Kezban ne demektir? Kezbanlık nedir?

Allah rızası için biri bana kezbanlığın ne olduğunu, kezbanların nasıl kızlar olduğunu açıkça anlatabilir mi?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Seven de kezban sevmeyen deYatan da kezban yatmayan daİlk günden olmaz diyen de kezban, olur diyen deAçan da kezban kapanan daAldatan da kezban bi köpek kadar sadık kalan daBakire olan da kezban olmayan daİnançlı olan da kezban olmayan daSoğuk ve mesafeli olan da kezban, canayakın olan daYani kezban bu... Kezban herkesin işine gelmediği durumlarda geçerlidir. O yüzden böyle bi ayrıma takılma. Olur da bi gün biri sana kezban falan derse boşa alınma. Nasılsa birilerinin işine bi yerde mutlaka ki gelmeyeceksin ve mutlaka bu damgayı yiyeceksin.

• Evet yorumlarda 2 tanesine rastladım kezban diyeni :) takılmıyorum. İroniyi en iyi sen anlatmışsın. Asıl sorguladığım buydu. Herkes farklı tanımlara kezban diyor ama diyor. Dediğin gibi kendi işine gelmeyen herkes kezban sanırım :)

Erkekler Ne Diyor 123

• 5 parmağın 5 i bir değildir ama türk kızlarının çoğu kompleksleri olan cahil anne adayları!

• ne kadar kezban varsa...

• ek olarak kezban türün genel adı, eğitimine ve tatlılığına istinaden kezzy , kezzo , kezbanu gibi alt türlere ayrılıyor

• kezbanlar ölmez vatan bölünmez

• yeterki ölsünler amk gerisi teferruat!

• ÇEşit çeşittir. Ama onlar kadar saf yoktur. temiz yoktur.Kezbanlık bazen sonradan görme ama o saflıkla baskasınını dalga gectigini anlayamayanlarda görülen bir özellik.Ya da daha derine inersek. kezbanlık cidden kimin kime söyledigiyle orantılı birşey

• Saf insan arar olduğumuz şu dönemde ne tezatlıktır bu:)

• Öncekileri Göster
    • Biliyorum.o yüzden tek taraftan bakma diyorum

• :) teşekkür ederim.

• nüfüs kağıdında isim yazan yerin karşında kezban yazanlar kezban oluyor :)))

• nihat doğan :)

• Öncekileri Göster
    • yanlız bu sorunun sonu hepimiz kezbanıza gidiyor:)

• :)

• Bilmem ortalarda böyle bir kezban davası dönüyorda daha hiç anlamadım :)

• daha gözü açılmamış saf temiz halen masum olup makyaj ile güzel olduğunu sananlar gibi değil onun ne olduğunu bilmeyen kendi halinde güzel olan fakat insanlar tarafından aşağılanan dışlanan kız grubu...kısacası haksızın haklı olduğu ülkemde bunda da orasını burasını açmaktan utanan teşhir edip göstermekten utanan kızlarımız haksız görülüyor çünkü erkeklerimiz evli bekar ne olursa olsun yoldan geçen dikkat çeken her kıza şehvetle bakar içinden ee haliyle kezban da bunlar yok adamın iştahını göz zevkini bozuyor...bu yüzden suçludur...ve kezban deyip aşağılamak gereklidir ki o da açılıp saçılsın...burada asla açıklara suçlamam yoktur amacım bazı şeyleri farklı bakış acısından lanse etmekti..

• zeka ve fikir fakiri ergenlerin atarlı, giderli söylemlerinin populist yaşamda içinden çıkamadıkları derinliklerle karşılaştıklarında beyinlerinin kapasite sınırlarını aşan davranış modelleriyle karşılaştıklarında gösterdikleri tepkinin sözel olarak anlamsızlığını bilmeden ortaya koydukları "-ben lafımı ortaya koydum, dileyen alsın" tarzının basit ve anlamsızca dışa vurumudur. bunda derinlik aramak felsefesini yapmak nafile ve boş bir çabadır. bu tür zihinlerin oluşturduğu toplumlarda kadına saygı, otobüste kızlara yer verme kibarlığı, kaba konuşmama, gibi gelenekselleşmesi beklenen toplum yararına olan davranışların etkisizleştirme çabası oldugunu düşünüyorum.

