Dikkat eksikliği ve Konsantrasyon eksikliği nasıl giderilir ?

Gizli Üye
Sanırım bende dikkat eksikliği ve konsantrasyon eksikliği var. Ders çalışmak istiyorum. Kitabı alıyorum elime böyle yazıları okuyorum ama sanki okumuyor gibiyim.Yada kitabı okurken gözüm bir alt satıra gidiyor. ya da çok az bir ses bile çıksa hemen sağıma soluma bakıyorum. Test çözerken gözüm başka soruya falan takılıyor. Nasıl gider bunlar ?
Dikkat eksikliği ve Konsantrasyon eksikliği nasıl giderilir ?