• Sor
  • Bence

Çekingelik ve heyecan nasıl yenilir ?

sorum açık ve net çok çekingen ve heyecan sahibi bir insanım bana bazı tavsiyeler vermenizi bekliyorum...

Güncellemeler:
psikiyatri, psikologlardan daha üstün ve bilgi sahibiymiş ve hatta psikologlar psikiyatri hekiminin yardımcısı görevini yapıyormuş recete ilaç falan bile yazamıyormuş o derece.

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• zamanla yenersin belki...

• yaşım 20 oldu daha ne kadar zamana ihtiyacım var ? bu yaşıma kadar kendimi bildim bileli aynıyım.

• Öncekileri Göster
    • sanada çok teşekkür ederim :)

• rica ederim ne demek :)

Kızlar Ne Diyor 11

• Psikiyatriye git.

• psikiyatriye nasıl ulaşabilirim yani nerde bulurum psikiyatriyi :) hastane ?

• Öncekileri Göster
    • diceksin işte çekingenim diye başla o da sorular sorar anlatırsın derdini merak etme

• teşekkür ederim ilk işim kitap almak olucak.

• cevreyle alakalı bişey hep evde oturursan öyle olr tabi öyle değilsen psikolejktr örneğin ailen üstne düşüoyo falan olablr aşmak içnde yaşadıklarının gayet norml bşey oldunu kabllenmek zorundasn ama cekingelk herzamn iidir :)

• eve bağlıyım haklısın ama aklımda düşünüyorum diyorum ki bugün şöyle yapıyım böyle yapıyım program yapıyım geziyim tozuyum falan. bana göre çekingenlik okadarda iyi değil :)

• Öncekileri Göster
    • arkadaş ortamında ztn kendine olan özgüvenini geliştirirsen bütün konular düzelir :)

• peki iş yüzünden arkadaş ortamından uzak kaldıysam ne yapabilirim :/

• Ne olursa olsun umrumda değil demeyi öğreneceksin.

• hiçbişey umrunda olmadığında ne yapıcam peki ozaman dünya benim için anlamsız bi hal aldığında ne olucak onunda çözümünü söylersem tamamdır.

• O anlamda mı dedim sanki alala.

• Psikolog la psikiyatristi kıyaslaman. Çok. Scma

• psikiyatrinin psikologdan üstün, tecrübeli ve bilgili olduğunu daha yeni öğrendim.

• Öncekileri Göster
    • ya dıyeceksınkı nerden bılıyon yasayarak ogrendım psıkıytr sadece dınleyıp ılac verıyor psıkolog ıse sana onerıler sunuyr yanı ılac kullandıgıma pısmanım

• psikologa sen nerden ulaştın yani psikologlar hastane içindemi yoksa tek başına bi hekimlik mi

• Kendi kendini telkin ederek.

• pardon, telkin etmek ?

• Öncekileri Göster
    • telkin etmek ne demek? anlamı nedir ?

• Dil kursuna mı benziyor bu site.

• Çekindiğin seyleri yaparak

• say say bitmez bi çok şey var. alışmadığım yada sık sık yapmadığım şeylerde sıkıntı yaşıyorum

• buyuyunce

• yaşım 20 oldu daha ne kadar büyümem gerekiyo ?

• çokkk

• Buradaki tavsiyeler de işe yaramazsa psikologa gidebilirsin.

• devlet hastanelerindeki psikiyatri bölümü bana yardımcı olabilir mi acaba bilginiz varmı ?

• Öncekileri Göster
    • teşekkür ederim.

• rica ederim.

• Kişisel gelişim kitapları oku belki bi faydası oolur

• Böyle bişeyler duymuştum. Peki bu kişisel gelişim kitabının bir adı var mı yoksa adı bu mudur ?

• Öncekileri Göster
    • kitabın içini okumadan bana cazip geldiğini nasıl anlarım ki .s

• Netten okuyanları falan araştır en çok önerilen güzeldir

• cevaplamak isterdim ama bilseydim ben bu durumda olmazdım :)

• yaş kaç :)

• Öncekileri Göster
    • deniz

• soyadın yüceörs mü

• kişisel gelişim kitaplarından feyz al. o da olmadı ayna karşısında kendi kendine alıştırmalar yap, "ben kendime güveniyorum ve kendimi seviyorum" tarzı cümleler kur fırsat buldukça.

• bakımlı olunca aynaya baktığımda kendimden hoşlanıyorum ama bakımsız olunca aynaya bakmak istemiyorum :) kişisel gelişim kitabının herhangi birinin adını söylermisin bildiğin ?

• Öncekileri Göster
    • aynen öyle. ama ölüm dışında hiçbi'şeyi ciddiye almamaya çalışıyorum.

• çalışmak ayrı mesele

Erkekler Ne Diyor 6

• alkol iyi gelir.

• alkol kullanmıyorum.

• yaş ilerledikçe davranışların da oturacaktır zamana ihtiyaç var

• yaşım ilerledikçe bunu hissedebiliyorum aslında ama belkide biraz daha hızlı bişeyler yapmak istediğimdendir

• zamana bırak konusmayı dene muhabbet kur

• muhabbeti kurabilmem için çekingenlikten kurtulmam gerekiyor.

• Günde 2 kaşık bal deresi balı yemeni şiddet ile tavsiye ederim(adı üstünde bal balderesinden alınır) yanında polen de var onu akşam 3 kaşık alırsın (:

• gerçekten ciddi misin ? adam gibi cevap bekliyorum. bu tam olarak ne işe yarıcak ?

• Öncekileri Göster
    • sen önce aynaya bak gerizekalı sen kendini insan yerine mi koyuyosun pehh.

• (: manikdepresifsin anlaşılan tecrübeli hekimler ile düzelebilme ihtimalin her ne kadar düşük olsada bi şanısını dene.

• çekinerek

• cinsel hayatın ne durumda?

• çekingenliğimden dolayı bir kişiyle bile çıkmadım ve konuştuğum kız sayısı çok az. onlarda kızların adım attığından dolayı...

• Öncekileri Göster
    • götürmek isteyenler çok oldu ama ben istemedim zinaya karşı olduğum için yani istemiyorum 2 dakikalık zevk için okadar günaha girmek.

• tamam arkadaşım sen bilirsin o zaman zorla bi şey yaptırmaz kimse sana ..

Yükleniyor...