• link
    "Justin Biebeeer aayy yaaaaa " diyen her Türk Vatandaşı kezbandır :(

• şu topuklu ayakbılı fotolar bu sitede sadece 1 kişiye yakışıyor.. <3

• ben de gıcık oluyorum, terbiyesizlik, başka birşey değil:)

• Modern Gençler İçin.Bıyıklı Saf Kızlar. Demek

• espri malzemesi hayali yaratık. tek bir şekli yok. her an her genç kız kezbanlıkla itham edilebilir. bu dönemin favorilerindendir.

• Evet oldukça favori ancak bir okadarda eleştiri konusu. Tezat buldum.

• tezatlık söz konusu değil. favori olmakla eleştirilmek arasında korelasyon mevcut değil çünkü.

• Kezban bakımsız kötü giyinene denir eğer kezban görmek istiyorsan googleye kezban yazıyorsun görsellere tıklıyorsun zeksi kızlar çıkıyor

• ilk defa duyuyorum ...örenmiş oldum bende yorumları takıp edıcem...

• şöyle bir örnek vereyim. 10 türk kızını avrupaya koy.. bakalım bu "özgüvenleri" kaç gün devam ediyor.
    ya tabi bunun suçlusu kızlar değil. erkeklerdir. biz ne kadar cinsel ve duygusal açlık çektikçe o kadar umutsuz oluyoruz. biz erkekler bu kadar tölere ettiğimiz için bu böyle.
    yazıyorum şuraya 2 ay kimse yüzvermesin hatun kısmısına. tek kezban kalmaz piyasada. herkes kendinin ne oldugunu görür...
    sonuç olark bu değişmez. böyle gider. suçuda bizde.

• şimdi bu öyle hemen açıklanacak bir şey değil ama örnek video atabilirim iki tane hemen atıyorum al bakalım
    1- link
    2- link
    onun haricinde erkeğin kezbanına kamil denir.

• Oyy çok dolmuşsun sen ya :D
    Ergen tripleri olan 17-20 yaş arası asalak ergen kızlara kezban denir genelde. Ama erkeklerde kulaktan kulağa duyduğu için her harekete kezban diyorlar.
    merhaba nasılsın diye soru sormuş olduğun bir ergen kızdan, " üff snane be slk .s.s " şeklinde atarlı anlamasız salak bir cevap alabilirsin. Bu kız bir kezbandır. Google da da bu cümle yer almakta.
    Ayrıca türkçeyi düzgün kullanamazlar. Sms,Cepten Face gibi alışkanlıkları olup sadece kısa kısa yazarlar. Herhangi bir amaçları ve geleceğe yönelik çabaları yoktur. Ülkenin durumu umurlarında değildir ve 10 yıldır seçimlerde varlıklarını fazlası ile belli etmektelerdir. ( Bkz: İktidar Partisinin Boş beleş bir parti olması )
    İkinci bölüme gelince; evet kadına saygı eskiden daha had safhadaydı. Ben hala geleneklerimizi yaşatıyorum. Bir otobüste dolmuşta vs ayakta bir kadın varsa oturmam. Bazı kişilerde utanıp yer vermeye başlarlar. Öğrenciler büyük biri gelince yerlerinden kalkmazlar, abi abla gibi kelimeler ikinci plana düşmüş durumda. En kötüsü de çok cahil bir gençlik yetişiyor. Sadece sosyal ağlarda ve sanal ortamda rumuz olarak gördüğümüz bir çok gencimiz var. Doğal olarak hiçbir kültürden nasiplerini almamışlar.
    Kadınlara öncelikle kalça ve vajina gözü ile bakılıyor, eğer istifade edilemeyecekse ne saygı kalıyor ne de hoşgörü. Herhangi bir kolaylık sağlanmıyor. Gibi Gibi uzar bu liste. Okuyan olmuş mudur bilmiyorum bunu.

