Açık öğretim hakkında bilgisi olan var mı ingilizce ya da edebiyat öğretmenliği okumak istiyorum

açık öğretim hakkında bilgisi olan var mı ingilizce ya da edebiyat öğretmenliği okumak istiyorum

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Oku. ama anadoulu.edu.trburadan bak derslere sartlara

• puan falan önemli mi peki

• merak etme rahatca girersin. ama cok düşükse zordur. belli kontenjan alıyorlar. her sene kontenjan degişir. siteye bakmanı oneririm

• ts 1 253 ts 2 de 282

Erkekler Ne Diyor 5

• kontenjanlı bölüm her barajı geçen giremiyor

• o bölümler kontenjanlı

• ogretmenlik aciktan okunmuyor

• Açıktan zor..

• ingilizce öğretmenliği kapatıldı sanırım bu yıl .kapatılmadıysa da çok çok zor bir bölümdür.harçları yıllık 1.5 milyarı geçer genelde.70 barajı vardır. yanı bir dersten ortalaman 69.9 olsa bile o dersten kalırsın asla da geçme şansın yoktur anca bütünlemede geçersin. aöf ingilizce öğretmenliğini 4 yılda bitirenlerin sayısı çok azdır 4 yılda bitirip atananarın sayısı daha da azdır.tıp gibi bişey düşün aöf deyip küçükseme 12 yıldır o bölümü bitiremeyenler var

• hmm peki edebiyat türkce falan nasıl

• Öncekileri Göster
    • dil sınavı lys-5 olması lazım o zaman seçemezsin ingilizce öğrt maalesef. hangi öğretmenlik için hangi sınava girmek gerek bilmiyorum sadece lys-5 dil sınavı

• türk dili ve edebiyatı için lys 3 ve 4 gerekiyor onu biliyorum da nasıl girerim naparım hicbir bilgim yok gercekten ne yapacagımı bilmiyorum cok zor :S

Kızlar Ne Diyor 2

• salla kuzum formasyon vermıyor artık sadece özel sektörde veya lisans mezunu olarak kpss girip atanabilirsin

• öyle yaparım bende

• onun yerine adalet yaz 2 yıl güzelim klavyeni geliştir kpss 70 üzeri al gir adliyeye

• Öğretmenlik 2 yıl yüz yüze 2 yıl açıktan okunuyor

• nasıl yani anlamadım

• 3 yıl örgün olarak okuyorsun derslere giriyorsun son iki yıl açıktan sadece sınavlara girerek okuyorsun.

• Pardon 3 değil 2 olacaktı**

Yükleniyor...