Hanefi oldugunuz halde Alevi biriyle evlenir miydiniz?

aileniz istemiyor bu kişiyi kimse istemiyor kız ailenizin sahip olduğu yerde yemek yiyor her geldiğinde babaniz ödüyor çok para tutuyor kız sizden gizli açık giyiniyor ve nereye giderseniz lavobaya bile giderken haber veriyorsunuz çok aşıksınız gözünüz kor

Güncellemeler:
Toparliyorum kiz alevi cocugun paralarini yiyor fazlasiyla cocuk asik kiz eve atmaya calisiyor gizli gizli acik giyiniyor aile istemiyor cocuk lavobaya bile gitse haber veriyor bu arada ayrim yqpmiyorum kizi kimse istemiyor

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ben herkesin düşüncesine saygı duyarım ama benim çocuğumu yetiştirceek kadının benimle aynı şeyleri düşünmesini tercih ederim..

Erkekler Ne Diyor 27

• güzelse evlenirim tabii lan

• Bu çok normal 4 sahih mezhebe (Hanef Şafii Maliki Hanbeli) göre Aleviler Müslüman değildir ki Müslüman diyen de dinden çıkar.Şunu söyleyim asla öyle birine aşık olmazdım.

• 17gün

Senin dinle alakanın olmadığı belli doldurulmussun. Alevilerde müslüman hangi dünyada yaşıyosun sen ya dediğin şeye bak!! Aleviler ehli beyt soyundan gelenlerdir ya da onlara karsı sevgisi olanlardır. Her müslüman alevidir mantıken düşündüğünde cünkü aleviler hz ali yi seven anlamına gelir hangi müslüman hz aliyi sevmiyor? İnsanlıktan cıkmayın allah aşkına yaa aleviler müslüman değilmiş yok daha neler kuranda yazıyomus alla alla baksen şu işe nedense bizler göremiyoruz o yazılanları bizdemi var bir gariplik senin gördüğünü görmemişiz !!

• Eğer dinden yola çıkarsak da müslüman erkek hristiyan ve yahudi bir kadınla evlenebilir ama müslüman kadın evlenemez,alevilikte 4 sahih mezhebe göre mezheb olmadığı için alevilik dini olarak değerlendirirsek müslüman erkek yada kadın alevi ile evlenirse İslam dininden çıkmış olur şunu da ekleyim bunlar sadece benim görüşüm değil İslamda Kur' an da böyle.Sadece ''öyle birine aşık olmazdım'' kişisel görüşümdür.

• evlenmezdim

• Evlilik sadece evet demekten ibaret değil. Evet dersin amiyane tabirle karı koca olursun ama diğer bir örnekte evet dersin eş olursun. Arada ki fark bu bence. Bu dediğin örnekte çok çok karı koca olurlar. Boşanmaların çoğu karı koca arasında olur.

• olmaz

• Burdaki mesela alevi olması değil ki kızın baya yollu olması esas bundan dolayı evlenmezdim yoksa dini tercihine karışmak hiç bi zaman bana düşmez. herkezin kendi tercihi. Ama para yeme meseleside çok normal geldi bana burdada tek sorun çocuk kızı eve atmaya çalışıyo kısmı hala varmı ki böyle şeyler? Hadi eve gidelim diyince gidilir ki parayı yediyse kesin gidilir. Kısacası insanları dini için aşklarından vazgeçmesi anlamsız kaldıki din bile değil mezhep. evlenmezse diğer sebeplerden evlenmemesi lazım aileden gelen yapıları kimse yıkamaz ..

• hayır olmazdım.gerçi yabancılara da merakım var özellikle de avrupanın kızlarına hristyanla da evlenebilirim herhalde.alevilerden ne kadar saygı duysam da hoşlanmıyorum.

• Benim kuzenım evli. Kız alevi kuzenımde sunni. Düşünce kafa yapısı herşey beyinde biter.

• kıza müsip bişeyler ypsın. sonra sepetlesin ama alevi olduğu için değil evliliğe uygun olmadığı için

• Eğer seviyorsam düşünmeden evlenirim sonunda açık giyiniyor diye bir kız kötü değildir

• Onu her haliyle seviyor yani,gizli gizli açık giyindiğini önemsemiyor bile yani

• Nasil baglanmiski?

• O zaman ne hali varsa görsün bağlanmış o kıza artık bırakmaz.

• Öncekileri Göster
  • Alevi diye kız vermeyenler acaba Hristiyan filan olsa karşı taraf kız verir mi :S Bence verirler.

• Bence vermezler

• hem de sevinerek.

