En sevdiğiniz saksı çiçeği nedir ve evinizde hiç çiçek var mı ?

En sevdiğiniz saksı çiçeği nedir ?

Evinizde hiç çiçek var mı?Varsa yazın :)

en sevdiğim çiçekler link cam güzeli

link küpe çiçeği

basit ama güzeller :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 75

• Siyah gül

• 1 ayda evde ne kadar çiçek varsa kuruttum.Bana susuz sabunsuz çalışan çiçek lazım.

• Mavi zambak

• konu ile alakasi yok ama burda yukari ok yada aşaği ok işaretine tıklayinca birşey kaybediyor muyuz?

• Menekşe güzel bence saksı çiçeği olarak

• bu soruyuen yukarda görmekten bıkan tek kişi benmiyim kaldırın bu soruyu artık...

• tamamen boş özellik evde olması saçma

• yapay çiçekler sayılıomu :D

• kaktüs :)

• kuşkaldıran çiçeğini cok severim evde dolu

• cannabis

• Okuyorum kendıme ait evim var evimin camlarında feslegen var dokundugun zaman hemen kokusu yayılır harika birseyy...

• Cezayir menekşesi

• Evimde mimoza cicegi vardi. uctuktan sonra pek dikis tutmadi. soldu

• çiçek sevmiyorum artık ne saksıda ne vazoda...

• evimizde çiçek çok, fakat "hiç" olanı yok.

• bende kaktüs var masamda duruyor bir sürü çiçek var evde tek tek ilgileniyorum rahatlatıyor beni

• Çiçek anlayışından yoksun bir insanım. Papatyaları ( link ) çok severim. Evde süs kaktüsü ( link ), çam ( link ) ve bambu ( link ) severim..

• açelya :) bekar evimde olmadı bu zamana kadar ama ailemin evinde var ve açelyayla sadece ilgilenirim diğerlerini sevmem

• evde bi tane saksı var evi tuttumda arkdaşlar hediye etmişti uzun bi sopa var o sopayı saran böle sarmaşık gibi bi bitki 2 senedir her sabah suluyom ama adını hiç bilmıyorm saksıda acık mavi

• begonya,kasım patı..

• Ben en çok zehirli sarmaşığı severim. Çünkü ufacık tohumunun çeyreğinin çeyreği içerisinde bir insanı öldürmek için yeterli zehiri barındırıyor.

• Bizimkiler her tatile çıktıklarında saksıları sula hee diyolar unutuyom geldiklerinde toprak bile yok olmuş oluyor her sene aynı tantana saksı deyince o geldi aklıma.ulan ben pc başından kalıp su içmeye üşeniyom cık cık cık

• küstüm çiçeği yapraklarına vurunca kapanıyor süper

• petunya var bende

• akşam sefası

feslegen

reyhan

• balkonda bır saksı var ama ne cıcegı bılmıyorum zaten kulluk dıye kullanıyorum

• küstüm çiçeği çok severim. evde çiçek besleyemem

• te bu işte link odamda yok ama evde var.

• :)

• gül severim dikenide katlnırım :)

• SArdunya

menekşe

gece sefası

• Odamda kaktüs var , sarı çiçekli.

• Evimde yağmur ormanı gibi bir ortam var. Palmiye, Sikas türleri. Pek çiçek sayılmaz ama... Basit bitkiler çabuk ölüyor. Ama sikas ( cycad ) türleri sizin mezarınızın başına dikilecek türden uzun ömürlü bitkiler.

Bence eğer bir insan bir şeyi seviyorsa ve ona gerçekten değer veriyorsa bu kısa süreli olmamalı. Bir ömür boyu onun büyüdüğünü görmelisiniz. Çiçek, balık vb. Her ne olursa olsun. Böyle düşünüyorum.

• yok malesef evdekiler çiçek bocek sevmiyor geçen sene ki evde iki kişinin zor kaldirdiği leğen büyüklüğünde saksinin içinde küçük bi ağaç gibi bişey vardi :D:D 10 litre su döküyorduk :D sonra apartamanın içine koyup taşindik ben seviyordum o içine küçük şeyleri atabiliyordum kürdan falan şu saksıda küçük domates yetiştiriyorlar çok seviyorum yaaa onlari

• annem süs biberini seviyor hem ne güzel şey diyor ondan sonrada yiyor

• Çok çiçek var. sardunya ve şu an orkide çok güzel.

