Paramı çok fazla harcıyorum. Ne yapmalıyım?

dışarı çıktığımda cebimde kredi kartım dahil olmak üzere yanıma 70 tl alıyorum.2 haftalık param 70 tl.ama 70 lira nedense 2 günde bitiyor.10 kuruş bile kalmıyor.neye harcadığımıda anlayamıyorum.elbise ayakkabı alışverişimi kredi kartımla yapıyorum.herneyse çok fazla para harcıyorum.kendimi tutamıyorum galiba.bunu nasıl aşabilirim.aranızda benim gibi olan varmı? yoksa ailemden bağımsız yaşadığımda ne yaparım bilmiyorum.galiba sokakta yaşarım parasızlıktan. iyi akşamlar

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ben de çıkıyorum elimde hiç bi şey yok ama cüzdan delik hamburger,kahve,bira,kumpir, tatlı,tuzlu... derken koca göbekle eve dönüyorum

Erkekler Ne Diyor 14

• Merhaba, benim size tavsiyem harcadiginiz her tl yi bir kenara not edin ya da internette harcamalarinizi kaydedebileceginiz bir cok uygulama mevcut onlari deneyin. Bende ayni durumdan muzdaribim harciyorum.com u kullanarak ay sonundaki tahmini harcamami gorebiliyorum bir nebze yardimci oluyor.

• walla ya aynı dertten muzdaribim para nereye gidiyor anlamıyorum

• kına yak

• Para kazanıp kendi ayakların üzerinde durduğunda rölantiye giriyorsun.Bence şimdi bir şey yapma keyfini sür.

• Zangoç olmakta elinde.
      Bence bu keyfi hiç bozma bak ısrar ediyorum :)

• babamla papaz olmak istemiyorum :D

• alısverıs merkezlerınden uzak dur

• Ben borca girdim ev araba vs.insan cebindeki para kadar harcıyor.

• Şu dünyaya kaç kere geleceğiz? Harca sonuna kadar.

• donuma kadar :D

• Kredi kartı ve kadın bir araya geldi mi varya önün almak imkansız artık.

• ben çok denedimde bi çözüm yolu yok :)

• kendini tutmalısın bence şöyle yap kredi kartını ailene geri ver ve nakit olarak bugun 50 haftaya 30 düşür gereksiz şeyleri alma sadece yemek ihtiyaçlarını falan al belki düzelirsin ..

• Yanına nakit alma.Banka hesabına at paranı ve lazım olunca az az çek.

• Bir şeye gerçekten ihtiyacın yoksa alma. Onsuz yapabiliyorsan eğer, ihtiyacın yok demektir. Arada tabii ki kaçamaklar olur, ama arada.

• harcama ne yapcan :D :D :D

• yaşam pahalı güzelim

Kızlar Ne Diyor 2

• hepsini yanında taşımayarak bu sorunu çözebilirsin :DD kendine günlük bi sınır koy... arkadaşlarındann yardım iste bişeyi almak için saldırırken seni tutsunlar iki koldan :DD

• benim kredi kartım yok... hiç olmadı.. olmasınıda istemem...

• ben kredi kartlarımın ikisini kırdım ama çok da etkii olmadı

• o da var tabi... o zaman limiti cevreye göre yükseltirsen bu korkuya kapımazsın.. ama nalattığın bana normal geldi... ben haftada 100 lirayı rahat harcıyorum... genelde üst baş değilde canım yicek ne cekerse :D boğazıma düşkünümde kahretsin :DDD

• Öncekileri Göster
  • Ozaman yanına kredi kartını alma, 70tl de alma, o gün limitin ne kadarsa o kadar al, mecbur okadar harcamak zorunda kalıcaksın

Yükleniyor...