Bu yazıyı yazmama sebep, sitedeki birçok kadının ortak sorunu olan, eşim/sevgilim, beni neden sevmiyor? Tarzı veya beni sevmesi için ne yapmalıyım tarzı sorulardır.

Bu yazıyı, beni böyle bir yazı yazmam için uyaran sitenin duayeni ve ekolü doctorhouse'ye ithaf ediyorum.

Aşağıda konular ve kısa açıklamalar şeklinde elimden geldiğince daha sevilen ve ideal bir kadın nasıl olunur anlatmaya çalıştım. Her türlü eleştiri ve öneriye açığım.

Gülümseyin ve Güleryüzlü Olun
Bunu, açıklamaya bile gerek yok. Gülümsemenin, ne derece etkili ve sizi daha çok sevilen birisi yapacağını, hepiniz biliyorsunuz. Surat asarak ve gülümsemeyerek, karşınızdaki insanında size soğuk durmasına sebep olursunuz.

Sevdiğinizi Belli Edin
Her ne kadar bir insanı seviyor olsak da, onun da sevdiğinden emin olsak da, bazen bunu küçük bir tebessüm eşliğinde, karşımızdaki kişiye sözlü olarak söylememiz çok etkili olur. Bunu bir hediye şeklinde de yapabilirsiniz. Ama pahalı hediyeler olmasın sonra parasıyla beni eziyor diye düşünebilir.

Fazla Kıskanç Olmamak
Herkesin içinde biraz kıskançlık vardır. Önemli olan, bunun dozunu iyi tutabilmektir. Fazla aşırıya kaçmamanız yeterli. Ayrılıklara ve nefretlere sebep olduğu biliniyor. Tıpkı uyuşturucu gibidir. Yüksek dozlarda, telafisi mümkün olmayan hadiselerle karşılaşabilirsiniz.

Kitaplarla ve Gazetelerle Dost Olun
Okumaktan hoşlanmayan kadınlardan, erkekler de hoşlanmıyor. Çünkü okumayan bir kadın; politika, din, mevcut gündem ve genel kültür bilgisinden, yoksun kalıyor. Erkekler ise konuşmayı, sohbet etmeyi sever. Ve tabi bazı şeyleri bilen bir insanla sohbet etmeyi sever. Kadınlar bu hayatınızda bir prensibiniz olsun. Aksi halde bilgisiz, sohbetsiz ve rutin bir hayat yaşarsınız.

Tartışmalardan Kaçının
Size herhangi bir şekilde düşünceniz sorulmadığı sürece tartışmalardan uzak durun. Şayet hiç bir tartışma kazanılmaz. Sadece bir taraf kendisini daha haklı görür. Tartışmalarda haklı olsanız bile fikir sorulmadıysa tartışmayın. Çünkü bu tartışma değil, erkeğin hatasını yüzüne vurmadır. Çünkü sizin fikrinizi sormamıştır. Eğer fikriniz sorulmuş ve haklıysanız da, onun yanlış bildiklerine karşı direkt bu yanlış demeyin çünkü ,erkek gurur yapacak ve o saatten sonra yanlış düşündüğünü bilse bile bunu kabul etmeyecek. Kesin konuşmayın. Ve ''bu böyle değil'' veya ''o öyle olmaz'' gibi kesinlik ifade eden kelimelerin yerine, ''yanılmıyorsam bu böyle değildi'' veya ''O öyle olmayabilir'' gibi kelimeler kullanın. Bu tür kelimeler kullanarak, hem onların gururunu kırmamış olursunuz. Hem de hatalarını kabullenirler. Sempatisini kazanmak varken antipatisini kazanmayın.
Her insan kendini üstün hissettirmek ister.

