Az Tekrar Yüksek Ağırlık Mı,Yoksa Çok Tekrar Hafif Ağırlık Mı Kasları Daha Çabuk Geliştirir?

Az Tekrar Yüksek Ağırlık Mı,Yoksa Çok Tekrar Hafif Ağırlık Mı Kasları Daha Çabuk Geliştirir? Mesela 15 kg dambıl 10 tekrar mı daha çok gelişir yoksa 7.5 kg dambıl 20 tekrar la mı ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Az tekrar yüksek ağırlık ile kas geliştirirsin, çok tekrar hafif ağırlık ile yağ yakar vücudunu keskinleştirirsin.

Ağırlığın kaç kilo olması gerektiğine senin kasların karar verecek. İlk 3 ay kaslarını hiç zorlamayacaksın her daim kaldırabileceğin kilodan 2,5-5 kilo aşağısını kaldır. Sonrasında kaslar toparlamaya başladığında ise 4x10 set yapacaksan 10 taneyi anca yapabilecek kadar ağırlık kaldırırsan senin faydana olur.

Antremanlarda asla ve asla unutmaman gereken şey ise kendini fazla zorlamamak. Çünkü zorladığında ters bir durum olursa farkında bile olmayacağın kazancın çok daha fazlasını antreman yapamayarak kaybedersin.

• Doru beslenmeye çok para harcıyorsun bende düzenli uyku yok onu yapmam lazım :/

• Bak iyi niyetlisin belli o yüzden ben biraz daha bilgi vereyim sana. Kasların gelişmesi için sadece çalışmak yetmez. Seninle ben aynı kiloda olalım. Kütle indekslerimiz de aynı olsun. Benimle sen bire bir aynı hareketleri yap. Ben senden daha iyi besleneyim ve düzenli uyuyayım 3 ayda farkedilir derecede değişim olur aramızda.

Kaslar çalışırken gelişmez uyurken gelişir bunu sakın unutma. Düzenli uyku şart ayrıca vücudun için gerekli besinleri almazsan gelişemezsin. Biraz pahalı bir spordur bu.

• benm tüm yaptıgım hataları saydın abi :)

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 9

• Ortaya karışık

• Hareketi doğru yapmadıktan sonra yapmış olduğun yüksek ağırlık bi' ske yaramaz..

• tam olarak proframını söylemelisin özelden yazarsan yardımcı olurum fotoğraflarıma bak anlarsın

• baktım anladım :D

• dostum yenimi basladın.yeni basladıysan hafif calısıcaksın sonra yavas yavas 5-5 arttırıcaksın en iyi cevap veren arkadaşa katılıyorum.

• ye ye :)

• yiyom yiyom :D

• senin yumurta tavuk et pilav yemen lazım :D

• Öncekileri Göster
  • kas kütlesi elde etmek istiyorsan yüksek ağırlık az tekrar.

yağ yakımı istiyorsan az ağırlık çok tekrar.

• kas kütlesi istiyorum

• Ben şuanda alman hacim çalışma programlarını uyguluyorum.Normal kasları geliştirmek için piramit şeklindeki çalışma öneriliyor.Fakat bu alman hacim kazanma programı her zaman değil 2 aydan sonra 1 ay uygulanması gerek bence ben verimini aldığım için söylüyorum.Çünkü bu alman hacim programında kasları maksimum yakarak parçalıyor ve önceden fazla ağırlıkla çalıştıramadığın kas grublarınıda çalıştırıyor.Alman hacim programı definasyon gibi gelebilir.Ama 1 ay yapıyoruz gelişmeyen kaslara ulaşmak için eğer bunun yapım sürecini artırırsak definasyona girebilir.Alman hacim programı 10set 10 tekrar şeklinde çalıştıracağın kas grubundan ana hareket secip ondan uyguluyorsun.Bir araştırmanı tavsiye ederim.Ben verim aldığım için diyorum.Şimdi bilmeyenler öyle kas gelişmez diye bilir.Fakat bu 10 set 10 tekrarda hem yağ yakarsın hem kas gelişir.Bunu dene hamlık ağrısı nasıl kas grublarına vuruyor gör.

• :D :D

• saduhasıdhuasdha :D:DD:

• dmm :D google'dan baktım lys ile ilgili bişi çıktı :D

• Öncekileri Göster
  • az tekrar yüksek ağırlıklı kas geliştirir.tabi her gün yapmamalısın 1 gün yapıp 1 ve ye 2 gün dinlenmek en iyisi

• zaten 2 günde 1 yapıyorum

• insanın kendini her konuda geliştirme istikrarına bağladır az ama istikrarlı çalışma her zaman daha iyidir birden yüklenmek olmamalı

• yok 2 aydır yapıyorum

• Az tekrar yüksek agırlık yapıoyrum ben

• Anladım

Yükleniyor...