• Sor
  • Bence

Aileden ayrı eve çıkmak için ailemi nasıl ikna ederim?

Üniversiteyi ailemin yanında okuyorum. 3. senem de bitti, şu an son seneme geçtim.. evet ailenin yanında okumanın çok güzel faydaları var ve... Daha Fazla

En İyi Görüş

• ev kiranı ödeyebilecek durumda mısın peki? bundan emin misin? yani en az 2000 TL kazanıyor olman gerek ki bu yaşta. hele okurken çok zor görünüyor. bence birkaç sene daha bekle. benim tavsiyem budur.

• Ne yaptın sen abi:)

• 2000 biraz abartı olmuş ama çok şükür kendi ihtiyaclarımı karşılayabilecek durumdayım..

• biraz zor işte .. nerede yaşayacaksın .? beşyüzevler de mi veya sultanbeyli de mi?

Erkekler Ne Diyor 7

• O eve yapacağın masrafı ailene yapsana. Ayrıca hiçbir ev ailenin evini tutamaz.Bi anlık heves için evden ayrılmaya değmez.

• haklısın aile evi farklıdır ama ben 23 senedir ailemin yanındayım ve doğuya bi yere atanmadan önce yine ailemle aynı şehirde ama kendi sorumluluklarımla yaşamak istiyorum biraz alışmak istiyorum sadece.. heves değil o yuzden:)

• ya asıl amacın erkek arkadaşınla daha rahat görüşebilmek değil mi?

• erkek arkadasım baska şehirde.. gece dışarı çıkabilmek ddaha özgür olabilmek ya da erkek arkadasımla daha çok olabilmek gibi istekleri lisede bıraktım..:)

• öle olsun bakalım:)

• herşey boş ye eğlen coş.sorumsuzluk katsayısının tavan yapacağı anlar olmalıdır bu da bu yaşlarda olmalıdır.o yüzden ben çıkıyorum de ve çık.ama felsefeyi vermelisin konuşma bittiğinde tipler benim yavrum işini bilir demeli...

• kendi ayaklarinin uzerinde durmak istedigini soyle

• tamamen kendini kandırmış olursun okulu bitirdikten sonra kariyer için kolları sıva sonra rahatça kendi evine çıkarsın... bence şimdi sabret. bu arada hem çalışıyorsan evine kira ödüyor gibi çalış mademki ödemeyi göze aldın gelecekte kendi evine çıktığında elinde nakit olur.

• çok zor, yapma.Hem sen onların biricik kızısın. Dayanamaz anne-baba öyle. Amerikan boşvermişliği yok bu ülkede.

• saçmalık.

• Öncekileri Göster
    • uzak bi yere gitmiyorum yahu boşvermişlik de değil istediğim..sadece kendi kendime olabilmek kendi kendime yetebilmek..

• tamam biraz daha zaman geçsin. İşini gücünü eline al, güçlü ol. ondan sonra yaparsın bunları. Okuyosun bak hala çünkü. Evet dışarıdan çok çekici bir tarafı vardır yanlızlığın, rahattır keyiflidir. Ama bir de eksi yönleri var ve iyi yönleri ile kafa kafaya geliyor. Yap, ama daha sonra. Şimdi erken..

Kızlar Ne Diyor 4

• ne yapcaksın kı ayrı evı sıkılırsın :)

• yok yahu niye sıkılayım:)

• onlara siz olmadan kendimi test etmek istiyorum sizi çok seviyorum ama gerek kendime olan güvenimin gelişmesi gerekse hayatı biraz tanımak adına istyorum diyebilirsin ama bnm şahsi görüşüm ben dıaşrıda okuyan biri olarak çok zor alıştım gerçi bnmki yurt ortamıydı ama yinede çok zordu keyfin kaçabilir evde daha çok sorunlar oluyor bunlar eksi yanalrı ama tahammül etmeyi ayrı kalmaya ayrılığa tüm sıkıntılarıda tek başına gögüslemeyi öğreniyosun bualrda artıları ona göre düşün yinede çok istersen ailene bu artıları söyle

• evet cok haklısın teşekkür ederim:)

• ailene ayrı bir eve çıkmak gibi bir düşüncen olduğunu anlatırken,bunun senin için ve geleceğin için faydalı bir deneyim olacağına onları ikna etmelisin.Bilmiyorum,onlara öncelikle onlarla yaşamaktan çok mutlu olduğunu,ama artık kendi ayaklarının üstünde durmak istediğini,bunun geçici bir süre olacabileceğini söyleyebilirsin.Ayrıca eve çıkacağın arkadaşlarından da bahsedebilirsin.Ailenin önceden tanıdığı kişilerse daha kolay olabilir senin için:)

• ama yinede bir kez daha düsün derim ayri eve cikmadan,cünkü ögrenci icin artilari kadar eksileride cok..

• ömrünün sonuna kadar istesende onlarin korumasi altinda kalamiyacagini, kendi basina ayakta durman gerektigi zaman sudan cikmis balik gibi olmak istemedigini ve buyuzden kendi ayaklarin üzerinde durmayi denemek ve ögrenmek istedigini söyleyebilirsin mesela?

• bunları söylediğim zaman zaten bir sene sonra atanacagımı ve istemesem de kendi başımın çaresine bakacağımı söylüyorlar :(

• öyle ise acelen ne? yanliz yasamak bi yere kadar daha cekici daha özgürsün vs ama bi saatten sonra aile özlemi yasamaya baslicaksin zaten atandiginda anlarsin bunu(:

• evet ama buna şimdi alışmak war birde bi anda atandıgım, hiç bilmediğim,kimseyi tanımadığım bi yerde alışmaya çalışmak var..:)

Yükleniyor...