemez. Evlenip temiz hayat istiyor ama seni kurtaramıyor bu durumdan. İkisinden de uzak dur. Aklını toplamaya ihtiyacın vvae sadece. Askerdekine böyle yapıyorsun ya digeri de askere gidince kısa boylu olan başka birisini seversen ne yapacaksın? Fizik dusundugun kadar önemli degil. Oyuncak almıyorsun kendine hayatını paylaşacağın birisini alıyorsun. Hayat senin ama iyi duşun, karar ver

• o seninle evlenmek isteyen var ya... neyse..

• böyle konuşma... içinde olmadğın bi durum hakkında bu kadar acımasız davranma.. ben istiyor muyum sanıyorsun bu durumda olmayı.. her gün kendinden nefret edip ağlamak ne bilmiyorsun.. o yüzden bilip bilmeden konuşma.

• Öncekileri Göster
    • ben sana laf mı attım? o tür sözlere kanma kolay kolay diyorum ama yorumlarına göre bunu anlaman güç olur..

• evet zaten kanmayacağım üniversitedekilerede.. haklısın aslında...

• 1 bir ataszü vardır eşşek sıçtı gönlü geçti2 basitsin3 kesin okuldakinden şutu yedin onun için güncelleme yaptın4 askerdeki bir gelsin ondan sonra ondan ayrı çünkü senden ne köy olur ne kasaba...bu yorumu yöneticiler silecekler ama sen okudukdan sonra silip silmemeelri hiç önemli değil sen mesajı almış olursun zaten.

• +1

• teşekkür ederim gizemli:)))

• askerden sonra ayrılacaksan ayrıl derim yoksa çok kötü olur çoçuk

• Zaten bende öyle düşünüyorum.. ara verelim dedim ona da razı gelmiyo.. kafamı toplayacağım diyorum onada trip atıyo.. yani ortada kalmış durumdaym.. ama bakalım artık allahtan herşeyin hayırlısı

• aynen askerden sonra düşün yoksa orda kendine çok ama ço zrar verir kendimden biliyrum ben ucuz yırttım da o ne olur bilmiyorum

• lutfen bana kızma ama hayatımdakı karsılasmak ıstedıgım en sonkı kız tipisin...

• ne yapsın kız okuldakine gitse askerdeki kendine zarar verecek

• Öncekileri Göster
    • bı kere o daha olgunlasmamıs bırı yok boyu kısa dıye tercıh etıyormusta kızım o zaman adamın askerlık yaptıgı yerı nıye tercıh ettın

• hem o istedi ama benim 24. tercihim geldi.. beni ilk önce sağlik bölümleri yazdim gelmeyince sevgilimin yanina geldim.. ama geleceğini düşünmüyordum.. o bana yaz demişti..

• tabı bırde suankı beraber oldugun cocugun bunlardan haberı yoktur 2 sınıde ıdare edıyosundur Allah sızı bıldıgı gıbı yapsın varya...

• haberi var... ben ona askerdekinin psikolojisiini anlattım hattını kır dedi bana sadece.

• sen zaten o cocugu sevmemıssın cokta fazla umıt verme cunku gercek sevgı boyla kıloyla olculmez.o cocuga cok ayıp etmıssın bı kere bnce ..askerdekı erkek arkadasınla cıkarken arkasından ıs cevırıp baska kısılerle sevgılı olman hıc kusuru bakma senın ne kadar karaktersız bırı oldugunu gosterır..once askerdekınden ayrıldaha sonra ne yapacaksan yap.. ne demek ıstedıgımı gun gelır senı aldatan bırı karsına cıkınca anlarsın...

• ben onu aldatmadım.. karmaşık şuan ilişkimiz.. ben askerdekinden ayrılmak istiyorum.. ben onu çok sevdiğimi zannediyordum ama yanılmışım... ona ayrılık deyince kendine zarar verriyor.. geçen kolundaki jiletleri gösterdi kolu sırf jilet. sonra elini duvara vurmuş çok kötü şekilde yara olmuş. kendisini öldürmesinden korkuyorum... o yüzden ayrılamıyorum.. ondan ayrılmak istiyorum ama ölmeye kalkıyo kendini.. bende bu ilişkde hayat yok.. o yüzden ayrılmak istiyorum ve ortada kalmış durumdayım napcam

• Öncekileri Göster
    • sana sımdıkı tavsıyem askerlıgının bıtmesıne az zaman varsa sakın sımdı soyleme cunku o ankı normalde senı zor durumda bırakan bı ınsanın askerdekı yada askerden yenı cıktıgı psıkolojıde ne yapacagını tahmın bıle edemezsın...

