Sizce katiplik nasıl meslek ?

Adalet Bakanlığının 2012 yılı atamalarında kadrolu katipliği kazandım çok şükür.Eğer içinizde tecrübeli katipler veya çevrenizde mesleği katiplik olanlar varsa bana detaylarını yazabilir mi ? İyi ve kötü yanları nelerdir ? Nelere dikkat etmek gerekir ? Mesai saatleri ? Maaşları ? Giyim kuşam kılık kıyafet şartları ? Ve katiplik yani zabıt katipliği deyince gözünüzde canlanan ne ? Toplumun mesleğe bakışını da merak ediyorum.Son olarak icra müdürlüğü ve başkatipliğe yükselinebildiğini okudum. Yazı işleri müdürü baş katip demek midir ? Bu kadrolar nasıldır?Nasıl bu kadrolara geçeriz ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 5

• Ben de bu yıl gircem sınava nelere dikkat etmem gerekir?

• meeemurr olcan o kadar takma kafana rahat iş

• Ne olcak şeker be:)? Memur işte:)

• İnşallah rahattır.Gözümü çok korkutuyorlar ama :)

• oturduğun yerden çirkin bakışlar ve imza atarsın...

• yaz kızım geregı dusunuldu

• sizin için katipler.net i tavsiye ederim.soruları ne idi ve kac kelime yazdınız

• teşekkür ediyorum.hayırlı olsun...en iyisi katipler.net olacaktır bir de istersen bir ara adliyeye git gör sor daha iyi

• Katipler.net i biliyorum.Ama başka kaynaklarda kullanmak istedim.Artık yeni yazı yok orda pek.Sınav dönemi kapandı ya malum.109 yazdım.106 doğru 3 yanlış.Zabıt katibinin görevleri,manda ve himaye ilk kez hangi anlaşmayla yada kongreyle reddedildi.Hatırlayamıyorum tam şimdi.Bunu bilene onun tarihi de soruluyor.Birde meclisi denetleme yolları.Soru gen soru meclis araştırması meclis soruşturması

Kızlar Ne Diyor 4

• Tebrikler:)

• bulmussun işte calısınca görürsün

• bilmiyorum ama adına çooook sevindim canım yaa bende düşünüyorum katip olmayı

• Teşekkür ederim darısı başına o zaman :)

• hayırlı olsun:)

• Teşekkürler :)

Yükleniyor...