Benimle konuşmak istemiyor. Bundan sonra ona karşı tutumum nasıl olmalı?

Parlak yaz günlerinin çoğu kısmını uyuyarak geçiriyorum. Ama her ne kadar uyursam uyuyayım, üzerimdeki yorgunluktan bir türlü arınamıyorum.

Son iki haftadır duyduğum tüm kokular, bana şaşırtıcı bir şekilde acı vermeye başladı. Tattığım yemekler eskisinden daha da doyurucu geliyor.

Midemde daimi bir yükle yürüyor gibiyim. Ama bu yükü göz ardı ediyorum.

Yalnızca düşünün;

Parmağınız yanıyor, bu küçük çaplı yangını durdurmadığınız için, haşin bir şekilde yere düşen yağmur damlalarının dindirici ıslaklığını hayal ediyorsunuz.

En azından benim taktiğim bu.

Şu sıralar kendimi tamamen daha bilimsel olaylara adadım, bu bana içinde bulunduğum kaosu unutturuyor.

Zor bir durum 'alınyazım' dediğiniz kişi tarafından istenmemiş olmayı kabullenmek, ve buna kendini alıştırmak...

Yemin ederim, sabah gözlerimi ilk açtığımda "seninle artık konuşmak istemiyorum" sözleri çınlıyor kulaklarımda. Her hangi bir saatte, uykumdan sıçradığımda, onun yüzü geliyor aklıma, ya da ben onun yüzünü görürken sıçrıyorum hep yatağımdan, bilmiyorum...

On üç gündür böyle, ilk bir haftayı nasıl geçirdiğimi ben bilirim, orası ayrı. Aileme ve arkadaşlarıma her zamankinden daha çok ihtiyaç duymama rağmen de , hep yalnız kaldım...

Sanki ortada tutulması gerekilen gerçek bir ölünün gerçek bir yası vardı.

Üstelik benimle konuşmak istemediğini söyledikten bir kaç gün sonra da, "Nasılsın? iyi olduğunu düşünüyorum. Seni özledim"

Diye mesaj geldi telefonuma,"Kendini suçlu hissetme" diye karşılık verebildim sadece, o telefondan tekrar ayaklarımın yere bastığını hissettirecek bir yanıt gelmesini beklerken.Gelmedi.

Belki ben suçluydum, belki hata yapmıştım aklımdaki soru işaretlerine yanıt aramakla, ama yemin ederim ki içimde hiç kötü bir düşünce yoktu ona bazı sorular yöneltirken.

Şüphe hep vardır, ben hep olgun olmaya çalıştım, aynı erdemli davranışı o göstermedi...

Beni istemediğini söyledikten bir kaç gün önce de" Seni bir insan olarak seviyorum." dedi bana. Bu seni sevmiyorum demenin bir başka yolu mu, onu bile bilmiyorum.

Tüm ruhum taciz edilmiş gibi hissediyorum, ama eminim de onu hala seviyorum.

Sorum şu ;

Bundan sonra ona karşı tutumum nasıl olmalı? Ben ne yapmalıyım? Sizce o ne hissediyordur, beni hiç sevmemiş mi?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bu ayrılığın ayak seslerini beraber dinledik. O zaman kendini alıştırmaya başlamıştın bu fikre ve şimdi görüyorum ki gerçekten de düşündüğümden daha olgun karşılamışsın ayrılığı. Senin duygusallığını düşündüğümde iç dünyanın durgunlaştığını hissediyorum yoksa bana mı öyle geliyor bilemiyorum , sanki o neden aramıyorlar bittiği için ne kadar üzülsende sonucu bildiğin için biraz da rahatlamış gibisin. O sana karşı ne hissettiğini söylemiş insan olarak seviyorum demekli sen arkadaşım sın demek arasın da bir fark yok sanki. Sana karşı tutku hissetmeyecek ama hep saygı duyacak gibi görünüyor. Buna göre tututmu nu kendin belirle

• Bu aralar ailene ve arkadaşlarına daha çok ihtiyacın varken yalnız kaldığını yazmışsın bu senin tercihinmi , şartlar mı bunu gerektiriyor . Eğer senin tercihinse bu süreyi fazla uzatma lütfen arkadaşlarınla beraber ol bu senin içene atarak çözebileceğin bi mesele değil paylaşmadıkça daha çok ihtiyaç duyacaksın ona kendini yalnız bıakma. Bilimsel olaylarla uğraşman da güzel uğraşacağın başka şeyler olması bu aralar sana en gerekli şey

• Evet, aslında tıpkı söylediğin gibi hissediyorum.

Korku ve özlemle telefonun başında "neden aramıyor" diye aklımı yediğim günleri aratmıyor değil onun yokluğu.

Ama aramama sebebini öğrenmiş olmak, bana bir nebze rahatlık duygusunu hissettiriyor.

Alıştım demiyorum, ama o aklımda ayrılığa dair soru işaretleri bırakırken çok daha zordu bu ilişki... bana kalsa o acıyı çekmeyi seçerdim, ama bunun için kendime verebilecek bir gerekçem yok, çünkü o insanın bana karşı bir şey hissetmediğini biliyorum.

Erkekler Ne Diyor 3

• unutmalisin, kendini de bu kadar yipratma

• çokta tın... modunda olmalıdır bundan sonraki davranışın...

• bence ona karşı hissettiklkerini ve sormak istedikerini direkt olarak sor. eğer içine atarsan herşey daha da büyüyecek ve seni daha da rahatsız edecek. her zman belkide yanlış analadım sorusu beynini yiyecek. inanki içindekileri direkt olarak söylediğinde rahatlayacaksın ve onu unutman daha kolay olacak ve onun gözünde büyüttüğün kadar önemli biri olmadığını göreceksin

Kızlar Ne Diyor 2

• Seni insan olarak seviyorum demekle sana duygusal anlamda hiç bir şey hissetmiyorum demek aynı anlama gelir.Çünkü ben de erkek arkadaşımı insan olduğu için seviyorum.Ama elini tutmak,sarılmak çok da bir şey ifade etmiyor benim için.Şaşırtıcı ama onu hayatımda da istiyorum.Belki duygusal bi şeyler hissederim,aşık olurum gibi bi düşüncem de yok.Çünkü bu zamana kadar olsa olurdu zaten.Ona karşı tutumun ne olmalı bilmiyorum ama.Çünkü ben de aynı soruya cevap arıyorum şuan...

• acını yaşayacaksın bitecek, geçecek ama.

sorun sadece şu sen kafanda biterebilecekmisin?

içinde umut varsa çok zor.

aksi halde ölü matemi tutacaksın giderk azalacak.

hazır hissetiğinde başka birilerine şans verirsin.

sen çok değerlisin ve herşey senin için var

bazı insalar bazı olaylar bizim kaşımıza ders için çıkar sınav olur.

sonra geride bırakırız. Önemli vazgeçmeyi geride bırakmayı bilmek.

sen mutlu olmalısın ki güzel şeylerle karşılaşasın.

umut olmalı herseye inat

inadına yaşamalısın

söylemek kolay diyebilirsin. İnan ben bunları şuan kendim için de yazıyorum.

kaybaden biri varsa bu kişi kesinlikle sen değilsin.

Yükleniyor...