• valla askerliğe mayısta başladı.. daha 4 ay falan oldu nerdeyse.. bir sene var hemen hemen.. kafayı yiyeceğim

Kızlar Ne Diyor 12

• --1.kişiyi seviyor olsaydın 2.kişi olmazdı zaten.Sen şuanda elinde olanıda kaybediceksin yakında bunuda unutma.--Bşr diğer ise sen karşındaki insanı beğendiğin zamn insanların düşüncelerini onaylayarak ya da onlara sorarak çıkmadın onların eksi yöndeki düşüncelerinden bu yüzden etkilenmen çok saçma.--Nereden biliyorsun insanların seni çekemediğini her şey fiziktemi bitiyor?

• Askerde ki çocuğun psikoloji tamamen bozuk... Jilet bilmem ne bunlar akıllı adam işimi...Keşke en başta bu adamla çıkmasaydın...

• şu an hem ikisine hem kendine zarar veriyorsun.. bence okuldakinden öncelikle ayrıl, çünkü seven ve ciddi düşünen insan 2.adam olmayı asla kabul etmez, sadece hattını kır demez..askerdekinden ayrılmış sayılırsın zaten ama asker psikolojisi kötü olur ve gerçekten de intihar edebilir, bunun vebalini üstlenmek istemiyorsan ondan şimdilik ayrıldığını ona söyleme.onun askerliği bitince yüzyüze konuşursun onunla, böylece bitirdiğini anlamış olur..demem o ki, en azından kendine karşı bi saygın varsa ikisinden de ayrıl ne kendini ne onları üzmüş olursun..

• aynen haklısın.. hem okuldakini hemen bitirmeliyim

• Öncekileri Göster
    • aynen kesinlikle haklısın.. daha küçüğüm kimler çıkacak karşıma... kafaların uyuşması lazım

• kesinlikle okuldakinden hemen ayrıl.ya zaten çok saçma intihar etmesinden korkuğun adam onu başkası yüzünden terk ettiğini öğrenince kaç kişiye zarar verir bunu düşünmüyomusun hiç canım benimm...

• insan mısın sen ? ben bi bayan olarak utandım şahsen

• madem sevmedin niye sevgili oldun arkadaşım niye kendine bağladın çocuğu şimdide tutmuşsun böyle diyorsun

• ben onu severim sandım... o beni çok sevdi bi anda çok bağlandı çıkar çıkkmaz.. o yüzden ayrılalım der demez kendine zarar verip intihara kalkışıyordu..

• k.bkma ama severim demekle olmuo bu işler bnde aynı durumdyım sevgilimden ayrıldm ve bni hiç sevmediğini söledi kimsenin bşklasnın duygulryla oynamaya hkkı yok sevmiosan ümit vermiceksin kendimden nfter ediorum kaç gün ağladım diosun pki karşındakinin salak yerine konulup sevilmdiğini bilmesi nasıl bi duygu bilio musun sninkinden bin kat daha beter hiç kimse haktmio duygulrıyla oynanmayı !

• aynen sen kimsin ki insanları kullanıyosun oynuyosun bende sevgilim tarafından terkedildim aynı senin gibi kadir kıymet bilmeyenin tekiydi sizin gibiler bir insanla beraber olmayı haketmiyor kendiniz gibi birilerini bulunda temiz iyi niyetli insanları kırmayın tamam mı ?...

• aynı şeyi erkekler yapsa kıyameti koparırsınız . bence sen 2 gün sonra üniversitedekinide unutursun ayran gönüllüsün önce sen askerdeki çocuk için o şehre git sonra sevmiyorum neymiş aynı boydalarmış tık tık tık neler var bu dünyada ya!

