Deli gibi seviyorsun. Hatta aşkından ölüyorsun. Belki de geceleri uyku girmiyor gözlerine. Ya da nereye baksan onu görüyor, herşeyi onunla yapmak istiyorsun.

Neeee!!! Haberi yok mu? Nasıl çıkma teklif edeceğini bilmiyorsun. Elin ayağın birbirine dolaşıyor, dudakların kuruyor, ağzının içi balon yutmuş gibi dolu dolu oluyor, bir türlü kelimeler ağzından çıkmıyor. Karşısına geçince Susam Sokağı kuklaları gibi ağzını açıp kapıyorsun ama Ebe! Lebe! Hep! Hüp!

Bak bu insan evladının çekeceği bir eziyet değil. Gel ben sana yardımcı olayım, pek de zor değil aslında...

Öncelikle asla yapmaman gerekenler var:

Seninle çıkabilir miyim gibi abuk bir soru aklından bile geçmesin.

Her sabah aynanın karşısında prova yapıyorsun ya, sakın yapma, seni bitiren şey bu zaten. Ayna mı O? Hayır! Bir süre sonra konuşa konuşa kendine aşık olacaksın, işin yoksa tımarhaneden çıkarmak için uğraş.
O'nu senin kadar seven biri olabilir mi?
Reddederse n'aparım diye kuruntulanıyorsun ya, asla böyle şeyler düşünme. Şu andaki durumunla Hiçbir farkı olmayacak, zaten onunla beraber değilsin. Bundan daha kötüsü olamaz yani!

Bir de şu süslü cümleler kurma alıştırmalarını bırak, her tarafın ayrı oynuyor zaten heyecandan, çok komik oluyorsun. Altı Alzheimer üstü Sheakspeare... Olmuyor, hem de hiç olmuyor.

Son olarak ortalık yerde, sırf O da var diye her konuya atlamaktan, onu etkileyeceğim diye poz kesmekten, kendini ispat çabasından vazgeç. Ben bile o hallerini düşündükçe sinirleniyorum. Gıcık mısın, nesin?

Şunu iyice anlaman gerekiyor: Sen Sheakspeare değilsin, profesör falan hiç değilsin. Seni reddederse ölmezsin, bir de karşıdan baka baka bir kızı kendine aşık edemezsin. Bunu yapabiliyor olsaydın bu kadar da keyifli olmazdı zaten.

Ama gerçek şu ki: Senden bir tane var. Başka YOK! Tersten okursak senin gibisini bulması imkansız. :) Birazcık güven kendine artık. Şöyle sıralayayım istersen:

Onu senin kadar seven olabilir mi? Hiç sanmıyorum.

Kaç kişi senin düşündüğün romantiklikleri ona yaşatabilir.

Peki kim onu senin kadar düşünüp, onun herşeyiyle ilgilenebilir?

kızlara çıkma teklif etmek
Aradığı kişi sensin zaten dostum. Bırak düşündüğün, alıştırma yaptığın, provasını ettiğin herşeyi bir kenara... Çık karşısına, şöyle bir dik dur, ve söyle:

Şu soruyu yapamadım... Çok uğraştım ama kafam basmadı, sen yardımcı olabilir misin.. (Farzedelim Okuldasın).. En başarılı taktiklerden biridir bu, biraz lafımı dinle. Ona sorduğun ya da danıştığın şey mutlaka bilebileceği ya da yardımcı olabileceği bir şey olsun. Sen de seve seve yardımı kabul et, çok da teşekkür etmeyi unutma.

Sonra biraz zaman geçmesine Müsaade et, sanki sana çok yararı olmuş gibi o yardımı için küçük bir hediye al. Abart! Senin sayende sınavı geçtim de. Ne bileyim, kafama çok takılıyordu beni büyük dertten kurtardın de. Artık uydurduğun şey neyse ona göre bir bahane bul, hediyesini ver. ATEŞŞŞŞŞŞ!!!!!

Bundan sonrası çorap söküüğü gibi gelir artık. Tiyatroya davet et, sinema için ikinci biletim var de, yer kalmamış gibi yap yemekte karşısına otur. Bahane bulmayı öğrendin artık, konuştur becerini.

Vakti gelince ayna karşısında söylediklerini su gibi akıtırsın maşallah. Öyle bir döktürürsün ki sen bile şaşırırsın.

Ha okula gitmiyor musun? İş ortamı mı? O zaman haftalık rapor için yardım iste, kuzenine doğum günü hediyesi olarak ne alabileceğini sor. Sor birşey işte, yeter ki onun sana yardım edebileceği birşey olsun.

Yürü be koçum! Kim tutar seni!

Gazı verdim, çekiliyorum. Sevgililerin arasına girilmez derler!!