Kına saça zarar verir mi?

kınanın saçlara zamanla kuruttuğunu öğrendim, saçlarına kına süren varsa olumlu olumsuz görüşlerinizi yazarmsiniz

Cevabın Var mı?

0/2000

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

En İyi Cevap

• kına ve kına rastığı saçları kurutur saçta bulunan kükürt köprülerini kapatır saçın oksijen almasını engeller.ayrıca saç dökmesine yada saçalrı beslemesine hiç bir faysası yoktur..artık teknolojı ilerledi bir çok boyanın kimyasalları azaldı ayrıca bitkisel boyalarda çıktı ,bu yüzden eskiden kına yapan kişiler artı ksaçalrını boyatıyor...ufak bir bilgi daha evreyim...kına saçtan arınmaz,ama boya saçtan arınır zaten boya yapıldıgında saçlardan akmasıda bunu ispatlıyor

Erkekler Ne Diyor 11

• boya daha cok veriyor diye biliyorum

• eger dogal kına bulursan kacırma kullan renkli kınalardan bahsetmyorum

• Faydalı birşeydir aksine...

• saç derisini biraz yakıyormuş

anneannem kullanırdı

kaşıntı filan olursa iyi geliyormuş

• Çok zarar verir.

• kınadan nefret ediyorum

• Kalitelisini bulursan tavsiye ederim.

• Ben bir bay bayan kuaförü olarak size yardımcı olayım kınanın saca hic bi zararı yoktur tam tersi sacı besler

• Tam tersi besliyor...Diğer boyalar gibi saçı mahvetmiyor..Kına doğal bir ağacın kabuğu..

• boyanın hertürlüsü zarar :D

• sürmee boşverr sevmem ben :d

Kızlar Ne Diyor 7

• ben yaktım şaçlarım mahvoldu bidaha yakmam ve bir türlü terketmiyor saçı kaç ay oldu saçlarımı kazıttıktan sonra yaktım çok pişman oldum yaktıma şimdi bidaha kazıcam bir 5 ayda daha beklicem artık uzmansını. kısa yoldan dönüş yapcaz artık çare yok

• besler saçı kına yalnız kınanın üstüne boya tutmaz

• hayır dediğinin aksine saçları güçlendiriyormuş iyi geliyormuş

• Evet kurutuyormuş

• parlak yapiyo arkadsmda kllnyo piril piril saclari ama benim sacm syah kina kizila dndurdu bu yzdn bida yakmycm

• kına bi boya değil. ben 3 yıl kullandım. hint kınası yakıyodum saçlarıma kuzgun siyah yapıyodum. saçlarım çok sağlıklı görünüyodu ve uzamasınada yardmcı oldu. biraz kurutuyodu ama zaten saçın yağlanmasından şikayet ediyoruz kurumasndan şikyt ediyoruz. sorun olcak kdr bi kuruma olmadı. ben öneririm :) ama tek sıkıntı biraz kına kına kokuyosun bi süre :D

• bende yaptım daha önce beslemıstı sacımı ama has kınaydı rengıde hos olmustu hata cok begenenler olmustu

Yükleniyor...