• aynen katılıyorum +1

• çocuk belli ki psikopat..ayrılcaksın ne olursa olsun..sevmedğin biriyle olduğun için ilgiyi başka yerlerde arıyosun..bu duruma bi son ver ve kimi seviyosan onun yannda ol..

• ayrılmak bende isterim ama kendini öldürür.. öldüreceği içinde ne yapacağımı bilmiyorum

• Öncekileri Göster
    • o zaman bi son vermelisin bu duruma,onun da iyi bi tedaviye ihtiyacı var..mesaj atmayı kes sana ulaşamasın ya da onu sen daha iyi tanırsın ne yapman gerekiyosa onu yap..aldattığını da söyle bence,yüzsüzlük olucak ama bi nebze de olsa senden soğur..ama psikopatlığın yanında arkadan konuşma huyu varsa senin hakkında saçma sapan konuşma ihtimalı varsa bu gerçeği de acıklama..en iyisi bi tedaviye başlasın bu çocuk..bağımlı olmuş sana.

• böyle biriyle evlenemezsin kesinlikle,bu ilişkiye devam edemezsin.kendini falan da öldürmez korkma çok bilyorum öyle söyleyenleri yakarım keserim bilmem naparım kendimi diyenleri boş muhabbetler bunlar senin korktuğunu anlamış zaafiyetini kullanıyo adam bir an önce bırak bu çocuğu eğer çok sıkıntıyaratıyosa ailenin desteğine başvur..

• başta şunu söylemek istiyorum ki, kararini verdiğine inanmiyorum. senin sevgin heyecanin o askere gitmeden bitmiştir bence yoksa başka biriyle bişeyler yaşamak aklindan geçmez.. evet askerde erkekler böyle bi durumla karşilaşinca normalden daha fazla tepki verebilirler..eğer ayrilmayi düşünüyosan şimdi ayril üzülücekse her şekilde üzülecek. zaten onun yaptiği da yanliş bi insan için insan kendine zarar vermemeli diye düşünüyorum. eğer gerçekten sevmiyorsan,zaman kaybetme birak gitsin alişir zamanla.. yeni görüştüğün çocuğuda çok sevdiğini düşünmüyorum ki üniversitede okuyan erkek veya kadin evliliği kolay kolay düşünmez onun evlenmek istemesi hikaye gibi geldi bana. bak sevmediğin biriyle hayatini sürdüremezsin , ama askerdekini de başkasi için değil gerçekten sevmediğin için terk et. kendine bahaneler bulma bi insan dan ayrilmak için illaki hayatinda başka birinin olmasina gerek yok.öğrencisin şimdiden aklin kariştiysa sonrasinda neler yaşayacaksin kim bilir. kimbilir daha kimlere gönlün akicak o yüzden kendi hayatini da askerdekinin hayatini da zorlaştirma en azindan askerdeyken çok aci çeksede bunu düşünmeye pek firsati olmayacak umarim yardimci olabilmişimdir...

• Sen baştan yanlış yaptın. Asker adamı üzmemeliydin bu bir.İkincisi aldatmış gibi oluyorum demişsin gibisi yok aldatıyorsun.Üçüncüsü ise neden sevmediğin halde askerle beraber olmaya karar verdin ?Bu çok saçma ve yanlış. Kendi kendini dinle. Senin gözün dışarda olduğu sürece ki gördüğüm kadarı ile öyle askeri üzmeye devam ediceksin.Ayrıl irtibatını kes ve o çocuğa(askere)ümit verme. Seni ordayken unutsun !Sende rahat rahat ne yapmak istiyorsan yap.

• Seni çok çok çok iyi anlıyorum bunu yaşamasamda anlıyorum askerde olanla iyice konuş al karşına anlat derdini birazcık aklı varsa anlar seni

• anlamaz.. ama beni anladı birisi oh yani :(

• askerdeki sevgilinden askerliği bittiğinde ayrıl çünkü oradaki psikoloji çok farklı.. kaldıramayabilir..ayrıl diyorum çünkü o çocuğa yazık.sen onu haketmiyorsun bırakta hakeden kızlara şans doğsun. senin gibi biriyle hiç bir erkek birlikte olmaz ssen kocanıda aldatırsın

• sende herkese mavi boncuk dağıtmışsın

Yükleniyor...