Çok sık tuvalete gitmek diyabet hastalığına işaretmiş doğru mu?

Günde yaklasık 6-7 kez küçük tuvalete gidiyorum bugün dergilere göz gezdirirken gördüm öyle yazıyordu üstelik fazla kilomda var açıkcası olabilirmiyim diye kafama taktım doğru mudur?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• kısmen, ama küçük mesane de buna sebep olabilir, günde 6-7 çok normal ama şizo'cuğumm

• aylık dergilerimi tuvalette bitiriyorum ben

• Öncekileri Göster
    • olsun kökü bizde

• hayallerimi kahverengiye çevirdin

Erkekler Ne Diyor 8

• 6-7 kez gitmen sıvı almanla ilgilide olabilir.Çok sıvı tüketenler daha çok idrara çıkabilir.Bir ayağı şeker hastalığı olabilir ama idrar yolları enfeksiyonu da olma ihtimalinde var.Banyo d aduş alırken ayağını bile üşütsen sık tuvalete gidebilirsin.Şeker hastalığında sık acıkma ,ağız kuruluğu ,yaraların geç iyileşmesi gibi belirtilerde var.

• onlarda var bende yara gec ıyılesmesı yok sadece

• Ağız kuruluğunu da antidepresanalrdan olabilir.Takma bence ama tahili için gir üroloji bölümüne önce

• bugünlerde 3 litre su içiyorum bende 8-9 rahat gidiyorum..

• bi oturuşta 2 litre su içiyorum ve metebolizmam çok hızlı çalışıyo bende sürekli gidiyorum ama yazmıyorum senin gibi :)) fes fese yapıyosun yada vesvese

• bir erkek için normal çok sıvı tüketiyorsan çok gidersin.

• ben kızım :D

• yaa biliyorum :D yani bizim için normal ama hiç düşünmedim kızlar günde kaç kere wc ye gider :) çok çay su içersen gelir :))

• günde 6-7 kez tuvalete gitmek çok normal.hastalık hastası yapma kendini (:

• gün için de bol sıvı tüketiyor olmalısınız.kanalların iyi calısması ,tıkalı olmaması ile birlikte sıvı tüketimi ile wc ye cıkıyor olmalısınız.korkulacak birşeyin olacagını sanmıyorum

• günde 6-7 litre su içtiğimde pisuvarda sabahlayasım geliyor. diyabet değilim üstelik. prostat daha büyük bir şüphe olur bence.

• gayet normal bir durum

Kızlar Ne Diyor 9

• Öncelikle geçmiş olsun canım ama gerekli olan tahlilleri yaptırmadan buna karar vermek biraz güç.Gün içerisinde tükettiğin meşrubatlarla da alakalı olabilir.

• üşütmüş olabilirsin ben üşütünce öyle olyor

• test yaptır bir an önce.. Şeker hastası olmasan bile insülin direnci yüksek olabilir

• Psikolojik olarak etkilenmişsin.. rahat edemem diyorsan doktora git :)

• Bi hekime görünmeni öneririm burada neler söylense ya dogru ya yanlistir. Bu durum Genetik de olabilir. Benim de annem bana olan hamileliginde seker hastasi oldu ve anneden cocuga gecebilirmis zamanla. Gerci ben sikca tuvalete girmiyorum ama bende de var o tehlike bide kilolu biri olman gerekmiyor seker hastasi olman icin.

• Çok sıvı tüketiminden de olabilir

• evet oyle fakat su var gunde 3 lıtre ve cıvarı ıçecek ıçmıyorsanız bu durum boyle.yanı hem sıvıyı az alıp hemde ustune ıdrara sık çıkma seker hastalıgı belırtısıdır.

• Normal.

• ŞEKERİNE BAKTIR ÇOK SU İÇERSEN DE OLUR BÖYLE DURUMLAR AÇLIK TOKLUK İKİSİNE DE BAKTIR ŞEKERİNE

• benim bakılmıstı normal cılmıstı ama 2 ay oldu

• tekrar baktır sen de:)

Yükleniyor...