• Şimdi şahsıma sorulan soru olarak ele alırsam; ben hanefi gözünden bakamam ama aleviyim ve hanefi bir kız ile birbirimizi seviyorsak ailesinin itirazı yoksa evlenebilirim. Kapalıdır açıktır ilgilenmem inancına saygı gösterir insani yönü ve bana verdiği değer sevgi ile ilgilenir aynısını elimden geldiğince göstermeye çalışırım.Anlattığın olayda sen dini ayrımı fazlasıyla yapıyorsun. Soruyu mezhepsel farklılıktan çıkarmışsın. Alevi kızın yaptığını başka herhangi bir kızda yapabilir. Bu kişiliğe bağlı birşeydir. Sorun böyle bir ile evlenir miydiniz olmalıydı.

• Kesinlikle katılıyorum. +1

• Olabili lutfen kisisellestirmeyelim herkes yapabilir ben olan biseyden bahsettim

• Toparliyorum kiz alevi cocugun paralarin...

Kız çocuğun paralarını yiyor vs olmalıydı. Soruyorum peki o zaman. Bu kız hanefi cemaatinden olup aynı şekilde tavırlar sergilese nasıl bir durum olurdu?

• Öncekileri Göster
  • farklı mezheplerden olup evlenenler var onlara sormak lazım işte dinin ve mezheplerin insanlar üzerinde oynadığı oyun acı ama gerçek :(

• mutlu olabileceğimi huzurlu olacağımı bilsem her şeyle evlenebilirim. kadın olarak tabi:))

• islam dininin mezhebi yoktur. müslüman müslümandır, ötesi veya değişik şekli yoktur. uyması gereken kurallar ve şartlar nettir, açıktır. farklı mezhebi kabul etmiyor, ve kesinlikle evlenmeyi istemezdim,

• ha ozaman sadece geciririmm ne evlenmesi

• Noktalama işaretleri kullanırsan sorun daha anlaşılır olacak

• dinin insanları ayırmasına karşı biri olarak evlen diyorum :) mutluluklar

• müslümanlığın iç yüzü

• öncelikle merhaba ben milf hunter.her neyse konu o değil.alevi hanefiden çok işerken haber verdiğim biri ile evlenmem.çükümün scr sini mi tutuyor

• valla severim ama ilerde çocuklar olcak bunların yetişmesi muvzusu noktasında anneleri en büyük öğretmenleri olcak bu yüzden de evlenemem heralde.

• :)

• ben evlenmezdim şahsen ama eve bi ziyarete gidmek de lazım hani :D

• Kiz eve atmaya calisiyor

• Öncekileri Göster
  • evlenirim neden evlenmim

• evlenirim tabi böyle bir ayrım olabilir mi

• O kadar karıştırmışsın ki :S Kim ne anlayamadım. Kız mı alevi erkek mi, kız gizlice açık giyiniyor ve erkeğin tuvalete gidişinden bile hesap mı soruyor. Bi klavyeyle kavga etmeden düzenlesene iyice

• soru biraz karışık olmuş, başlıkta alevilik var, içerikte yeme içme var? konuyu biraz daha toparlaman lazım :)

• Toparlamama gerek yok hersey acik oldugu gibi sonucta sadece alevilik sorun degilki

• çok zor bir durum

• Ben ölmüşüm bu anlattıkların başıma gelmişse.

• olay kişileştiriyrsunuz.genlleme olrak bakılmmalı alevi olp acık sacık giyinnde kpalı bsörtlü olnlarda var.evlilkte mzhep illaki önmlidir ama mezhpten önce insnlık öne glir o kız hanfide olablirdi insnda bitr herşy mzhplerde genlleme yapılmmlıdır sn alevsin söylsin böylsin veya hnefisin söylsin böylsin denemz iselam şrtlarına uygn dğildir.evlilkte önmli oln kişilktir. yaznları gördmde ben evlenmm ksinlikle alevyle diynlrde var szin mzhebinzde insn ayrmı ypılması mubahtırmı yazıyorr?

Kızlar Ne Diyor 6

• olay kişileştiriyorsunuz.genelleme olerak bakılmamalı alevi olup acık sacık giyinende kapalı basörtlü olanlarda var.evlilkte mezhep illaki önemlidir ama mezhepten önce insanlık öne gelir o kız hanefide olabilirdi insanda biter herşey mezheplerde genelleme yapılmamalıdır sen alevisin söylesin böylesin veya hanefisin söylesin böylesin denemez islam şartlarına uygun değildir.evlilikte önemli olan kişiliktir. yazanları gördümde ben evlenmem kesinlikle aleviyle söyle böyle diyenlerde var sizin mezhebinizde insan ayrımı yapmak mübahmıı?işte insanlar buradan kaybediyorr önyargıdann .Allahu teala insnlarımızı islah etsin

• Seve seve evlenirim

• Alevi çok arkadasim var ama evlilik söz konusuysa maalesef mümkün olmaz çünkü mezhep din ayirimi yapmak degil, ilerde sorunalr çikiyor çocuklarin yetisme tarzinda bu yuzden dost arkadas kalmak en guzeli

• hayır

• Detaydan pek birşey anlamadım ama soruya cevap, hayır evlenmezdim..

• Evlenmem.

Yükleniyor...