• kaktüs. bakım istemiyor sevgi istiyor onuda arada sırada.

• menekşe

• Orkide veya kauçuk. Bir zamanlar vardı kauçuk artık ev boyutunu geçti bahçeye diktim hava koşullarına dayanamadı. Orkideyide annem hediye etmiş isteyen birine.

• Menekşe'yi çok severim.İzmir'deki evimde çok saksı bitkisi vardı, ancak diğer evimde yok.Ancak menekşeleri çok severim.

• çiçek çok sevmem kendime ait bir tane hediye gelen bonzaim var onu seviyorum o da bodur ağaç yani. türünü bile tam tespit edemedim suyu az mı versem çok mu versem falan derken sağolsun ilgilendiğimi anladı çürüme falan yok ilk geldiğinde epey korktum hassas olur bu diye ama konuşuyorum arada bir gazı alıyor zannedersem sadece biraz fazla sulamadan yosunlanma gibi oldu ama o da çim bahçesi görünümü verdi. budama olayına ise pek giremedim arada yapraklarını koparıyorum

• menekşe akşam sefası

• srilanka lalesi var.

• kaktüs beslediğim olmuştu bir ara

• çiçekleri severim.aslanağzı, papatya, gül, kaktüs iyidir.bazı oda çiçekleri de güzel ama isimlerini bilmiyorum, bir de çok nazlı oluyorlar kuruyunca üzülüyorum :/ he bir de ısırgan otunu çok severim, bence her saksıda bir kök olmalı.

• kaktüs :D

• Orkideyi severim evimizde 2 tane orkide var

• Menekşe :)

• Nilüferi severim ama o da suda yaşar :)

• Bende hem bahçemde hemde evde çok çiçeğim var,özellikle gülleri severim,renk renk,kendim yetiştiriyorum,odamda difembafyam var,

• annem bi tane almış 5 yıldır açmasını bekliyorum yeminle

• atatürk çiçeği

• ben sevmemde annem bokunu çıkardı salon ve balkon ormana döndü

• atatürk çiçeği

• menekşe evimde yok, bakamıyorum

• çicek açmiş kaktüsler güzel duruyor ufak yerde kaplamaz su istemez ilgi istemez:)

• Bir heves uğruna alınıp sonunda solup ölmeyen tüm çiçekleri seviyorum.

• kaktüs candır

• evin içinde bi' orman var ama adlarını bilmiorum :// valide konuşuo bi'de onlarla ://

• fesleğen :)

• annem sayesınde evımız botanık bahcesı gıbı .. benım en sevdıgım saksı cıcegımız mandevilla.. pek bılınmez ama cok hos bır goruntusu var

• Kaktüs koleksyonum var

• eski sevgilim

• sardunya tabiki sakız olanı da var bunun

• Menekşe.

• 25 günlük =))9

• Kaktüslere bayılıyorum .) link

• Ben saksıda adam yetiştiriyomi hormonsuz :))

• evde bir sürü çiçek var.

• hayır çiçeğim yok çiçeksizim

• mutnojmet bacı: valal bi sürü çiçek çeşidi mevcut evimizde. adını unuttum ama şöyle yaslı ve kanat şekli gibi bi çiçek var onu çok severim.

• Benjamin çiçeğini(daha doğrusu ağacını) severim, evde 2 tane var.

• Bizim balkonda 30 kiloluk büyük bir saksı var babam içine domates biber fidesi dikmiş =)9 Şimdi kocamanlar=)

• pratik :))

• eski modlar birer birer emekli olmuşlar yenileri gelmiş :)

• çınlasında çınlamasına fayda etmez :) arsızın yüzüne tükürmüşler işte bla bla bla :)

• kulakları çınlasın diyelim o zaman :)

• bilmiyorum valla daha yeni gördüm seni tanırız yakında :) emekli ve bazı modların kulaklarını çınlatıyolaruz arada, sen düşün artık :)

• Öncekileri Göster
  • fesleğen

Kızlar Ne Diyor 71

• orkidee

• menekşe:)

• Ahşap evlere özlem duyarım, sürgülü kapılara..

