Aşk için nereye kadar mücadele etmeli insan?

Ailesinin baskısından korkan (alevi-sünni) bir kız, sevdiği kişiden uzak durmak istiyorsa, kesin bir kararlılıkla görüşmeyeceğini dile getiriyorsa, erkek bu kız için her şeyi göze almalı mıdır? Kız katı bir dile "benim hayatımdan çık, seninle olmaz" dese bile, onun sevgisine inanan erkek neler yapmalıdır? Vazgeçip bırakmalı mı, kapıdan kovulsa bacadan mı girmeli?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• uğruna mücadele edilen aşk aşk değildir benim gözümdeaşk dediğin su gibi akıp, lak diye oturmalı sanaohh be demelisin kavusuncahabire urascaksam eksik kalsın

• farklı bir bakış açısı, hoşuma gitti :))

Kızlar Ne Diyor 7

• karşıdaki sevse bitsin demez artı mezhep ayrılıkları çok büyük sorun bunu bil

• malesef öyle, yapacak bir şey yok :(

• karşındaki seviyorsa tüm engeller yıkılabilir.

• karşımdaki insanda engelleri yıkacak cesaret malesef yok, anladım bunu :(

• zor...sanki umutsuz vaka gibi.birde aşk da bir yere kadar evliliği düşün.çatışmalar artacak,yorulacak yıpranacaksınız.aşk önemli güzel şey fakat geçinebilmek için tek başına yeterli olamıyor.malesef...

• olacak gibi değil... ailesinin baskısını aşacak irade ne yazık ki yok... :((

• noldu ki

• zaten şu an her şey olumsuzluğa bindi :(

• Vazgeçme derim ama çok sorunlar sizi bekliyor buna da hazırla kendini. Bir de şu var ki karşı tarafın sevgisinden emin olsan dahi sevmek yürek ister kolay vazgeçemez onunda savaş vermesi gerekli yoksa sen tükenir gidersin. Benim sana diyeceğim bu.

• "benim hayatımdan çık, seninle olmaz" cümlesinden sonra herkes yoluna gitmeli

• çok teşekkür ederim... karar aşamasındayım zaten :)

• :) kolay gelsin ne diyim ama hala herkesin yoluna gitmesi gerektiği düşüncesindeyim. ailevi problemler hayat boyu mutlu bir gelecek kurmayı engelliyor malesef

• haklısın... benim mücadele etmeyi düşündüğüm şey, sevgi oranını yükseltip, korku oranını düşürmek... işi matematiğe döktüm, düşün artık halimi :))

• Öncekileri Göster
  • kapidan kovulduysan bacadan gir))

• eyvallah kanka))

• Tamam patron, fikrini yazdım bir kenara :))

• askin gozu kordur kapa gozlerini..

• ahah haklisin evet beyinsizdir ask :D onu seviyosan sonuna kadar mucadele etmelisin heleki asiksan ve seviyosan..

• aşkın beyni de yok işte gizli kullanıcı :)) şuurumu yitirdim, mantıklı düşünemiyorum şu an... help help :))

Erkekler Ne Diyor 10

• İkinizin de sevdiğinden eminseniz. ne yap yap evlen. Sevmek, sevilmek o kadar kolay değil. Sorun olarak gördüğünüz mesep ayrılığı tamamen boş bir kuruntu. Zira meshep dediğimiz şey, Birilerinin görüşlerinden ibaret. Bin ikiyüzyıl önceki siyasi farklılıkları dinin kendisinin yerine koyup birde bundan acı türetmek biz insanların envayi çeşit ahmaklıklarından sadece biri. İkinizde müslümansınız. Ozaman dininizi ciddiye alıp bu din ne diyor diye merak edin. Kesinlikle size ayrılık emretmediğini göreceksiriiz. Sonra din mezhep adına size engel olanların aslında dinin özüyle bir ilgisi olmadığınıda göreceksiniz. Kuran okuyun. Alahın size ne dediğini, sizden ne istediğini , neyin doğru, neyin yanlış olduğunu, kısaca emir ve nehihlerini bizzat Rabbinizden öğrenin. Gerçekten Seviyorsanız, bu üç günlük dünyada ona sahip olmak için değil onun cennete gidebilmesi için uğraşın. Düşünebiliyormusunuz maşukunuzun ahirette kaybedenlerden olduğunu. Bu dünyada ona sahip olmanızın ne kıymeti olabilir ki... Beraber araştırın. Doğru ile yanlış, iyi ile kötü birbirinden arı duru ayrılmıştır. Bunuda Yüce Allah Kuran ile yapmıştır. Meshepleriniz ayırıyorsa üzülmeyin, kuran sizi kavuşturur.

• kıymetli yorumunuz için teşekkürler... hepimizin hakkında hayırlısı

• Kız kararını vermişse hiçbir şey değişmez. Herşey kızda bitiyor. Zaten bu mesele yüzünden ailesinin safını tutan kızdan da hayır gelmez. Karaktersizin tekidir.

• :)) yorum için teşekkürler

• köküne kadar

• fazla abartmış oluruz be usta :))

• Seni sevmiyorum lafı bitirir

• ya bence istemiyosa zorlamamak lazım.. karşıdakini sıkmanın bi alemi yok.. ama 2 tarafta istiyorsa sonuna kadar...

• Zorla güzellik olmaz diye boşuna dememişler. Vazgeçmesini bilmeli insan. Takıntılı olmamalı. Yoksa boşa kürek çekmekle hem kendini hem de karşısındakini daha da üzer

• sevgin varsa mücadeleye devam etbıkınca zaten vaz geçersin

• Kesinlikle tavsiye etmem.Aşkta gurur OLUR.

• Pazara kadar.

• ortak hangi pazar'a kadar... bu pazar'a kadarsa vaktim çok az kalmış demektir :))

• onu ben de düşünüyorum, güzel soru dude

• nasip

• bu soruyu sormayı allah kimseye nasip etmesin diyelim :))

Yükleniyor...