• 31gün

Ben okudum :)) güzel anlatmışsınız

• 21gün

teşekkür ederim :)

• incide biz çıkardık bunu :D

• kendini ifade edemeyenlerin ağız gürültüsü takmayın ya

• Türk kızları kadar şımarık ve ukala bir başka milletten kızlar görmedim ben. her biri kendini bulunmaz hint kumaşı sanır ama hiç aynaya bakmaz bu tipler. kırocanlar tarafından 2 laf edilmeye dursun hemen oraları buraları kalkıp dans etmeye başlar. ulan nesiniz siz ya bir sıkımlık canınız var zaten üşenmeden bir de kalkıp ağustos böcüğü gibi dır dır edersiniz :D bazı peynirlerde kalkıp yüzüne bakılacak erkek yok diyorlar akıllarınca. kızlar bu lafı derse erkeklerinde onlara peynir, kezban, v.b demeleri çok doğal bir şey yani. doğrular söylenildiği zamanda yediremeyen feminist tayfasıda hemen trip atma senaryolarını yazarlar :D ula ne iş anlamadım ben :D ben durup dururken peynir, kezban gibi ifadeler kullanmam. ancak kendine bu sıfatları yakıştıranlar olupta söylettirmek için ısrar ediyorlarsa, inan bu benim suçum değil...

• Kızlardaki orantısız davranış biçimi kezbanlıkmış :D

• hepsinin canı cehenneme

• Onu bunu bilmemde ben kamilim.

• yalan soyleyen demek

• minik bir örnek silsilesi :P
    link
    link

• bastırdım şükelanı :)

• +1 aynen hacı :D

• özentilik + kızların kıroluğu iğrenç

• bakımsız, oturup kalkmasını bilmeyen, söylenen herşeye ağzını yaya yaya gülen, küfürlü konuşan her kız kezbandır. azcık hanım hanım olun ya !

• Bostancı -Caddebostan tarafında oturanlar hiç de kezban değiler :)

• Amannn diyim hacııı cadde kızı derler ona.. ocağına incir ağacı dikerler düşman başına :D

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 64

• Burdaki hoppidik zippidik insancıklara bakmamanı tavsiye ederim.

• Bu konuda katılıyorum :)

• hoppidik zippidiklik yaptılar yine hakkında namızsızlar

• Kaaammmiiilllllleeeerrrrr..

• bi kezban bilirim o da halam oluyo bilse nette kezbanın anlamı kötü oldugunu intihar ederdi garibim::DD

• Ben de o 'tulumbacı'lara uyuzum... Ukala olmaya gerek yok...

• Uzun yorum kusura bakmayın.
    Benim Kezban adını duyunca aklıma ilkokul arkadaşım geliyor :) ama bizim memlekette erkekler kızları küçük düşürmek için bu kelimeyi kullanıyor ama kızlarda o kadar mahsum değiller onlarda bunun erkek versyonunu kullanılıyorlar.Bir birilerine atışlar yaparak bir birlerini küçük düşürerek ve inan bana yakışmıyor.Bizim kültürümüzde yetiştirilen bir çok gencin ergenlik döneminde ve 20 yaşlarında veya hangi yaşta olsa olsun kafası çok karışık.Ne istediklerini bilmiyorlar.Kendi düşünceleriyle çok yılışık olan kızlara peynir diyorlar ama ulaşamadıkları veya köylü gözüyle varoş buldukları kızlarada kezban adını takıyorlar.Ne istiyorlar? Peynir ve kezbanın arası bir şeymi?Özeniyorlar yurt dışındaki kızlara.O yurt dışındaki insanlar 14 yaşında cinsellik yaşayabiliyorlar tabiki cana yakınlar ve sempatikler ama dert etmeyin bizim toplumda kızlarıda şöyle 5 sene sonra onların istedikleri kıvamda olacaklar.Bakalım evlenince, çocukları olunca başka erkekler kızlarının peşinden kezban veya peynir dediklerinde ne hissedecekler ve hatta bakalım eşleri nasıl olacak?Hakkımızda hayırlısı :)

• Bence bizim türk erkekleri bu kelimeyi tavlayamadıkları kadınlar için kullanırlar veya kendi gözlerinde köy kesiminden veya kültürsüz sevyesiz (kendi gözlerinde) gördükleri ve kültürüne, dinine bağlı olanda olabilir, örf adetlerine bağlı olanda olabilir ve böyle kızları küçümsemek için kullanılan bir kelime olduğunu düşünüyorum.Bunun birde erkek versyonu var yanılmıyorsam.Benim için Kezban bir isimdir :).Bana mahsumiyeti simgeler.Şarkıların içinde geçen kütlürümüzün örf adetlerimizin kokusu yatan bir isimdir.Benim okul dönemimde en iyi arkadaşımın adıydı.Çok severim bu adı.Anadolu koktuğu için .İnsanların (kadin erkek fark etmez) bir birilerine küçümsemek için taktiği adlara ben gülümsüyorum.Sadece kendilerini kucuk düşürdukleri için onlara gülümsüyorum :).Hayırlısı

• :) demekki erkeler küçümsemek için yanlış tabir bulmuş.