Fesleğen kokusuna - Akşam Sefaları'na.. :)

• Ben saksi degilim

• Orkide

• mor menekşe vazgeçilmezimdir

• açelya

• canlı çiçekleri seviyorum ama ne kadar iyibasamda kuruyo sonunda bikaçdefa böle oldu .onun için artık evde çiçek falan yetiştirmiyorum

• çiçek açmıyor ama aşk merdivenini hep sevmişimdir.

• Aslinda favorim laledir..ama odamda 1 cicek var oda beyaz orkide..

• kaktüs. oda radyasyon için.

• Çam ağaçlarımız var 4 tane. kaktüs, ve adını bilmediğim 2 tane daha çiçek var.

• küpe çiçeği çok hoşuma gitti ama minyatür portakal ve limon ağaçları çok tatlılar bayılıyorumm onlara :):)

• çiçekleri öldürüyorum bakamıyorum

• Küpe çiceğine gercekten bayıldım zevklıymıssın. Ben peygamber cıcegını ve laleyı severım. Evımızde ıse sadece peygamber cıcegı buyutuyoruz. Çünkü derler ki peygamber kılıcından biri bır metre olursa evın, 2 metre olursa hem evın hem araban olurmus.

lalelerı ıse cok severm. kendımle benzetırım. sogukta dımdık ayakta ve canlı olurlar. sıcakta mayısırlar yayılırlar acılırlar ve boyunları büküktur sıcakta.Ve her zaman bulunmaz. yaza dogru cıkar ortay

• çim adamım var kedilerim çimleri pek bırakmıyor ama olsun

• ben orkideleri cok severim ama odamda su an cicek yok, bir kurumus gül haric, oda özel anlamindan dolayi :))

• Annemin çok vardı çiçeği..Menekşeler filan...Malum evde kedi var çoğunu yedi :)

• karanfildir

• evde çiçeklerimz çoktur ama en güzeli aşkın göz yaşları mum çiçegi vee en güzelide kaktüs su filan istemiyor evin nemini alıyoor ama mum çiçegi çok nazlı 7 senede bir açıyor ve kadife gibi açıyor öneririm yanii

• Ikiside güzelmiş:-Dbizde bir kauçuk var boyu bir metreden fazla ama garibimin gövdesindeki yapraklar döküldü:-(abime emanetti bir haftada iki litre su dökmüşte birkaç hafta garibimin tepesinde 7 yaprak var birde toprağa çok yakın olan yerinde küçük bir yaprak var ne yapsak bilmiyoruz:-(

• mor menekse sarip sarmalayan sardunyalar çîçek çok severîm hep amazon ormanlarinda yaşamayi hayal etmîsim

• küpe çiçeği tabikide

• annemin birsürü var ben uzaktan bakmayı severim eğer çiçek açmışsa yok yapraklıysa zaten dönüp baktığım bile yok . ama bir yerde vazonun içinde çok güzel çiçekler görmüştüm babanem bunlar baya pahallı falan demişti galiba onları seviyorumda adını unuttum ya.

• kaktüs seviyorum.sade.

• cam güzeli,birde annem adına parlak ismail diyor burdaki kadınlar falan öyle söylüyor değişik bir çiçekk böle yonca şeklinde yaprakları falan var ama kurudu ya baya üzüldük kuruyunca belirli süre yaşıyormuş sanırım tam sıcaklığı ayarlayamayınca bizde ayarlayamdk:(

• Kaktüs

• bonzai var..saksi ciceginden sayilir mi bilemem :(

• annemin leş kaktüsü var. leopar desenli yapma çiçek gibi duruyor. link

• menekşee hemde en pempesinden =D

• penceremde 4tane saksı var ama çiçeklerimin adını bilmiyorum :(

• orkide ve papatya

evimde bir kaktüs var

• krizantem severim.ama lanet olsunki çiçek bakamıyorum.napsam ölüyo arkadas:)

• Menekşe

• Fesleğen

• çiçekler darılmasın ama ben ne canlısını ne cansızını evimde bulundurmam. görünce hoşuma gider bakarım koklarım ama yetiştirmek bakmak yapamam ya... :D

• Çiçekleri sevmiyorum.

