Corsa mı, Fiesta mı almalıyım?

Yeni bir araba almak istiyorum. Bütçem doğrultusunda ki bir çok seçenek arasından Opel Corsa ve Ford Fiesta arasında kaldım.

Opel'in kalitesinden şüphem yok ancak Fiesta'nın tasarımı da oldukça çekici...

Aklım tamamen karışmış durumda, fikrinizi benle paylaşırsanız sevinirim.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kesinlikle benzinli ve manuel vites bir Ford Fiesta almalısın.. Bir mekanik teknisyeni olarak şiddetle tavsiye ederim..

Mekanik bakımları ve onarımları, yedek parça fiyatları, yakıt sarfiyatı vs. Opel ile hemen hemen aynıdır. Opel iyidir, güzeldir de, biraz takozdur, kullanımı zevksizdir.. Fiesta'yı ise kullanmaya doyamazsın..

İkisinin de tüm periyodik bakım parçalarının (yağ, hava, benzin ve polen filtresi ve bujiler) toplam fiyatı sanayide 90 tl'yi geçmez..

İkinci el alacaksan, Kesinlikle LPG takılmış olanlarından ve apaçi arabası şekline sokulup sağı solu oynanmış olanlarından uzak dur. Bin tl fazla verip, 30-40 km anca yapmış garaj arabalarından al..

• 5'ten 4'e atıp, gaza yüklenmenin tadını da elinin tersiyle itiyosun yani? Peki... :)

• önerin için sağol ama sanırım bu rahatlığı bi kenara koyamıyacağım :)

• Hani çok rahatlık sıkar, çok teknoloji bayar ya adamı.. Ben sana manuel vites tavsiye ediyorum işte o yüzden...

Onarımları aşırı derecede pahalıdır bu tür özel şanzımanların.. Hemen hemen arabanın yarı fiyatına gelir.. Öyle sağda-solda da yapamazlar.. Boşver..

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 6

• Ben Opel Corsa Dizel Tiptronik 2008 modelini kullanıyorum.. Çok memnunum.. İster otomatik, istersen düz vites kullanabilme imkanı var.. Yakıt yönünden de çok ekonomik..

• Ben şu an otomatik vitesli araç kullanıyorum. Manuele göre %15-20 daha fazla yakıt tüketimi var. Ama debriyajsız araba kullanım keyfimden de ödün vermemek için bu sefer bende tiptronik vites düşünüyorum.

• arabadan pek anlamam ama babama sordum fiesta dedi...

• soyledım...

• babana saygılar :)

• fiesta dan şaşma

• fiesta tabiki

• Fiesta diyorum kesinlikle.

• Hakkat ford fiesta daha çekici.Hem opeli bir çok kişinin altında gördüm.bence bir farkın olmalı :))

Erkekler Ne Diyor 5

• Bence hiç uğraşma normal vitesle al otomatik bas gaza gitsin. Ford fiesta yeni modelleri güzel onu tavsiye ederim.

• Fiesta daha seri kaçıyor.

• limit kaç ?

• doğuş oto öyle sövüşlüyor işte... ama sonuçta vw yapacak bir şey yok :)

• 29 binden başlıyor 56 bine kadar gidiyor. çok saçma geldi. koyduğun aksesuarlar bir araba parası yapıyor

• evet ayarla test sürüşünü. yalnız donanımlar falan eklersen fiyat fırlayabilir haberin olsun :)

• Öncekileri Göster
  • corsayı tercih ederim daha fazla atak yol tutuşu çok süper fiesta corsaya göre daha hantal kalır şekil itibariyle de güzeldir son tercih yinede senin :)

• Üzerine az daha koy biraz daha bekle siyah Audi A3 al, hem kalite hem karizma :))

• geniş bir arabam var zaten, şehir içinde park manevra sıkıntısı yaşıyorum. şehir içinde rahat kullanımı olan bir araç almak istiyorum

• Sıfır almiyorsan takil kafana göre o zaman, ama sıfırsa bilemiyorum. Sıfır biraz kullandiktan sonra satarken fiyat fena düsüyo, bence sıfır aliyorsan aldin mi tam alicaksin 8-10 yil biniceksin. İlerisini de düsün, ufacik araba 2 si de, daha genis rahat bir orta segment araba alabilirisin bence...

• clio alacaktım; üzerine az koydum biraz daha bekledim ve bu noktaya geldim :) şimdi daha da beklemek istemiyorum

Yükleniyor...