Dır Dır Yapmayı Bırakın
Dır dır, bir hayatı çekilmez yapar. Buna en iyi örnek Leo Tolstoy'dur. Tolstoy'un hayatı çok karmaşıktır. Tolstoy karısını dır dırı yüzünden sevmiyordu. Sonra elindeki herşeyi satıp sefalete düştü ve tarlalarda çalışmaya başladı. 80'li yaşlara geldiğinde bir istasyonda ölürken, karısının cenazesine gelmemesini istedi. Karısı ise bu durumu daha sonra kızlarına bir itiraf şeklinde anlatacaktı.''Babanızın ölümüne ben sebep oldum''diye.
Bu derece, önemli bir konu dır dır meselesi.

sevilen kadın olmak
Anlayışlı Olun
Anlayışlı olmak bir fedekarlıktır. Kendi doğrularını kenara itip karşı tarafın doğrularını kabul ediyormuşunuz gibi bir rol yapmaktır.
O an siz anlayışlı olun ve ona kendisini iyi hissetmesini sağlayın, daha sonra ona bu doğruları farklı yollarla lanse edebilirsiniz. Önemli olan o anki iyi duyguları yok etmemektir.

Yanlışlarınızı kabul edin
Yanlışlarınızı kabul edin ve bu şansı erkeğe vermeyin. Kabul etmek bir erdemliliktir. Ve onun sevgisini ve saygısını kazanırsınız.
Gurur yapıp,hatalarınızı kabul etmeseydiniz ne olacaktı. Tartışma çıkacaktı. Ve o saatten sonra da kabul edemeyip, yanlışlarınızı sonuna kadar savunacaktınız. Tabi onun nefretini kazanarak.

Pahalı Harcamalardan Kaçının
Pahalı harcamalardan kaçınarak, evliyseniz kocanızın takdirini ve güvenini kazanırsınız. Eğer evli değilseniz, daha mütevazi ve sevilesi bir bayan olursunuz.
Cimrilikle karıştırılmamalıdır.

Aşırı Makyaj ve Türevlerinden Uzak Durun
Herşeyin fazlasının zarar olduğu gibi süslenmeninde fazlası zarardır. Ve bir çok erkek bunu iticilik unsuru olarak görür.

Erkeklerin Aile Bağlarına Destek Olun
Hiçbir erkek annesiyle, babasıyla olan ilişkilerini eleştiren veya ailesine bir yardımda bulunduğunda bu durumu eleştiren yada dır dır yapan kadından hoşlanmaz. Ayrıca böyle durumlarda onlara destek olun. Bu sizin daha çok sevilmenizi ve takdir edilmenizi sağlayacaktır.

Konuşma Tarzınız ve Davranışlarınız Güzel Olsun
Davranışlarınızın bir çoğunu, yukarıda yazdığım kurallar sağlar. Ama farklı, kötü davranışlar da vardır. Mesela yanınızdaki erkeği, üçüncü şahısların yanında küçük düşürecek, utandıracak, kızdıracak veya baltalayacak sözler sarf etmek. Böyle bir durumda hiç hoş olmayan bir bayan olarak görünürsünüz.
Konuşma tarzınız Türkçe'nin doğru kullanılması ile daha güzel olur. Türkçe'yi düzgün kullanmaya özen gösteriniz.

Her Konuda 'Ben Biliyorum' Demeyin.
Bazı kadınlar vardır. Çok konuşur ve herşeyi bildiklerini söylerler her konuda, her yerde, her eylem de onları görürsünüz. İşte bu tür kadınlardanda her insan hoşlanmaz. Bazen sessiz kalıp veya hareketsiz kalıp, beklenilmesi gereken yerler vardır. Konuşacak birşeyleriniz varsa konuşun. Boş konuşmalar sadece daha çok sıkar insanı.

İltifat Edin
Kadınların iltifattan hoşlandıkları gibi, erkekler de hoşlanır. Her zaman yapmayın fakat ara sıra iltifat etmeyi unutmayın bunu yalnız erkeklere değil tüm insanlara yapınız.

Yazıyı burada bitiriyorum. Belki aklıma gelmeyen başka şeylerde olabilir. Unuttuğum birşey varsa affola.
Okuduğunuz için teşekkürler.