• difenbahya, hercai menekşe, kılıç çiçeği, limon servi(ev çiçeği değil ama güzel koktuğu için eve aldık), küpeli ve sardunya :)

• Küpe çiçeği

Menekşe

• kaktüs var seviyorum

• Kılıç çiçeği var. Hatta yavruladı 2 tane kılıç çiçeğimiz oldu. Bi' tane de başka çiçek var ama adını bilmiyorum morlu böyle.

Anneannemin de küpe çiçeği var aşık resmen ona :)

• Papatya :)

• karanfili çok severim

sardunyam var

bonzaim var

• katküs ev her türlü her çeşit katküs dolu =)

• Kaktüs esprisini yapacağımı sandınız. Ama yapmayacağım viledamın suyu.

• evimizde çeşit olarak kaç tane var tam olarak bilmiyorum ama baya var.

50ye yakın saksıda çiçek var.

menekşesi sardunyası kaktüsü ve binumum ot :)

• link

çiçek yerine bundan var. sayılır mı?

• Kalanşo çiçeğim var benimm :) çok severim kendisini hem çok güzeldir her mevsim çiçek açar hiç pesimist değildir..:)

link

• Beyaz orkide

• 11 aylık çiçeği var bilirsin galiba ondan var balkonumuzda beyazı pembesi mor renkleri var sadece kasım ayında açmıyor bu çiçek o yüzden çok seviliyor yani her ay açması mümkün:) ayrıca fesleğenden vazgecmem:))

• Menekşe link

guzmanya link

açelya link

veee kaktüs çok severim link

• kaktüs

• sultan küpesi ve cam güzeli bizim buralarda çok yetiştirilir.ayrıca çiçek hastasıyım evimde birsürü çiçek var.özellikle mor menekşe yi çok severim.bakımı özen istiyor.

• evimde çiçek yok ama pamukta fasulye yetiştiriyorum alışkanlık seviyorum birde çim adamım var sayılır mı bilmem

• link

canlı çiçeğim yok:(

• En sevdiğim çiçek Lale. Evde de adını bilmediğim çiçekler var bir sürü. Ama bir tanesinin adını biliyorum oda mor menekşe.

• Cam güzeli iyiymiş.

• evde çok var annem ilgileniyor. kaktüs severim.

• Sadece afrika menekşesi var :)

• oyy çok tatlı:))

• link :)) bizde de var bir sürü :)

• Afrika menekşesi seviyorum en çok .. 6-7 tane büyük saksıda çiçeklerim vardı taşınırken getiremedim evime ...

• pencere önü çiçeği

• küpe çiçeğine bayıldım gerçekten çok güzelmiş:)

çiçek çok var ..saksıda böğürtlen fidesi var..

ama benim en sevdiğim gül fideleri:)

• spathiphyllum link

vriesea link

orkide link

dracena link

yuka link

difenbahya link

evde yetistirmeye calıstıklarım ve basarılı olduklarım sadece difenbahya, spathiphyllum, orkide

• isimlerini bilmiyorum 4 tane vardi, birini fazla sulamisim yapraklari kahverengi oldu bi tuhaf sekil aldi, birini sulamayi unutmusum yarisi kahverengi yarisi yesil. diger ikisi hala saglam.

• sağlamlardan devam et kopuk :D

• erol büyükburç diyecektim sabah enerjisini düşürecektim herkesin

• menekşemmm..fotoğrafını atabilseydim keşke:/

• mor menekşe..

• ne renk bende de bir sürü menekşe var lila,pembe,bordo,beyaz...

• küpe çiçeği ne tatlıymış ilk defa görüyorum :)

link bunu besledim büyüttüm adını pakize koydum hep sevdim sonra ilgiyi kestim sınavlarım nedeniyle , öldü :(

• sıklamenler güzel oluyor :)

• ne kadannn datlu :))

• link :))

• Bakımı kolay olduğu için kaktüs

• bi keresinde fasulte yetiştirdim o da ödev di onu dışında hiç ugrasmam böyle seylerle annem hastasıdr ben hiç anneme cekmemişim:D bizim ev orman gibi her yer yeşil:D

• bi gölümüz eksik evi büytürsek onuda ben yapıcam:D tam bi dogal alan gibi olacak:D

• bizim evde öyle :))

Yükleniyor...