• Öncekileri Göster
    • bu konuda kadınlarda erkeklerde suçlu bence kadınlar abaza der erkekler kezbander bu böyle gider :)

• ''Hayırlısı'' kelimesinin patenti bende olmadığı için sizlerde kullanbilirsiniz :) ve onun haricinde birbirimize lakap takmak ne kadına yakışıyor nede erkeğe.Birbirimizi küçük düşüreceğimize birbirimize sevemiyorsak bile saygılı olmalıyız.İyi paylaşımlar

• aynı sey..

• saçma bir ergen sıfatı

• Saçma sapan bi' düşünce tarzı hiç hazzetmiyorum
    Söyleyende bi' kendine baksa hani

• kendileri kezban onların

• aptalca bir lakap

• Kezban'ın kelime anlamı "Yalancı, düzenbaz." şeklinde ifade ediliyor. Ama günümüz gençliği, koca parasıyla geçinip komşularıyla kısır yiyerek dedikodu yapan, akşama kadar kadın programı izleyen, kendisine bakmayan ve evlenmeyi kapak atmak olarak gören kadınları tanımlamak için kullanırlar...

• bebelerin sınıflandırmak için kullandığı bir tabir.

• bende bilmiyorum ama Arapçada kezban yalancı demekmiş

• anlamı bilinmeden koyduğumuz ilk isim değil ki kezban..kaldı ki bu isme sahip olanların hiç mi hiç suçu yok ..zor durum gerçekten yaa...:/

• Sıkıntılı bir durum.

• saf köylü kızı olabilir:)

• hay ağzına sağlık:)

• çok abartılıyor

• Erkeklerin Kezban diyerek kendi anneleri dahil Türk kadınlarını sokmaya çalıştıkları salak saçma terim.

• O değilde annemin arkadaşı var bir teyze adı kezban,olan o hanım teyzeye oldu ha

• Ben kro olan hatunlara denildigini biliyorum piyasa takilan ama kro

• aynı şeyi ben yazıcaktım helal :D

• Kedi-ciğer ilişkisi...

• Türkler kendilerini beğenemedi gitti. Kimse sorsanız Türk'e benzemiyor, Avrupalıya benzetiliyordur (!). Mesela.

• Köy hayatından gelip şehir hayatına ayak uyduramayıp ben şekilliyim havasına giren insan tipidir. :)

• kezbanın kelime manası yalancı demektir.ama şimdiki gençler kafasına göre uydurmuşlar.saçma sapan tabirler düşünüyorlar kezban derken

• Kızlarımıza verilen "Kezban" ismi vardır ki, zannederiz yanlış anlaşılan isimlerden biri de budur. Kezban'ı hep yalancı manasına anlayanlar, Kur'an'daki "tükezziban" ile karıştırmışlardır.Çoğu kimseler Farsçadaki "ev hanımı" manasına gelen "Kedban"'an alınma "Kezban"ı, Arapçadaki 'yalanlayan' manasına gelen tükezziban'dan alınma sanarak bu isimden hep ürkmüşlerdir. Halbuki "keziban" ismi "ev hanımı" manasına gelmektedir. Bu ismin konulması caizdir, değiştirmeye de gerek yoktur.

• Güzel Türk kızı da var kezban da var yani her Türk kızına aynı şeyi söylemek olmaz ama harbiden bazı kızlar makyaj yapsa da çirkin ve aynı zamanda da atarlı yani sanki dünyada kalan son kız :D kısaca böyle olmayana da sırf Türk diye kezban diyen de bir sorun var

• kezban benim :):)

• düz ayakkabıyla yürüyemezken topuklu ayakkabı giyip dizlerini büke büke özürlü gibi yürüyen, çakma kıyafetleriyle milyoner kızı edasıyla salınan, french press ile gelen kahveyi yayık ayranı gibi çalkalayıp ortaya çıkardığı o iğrenç heterojen karışımı yüzünü buruşturmamaya çalışarak içen,"elime erkek eli değmedii" diye yerli yersiz bekaretini öven, hayatı kendi küçük dünyasından ibaret sanan, az biraz çirkef, sevgilisinden izin almadan bakkala gidemeyen, eğitilmesi de pek mümkün olmayan kız grubu. acayip iticiler ya.

• Daha Fazla
Yükleniyor...