Beni Seviyor mu

Beni Seviyor mu? Benden Hoşlanıyor mu?
Bir Erkeğin Benden Hoşlandığını Nasıl Anlarım?
Seven Erkek Nasıl Davranır?


Bazan sadece seni seviyorum demek yeterli olmaz. Sözlerle ifade edilen bu duyguların davranışlarla da desteklenmesi gerekir. Bir erkeğin bir kadını sevip sevmediğini veya o kadından hoşlanıp hoşlanmadığını anlamanın çeşitli yolları vardır.

Bir erkeğin size gerçekten önem verip vermediğini nasıl anlarsınız?

1. Buluşma saatinize özen gösterir, sizi bekletmez,her zaman dakiktir.

2. Size temiz ve bakımlı görünmek için çaba sarf eder.

3. Özen göstermesini istediğiniz şeylere dikkat eder, beğenmediğiniz davranışları tekrarlamamaya ve sizi memnun etmeye özen gösterir.

4. Zor anlarınızda her ne koşulda olursa olsun her şeyi ikinci plana atarak sizin yanınızda bulunmak ister.

5. Kendisi hoşlanmasa da sizin istediğiniz konsere, filme vb. aktivitelere sizin yanınızda olabilmek ve sizi yalnız bırakmamak için katılır.

6. Fedakarlık yapar. Zamanını, emeğini, parasını sizin için esirgemeden harcar.

7. Sizi kıskanır ama ölçüsünü iyi ayarlar. Her erkek sevdiği kadını biraz da olsa kıskanır. Önemli olan bunun dozunu kaçırıp ilişkiyi mahvetmemektir. Seven erkek nerede duracağını bilir.

8. Hoşlanmadığı arkadaşlarınız olsa bile onlarla birlikte vakit geçirmeye çalışır.

9. Ona hediye ettiğiniz şeylere özen gösterir. Sık sık kullanır ve yanından ayırmaz.

10. Cüzdanında fotoğrafınız illa ki vardır.

11. Size karşı toleranslı ve anlayışlıdır. Sizin eğitiminiz, kariyeriniz veya gelişiminiz için ayırmanız gereken zamana saygı duyar. Sizin gelişiminizi teşvik eder.

12. Sizi ve sizinle geçirmekten keyif aldığı şeyleri hem size hem de sizin olmadığınız ortamlarda sizi tanıyan kişilere anlatır.

13. Sizi sevdikleriyle, ailesiyle ve arkadaşlarıyla tanıştırır. Bu sizin ile ilgili gerçek duygulara sahip olduğunun, sizin ile gelecek planlarının olduğunun da bir göstergesidir.

14. Gözlerinizin içine bakarak konuşur, gözlerinin içi güler. Bunu anlamak çok kolaydır.

15. Heyecanlıdır, sizin yanınızdayken umut doludur ve geleceğe yönelik planlardan bahseder.

16. Bir nedeni olmasa da sadece sesinizi duymak için sizi arar.

17. Size asla yalan söylemez, gerçekleri bilmeniz gerektiğini düşünür ve her şeyin açık olarak konuşularak çözülebileceğini düşünür. Hislerini, düşüncelerini paylaşır.

18. Size karşı gösteriş yapmaz, gözünüzü boyamaya çalışmaz, sadece olduğu gibi görünür ve sadece böyle davranır.

19. Yorgunsanız yemeği o hazırlar. Sizi dinlendirir, moraliniz bozuksa dünyaya sizinle birlikte isyan eder. Bir parça “Siz” olur ve olaylara bu şekilde bakabilir. Empati kurar. Sizi anlamaya, tepkilerinizi yorumlamaya çalışır.

Benden hoşlanıyor mu
20. Özel günlere önem verir. Doğum gününüzü, evlilik yıldönümünüzü hatırlar. Hatırlamakla kalmaz bu tarz günlerde kendinizi özel hissetmeniz için anlamlı hediyeler alır. Hediye alamasa bile size özel hissettirebilmek için çaba sarf eder.

21. Sadıktır. O'nunlayken güven duyarsınız ve sizi aldatmayacağını bilirsiniz. Bunu bilmek, hissetmek elbette zordur ama zaten gerçek sevgi de gerçekten zor bulunur. Sizi aldatan ya da bunun sinyalini veren, bunu hissettiren birisi zaten sizi gerçekten sevmiyor demektir.

22. Maddi veya manevi olarak kendi ayaklarınız üzerinde durabilmenizi , ona bağımlı olmadan bir birey olarak kendi hayatınızı sürdürebilmenizi ister. Buna sizi teşvik ederken her türlü olumsuz durumda da maddi manevi yanınızda olur ve bunu size hissettirir.

23. Sizin için mücadele eder, aksi bir durumda sevdiklerini ve hatta ailesini sizin için karşısına alma cesaretini gösterir.

Eğer sizi sevmiyorsa...

Aslında bunu anlamak sizi sevdiğini anlamaktan daha kolaydır. Yukarıda sıraladığımız maddelerde anlatılanın tam tersi şekilde davranır. Ve hele hele aşağıdaki tepkileri de gösterirse oradan hemen uzaklaşmanızın vakti gelmiş demektir.1. Sizinle geçirdiği vakitten keyif almaz, bunu, sözleri, davranışları ve bakışları ile belli eder. Oflayıp Puflar.

2. İleriye dönük konuşmalardan, sizinle ilgili gelecek planlarından kaçınır.

3. Mümkün olduğunca az görüşmeye, buluşmaya çalışır.

4. Konuşmaları heyecansızdır, eski istek arzu gitmiş yerine ayak diretme gelmiş, üzerine bir ruhsuzluk çökmüştür.

5. Telefonlarınıza cevap vermeyebilir. Mesajlarınız cevapsız kalabilir; görmemişim ya da duymamışım gibi bahaneler duyabilirsiniz.

6. Tahammülsüzdür. Sürekli problem yaratır ve bir şekilde aranızı bozacak veya sizi üzecek şekilde davranır.

7. Herşey sizin suçunuzdur, hiçbir şeyin sorumluluğunu üstlenmez, ilişkideki yapıcılığı kalmamıştır.

Bunlar tabi ki tam listeler değil. Eminim liste her iki açıdan da daha da fazla genişletilebilir. Siz siz olun istenmediğiniz yerde bir an bile durmayın, ama erkeğinizi yanlış okuyup bırakmayın da.